Žena v okně

Žena v okně
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357602/mid_zena-v-okne-G6x-357602.png 4 1590 1590

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto
Originální název:

The Woman in the Window


více info...

Přidat komentář

olca1983
13.05.2024 2 z 5

Kniha mě nebavila, hlavní hrdinka mi byla protivná, pořád jsem čekala na zvrat a na to, že mě čtení chytne. Ale bohužel.
Chtěla jsem dát jen jednu hvězdičku, ale asi by to bylo přehnaně přísné, tak dám dvě..ale za mě je to slátanina, skoro jak když pejsek s kočičkou pekli dort. Autor se rozhodně nestal mým oblíbencem.

Nelasp
10.05.2024 5 z 5

Agorafobie je velice zajímavý prvek v příběhu a to jak k ní hlavní hrdinka přišla je sice možná trochu klišé, ale vůbec mi to nevadilo. Konec byl nečekaný, došlo mi to až ke konci, dřív než se dotyčná osoba projevila, buď jsem hloupá a nevšímavá, nebo cíleně přehlížím indicie, abych na konci byla překvapená.


marceltietze
01.05.2024 4 z 5

...při pohledu z okna nemusí být svět kolem vás takový jaký se zdá...realita může být nebezpečně překvapující...v tomto příběhu je i velmi čtivá...a překvapivé zvraty na sebe nenechají dlouho čekat...

Plativa
28.04.2024 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání, thrillery skoro vůbec nečtu, ale tahle knížka se ke mně dostala náhodou a tak jsem ji v rámci čtenářské výzvy 2024 přečetla během pár dnů. A nebyla jsem vůbec zklamaná, začátek sice pomalejší rozjezd ale potom spoustu nečekaných zvratů. Konec potom už byl lehce předvídatelný. Četla jsem Dívku ve vlaku a tohle je tomu podobné opravdu jen názvem knihy a motivem pozorování lidí. Líbilo se mi, jak autor polidšťuje psychické problémy a poruchy, že se to může stát komukoliv z nás.

adelinka
31.03.2024 4 z 5

A mňa to bavilo. To začiatku to sice išlo pomalý , potom sa to rozbehlo. Ach tie fobie. Skôr taky psycho triler...

Twoo
29.03.2024

Zmizela, Divka ve vlaku a Zena v okne - pro me trojice nej thrileru.

Timkim
24.01.2024 3 z 5

Tak nějak nevím. Do 2/3 knihy jsem si říkal, to je ale blbost. Anna mě svým jednáním rozčilovala. Alkoholička na práškách. Poslední třetina to vytáhla na průměr, ale že bych to doporučoval, to jako fakt ne. Děj průměrný, zápletka slabá...60%.

Veve11111
21.01.2024 4 z 5

Ja som videla pre pár rokmi film a trochu som sa bála ísť do knihy, či ma to tým pádom nebude nudiť, keďže som si film dosť pamätala, ale knihu som si chcela prečítať tiež. Nakoniec mám pocit, že kniha sa s filmom pomerne dosť zhoduje (neviem posúdiť samotný záver, keďže ten som si z filmu nepamätala), ale vôbec mi to nevadilo a kniha ma aj napriek tomu bavila, aj keď som vedela vlastne takmer všetko dopredu. Kto však nevidel film, tak pri čítaní knihy môže zostať pár krát dosť prekvapený. Odporúčam.

Burák
20.11.2023 3 z 5

Moc velké očekávání jsem neměla, bylo mi jasný, že tohle moc originální nebude, ani místní hodnocení moc nelákalo. Ale knížku už jsem měla u postele tak dlouho, že jsem ji jednoho dne přeci jen dala šanci. A vlastně to vůbec nebylo špatné. ALE je nutné se na to dívat jako na psychologický román s thrillerovou linkou - bohužel ne moc vydařenou.

Pokud máte náladu thriller, u kterého nebudete moc ani knížku odložit, tohle není dobrá volba. Není to napínavé, ani uvěřitelné.

Na druhou stranu si myslím, že se A.J. Finnovi dobře povedlo seznámit čtenáře s tím, co znamená mít posttraumatickou agorafobii. Tyhle pasáže mě bavily a přišly mi uvěřitelné. A vážně velká škoda, že jen u toho autor nezůstal.

mila2411
05.11.2023 2 z 5

Takové to další: Žena / Dívka "u", "ve", "na". Anna samotářka má problém, pije a nikdo ji nevěří. jinak taková klasika, nenadchlo, nezklamalo...

Andrea864
05.09.2023 5 z 5

Výborný psychologický thriller, který je čtivý, má spád a napětí. V příběhu je velmi dobře popsaný psychický stav hlavní hrdinky trpící agorafobií a alkoholismem. Vývoj a zvraty v hlavní zápletce děje i postupné odhalování Anniny životní situace graduje tak, že nejde knihu odložit.

Very281
29.08.2023 4 z 5

Autora jsem neznala.Knihu jsem si půjčila podle názvu a nezklamala.Mohu doporučit.Četla se dobře a děj hezky plyne.Čekám zda autor napíše další.

Noisette73
23.08.2023 3 z 5

Film byl horší, ale knížka pro mě také nic moc odhalila jsem závěr dost brzy.

Hedunie
21.08.2023 4 z 5

Nemám ráda hrdiny a hrdinky, kteří stále pijou a pijou. Proto jsem ani nedočetla Dívku ve vlaku a ani už nečtu Harryho Hola. Ale v tomto příběhu plném zvratů mi to tak nějak nevadilo. Měla jsem jako knihu do ucha, normálně to mám na usnutí a dobrou noc, což teda tady tak úplně nedopadlo. Napětí a nečekané obraty v celé knížce udržely moji pozornost i po policejní hodině .

Lele61
15.08.2023 4 z 5

Hlavní hrdinka Anna nejenže trpí agorafobii, ale ještě navíc je alkoholička. Žije si ve svém uzavřeném světě až do doby, kdy se do sousedství přistěhuje nová rodinka. Anna něco uvidí a pak se najednou stává nezřetelnou hranice mezi reálnou pravdou a pouhými představami a bludy a nic už nemusí být ve skutečností takové, jak se na první pohled zdá. Román má pomalejší trochu rozvleklý začátek, ale pak se děj pěkně rozjíždí až po překvapivé rozuzlení v závěru. Velmi solidní psychothriller. Pro milovníky tohoto žánru dobrá volba.

Rihatama
03.08.2023 5 z 5

Zvolit za hlavní postavu tak komplikovanou osobnost, jakou je Anna Foxová, zakládá na velmi slušný thriller. Ta ženská jako by si životní smůlu vybrala na pár životů dopředu. Profese dětské psycholožky je nakonec její největší deviza, která ji pomáhá nikoliv vypořádat se s úpornou formou agorafobie, které propadla, ale s pochopením lidských pohnutek a především slabostí, jemně řečeno. Úvod mě, jako většinu čtenářů, rovněž málem odradil. Nebylo to ale kvůli nedostatku akčnosti, nehledám v knihách potoky krve ani nezměrné násilí a krutost. Úvodní část však byla na můj vkus tak nějak infantilní, laciná. Příběh naštěstí brzy nabyl ostřejších kontur a rozvinul sociopsychologickou rovinu románu postavenou na hendikepech a slabostech nejen ženy v okně. Závěr je pak mimořádně povedený a významně kompenzuje úvodní nešikovné rozehrání a vykreslení hlavní scény.

so4942
01.07.2023

moc daleko jsem se ve čtení nedostala, takže nemůžu knihu jako takovou zatím pořádně posoudit. zato překlad ano a za mě je to hrůza děs, pan kobělka ani paní redaktorka se moc nepředvedli. mám knihu staženou i v originále a zatím je to rozhodně mnohem lepší počtení.

dancadragneel
21.06.2023 5 z 5

Za mě velké wow. Byla jsem vůči knize dost skeptická. Ale musím říct, že mě dostal. Prvních pár stránek je teda nic moc, ale pak se to hezky rozjede a ke konci skoro nevíte jak se to stalo. Autor si hraje pěkně se slovy a s dějem, že si opravdu přijdete jako blázen a říkáte si tak je to realita nebo ne. Za mě velmi super. Příjemné překvapení.

Kira747
21.06.2023 5 z 5

Parada! Vyborne psany a Anna mi byla dost sympaticka (navic i vtipna). Konec jsem teda necekala, mam rada takovy zvraty.

Janadvorackova
20.05.2023 4 z 5

Žena s agorafobií, navíc alkoholička, šmíruje sousedy. A jednou vidí něco divného. Jenomže otázka je, jestli se to stalo.

To je zhruba rámec. K němu přidejte nájemníka hlavní hrdinky, její rodinu, důvod proč pije, vztahy v rodině sousedů. A kočku.

Nečekaně zajímavý vývoj.