Prolhané městečko

Severní Karolína, 2018: Život Morgan Christopherové je vzhůru nohama. Když na sebe vezme vinu za zločin, který nespáchala, ocitne se na tři roky v nápravném zařízení. Její sen o kariéře umělkyně se zdá být navždy pohřbený – dokud se neobjeví tajemný návštěvník s návrhem, který ji může dostat na svobodu. Její úkol zní: obnovit starou nástěnnou malbu. Taková nabídka se nedá odmítnout, a tak pod vrstvami špíny najde obraz, který vypráví příběh malého města plný šílenství, násilí a spiknutí. Severní Karolína, 1940: Anna Daleová, umělkyně z New Jersey, vyhrála národní soutěž a má tu čest vytvořit nástěnnou malbu pro poštu v Edentonu. Je na světě úplně sama a po podobné práci dlouho toužila. Překvapí ji však, když se ocitne na místě plném předsudků, kde lidé za zavřenými dveřmi skrývají tajemství a kde odlišnost může znamenat smrt. Co se Anně Daleové přihodilo? Jsou snad ve vybledlé nástěnné malbě nějaké stopy? A pokud ano, dokáže je Morgan navzdory vlastním démonům rozpoznat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462258/big_prolhane-mestecko-4Ev-462258.png 4.681

Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Lies in a Small Town, 2020

Kniha Prolhané městečko

malen

Trochu zavádějící titul, ale moc se mi líbilo. Opět mě kniha pohltila a škoda, že už je konec. Zase bych ráda věděla, jak to bylo dál. ... Tedy obrazně řečeno, knížka samozřejmě rozuzlení má, nezklamala.. Dokonce i doslov- poděkování - byl zajímavý.

romika

Autorka nezklamala,jako vždy,super nevšední zápletka,opět jsme v jižanském státě. Krásné časové prolínání dvou rovin,skvěle popsána tehdejší doba do detailů. Prostě parádní čtení.

Renatecka

Příběh se mi moc líbil, dobře se mi to četlo. Líbil se mi i postupný vývoj vztahu Morgan a Olivera - takový nenásilný, postupný, nepřeslazený.

EvelynRose

Krásný a zajímavý příběh. Nebylo to bůhvíjak napínavé ale hezky se to četlo a konec byl pohlazením pro duši.

sidonka

První knížka od autorku a absolutní wau, neskutečně mě ta kniha bavila, krásně provázané dějové linky a nádherný příběh z malířského prostředí

bezzink

Diane je pro me absolutni spicka ve svem zanru. Kniha prectena za den a pul. Ani tehotenske nevolnosti me nezastavily! Skutecne kdo jste jeste Diane necetl, rozhodne tak udelejte s kteroukoliv jeji knihou. Skoda, ze Diane nepise rychleji. :)

čef

Román o mezilidských vztazích s tajemstvím z minulosti. Ve dvou dějových liniích se odehrává nádherný příběh dvojice žen, plný lásky, nenávisti a rasových problémů. Nejsou to však vztahy mimo realitu, vše je psychologicky dobře vyváženo a tak mi nezbývá, než doporučit tuto knihu nejenom ženám, pro které je dílo samozřejmě především určeno.

Jana283

Příběh dvou mladičkých malířek Morgan a Anny, jejichž životy dělí skoro 80.let, ale spojuje Annin obraz, který Morgan restauruje. Ale jak se ukáže, je toho daleko víc, co mají ty dvě společné…
Diane Chamberlain je moje oblíbená „holčičí“ spisovatelka, jejíž knihu si vždy ráda přečtu, když mám chuť na lehčí žánr. Její díla nejsou přeslazená a vždy se v nich odkrývá nějaké zajímavé historické téma.