Prolhané městečko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Severní Karolína, 2018: Život Morgan Christopherové je vzhůru nohama. Když na sebe vezme vinu za zločin, který nespáchala, ocitne se na tři roky v nápravném zařízení. Její sen o kariéře umělkyně se zdá být navždy pohřbený – dokud se neobjeví tajemný návštěvník s návrhem, který ji může dostat na svobodu. Její úkol zní: obnovit starou nástěnnou malbu. Taková nabídka se nedá odmítnout, a tak pod vrstvami špíny najde obraz, který vypráví příběh malého města plný šílenství, násilí a spiknutí. Severní Karolína, 1940: Anna Daleová, umělkyně z New Jersey, vyhrála národní soutěž a má tu čest vytvořit nástěnnou malbu pro poštu v Edentonu. Je na světě úplně sama a po podobné práci dlouho toužila. Překvapí ji však, když se ocitne na místě plném předsudků, kde lidé za zavřenými dveřmi skrývají tajemství a kde odlišnost může znamenat smrt. Co se Anně Daleové přihodilo? Jsou snad ve vybledlé nástěnné malbě nějaké stopy? A pokud ano, dokáže je Morgan navzdory vlastním démonům rozpoznat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462258/big_prolhane-mestecko-4Ev-462258.png 4.5202
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Big Lies in a Small Town, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Prolhané městečko

Leniiis
18. května

U mě tentokrát pomalejší rozjezd, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout.
Konec za mě moc rychle vyřešený, ukončený. Možná bych přidala pár stran a víc rozvedla.
Ale jinak za mě opět super kniha.

konformita
17. května

Moje první od paní Chamberlain a bavila mě převelice. Jak se Anna vyrovnala s jižanským přístupem k černochům, její přátelství s Jessem a jejich zmizení a znovuobjevení. Krásné, čtivé, prostě nej.


alzbeta4340
25. dubna

Román obsahuje dva víceméně oddělené příběhy, které se na konci (poněkud neuvěřitelně) protnou. Annin příběh ze čtyřicátých let byl zajímavý dobře vykreslenou jižanskou atmosférou. Současnost mě zase zaujala hned v začátku knihy, kdy se Morgan dostává z vězení.
Není to nejlepší kniha paní Chamberlain, ale i tak se dobře čte.

vekkr
11. dubna

Byla jsem nejméně v polovině knihy a říkala si, co na té knize mají.?Ovšem pak se to potká, zapadne a super.

Magič
06. března

Prolhané městečko byl můj první příběh od autorky. Ze začátku jsem se nemohla začíst, přemýšlela jsem jestli ve čtení pokračovat. Poté se obě dějové linky začaly protínat a příběh začínal ke konci gradovat. Některé pasáže jsem odhadla předem, některé ne, ale bohužel byl pro mě konec a celkové rozuzlení příběhů příliš přitažený za vlasy. Zkusím od autorky i další knihy.

Youn@n
27. ledna

knížka nudná, vůbec mi nepřišlo, že čtu knihu od Diane. Má mnohem lepší knihy....

Lena79
18.12.2022

Myslím, že tady se prolínání minulosti se současností vcelku povedlo. Víc mě asi bavila dějová linka s Annou.

Buchtičkajani
10.12.2022

Moc hezký příběh. Je v něm tajemství, nenávist , láska, ale je to i rasové problematice. Doporučuji.

1