Muž s unavenýma očima

Muž s unavenýma očima https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145202/bmid_muz-s-unavenyma-ocima-6Fc-145202.jpg 4 528 159

Napínavý příběh s kriminální zápletkou se odehrává v rozmezí několika dnů v kulisách sychravé podzimní Prahy. Právě zde se tragickým způsobem protnou osudy čtyř osob: bývalého policisty Mikuláše, jeho kolegy Valiho, pohřešovaného majitele loterijní firmy a neznámého muže v kapuci, jehož role je pro životy ostatních klíčová. Vše začíná nečekaným zmizením podnikatele, po jehož stopě se díky zveřejněné finanční pobídce okamžitě vydává nejen policie. ačkoli pátrání zprvu vede jen k dalším a dalším otazníkům, postupně se jeho jednotlivé pramínky začínají slévat v jeden mohutný tok, který nakonec vyústí do děsivé scény, o niž ani jeden ze zúčastněných nestál... Autor, píšící pod pseudonymem, je bývalý kriminalista a jeho příběh je založený na reáliích policejní práce. Jako někdejší detektiv může čtenáře konfrontovat nejen s činy jednotlivých postav příběhu, ale též s postupy a metodami práce těch, jejichž úkolem je takové jednání mapovat a odhalovat.... celý text

ZuK1
09.07.2020 4 z 5

Moje první setkání s dalším novým autorem, objeveným díky databázi knih a pozitivním ohlasům čtenářů.
Bylo velmi příjemné přečíst si po čase zase něco z českého prostředí, zvlášť takhle uvěřitelně, čtivě a vtipně napsaného. Určitě se pustím i do dalších pokračování série.

ivana02
01.07.2020 5 z 5

Pro mne objev měsíce - český autor detektivek, Martin Goffa (pseudonym). Bývalý policista, který bydlel na Smíchově a ve svých knížkách se o něm často zmiňuje. Mám ráda příběhy, které se odehrávají v místech, která znám. Autor popisuje nejen Prahu, ale i výše zmíněný Smíchov, kde jsem pečená vařená. Toto je první díl ze série, tento měsíc jsem zvládla i další.

Marley_Kid
01.06.2020 4 z 5

Nechcem porovnávať, bolo to o niečom inom, než kniha Bez těla, ktorú som čítal ako prvú. Toto bola pre mňa taká oddychovka, koniec zaujímavejší ako začiatok. Toto pražské prostredie ma baví a rovnako autorov štýl písania a jeho hlavná postava (a jej pohľad na svet). Teším sa na ďalšie knihy zo série, ktoré si plánujem zadovážiť.

Leona333
06.05.2020 4 z 5

Super. Vážně milé překvapení. Česká detektivka se mi četla velice dobře. Děj je logický a srozumitelný. V knize je i spousta vtipných momentů - pojmenování, některých policejních úkonů a policistů samotných... Autorova prvotina a za sebe musím uznat, že zdařilá. Určitě si přečtu i jeho další knihy.
Čtyři hvězdičky dávám detektivce oprávněně. Nakonec, díky autorovu stylu psaní si myslím, že má u mě pro příště našlápnuto, i na plný počet hvězd. ; )

knihomoli
18.04.2020 4 z 5

Řekla bych, že kniha je tak o třídu výš než Bez těla. Skvělá četba

miloslav0399
06.04.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, která dává reáliím policejní práce přednost před efektními nesmyslnými konstrukcemi. Alespoň částečně. Určitě si přečtu i další díly série.

Lullina
05.04.2020 3 z 5

Kniha je dobrá

EvikU.
17.03.2020 4 z 5

Jo líbilo se mi to. Ale je chyba číst knihy ze série ne postupně. Ne že by kor něco uteklo z děje. Ale ten první díl je většinou nejslabší. Ale ani tak nevadí. Doplnila jsem si sérii, takže do 3 dílu mám přečtené a teď už budu číst postupně. A taky se mi líbí víc když něco vyšetřuje jako policista a ne jen tak na své triko. Příběh je opět napínavý, čtivý a uvěřitelný. A to je na tom to super.

Nymfadora.T.
06.03.2020 4 z 5

Nevěděla jsem, že tahle je první, byla to náhodná koupě, ale už třetí od MG, kterou jsem četla. Docela jim přicházím na chuť...čtivé, napínavé...Sice si teď dám chvilku pauzu, ale určitě seženu další.

katerina5544
25.02.2020 5 z 5

Jsem naprosto spokojena. Vynikajici detektivka. Mela jsem precteno velice rychle. Hlavni hrdina mi je sympaticky, pribeh je zajimavy a ctivy. Vrele doporucuji.

janina66
05.02.2020 5 z 5

Po druhém díle teprve teď přečten úvodní díl série Miko Syrový. Musím říci, že tato prvotina byla o hodně lepší, než Bez těla. super česká detektivka. Nepřipadalo mi, že je to zdlouhavé a nudné jak se píše v jiných komentářích. Samozřejmě každý má jiný vkus a nároky na detektivku. Ale já byla nadšená.

Zlatinka.Emilly
26.01.2020 3 z 5

Na českou detektivku mi to připadá dost drsný. Začátek, průběh i spád příběhu v sobě nesou napínavost i drastičnost. Další knihu od Goffa ale už číst nemíním.

Česneksmedem
17.01.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že to je spisovatelova prvotina, tak smekám. SPOILER! Četlo se to velice dobře a pozorný čtenář zde najde zmínku třeba o tom, který má rád motýle, dozví se, co znamená cikánský open space nebo o člověku trpícím hebefilií. Vtipná je také zmínka o „klasické domovní rozvědce“, tedy zvídavé dámě, která musí vše vidět a slyšet.
A na konci je i chorál (nebo tak něco).

Corso
09.12.2019 3 z 5

Dost zvlastne zvoleny postup, sledovat tri postavy v "ich" forme rozpravania. Takze obcas vy patrate... na zaciatku kapitoly par viet ze aky je kontext. Z toho prameni druha vec, a to ze krimi zapletka sa odkryva priebezne sledovanim deja, nie sikovnostou detektivov. Inak mi to prislo ako standardne napisana krimi. Teda miestami tym vetvenim deja a viacerymi dejovymi linkami ako spravny thriller. Na autora vidim samu chvalu, takze niekedy dam sancu dalsej knihe. Ak je toto autorov debut, nevidim tam nijake zaciatocnicke chyby. To je slubne :)

MišuleP
29.10.2019 5 z 5

Super detektivka.

SimonaP
13.10.2019 2 z 5

Nebavilo mě to, zdlouhavé, nesedl mi ani styl vyprávění, na to, že je spisovatel policista ,nepřesnosti, nelogičnosti.

Joyce24
13.10.2019 5 z 5

Čtu knížky Martina Goffy bohužel na přeskáčku a nyní jsem se konečně dostala k prvnímu dílu celé série. Autor opět nezklamal čtivé od začátku až do konce, nejradši bych knihu ani neodkládala a přečetla na jeden zátah. Už teď se těším na další díly. Za mě palec nahoru.

amurek
01.10.2019 5 z 5

Od M.Goffy jsem četla jako první knihu Dítě v mlze, aniž jsem tušila, že jde o sérii. Po jejím přečtení jsem věděla, že si přečtu i ty další, akorát v pořadí, jak vycházely. A jak jsem předpokládala, první díl série mě nezklamal. Líbí se mi styl psaní, své dělá i to, že jde o českou detektivku. Jsou nám tak známá některá místa, kde se dle mého reálný děj detektivní zápletky odehrává a jako bonus se nám nepletou jména jednotlivých postav.
Takže co říct na závěr? Nic jiného než to, že doporučuji k přečtení a chystám se na druhý díl série. Už se těším, jak se Miko zařadí zpátky mezi bývalé kolegy a „rozlouskne“ další případ.

babystar
23.09.2019 4 z 5

Určitě čtivá detektivka, ale pro mne moc "tvrdá". Nijak nevybočuje a zachovává obvyklý scénář, v němž vystupují osamělý charakterní hrdina s psychickými problémy, které řeší chlastem, a opravdu sadistický vrah. Humor jsem nějak žádný nepostřehla a na ty drastické mučící scény jsem opravdu neměla žaludek. Ovšem nevzdávám to a pokračuji v sérii.

Lotka
06.09.2019 5 z 5

Výborná!!! Netřeba slov. Pro milovníky detektivek je povinnost si ji přečíst.

detektivní a krimi romány česká literatura české detektivky

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Muž s unavenýma očima je v