Muž s unavenýma očima

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o niž ani jeden ze zúčastněných nestál... Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145202/big_muz-s-unavenyma-ocima-Eyk-145202.jpg 4.1335

Kniha Muž s unavenýma očima

Janadvorackova

Bylo to dobré, ale takové jako mechanické.
Nebýt knížka ne moc dlouhá, od autora, jehož věci se mi líbily, asi by mi bylo i jedno, jak to skončí. Možná bych vůbec nedočetla.

jitka7326

Příjemné překvapení v podobě české detektivky. Oceňuji autorovu znalost prostředí.

jaroiva

Poslouchám až jako několikátou autorovu knihu v pořadí, zatím u mě vede Vánoční zpověď. Ale i Muž s unavenýma očima mě bavil.
Oproti severským detektivkám je to příjemné osvěžení, když se jedná o české prostředí. A M.G. umí psát, o tom jsem se už přesvědčila dřív. Takže určitě dávám palec nahoru.

Titas9001

Silidně začínající detektivka, která postupně ztrácí dech. Chyběl mi tam hlavně do detailu propracovaný motiv té brutální vraždy - takové všechno nakousnuté a nekončené. Ale dalo se to přečíst!

Metla

„...pravděpodobně je ozbrojený, takže nebezpečný je tak jako tak. A mimochodem, je to člověk, který byl ve válce. Sice už před pětadvaceti lety, ale chci tím říct, že může mít poněkud posunutá měřítka toho, co je a co není normální.“

Rozkošné: na každý pár zahraničních autorů, jejichž bestsellery mě neoslovily, natrefím nejmíň na dva tuzemské spisovatele (české, slovenské, případně i polské), kteří si mě svou tvorbou zaháčkují. Také pan Goffa se hned při prvním oťukávání zařadil na bobtnající seznam „hodně dobrý, sledovat dál“.
Hlavní hrdina je vcelku sympaťák s potenciálem do budoucna, děj nekomplikovaný, leč uvěřitelný, významný bonus představuje znalost světa zločinu a boje s ním, tedy policejní práce. Výstavba zápletky mi připadala trochu neohrabaná, pár detailů nedoladěných (např. motivace oběti pustit si do auta někoho takového) a v závěru jsem čekala více interakce z Mikovy strany, když už byl vmanévrován do blízkosti pachatele. Chápu, život není akční film, akorát chudák... no, odpustím si spoiler, prostě bych tam v té chvíli měla raději Jacka Reachera s jeho stylem řešení problémů.
Věřím, že začátečnické krůčky a klopýtnutí v příštích knihách přejdou v sebevědomou chůzi zkušeného matadora na poli detektivek a thrillerů. Hodlám tomu pozorně přihlížet. 75%

broskev28

V Levných knihách se nám povedlo koupit první tři díly téhle série, a já, po své zkušenosti s knihou Primární důvěra, jsem se na ně tuze těšila.
Po dočtení první knihy zažívám lehké zklamání (proč Petržálek nabral toho "stopaře"?) a podivuju se své nemístné útlocitnosti: nepročetla jsem sice všechny komentáře, ale v žádném z těch přečtených jsem nenašla ani zmínku o jisté blonďaté barmance, která asi na svůj zážitek hned tak nezapomene. Koneckonců neřeší to ani autor, takže chyba je určitě na mé straně; jednak je to detektivka a jednak se zřejmě automaticky předpokládá, že barmanky v hráčském doupěti nemohou být křehké květinky.
Každopádně doufám, že do toho 9.dílu, který mi chyběl při Úhlu pohledu, na sobě Miko Syrový i jeho autor ještě zapracují.

VendulaB

Velmi dobrá česká detektivka, navíc zde jde o prvotinu autora. Na rozdíl od spousty českých detektivních pokusů kniha nepůsobí trapně, úsměvně a upachtěně, naopak je velmi realistická a živá. Je dostatečně napínavá, zápletka přitom není nesmyslně překombinovaná a celkově se kniha moc dobře čte.

alibaba72

Vzhledem k tomu, že je to autorova prvotina, tak super. Mně si kniha moc líbila a těším se na další díl.