Muž s unavenýma očima

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o niž ani jeden ze zúčastněných nestál... Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145202/big_muz-s-unavenyma-ocima-Eyk-145202.jpg 4.1335
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Muž s unavenýma očima

Janadvorackova
10. října

Bylo to dobré, ale takové jako mechanické.
Nebýt knížka ne moc dlouhá, od autora, jehož věci se mi líbily, asi by mi bylo i jedno, jak to skončí. Možná bych vůbec nedočetla.

jitka7326
03. října

Příjemné překvapení v podobě české detektivky. Oceňuji autorovu znalost prostředí.


jaroiva
18. září

Poslouchám až jako několikátou autorovu knihu v pořadí, zatím u mě vede Vánoční zpověď. Ale i Muž s unavenýma očima mě bavil.
Oproti severským detektivkám je to příjemné osvěžení, když se jedná o české prostředí. A M.G. umí psát, o tom jsem se už přesvědčila dřív. Takže určitě dávám palec nahoru.

Titas9001
16. září

Silidně začínající detektivka, která postupně ztrácí dech. Chyběl mi tam hlavně do detailu propracovaný motiv té brutální vraždy - takové všechno nakousnuté a nekončené. Ale dalo se to přečíst!

Metla
15. září

„...pravděpodobně je ozbrojený, takže nebezpečný je tak jako tak. A mimochodem, je to člověk, který byl ve válce. Sice už před pětadvaceti lety, ale chci tím říct, že může mít poněkud posunutá měřítka toho, co je a co není normální.“

Rozkošné: na každý pár zahraničních autorů, jejichž bestsellery mě neoslovily, natrefím nejmíň na dva tuzemské spisovatele (české, slovenské, případně i polské), kteří si mě svou tvorbou zaháčkují. Také pan Goffa se hned při prvním oťukávání zařadil na bobtnající seznam „hodně dobrý, sledovat dál“.
Hlavní hrdina je vcelku sympaťák s potenciálem do budoucna, děj nekomplikovaný, leč uvěřitelný, významný bonus představuje znalost světa zločinu a boje s ním, tedy policejní práce. Výstavba zápletky mi připadala trochu neohrabaná, pár detailů nedoladěných (např. motivace oběti pustit si do auta někoho takového) a v závěru jsem čekala více interakce z Mikovy strany, když už byl vmanévrován do blízkosti pachatele. Chápu, život není akční film, akorát chudák... no, odpustím si spoiler, prostě bych tam v té chvíli měla raději Jacka Reachera s jeho stylem řešení problémů.
Věřím, že začátečnické krůčky a klopýtnutí v příštích knihách přejdou v sebevědomou chůzi zkušeného matadora na poli detektivek a thrillerů. Hodlám tomu pozorně přihlížet. 75%

broskev28
08. srpna

V Levných knihách se nám povedlo koupit první tři díly téhle série, a já, po své zkušenosti s knihou Primární důvěra, jsem se na ně tuze těšila.
Po dočtení první knihy zažívám lehké zklamání (proč Petržálek nabral toho "stopaře"?) a podivuju se své nemístné útlocitnosti: nepročetla jsem sice všechny komentáře, ale v žádném z těch přečtených jsem nenašla ani zmínku o jisté blonďaté barmance, která asi na svůj zážitek hned tak nezapomene. Koneckonců neřeší to ani autor, takže chyba je určitě na mé straně; jednak je to detektivka a jednak se zřejmě automaticky předpokládá, že barmanky v hráčském doupěti nemohou být křehké květinky.
Každopádně doufám, že do toho 9.dílu, který mi chyběl při Úhlu pohledu, na sobě Miko Syrový i jeho autor ještě zapracují.

VendulaB
01. srpna

Velmi dobrá česká detektivka, navíc zde jde o prvotinu autora. Na rozdíl od spousty českých detektivních pokusů kniha nepůsobí trapně, úsměvně a upachtěně, naopak je velmi realistická a živá. Je dostatečně napínavá, zápletka přitom není nesmyslně překombinovaná a celkově se kniha moc dobře čte.

alibaba72
23. května

Vzhledem k tomu, že je to autorova prvotina, tak super. Mně si kniha moc líbila a těším se na další díl.

1