Dítě v mlze

Únos sedmiletého chlapce od jedné základní školy zprvu vypadá jako krutý, avšak jinak ničím neobvyklý zločin. Postupující vyšetřování ovšem odhalí určité odlišnosti: únosce nekomunikuje a neklade si žádné požadavky. Dokonce udělá jindy nemyslitelné gesto – hned zpočátku odhalí svou tvář, snad na znamení výsměchu svým pronásledovatelům. Ti jej obratem identifikují a do pátrání je proti své vůli zapojen i Miko Syrový – pachatelem únosu je totiž jeho bývalý kolega Bert. Detektiv tedy stíhá detektiva, a ten je díky svým zkušenostem vždycky o krok napřed. Jeho vzkaz „bolest za bolest“ navíc hovoří víc než jasně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311191/big_dite-v-mlze-tsX-311191.jpg 4.5259

Kniha Dítě v mlze

Johny_H.

Naprosto dokonalé. Pokud se vám od tohoto autora líbila Vánoční zpověď, tak pak toto zkrátka musíte přečíst jedním dechem.

jaroiva

Vůbec se mi to nelíbilo! Nedělalo mi to dobře od samotného začátku.

Kde je další díl?

evelýny

,,Pavouk vylezl ze své skrýše. Protože potravě, na kterou se chystá, musí kousek naproti."

Myšlenkové zkraty. Parťákovy přehmaty.
Snaživých blbců zvraty.
Navzdory policejní snaze, dítě stále mizí v mlze, hlupák se válí na podlaze.
Pavouk spřádá svoje sítě.
A modrovláska Julie, slzou po slze
ztrácí své iluze....

Bolest za bolest.

Únos dítěte. Velké emoce, smutek, zoufalství. Bravurně vykreslená podrobná psychologická sonda mysli pachatele sekunduje sentimentalitě bývalého přátelství, kolegialitě, parťáctví.
Martin Goffa umí upoutat moji pozornost, i když v tomto příběhu jsem se občas točila v kruhu.
Opět velmi realisticky vykreslený příběh, u kterého si tentokrát budete přát, aby byl jenom fikcí.
Ještě dlouho budu přemýšlet, kdo je v tomto příběhu pachatel a kdo oběť.
Intermezzo ze života pavouků bylo úžasné. Zvýšilo moje hodnocení

P.S.: Lidi zapomínají. Chtějí zapomenout. Život je pak snazší.

Audiokniha: sériově nadstandardně čtou Martin Preiss a Libor Hruška

Nuttelka

(Audiokniha)
Já Mika prostě zbožňuju, hodně povedená série. Ani tentokrát to neměl Miko zrovna jednoduché, i když případ nebyl jeho, týkalo se ho to nejvíc. Jak už je tu zmíněno, je to smutný příběh. Vůbec si nedokážu představit, co se musí v rodičích odehrávat, když se dostanou do takovéto situace... vlastně v obou případech.
Už teď se těším na další vydání audioknihy, jelikož Martin Preiss jako Miko je fakt skvělý, moc doporučuji.

Dandy1
29.12.2021

Tak to byl hodně smutný příběh.

daja51
12.12.2021

Ten kdo zná knihy MG, tak ví, že nikdy nebude zklamán - Dítě v mlze není výjimkou- vřele doporučuji.

jaroslav4387
14.11.2021

Má to šťávu, drajv, napětí, zápletku, všechno co má dobrá detektivka mít. Opravdu slušný ... tohle hodnocení k tomu sedí jako pověstný hrnec na ... za mě rozhodně 5/5, bravo pane Goffo !!!

broskev28
09.09.2021

Další povedený díl série, tentokrát s nervy drásajícím tématem dětského únosu.
Jenže jak už mnozí připodotkli, padouch vlastně ani není padouch, jen nešťastný a zlomený člověk. Pokusil se změnit osud blízké osoby, odporoval sudičkám určujícím od kolébky naše osudy. Ale Pýthie se nenechala ošálit - on i osoby jím milované získaly jen krátký odklad . . .

Vybavují se mi slova Jindry Plise, flegmatického bručouna, který mě kdysi dávno jako detektivního zelenáče zaučoval: "Nic jako dobrodružství neexistuje, mladej. Dobrodružství je jen průser, který nakonec dobře dopadl."