Alicina síť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rok po vypuknutí první světové války, v době, kdy byly ženy podceňované a svázané společenskými normami, se Eve Gardinerová zatoužila vymanit konvencím a přispět k válečnému úsilí své vlasti více, než umožňovala typická ženská úloha ošetřovatelky. Když se jí tedy naskytla jedinečná příležitost, nezaváhala a stala se špionkou. Následně byla vyslána do Němci okupované Francie, kde byla vycvičena samotnou „královnou špehů“ s krycím jménem Alice a poté zaujala nebezpečnou úlohu v rozsáhlé síti tajných agentek, které získávaly choulostivé informace v srdci nepřátelského velení. Druhá rovina příběhu se odehrává v roce 1947, během zmatků a dozvuků druhé světové války. Americká studentka vysoké školy Charlie, která má od života jiná očekávání, než by se na dívku z jejích vrstev slušelo, neplánovaně otěhotní, leč jaksi postrádá manžela, což je v dané době nepřípustné. Její bohatá rodina se rozhodne poslat dívku do Evropy, kde se má zbavit svého „menšího problému“. Charlie toho využije a zamíří do Londýna, pevně odhodlaná vypátrat, co se stalo s její sestřenicí Rose, která za války zmizela v nacisty okupované Francii. Jediná stopa, již má, ji zavede k ženě, která je zahořklá a pomalu se upíjí v ústraní ve svém rozpadajícím se londýnském domě, a tou ženou není nikdo jiný než Eve Gardinerová…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380627/alicina-sit-y7p-380627.jpg 4.7178
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
Orig. název

The Alice Network, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Kniha Alicina síť

Přidat komentář
ydnac
předevčírem

Silný příběh o silných ženách.
Eve Gardinerová dostává nabídku stát se špionkou...
Americká studentka Charlie se vydává hledat svojí sestřenici Rose, která za války zmizela...

SKVĚLE NAPSÁNO .

Napínavé, dojemné, kruté...
Každý den v nebezpečí, časté přechody přes hranice.
Nenechat se nachytat, že rozumíte německy, že máte u sebe tajnou zprávu..
Loajalita a přátelství vzniklé v Alicině síti (mezi třemi špionkami) bylo úžasné a co Eve vytrpěla...
SPOILER:
Doufala jsem, že Rose bude na živu, ale tušila jsem že ne :-(
Doufala jsem, že Bordelona najdou a doufala jsem, že ho odprásknou :-)
Doufala jsem, že Eve uvěří a ověří si, že sama kamarádku nezradila :-)

Takové příběhy v člověku dlouho zůstanou...

DOPORUČUJI !!!

kaja77
02. května

No teda... nejvíce mě zaujalo, že většina postav v románu skutečně existovala, že Alicina síť opravdu patřila k těm nejpřesnějším a nejspolehlivějším špionům v době 1.sv.valky... čtivá kniha, kde člověk objeví zase nové informace, o kterých neměl tušení.


lištička123
01. května

Skvělý, čtivý román.

Jenny46
29. dubna

Čtivý historický román, který je napínavý, dojemný i romantická zápletka. Příběh se odehrává ve dvou rovinách rok 1915 a 1947, silné a odvážné ženy ( špionky), které bojovaly za svou vlast. Na konci knihy se dočteme od autorky, že použila historické prameny dle skutečných událostí, korespondence a záznamů ze soudního jednání.
Knihu jsem si zamilovala hned od začátku a zůstane mi dlouho v srdci, budu dlouho vstřebávat...
Moc doporučuji 5*

Johanka1956
07. dubna

(+ SPOILER) Když mi byla doporučena kniha Alicina síť hned ze mne vylétlo 2x ne,ne. První ne, protože po románu DCERY se mi hned nechtělo do takové bichle a druhé ne, protože válečná temata já opravdu nevyhledávám. Jenže, a to naštěstí, nebylo po ruce nic, co bych už nečetla a tak pár stránek než vypůjčím něco jiného...
A je z toho obrovské nadšení z krásného historického románu, kdy osudy čtyř žen spojuje jeden muž, kdy se prolíná osud mladičké špionky první světové války Louise de Bettignies ( Lilli) a Eve Gardinerové od roku1915 a mladé americké studentky Charlie St.Clairové od roku 1947, která hledá svou sestřenici Rose.
Krásné, čtivé, místy smutné a neuvěřitelně kruté, ale bohužel pravdivé. Historický román sepsaný podle skutečnosti. Doporučuji !!!

Sofonisba
17. března

Románová fikce naprosto bravurně smíchaná s historickými fakty. Příběh o silných ženách - ale nejen pro ženy :D. Kniha na kterou si pořídíte závislost už od první stránky. Doporučuji přečíst!

broskev28
07. března

Zajímavý nápad obsáhnout obě světové války 20. století, tady dobře vynikne, proč Francouzi nemusejí své německé sousedy. Historické prameny autorka uvádí v závěru a všem je nám jasné, že literaturu faktu bychom asi nestudovali, zatímco tohle je způsob, jak nám doručit historicky doložené údaje v dárkovém balení.
(Ludmila Vaňková dokáže něco podobného s českou historií a já jsem jí za to velmi vděčná a její literární schopnosti obdivuju.)
Takže já jsem si četbu užívala, občas jsem skřípala zuby, ale naštěstí ne nad překladem či jazykovými nešvary. Alkohol ani cigarety v těhotenství mě v roce 1947 tolik nepřekvapily, zato situace v bance ano:
"Moje vlastní peníze. Nejen prostředky, které jsem zdědila, ale i peníze, jež jsem si vydělala, a nemohu z nich získat ani pět centů, pokud nemám v závěsu svého otce. Bylo to tak neuvěřitelně nespravedlivé, že jsem stále ještě zatínala zuby, nemohu ovšem říci, že bych něco podobného nečekala."
Pokud jde o ženy, resp. o jejich samostatnost, tak mezi lety 1915 a 1947 asi nebyl tak velký rozdíl; opět mě napadá babiččin citát z knihy Bostoňanka.
A poznámka na závěr: Baudelaira jsem nikdy nijak zvlášť neoblibovala a po přečtení téhle knihy jsem tomu ráda.

SilviiM
09. února

Jedna z mých oblíbených knih. Velmi čtivý příběh, který Vás donutí přečíst knihu co nejrychleji. :)

1