Muž z chatrče

Muž z chatrče https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430468/bmid_muz-z-chatrce-aJK-430468.jpg 4 366 113

Novinář Marek Vráz série

Ve staré chatrči na okraji města Ústí, je nalezeno mrtvé tělo zanedbaného muže. Na první pohled to vypadá, že se jen další bezdomovec upil k smrti, ovšem situace se brzy začne komplikovat. Novinář Marek Vráz, řečený Terence, je vtažen do pátrání po člověku, jehož skon je záhadný skoro tak, jako byl záhadný celý jeho život. Proč přijel do města A.? Kvůli komu se skrýval pod cizí identitou? Co vedlo patologa k tomu, aby při pitvě jeho těla udělal u jedné z položek výrazný otazník? Na to všechno se Terence snaží najít odpověď, i když tuší, že odkrýt pravdu někdy znamená zaplatit až příliš vysokou cenu.... celý text

cukrovka
13.06.2020 5 z 5

Tak toto bylo opět skvělé. Napínavý příběh přibližující dobu těsně po revoluci. Autor dokáže velmi realisticky vylíčit dané prostředí a praktiky. Hlavní hrdina - sympatický novinář, který má to štěstí, že trochu poodhalí tajemství polistopadových kšeftů. I to patří do naší historie. Zajímavé a velmi čtivé.

Niraj
12.06.2020 5 z 5

Tak to je zase ten starý dobrý Goffa, jakého známe ze série s Mikou. První knihou nové série jsem byl krapet rozčarován. Příběh neměl ten typický Goffův šmrnc, spád ani břitký humor, chyběl mi detektiv Mika a nový mladý novinář, hlavní postava příběhu, mi nějak extra sympatický nebyl. Dokonce jsem se bránil druhý díl nové série vůbec začít číst, nechtěl jsem být znovu zklamán. Ale byly to zbytečné obavy. Tato druhá kniha je už tak, jak jsme byli zvyklí, vše je zpět. A novinářskej? Měním názor - nakonec to bude asi Mikovo dvojče :-)

janina66
09.06.2020 5 z 5

Perfektní! Strhující a rozhodně lepší než Přiznat vinu. Velice čtivé. Výborné osvětlení kšeftování s oleji v 90letech. Teď už mám od Goffy vše přečteno a musím čekat až vyjde další "Terenc".

kap66
24.05.2020 5 z 5

To je ale filuta! Nová série, vida vida, tentokrát s vyšetřujícím novinářem. Co se osvědčilo Connellymu, může vyjít i Goffovi. Stejné prostředí a doba jako u Mika Syrového, ale nový hrdina. Vůbec není těžké si na něho zvyknout; Miko a Marek jsou totiž stejné krve, stejné jsou jejich představy o spravedlnosti, podobný je i způsob života. První Markův případ byl tíživější, druhý je více svázán s polistopadovou érou, sametovou jak pro koho.
Stále platí, že Goffu baví psát a mě to baví číst.

Jiparis
16.05.2020 5 z 5

Skvěle vystihnutá atmosféra devadesátých let. Nikoho nešetří a ještě dnes je mi zle z toho, co bylo možné za přispění politiků. Tady se zrodili mnozí "podnikatelé"a bohužel asi hýbají děním dodnes. Proč asi tak moc nesnášejí novináře?

V28
28.04.2020 5 z 5

Tak zase se povedlo. Ke všem hnusům co se dějí dneska, přidat ještě ty starší, to se hned v té krásné a prohnilé republice člověk cítí líp. Díky za geniálně jednoduché osvětlení kšeftování s olejem, přeci jen jsem tenkrát měl jiné starosti a nedával pozor. Jinak všechno běží jak je zvykem, perfektně napsané, čtivé i zajímavé. Na Marka Vráze si pomalu zvykám. Novinář - sympaťák, hudební vkus taky super, přeci jen toho mají on a Miko dost společného, tak by možná neškodilo je někdy spojit v jednom příběhu.

Prateri
27.04.2020 5 z 5

Detektivní práce novináře, která začala celkem náhodně, odhalovala trestné činy, které vlastně ani trestné nebyly. Příběh dospěl až k počátku demokracie v Čechách. Skvěle napsané.
Mohlo se to tak stát? A tak mi přišel na pomoc Googl. A ono se to tak nějak stát i mohlo. Každý si holt tu svobodu vysvětluje po svém:( .

Dela111
26.04.2020 5 z 5

Série s Terencem mně udělala radost. Při vydání prvního dílu ještě nebylo jasné, že půjde o novou sérii.
Muž z chatrče je typický příběh jaké píše pan Goffa. Je to vynikající vylíčení českých reálií. Zápletka má kořeny v devadesátých létech minulého století a připomíná díry v zákonech.
Výborný námět + poutavý styl = 5* :-).

hanap
25.04.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih z tohoto žánru, napínavý a přesto předvídatelný příběh našich moderních dějin. Škoda, myslím, že jsme si zasloužily lepší historii.
Budeme ostražitější, poctivější,. ...?

MichalHoráček
17.04.2020 5 z 5

Poutavý příběh, který je nejspíše i z 99% pravdivý... Zákony se obcházely, obcházejí a obcházet budou! A Ti nejhorší co za tím stojí zůstanou nepotrestáni ????

Martiiiik
31.03.2020 5 z 5

Jako vždy autor nezklamal.. :-) Jen je to dlouho takové záhadné a neurčitě zapletené a čekáte, kdy to začne dávat smysl.. oceňuji téma, je skvělé, vede k zamyšlení.. výborný vypravěčský styl autora už snad ani netřeba vyzdvihovat :-) určitě doporučuji všem :-)

petrarka72
25.03.2020 5 z 5

Novinář bez bázně a hany, mrtví i živí s nejistou identitou, cesta Ústím i světem v kruhu a aféra s lehkými topnými oleji v devadesátkách (nutno nezapomenout!). Frajerské, s humorem psané a napínavé tak akorát. Díky, Terenci.

encyklopedie
04.03.2020 5 z 5

.....tohle vypadá jakoby to napsal Goffa......je to Goffa, není to Goffa .... není tam Miko
Ale což...... zase parádička....tenhle ten pán se čte sám ......a nezbývá se těšit na další Goffovku, protože u nás je tenhle chlapík z chatrče zase 321procentní .....

mafie česká literatura české krimi

Martin Goffa
česká, 1973