Žena v okně

Žena v okně
ekniha

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357602/zena-v-okne-G6x-357602.png 3.9573

The Woman in the Window

Literatura světová, Thrillery
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Motto

Verunka289

Kniha byla hodně napínavá, bavila mě a přečetla jsem ji na mě bleskovou rychlostí (za 2 dny), mám tyto překvapivé konce moc ráda.
Na druhou stranu si ale říkám, že už začínají být tyto psychologické thrillery jeden jako druhý.... Dívka ve vlaku, Balíček, Dřív než půjdu spát, Za zavřenými dveřmi.... a teď Žena v okně. Všechny tyto knihy mi přijdou poměrně dost podobné. Přesto je my čtenáři ale stále vyhledáváme a stále nás baví.

Lotka

Chvílemi mi kniha připomínala Dívku ve vlaku, ale tahle byla napínavější a hlavní hrdinka né tak blbá.

Karolanda

Za mě NE. Nevím jestli je to tím, že jsem ji četla po skvělém thrilleru V pasti lží, ale do knihy jsem se nemohla začíst minimálně do 2/3. Pak se to trochu hnulo a konec utekl. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, přišlo mi, že je to furt to samý dokola a radost jsem měla jedině z toho, že jsem ji konečně dočetla.

lucie2371

Kniha je spíš takový oddechový thriller který vás ale nutí číst stále dál, jelikož se chcete dozvědět, jaká je skutečná pravda!
Knihu určitě doporučuji :)

Countee

Když jsem se začítala do prvních stránek, vzpomněla jsem si na jednu recenzi slečny, v níž tvrdila, že se od knihy nedalo odtrhnout. Po nějaké 50. straně jsem jí musela dát za pravdu. Kniha je čtivá, něco jsem prohlédla poměrně brzy, ovšem ten konec mě vážně nenapadl. Dle mého názoru mohl být konec zpracován trošku lépe, ale jako celek jsem knihu potřebovala emočně vstřebat. Určitě stojí za přečtení. :)

sanni_cch

Ne. Ne a ne. Dej mi přijde jako zpatlaná blbost. Vůbec mne to nechytlo, nezaujalo. Na konci slibovaný velký zvrat, který mne osobně nijak neohromil. Už bych znovu nechtěla číst.

eiramka

Nevím, jestli je to překladem (knihu jsem četla v angličtině), horší hodnocení mne překvapuje. Knihu jsem doslova zhltla za dva dny - nejde prostě odložit. Žena zavřená ve svém domě v New Yorku, s minimálním kontaktem s okolím, její den je rozdělen na sledování života za oknem, hraní šachů , internet. Kde je hranice mezi její fantazií, ovlivněnou léky a alkoholem a realitou? Krátké kapitoly, na konci každé nejde prostě přestat číst - napětí graduje, konec bravurní. Nedivím se, žepodle knihy točí film. Skvělé letní čtení !

momo01

Asi jsem po delší době potřebovala trochu braku. A po přetrpění začátku, který byl nudný a zmatený mě to fakt bavilo.

Jupijow

Jak už tady pár lidí psalo, asi se vám vybaví Dívka ve vlaku...no a za mě to tedy lichotka není...úvod se strašně táhne, pak se to trochu rozjele, ale závěr je zase plný klišé. Navíc všechny postavy jsou tak nepříjemné, že si vlastně oddechnete, když knihu dočtete a můžete sahnout po jiné.

Plaknel

Kniha se mi nakonec líbila.
Nejdříve mi vadilo, jak je psaná a nemohla jsem se pořádně začíst. Po čtvrtině už to bylo lepší a nakonec se to rozjelo. Některé situace se dají předpokládat (s rodinou, babiLizzi, apod). Držet s hlavní hrdinkou krok v pití, snad ani nejde. Zvláštní, že snad ani nezvracela.

prcek19

Dlouho sem se na knihu chystala a teď ji konečně dočetla..ze začátku to bylo moc zdlouhavé, po chvíli mi vadilo, jak pořád hlavní hrdinka pije..poté se to ale rozjelo, vyšlo najevo, co se přihodilo manželovi a dceři a nakonec odhalení o tom, jak to všechno bylo, což sem nečekala..knihu hodnotím pozitivně a doporučuji ji.

Breberuše

Přečetla jsem si ji na doporučení. Musím uznat, že konec byl překvapivý, ale ne tak, jak jsem čekala. Čekala jsem něco trošku víc propracovaného. Něco, co vám vyrazí dech. Některé věci tam byly opravdu okaté a byly tam spíš proto, aby to sedělo do příběhu. Ale čtení to bylo dobré. Knížku doporučuji přečíst, ale určitě ne vícekrát, než jednou. Myslím si, že v této knížce jde opravdu jen a jen o překvapivý konec a nic jiného.

Flexa

No tak tohle zas taková paráda nebyla. Jako ne že by to nebylo na závěr docela zajímavé. Ale od tohoto žánru bych čekal víc. ¨Konkurence je velmi silná a tento titul podle mého názoru je ze slabšího soudku. Příběh ze začátku nezajímavý, uprostřed průměr na závěr taky průměr, ikdyž šokující byl to ne že ne. Co se týče hvězdiček, kdyby byla možnost dvou a půl přemýšlel bych o ní. Ale za přečtení stojí, už jenom kvuli originálí myšlence. 56%

Aneleh

Kniha má spád a napětí, je to opravdový thriller. Proč však ubírám jednu hvězdičku, je proto, že Anna je psycholožka, odbornice. Proto se mi nelíbí, že svoji nemoc nedokáže dostat víc pod kontrolu. Vadí mi její alkoholismus a nakonec, protože jsem milovnice koček, i to, jak málo se stará o svého čtyřnohého kamaráda, i když by se dalo říci, že to sem ani nepatří, přesto se mi to příčilo. Annino trauma zapříčiňuje, že není schopná vycházet z domu. Příčina jejího stavu a to, co prožívá, je skvěle popsáno a samotná zápletka určitě překvapující. I když na můj vkus je konec až příliš vleklý, když už tak nějak všichni víme, jak to asi skončí.

Januli

Těšila jsem se, až si knihu přečtu. Pro mě zklamání, jak je již zmíněno v předchozím komentářích, tak podoba s dívkou ve vlaku tady je. Kniha neměla špatnou zápletku, jen začátek se dost táhl a závěr? Ten celkový dojem knihy nezachrání.

AngelA1

Než jsem se do knihy začetla, trvalo mi to poměrně dlouho, neustále jsem jí odkládala a moc se mi do ní nechtělo. Od poloviny knihy jsem ale byla tak napnutá, že jsem ji za pár hodin dočetla, nedalo mi to....super.

TessaJean
13. červnaodpad!

Kniha mi hodně připomínala Dívku ve vlaku. Nedokázala jsem ji dočíst... nebavila mě..

ejerabko

Od knihy jsem cekala vice... 2/3 knihy byly opravdu zdlouhave,popisne a bez akce... posledni 1/3 v mych ocich knihu zachranila... ovsem kniha jako celek mi v pameti urcite prilis dlouho nezustane :-/

Ivuska.09

Obrovský boom spojený s knihou Žena v okně už je nejspíš za námi. Pro mě je to průměrná kniha, která má místy několik dobrých pasáží.

barusak1

Ze začátku nic moc, ale ten konec. Pro mě super kniha

Dousabel

Není to žádný nervydrásající thriller od první stránky, ale rozhodně je to čtivá kniha s poměrně napínavým koncem. Dobře vystihnutá psychologie Anniny postavy a boje s její fóbií. Jen ten merlot - na víno si po dočtení nemůžu ani vzpomenout :D

terezka1271

Celkem dobrý, ale upřímně... čekala jsem víc.

verulinka20

Do čtvrtky knížky se v podstatě nic moc neděje a spíše sledujeme příběh o tom, jak je hlavní hrdinka zavřená doma a bojuje se svými démony.
Nicméně, pak kniha nabere spád a ten nebere konce, neuvěřitelné a nečekané zvraty, měla jsem problém se od knihy odtrhnout, za mě super!

ivetts

Je pravda, že občas se děj táhl, ale kniha mě moc bavila a konec byl naprosto strhující.

Lethania

Konec jsem vůbec nečekala, což zachránilo celkový dojem knihy. Příběh se neskutečně táhl, bylo to pořád o tom samém. Nezávidím lidem, kteří trpí takovou fóbii. Kniha ale (svým způsobem) stojí za přečtení.

Kekik

Důvod odloučení Anninyho manžela Eda a dcery Olivie je šílený. To rozhodně nechce nikdo zažít. A fóbie, kterou trpí Anna, musí být hrozná pro člověka.
Jedná se o celkem slušný thriller. Občas jsem tedy měla pocit, že děj stagnuje a nikam se neposouvá, ovšem pak vždy přišlo "něco".
Tak co myslíte, je Anna blázen nebo není ??? Já už to vím.

Anez710

Skvělé od 200 stránky. Do té doby jsem to moc nechápala, konec ,,mile" překvapil v smyslu, že toto jsem opravdu nečekala.
Doporučuji.

MartulkaS

Začátek knihy mě příliš neoslovil, Anna mi nebyla příliš sympatická, dobře utrpěla trauma, trpěla agorafobií (pro mě absolutně nepochopitelný stav), ale do toho alkoholismus, brání prášků hala bala, špatná hygiena, nepořádek, prostě ztracený případ, který se ani nesnaží se ze své situace nějak dostat (pravda, že moc důvodů k tomu ani neměla) . Postupně, ale kniha začíná být napínavá - je to co viděla opravdu blud nebo pravda? A konec, ten jsem opravdu nečekala, ale na mě to bylo možná až moc neuvěřitelné.

Heli20

Chvíli mi trvalo se začíst a přiznám se, že ze začátkujsem dokonce i některá místa přeskakovala,ale konec je opravdu strhujcí a nečekaný!

sonča94

Ze začátku je kniha na čtení těžká. Je potřeba se hodně soustředit. Dokonce u prvních pár stránek jsem se musela nutit do čtení. Ale překousala jsem se tím. Mám ráda a líp se mi čte, když má kniha krátké kapitoly což tohle tady nebyl problém. Napínavý děj při kterém se už domníváte jak to teda bylo ale nakonec se to vše přetočí o několik stupňů. Za mě skvělá kniha, kterou doporučuji si přečíst. Opravdu TOP THRILLER! Těším se na podzim jak to bude zfilmováno.