Jančislava Jančislava komentáře u knih

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Dlouho jsem od P. Maye nic nečetla a když jsem viděla tuto knihu s chutí jsem se začetla. Že je to poslední díl série jsem poznala až při čtení, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Nicméně kniha mě moc nechytla a tak jsem nakonec byla ráda, že čtu ten poslední díl kde se vše vyřeší. Při čtení jsem používala často rychlocteni, což dělám jen výjimečně a u kapitol se Sophii jsem preskakovala celé odstavce, což také obvykle nedělám. Celkově jsem ráda, že už ji mám za sebou a ani nemám chuť začít první díl. Konec byl opravdu zajímavý a tak dávám 3 hvězdy.

14.09.2021 3 z 5

Další příjemná kniha od této spisovatelky. Blanka se mi líbila, její odhodlání a způsob přemýšlení - žít tady a teď. Děkuji za pěknou knihu.

30.08.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Děj byl zajímavý, napínavý až do konce, až jsem se bála jestli se dozvím proč, co a jak. Děkuji za další pěknou knihu.

16.08.2021 5 z 5

Moc hezky napsaný příběh. O paní Eugenii jsem neslyšela a tak jsem se s ní ráda seznámila. Rozmazlena mi nepřišla, naopak. V některých částech bych uvítala více detailů, ale jinak byla kniha moc zajímavá. Sílu v sobě najdeme vždy když potřebujeme.

31.07.2021 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Moje treti kniha této autorky a také pěkná. Nejvíce se mi líbil Zuzanin dech. Němci a Doupě byly zajímavé, ale pro mě ne tolik. Znovu číst nebudu, ale jsem ráda, že jsem ji četla. Je to příběh o osamění a líbil se mi nápad jak to autorka pojmula.

16.07.2021 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tahle kniha mě tolik nechytla, jako třeba Zuzanin dech. Nebylo to špatné, ale znovu číst nebudu. Začátek se mi líbil hodně, na příběh Kláry jsem se těšila, ale nějak mě nevzal.

06.07.2021 3 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Krásné příběhy, někdy smutné, někdy veselé. Četla jsem několikrát a číst ještě budu.

02.07.2021 5 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Zajimave nápady opět. Líbilo se mi to celé. Mohu jen doporučit.

23.06.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se četla moc pěkně, styl psaní je velmi čtivý a samotný příběh zajímavý. Když jsem se dostala na konec, měla jsem spousty otázek a chuť napsat autorovi co dál jako? No nic i tak to byl krásný příběh. Děkuji.

24.05.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl se mi líbil o kousek více než první. Byl možná trochu smutnější a bylo v něm spousty bezmoci. Jsem zvědavá na další díl.

16.05.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Určitě zajímavý nápad a pěkně napsané. Cítila jsem při čtení takovou bezmoc a trochu mi to připomnělo dnešní dobu. Kniha se četla pěkně, ale příběh jako takový mě tolik nevzal jako její jiné knihy.

25.04.2021 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha opět úžasná. Příběh mě chytil a těšila jsem se na další čtení. Nejlepší byl asi ten Ilonin a pak Laděna. Knihu mohu doporučit a věřím, že ji budu ještě číst.

06.04.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knihu jsem dostala a celkem dlouho odkladala. Čte se vcelku hezky, některé věci jasné hned některé jsou překvapení. Závěr knihy zajímavý. Celkově knihu hodnotím pozitivně, ale znovu číst už není potřeba.

27.03.2021 3 z 5

Šarlotin anděl Šarlotin anděl Denisa Martincová

Kniha se mi moc líbila. Je takova jemná, příjemná, pohladí a ukáže, že vše má svůj vyzman a že je dobré se na věci podívat z více úhlů než jen tím naším. Sice se neztotoznuji se vším, co ohledně Andělu bylo napsáno, ale podstata kniha je krásná. Doporučuji si ji přečíst.

18.03.2021 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Krásná kniha, kterou budu číst určitě znovu. Četla jsem na toto téma více knih, ale tahle pro mě měla nějaké kouzlo, skze ní jsem dostala ponaučení. Pro mě je to kniha, která má duši, četla jsem ji ve správném období, kdy mi docvaklo spoustu věcí. Je tam krásně vidět jak za sebou vlacime své předky a jak je těžké se vymanit z vyjetych koleji a zároveň jak je to důležité. Moc za ní děkuji.

14.03.2021 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Asi jsem očekávala trochu něco jiného. První část byla zajímavá svým popisem zvyků, ale je to napsáno,pro mě, trochu nesrozumitelnym stylem. Místy jsem se v deji ztrácela. Druhá část nebyla špatná, ale musela se trochu rozjet. Konec se dal trochu tušit a úplný konec mě přeci jen překvapil. Celkově jsem ráda že to mám za sebou, znovu číst určitě nebudu, příběh sám o sobě zajímavý, ale těžko čitelný.

05.03.2021 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kniha opět hezky napsaná a zajímavě, nicméně tahle mě pořádně chytla až na konci. Osud Irmy a Kristýnky se mi líbil nejvíce.

18.02.2021 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od knihy jsem toho moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Kniha měla spád, špetku humoru, zajímavý děj... Měla jsem ji přečtenou rychle a moc se mi líbila.

10.02.2021 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Mě se kniha líbila. Colter je sice vševěd, který vše prokoukne dopředu, ale proč ne. Jeho postavu mám celkem ráda, jen jsem si nepamatovala nějaké detaily z minulé knihy, které se týkaly jeho otce. Celkově mě kniha zaujala a četla se pěkně.

05.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se mi líbila jen konec mi přišel už takový tezkopadny. Začátek se mi líbil nejvíc, postoj k životu, žít přítomnosti, brát věci tak jak jsou. Moc zajímavé.

26.01.2021 4 z 5