Dítě v mlze

kniha od:

Dítě v mlze obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Únos sedmiletého chlapce od jedné základní školy zprvu vypadá jako krutý, avšak jinak ničím neobvyklý zločin. Postupující vyšetřování ovšem odhalí určité odlišnosti: únosce nekomunikuje a neklade si žádné požadavky. Dokonce udělá jindy nemyslitelné gesto – hned zpočátku odhalí svou tvář, snad na znamení výsměchu svým pronásledovatelům. Ti jej obratem identifikují a do pátrání je proti své vůli zapojen i Miko Syrový – pachatelem únosu je totiž jeho bývalý kolega Bert. Detektiv tedy stíhá detektiva, a ten je díky svým zkušenostem vždycky o krok napřed. Jeho vzkaz „bolest za bolest“ navíc hovoří víc než jasně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311191/dite-v-mlze-tsX-311191.jpg 4.5210
Série

Detektiv Miko Syrový / Mikuláš Syrový 6.

Žánr
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Dítě v mlze

Přidat komentář
99jana99
02. dubna

Martin Goffa prostě umí. Kniha napsaná tak, že mé největší sympatie patří únosci, pro jehož počínání mám pochopení....??? A pak Miko Syrový, ten mě taky baví.

Harmonika_one
30. března

Majstrštyk. Wow, prostě wow.
Neskutečně emotivní a silné čtení. Právě jsem dočetla a nemám slov, jak silný pocit ve mě zůstal a jen tak neodezní. Tenhle díl si budu pamatovat hodně, hodně dlouho. Bravurně psychologicky vykreslená postava pachatele. Gradace děje, kdy v závěru napětím ani nedýcháte.
Laťka neskutečně vysoko, překoná ji autor dalšími díly v sérii? Už teď jsem zvědavá...


Jiparis
09. března

Únos dítěte je vždy téma, které mě uvádí do varu. Tady ale nejde o výkupné, ale snahu o to, aby ten, kdo jednal neuvážlivě a necitlivě, pocítil alespoň zčásti bolest, kterou způsobil jiným. Je to složité a výjimečně jsem s únoscem i soucítila. Působivě napsané, nutí k zamyšlení.

EvikU.
24. února

(+ SPOILER) To byla pánové jízda. Děsně mě kniha bavila. Místy mi bylo i špatně při představě, že by mi někdo takhle sebral ze školky dceru, že ji doma týráme. A mně by ani nedali možnost vyjádření. Děti padají hodně a hodně zkrz blbnutí mají modřin. Chápala jsem ale i učitelky a doktorku. Je to vždy úhel pohledu. Opravdu silný příběh skvěle provedený, místy jsem snad ani nedýchala při čtení. Skvělý autor. Doporučuji.

ElleNora
24. ledna

Má první přečtená kniha od autora, ale přečetla jsem ji za pár dnů. Tématem je tady únos dítěte, ale zároveň se řeší, jak moc se člověk může změnit, když si projde peklem. Jsem zvyklá spíš na vraždy a neznámého pachatele, takže aspoň byla tato detektivka trošku jiná.

yonda
23. ledna

Opět velmi čtivé. S každou další knihou se dozvídám něco víc o práci kriminalistů, to mě baví. Samozřejmě už mám připravenou ,,Štvanici".

cucik14
21. ledna

Opět skvělé. Kniha, která vás nutí číst, dokud se nedostanete k poslední stránce.
I když jde o smutné téma, tak Berta v lecčem chápu a bylo mi ho spíš líto. V jediné chvíli se mu zhroutil celý svět a na ničem mu už nezáleželo.

akcive11
26.12.2020

Velmi silný a emotivní příběh, z kterého vás zamrazí.

1