Alicina síť

Rok po vypuknutí první světové války, v době, kdy byly ženy podceňované a svázané společenskými normami, se Eve Gardinerová zatoužila vymanit konvencím a přispět k válečnému úsilí své vlasti více, než umožňovala typická ženská úloha ošetřovatelky. Když se jí tedy naskytla jedinečná příležitost, nezaváhala a stala se špionkou. Následně byla vyslána do Němci okupované Francie, kde byla vycvičena samotnou „královnou špehů“ s krycím jménem Alice a poté zaujala nebezpečnou úlohu v rozsáhlé síti tajných agentek, které získávaly choulostivé informace v srdci nepřátelského velení. Druhá rovina příběhu se odehrává v roce 1947, během zmatků a dozvuků druhé světové války. Americká studentka vysoké školy Charlie, která má od života jiná očekávání, než by se na dívku z jejích vrstev slušelo, neplánovaně otěhotní, leč jaksi postrádá manžela, což je v dané době nepřípustné. Její bohatá rodina se rozhodne poslat dívku do Evropy, kde se má zbavit svého „menšího problému“. Charlie toho využije a zamíří do Londýna, pevně odhodlaná vypátrat, co se stalo s její sestřenicí Rose, která za války zmizela v nacisty okupované Francii. Jediná stopa, již má, ji zavede k ženě, která je zahořklá a pomalu se upíjí v ústraní ve svém rozpadajícím se londýnském domě, a tou ženou není nikdo jiný než Eve Gardinerová…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380627/big_alicina-sit-y7p-380627.jpg 4.7280

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Alice Network, 2017

Kniha Alicina síť

veronikaverunka

Autorku rázem řadím mezi své oblíbené.

klarkacte

Úžasný příběh založený na opravdových osudech ženských hrdinek z 1.světové války. Obdivuhodné dámy! Čtivý děj. Občas musíte zkousnout zbytečné průpovídky o tom, jak to měly ženy tehdy těžké - "komentování" mladší hl. hrdinky. Nemuselo to stěžování si, zaznívat tolikrát. Knihu máte do tří dnů přečtenou.
Zařadila bych ji do "automaticky chytlavých" knih, na které si rádi vzpomenete. Každopádně mě velmi motivovala k přečtení literatury, která se vztahuje k válečným špionkám!

Sentinel

Moc jsem si tento román užil, opravdu krásná kniha, doporučuji k přečtení. Docela by se mi líbila i filmová verze, pokud by nějaká byla.

Anitram22

Knížka s velmi silným příběhem. Dvě dějové linky, které se na konci spojí v jednu a napětí drží až do poslední stránky. Opravdu velmi čtivé a strhující. Ke konci nelze přestat číst.

Katka2382

Čtivé a napínavé.

Mothermoth

Dlouho mě knížka nepohltila tak, jako Alicina síť. Historické svědectví podane velmi poutavě. Nechybí silný příběh, napětí, vykreslené postavy. U takových knížek mě baví hledat si fakta, prohlížet si skutečná místa alespoň na fotkách.

Zdenas5

Působivý příběh o odvaze žen během 1. světové války. Výborně propojená minulost (r. 1915) s přítomností (1947) a fikce se skutečností. Čte se velmi dobře. Zajímavý je i autorčin doslov.

EmillyT

Kniha mě nadchla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Obě dějové limie jsou velmi napínavé a moc se mi líbily. Autorka skvělým způsobem promíchala fikci se skutečnými událostmi a postavami. 5* si tato kniha rozhodně zaslouží a mohu ji jen doporučit.