Děvčátko

kniha od:

Děvčátko https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434444/bmid_devcatko-Oo1-434444.png 4.3 268
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Uprostřed poklidného květnového dne je přepadena banka v samém centru Prahy a osamělý střelec v ní drží nevinné rukojmí. Jeho požadavky jsou ovšem více než podivné, nejde mu o peníze ani cennosti, dokonce policii nežádá ani o vozidlo, kterým by unikl. Jediné, co chce, je dostatek času a setkání s novinářem Markem Vrázem alias Terencem. Kdo je onen tajemný muž? O co mu ve skutečnosti jde? A jak se vším souvisí smrt dívky, které už od dětských let nikdo neřekne jinak než Taja?... celý text

Komentáře (87)

Komentáře 87 Recenze 2

Reat
Reat
29.08.2023 5 z 5

Tohle není detektivka! Tohle je mrazivá ztělesněná tragédie.....a ne jedna...několik lidských tragédií zhmotněných před Vámi úžasným vypravěčským stylem pana Goffy, který Vás připoutá, donutí nedýchat, nejíst, nepít a nechodit na záchod....podvědomě fandit "pachateli", aby před Vás položil tak skvostné rozuzlení, které je vlastně i zadostiučiněním, že byste nejraději knihu otevřeli znovu na začátku, jako by se ani nedalo věřit tomu, co jste četli........
...........já fakt nevím, co k tomu víc napsat!!!

jindra3953
jindra3953
23.08.2023 4 z 5

Dobré to bylo. Samozřejmě jsem si na YT našla árii Tarji Turunen a Marka Hietala, šel mi mráz po zádech.
https://www.youtube.com/watch?v=ww2f4PPprSc&ab_channel=Nightwish


Gibis
Gibis
13.08.2023 5 z 5

Truchlivý příběh muže, který pro záchranu dcery zkusil všechno, a když mu nezbylo nic, tak vzal spravedlnost do vlastních rukou. Silný příběh, který zasáhne každého rodiče.

Kopretina
Kopretina
13.08.2023 4 z 5

První setkání s autorem mě nadchlo. Kniha je napsána krásným jazykem, kdy se člověk nemůže odpoutat. Příběh silný, vzpomněla jsem si na krutost detektivek od Rowlingové.

vlkcz
vlkcz
29.06.2023 5 z 5

Tady s 5* vůbec neváhám. Přestože nejde vlastně o klasickou detektivku, všechno je jasné téměř hned na začátku, napsané je to výborně. Studie o pomstě, osobních démonech, ale i o společnosti, o tom, jak pochybnosti o tom, zda funguje tak, jak si představuji, že by měla, postupně vedou k rozhodnutí vzít spravedlnost do svých rukou.

Paulmain
Paulmain
12.06.2023 5 z 5

Tuto knihu od M. Goffy hodnotím jako snad nejlepší. Přečetl jsem jí jedním dechem a úplně jsem požíval bezmoc, kterou otec zažíval. Hodně silný příběh, u kterého si čtenář přeje, aby se ho podobná situace netýkala osobně.

Jiitush
Jiitush
11.06.2023 5 z 5

Jako vždy skvělý Goff. Příběh, který nám zde předkládá, není nijak dlouhý ani složitý, je zajímavý a dobře vygradovaný. A dá přečíst za den, což je další plus.

4xbabča
4xbabča
07.06.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od skvělého autora. Tentokrát velmi smutný příběh otce, který zažil bolestnou ztrátu dcery a svou beznaděj a zlobu řeší způsobem, který není zrovna tou správnou volbou. Příběh je napínavý jako vždy od začátku až do konce a určitě stojí za přečtení.

Miro67
Miro67
04.06.2023 5 z 5

"Prostě jsem je začal lovit, Terenci"
Číst tuto knihu ve dvaceti, řeknu Hustý. Ale je mi o hodně víc, více je už i mým dětem a tak snad jim již tato propast nehrozí. Proto se musím ptát sama sebe, ač ctím zákony, zda jsem schopna Walta soudit. Protože pokud nejde o děti, nejde o nic.
Kniha útlá a přesto v ní je řečeno vše. Kniha téměř bez drastických popisů života narkomanky, ale v duchu to celé vidíte před sebou. Což ještě umocňují příběhy o holčičce Taje. Není to lehké čtení . A zkušenosti spisovatele - kriminalisty dávají tušit, že skutečnost může být ještě horší.

lendinka.k
lendinka.k
12.05.2023 5 z 5

Tak mě již po dočtení další z knih pana Goffy docházejí všechny kladné superlativy! Opět musím přiznat, že jsem knihu nemohla odložit, dokud ji nedočtu. Příběh mi trochu připomněl knihu Dítě v mlze, která mě velmi zasáhla, ale ani Děvčátko mě nenechalo chladnou. Velmi silně jsem prožívala zoufalý boj hlavního hrdiny s drogovou závislostí jeho dcery. Nejprve měl můj obdiv, všechno jsem mu ale nakonec schválit nedokázala, a i když jsem s ním soucítila, neměla jsem pak už k němu pochopení. Jinak opět mi kniha dala námět na přemýšlení - jak hrozné musí být sledovat své dítě se postupně ničit a zabíjet a nemít možnost mu pomoci. Zmíněnou píseň od Nightwish jsem si samozřejmě poslechla, ale více se mi líbí zpěv Emmy Rossum. To ale jen proto, že ji mám už naposlouchanou a každá jiná úprava této písně pro mě prostě není ono. Uznávám ale, že i v tomto podání je skladba krásná.

martineknatasa
martineknatasa
26.03.2023 5 z 5

Tak to byla síla. Přečteno za chvíli. Nešlo odejít. Moc se mi kniha líbila.

Disease
Disease
15.03.2023 3 z 5

Přímočarý příběh, kde se nedá fandit absolutně nikomu, ale taková je doba...

Dandy1
Dandy1
12.03.2023 5 z 5

To byla jízda. Zvíře dokáže být každý, když k tomu dostane ten správný impuls.

myšpa
myšpa
11.03.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, výborná detektivka.

Miška74
Miška74
16.02.2023 3 z 5

Třetí díl série byl zatím asi nejslabší, ale rozhodně byl zajímavý. Příběh o tom, co je rodič schopný udělat, aby pomstil smrt dítěte, je opravdu psychologické drama.

soupik2012
soupik2012
14.02.2023 5 z 5

Psychologické drama při jehož poslechu jsem soucítila s pachatelem, kterého v tomto případě považuji spíš za oběť. Příběh je to jednoduchý, odehrává se v komorním prostředí, ale je doslova nabitý emocemi. A to jak kladnými, tak také zápornými. Autor retrospektivně pouze naznačuje co se odehrálo v minulosti, čímž mě neustále udržoval v napětí. Zatím zcela jednoznačně nejlepší díl z této série. Audiokniha je načtena naprosto dokonale a načetli jí: Jan Maxián a Martin Stránský.

wooloong
wooloong
13.01.2023 4 z 5

Kdo se těší na detektivku s klasickou zápletkou a odhalováním vraha, asi bude zklamán, ale za mě dobrý.

Flamaintenebris
Flamaintenebris
10.01.2023 5 z 5

Za mě hodně dobrá knížka. Děj je pro někoho možná jednoduchý, ale ve skutečnosti tomu tak není ani zdaleka. Doporučuji každému, kdo má rád detektivky, protože tato je jedinečná.

J0hn
J0hn
07.01.2023 5 z 5

Nemohu sdílet kritiku předchozích přispěvatelů. Zápletka byla trochu laciná, ale jako audiokniha to parádně odsýpalo. Ani na minutu jsem se nenudil.

aralka
aralka
01.01.2023 3 z 5

Zatím nejhorší z dílů, které jsem četla, jednoduchoučká záležitost, připadalo mi, že je to psané jak pro čtenáře z pomocné školy, všechno tak zbytečně polopatě vysvětlované a přímočaré, aby náhodou čtenář nebyl na pochybách, jak je to myšleno, žádné překvapení se nekonalo, jde o takovou konzumní detektivku bez jakékoli nadstavby... i ten Fantom opery v podání Marco Hietaly a Tarji Turunen je pro posluchače, které mají alespoň minimální povědomí o skupině Nightwish, tak stará a notoricky známá věc, že nad tím se dalo jen pokývat hlavou...

Swissman
Swissman
10.12.2022 4 z 5

Liché díly v téhle sérii jsou zatím vždy slabší. Stále dobré, ale autor umí i lepší příběhy.

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
22.11.2022 2 z 5

Za mě se rozhodně zatím jedná o suverénně nejslabší díl série. Zápletka je bohužel docela průměrná a několikrát a lépe zpracovaná jinde. I když začátek vypadal docela slibně,tak čím dál víc postupujete příběhem se děj začíná táhnout a je to bohužel docela nuda. Mrzí mě, že musím dát 2* , ale na tři to bohužel není.

Timkim
Timkim
14.11.2022 4 z 5

Nebylo to vyloženě zlé, jen až moc strohé přímočaré, bez zbytečných odboček. Někdo to může považovat za plus, ale mě tam něco chybělo. Jak to vše dopadne bylo zřejmé už asi od poloviny. Co však musím konstatovat, dokázal jsem pochopit pohnutky které ho k tomu vedly a jako otec 4 dětí bych asi jednal podobně. Za přímočarou novinařinu beru jednu hvězdu.

snimcibdim
snimcibdim
25.10.2022 1 z 5

Po obstojném Přiznat vinu a neotřelém Muži z chatrče sešup dolů. Naprosto neoriginální moralitka, plná klišé všeho druhu, která doluje emoce z osvědčených zdrojů. I jakýkoliv libovolný díl běžného českého krimi seriálu má zápletku košatější a překvapivější. Zklamání.
PS: ...tuhle verzi Fantoma opery jsem neznala a rozhodně stojí za dohledání. Alespoň k něčemu mi tedy tahle knížka byla dobrá...

kob
kob
16.09.2022 4 z 5

Už mě autorův styl neruší tolik, jako u první knihy - asi už si začínám zvykat na způsob, jakým se hlavní postava vyjadřuje a všechno vnitřně komentuje. Vlastně tím lehce snižuje drastičnost příběhu, což mu jen prospívá.

Mateo67
Mateo67
10.09.2022 5 z 5

Posluchačský zážitek! Podmanivý hlas Martina Stránského a uvolněný přednes Jana Maxiána vám zprostředkují příběh plný lásky, zoufalství a beznadějně tak, že ztratíte pojem o realitě. Protože realita je právě teď, v jedné pražské bance.
A uhrančiví Nightwitsh ve čtvrt na tři ráno, kdy jsem knihu doposlouchala. Může být něco silnějšího?

hrabalikoval
hrabalikoval
17.08.2022 4 z 5

Tohle mě prostě baví! Ikdyž je kniha tenká tak umí moc dobře překvapit. Děj jde tak rychle že jej jenom hltáte a pak je vám smutno, že je konec. Kniha má opravdu těžké téma, ale moc dobře zpracované. Určitě si ji za čas přečtu znova.

Jaruš7
Jaruš7
04.08.2022 5 z 5

Titul nese předzvěst krutosti v žánru, který je pro autora specifický. Ale jaksi důvěra v jeho styl slušnosti mi odvahu sáhnout po audioknize nevzala.
Doteky živých příběhů se linou jeho knihami a je to odvážné upozornění na stav společnosti formou přijatelnou alespoň pro ty, kterým čtenářská záliba je privilegiem.

Příběh o tom, jak jde zničit celý život sobě i ostatním, jen odvahou zkusit změnit realitu v interní prožitek a nechat se unášet na vlně ex.

Audiokniha poutavá, skvělá.

Emma27
Emma27
19.07.2022 5 z 5

Další skvěla knížka.Smutný příbeh otce a jeho dcery.Příběh je sice krátký,ale čtivý.

Danago
Danago
19.04.2022 3 z 5

Téma není zrovna originální, přesto se to dobře četllo. Ale žádné velké překvapení. Poměrně krátká, jednoduchá knížka, takové smutné vyprávění o otci mstiteli, který chce potrestat viníky.

Autorovy další knížky

Martin Goffa
česká, 1973
2014  87%Bez těla
2020  88%Muž z chatrče
2013  81%Muž s unavenýma očima
2019  85%Přiznat vinu
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Děvčátko je v

Právě čtených4x
Přečtených317x
Čtenářské výzvě24x
Doporučených11x
Knihotéce144x
Chystám se číst67x
Chci si koupit14x
dalších seznamech3x