Žena v okně

Žena v okně
ekniha

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357602/zena-v-okne-G6x-357602.png 3.9443

The Woman in the Window

Literatura světová, Thrillery
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Motto

sabina8042
dnes

Tak jsem se na ni tesila a zklamani. Cekala jsem od toho vic. Dlooouho mi trvalo se zacist. Kniha me zacla bavit az nekde za pulkou, kde uz to pak teda trochu jelo. Zajimavy namet, ale kdybych ji necetla nic by se nestalo. :-)

Lenicka90
včera

Podle napsanych komentaru jsem cekala od knihy o moc vic a proto jsem mozna byla na cele care zklamana...byla to nuda od zacatku do konce,ani od pulky deje se pro me nic moc nezmenilo,porad jsem bojovala s tim,knihu odlozit. Oznaceni titulu bestseller si opravdu nezaslouzi.

mikika
předevčírem

dobré, napínavé, pro znalce noirových filmů o hvězdičku víc.

Hannik

Knížka nenadchla, ale ani neurazila.... Četla se dobře a závěr trošku překvapil, ale byla taková... plytká. Začátek byl celkem dobrý, prostředek knížky jsem četla rychločetbou a konec byl nad očekávání překvapující.

Lokina

Začátek knihy byl slibný, postupně jsme se seznamovali s Annou i s jejími problémy. Ale postupně mě kniha ne že by přestala bavit, ale prostřední část byla nezáživná. Našlo se tam pár překvapivých momentů na to, abych knihu neodložila a četla ji dále. Po půlce knihy se to zlepšilo, mělo to lepší spád a i atmosféra byla napjatější a mě zajímalo, co se to tam vlastně děje a jak to nakonec skončí. Konec byl nečekaně překvapující a tohle jsem vážně nečekala. To se autorovi povedlo.
Anna byla někdy s tím pitím na pár facek, ale když jsem se dozvěděla, proč je v takovém stavu, tak mi jí bylo líto.
Od Ženy v okně jsem nečekala nic extra, ale nakonec se z toho vyklubal dobrý a lehce napínavý thriller s velice povedeným koncem :-)
P.S. Už teď se těším na film :-)

eva3695

Anna Foxová je žena uvězněná ve svém vlastním domě. Trpí agorafobií , takže nedokáže vyjít ven. A tak sleduje život venku přes okno či přes hledáček foťáku. Anna je však svědkem vraždy v sousedním domě. Po ohlášení na policii, ale zjišťuje, že údajně mrtvá sousedka "Jane" je vlastně živá. S kým se to tedy setkala den před vraždou. S pravou Jane nebo nějakou cizí ženou, která se za ní vydávala? Je vůbec někdo, kdo uvěří ženě, která bere hromadu prášků, které mají nežádoucí účinky, pije, sleduje staré filmy a je úplně sama? Díky tomuto incidentu se otevře nejedna Pandořina skříňka.
Tak tohle byl zase jednou #thriller , který se mi líbil. Sice začátkem mi připomínal Dívku ve vlaku, ale pak to nabralo zcela jiný směr. Velmi dobře se mi to četlo (mít více času, tak bych jistě měla dočteno mnohem dříve) a bylo to chytlavé. A ten závěr? To byla pecka! Jisté podezření jsem měla, ale tohle mě nenapadlo. Všem milovníkům thrilleru doporučuji

ctenarkaEva

Bohužel jsem se do knihy nedokázala začíst a odložila jsem ji. Třeba se k ní někdy jindy ještě vrátím.

radka8970

Žena v okně... Kniha mě strhla od začátku do konce. Kniha je velice napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Závěr knihy byl velice napínavý a překvapivý. Doporučuji...

lenuskav

Proc mi prijde,ze v dnesni dobe,aby knizka byla in a mela nejakej spad,musi bejt vsude chlast? Vecne omilanej alkohol uz mi byl proti srsti a jen tak si vino opravdu nedam. Jako jo,cetlo se to dobre,ale nalepku top thriller si fakt nezaslouzi

ArwenAragorn

Mrazivý, působivý psychothriller. Napínavý od začátku a má takovou spoustu zvratů, že se nestačíte divit. Přiznám se, že jsem v průběhu čtení mnohokrát prosila Annu-Teď nepij, neber si ty léky! No, a závěr mě úplně rozsekal. Osobně nechápu poměrně nízké hodnocení.
Mám chuť podívat se na černobílý film.

Marekh

Kniha se mi moc líbila, četla se mi dobře a jako thriller knihu hodnotím pozitivně. Jedná se o debut.

Anna pije alkohol a přitom bere léky. To je hazard se zdravím, nicméně důvod jejího počínání je objasněn v průběhu knihy. Uzavírá se před světem, trpí agorafobií, tj. nesnáší otevřené prostory. I přes tento handicap se mi líbilo, že pomáhala lidem se stejnou nemocí pomocí chatování na Internetu, kde si s nimi povídala a dávala jim rady.

Kniha měla spád, ačkoliv na počátku měla pozvolný průběh, ale to mi vůbec nevadilo, vtáhlo mě to do děje. V knize se vyskytovaly různé zvraty a závěr knihy byl napínavý a pro mě nepředvídatelný.

Citát z knihy, který mne oslovil:

Jsem mrtvá, ale stále jsem neopustila tento svět. Jen sleduji, jak se život řítí kupředu, a není v mých silách do něj jakkoliv zasáhnout.

Beruska18

Že začátku jsem se vůbec nemohla začíst, chvíli jsem i přemýšlela, že to vzdám, ale po půlce knihy přišel zlom a najednou měl příběh spád, byl plný děje a takový konec jsem opravdu nečekala.

márčina

Ze začátku jsem neustále knihu odkládala, nedařilo se mi do ní "dostat".. chybělo mi větší množství dialogů a styl psaní alá deník mi nevyhovoval. Zhruba v půlce jsem se začetla, ani nevím jak. Najednou byla kniha plna děje a zajímavostí a chytla mě. Konec pro mě nečekaný, to jsem opravdu neodhadla :) škoda toho začátku, každopádně se to dalo. :)

Sorrow

Tak tohle mi nesedlo snad ničím. Nezajímavý styl, ploché postavy, předvídatelně vybudovaná minulost hlavní hrdinky (ač teda uznávám, v jednom bodu mě autor překvapit dokázal), ale hlavně - šíleně pomalé tempo, které u thrilleru fakt není košer. Závěrečnou zápletku jsem sice nečekala, ale ta kniha mě tak utahala, že už mi to bylo vlastně jedno a prostě jsem to jen dočetla a odložila. Čím to, že autory baví v podstatě kopírovat knihy, které už byly napsány (tohle jako připomíná Dívku ve vlaku nebo Ženu z kajuty č. 10 fakt extrémně) a ještě to udělaj na ho...? A hlavně - čím to, že to nás čtenáře furt láká i přesto, že si téměř vždycky dáme na papulu?
Jediný důvod, proč hodnotím dvěma hvězdami je ten, že jsem Ženu poslouchala jako audioknihu a ta je opravdu moc dobře zpracovaná. Zvukové kulisy jsou precizně zakomponovány a i narátorka Kateřina Veselá se mi dobře poslouchala.

Ronny97

Super knížka s nepředvídatelným závěrem :)

MirKop

No....téma dobré, čekal jsem od toho ale mnohem víc. Příběh není moc čtivý, opravdu se něco začne dít až v samotném závěru, který je ale poměrně překvapivý, protože na toho dotyčného bych tedy nevsadil ani půl držgřešle :-)

Nedoporučuji si ke knize dát sklenku Merlota, protože po přečtení pár stránek se Vám může zdát, že jste namol...místy se nasávala paní tedy velmi impozantně :-)

melonka

Hodnotím jako průměrný thriller. Jak už bylo řečeno děj má spád až ke konci. Nemůžu říct, že by okolo bylo spousta věcí, které by zbytečně děj nahušťoval. Každá věc kolem, měla své opodstatnění. Ale začátek měl na můj vkus hodně pomalý rozjezd. A s množstvím zkonzumovaného alkoholu se to může rovnat Dívce ve vlaku.

Pampelda

Kniha mě moc nenadchla .Až v druhé polovině se děj trochu "rozjel" přiznávám že takové rozuzlení jsem nečekala .

M1ra

Taková průměrná detektivka, na to, že ji napsal chlap měl nějak moc keců okolo.
Pomalý, ale čtivý rozjezd, který trvá téměř do poloviny příběhu.
Pro hodně čtenářů je Žena v okně určitě skvělou detektivkou, pro mne byla až moc předvídatelná, chybělo mi tam nějaké napětí a mrazení v zádech.

Fillipa

Knihu jsem odložila, ačkoli ve formě audio vydržím téměř všechno. Neseděl mi přítomný čas, děj se také nekonal, nebylo čeho se zachytit :-(
V poslední době je to už druhá kniha, Ledové sestry (S.K. Tremayne) byly také nestravitelné.

Ewik

Nemám nic proti strohému a lehce neosobnímu stylu. U tohoto žánru se mi to v jistých případech líbí, protože to knize dodá správně napínavou atmosféru. V případě této knihy jsem ale sáhla úplně vedle. Celkově je zbytečně zdlouhavá, místy nudná a nedokázala jsem se do děje vůbec ponořit. Možná jsem si měla nalít sklenici něčeho silného, pak by mi snad kniha přišla alespoň trošku zajímavá. No co už.
"Žena v okně" mi jednoduše nesedla a o svých kvalitách mě bohužel nepřesvědčila.

Janisa13

Oproti předchozím hodnocením, mě příběh zaujal hned od začátku,líbil se mi popis jejich vnitřních pocitu,úplně jsem cítila její katarzi. Pro mě jen trochu moc neuvěřitelný skoro optimisticky závěr,ne, že bych si ho nepřála. Po dlouho době zase knížka, na kterou určitě chvíli nezapomenu.

Irsaf

Za me spis ne...
Až posledních cca 50 stran me začlo bavit...

Shari

Chtěla jsem lehké intermezzo mezi komplikovanějším čtením. Příště ale sáhnu po něčem osvědčeném jako je Nesbo - tohle bylo zdlouhavé, skoro celou dobu jsem se nudila, až konec mě překvapil. Ale podruhé bych se už k tomu nevrátila, ani bych to nedoporučila.

certik003

Knížka je srovnávána s Dívkou ve vlaku. Zatímco "Dívka" se mi moc nelíbila, "Žena" pro mě byla čtivá a napínavá od začátku do konce. I alkoholička může být sympatická, když člověk ví, proč pije. Navíc ten nečekaný, ale o to víc překvapivý závěr...

zdazilek

Ne tohle prostě nebylo to co jsem od knihy čekala. Začátek nudný a strašně se děj táhl. Nebyla jsem schopná číst více stránek v kuse a pořád jsem od knihy odbíhala. Už jsem se modlila ať je konec. Hlavní hrdinku bych asi prospleskla za to její chování a nadměrné pítí. Měla jsem od knihy vyšší očekávání.

alnahu

Příběh nešťastné ženy mladé ženy Anny ,která trpí depresí z nichž se vyvinula agorafobie .Anna má strach opustit dům a vydat se do otevřeného prostoru a proto tráví svůj čas špehováním sousedů z okna. Kniha je napsána docela nevzrušivě formou deníku.Za mě průměrná kniha ,trošku zajímavý konec ,ale začátek příliš zdlouhavý .

morava

Tak mne teda cteni bavilo. Bavilo mne tema agorafobie a klidne bych ho v teto knize snesla vice , vic rozepsanych vnitrnich pocitu hlavni postavy, ale i tak to bylo zajimave. Napeti rozhodne nechybelo a konec mne prekvapil, i kdyz ne tak docela. A ten pomaly rozjezd se mi zamlouval a ke konci vse do sebe kousek po kousku pekne zapadalo.

sabiburesova

napínavá a skvela knizka:) sedla mi
Jediné co mi vadilo, byly pasáže z filmu, někdy az přehnaně dlouhé.
Ale jinak nemam opravdu co vytknout! Byla to proste pecka a ve třech větách v různých částech knizky, jsem si dokonce řekla WOW TAK TO JSEM FAKT NEČEKALA! :) skvělá knizka ❤️

Dajine

Zajímavé a čtivé. Ale ve své knihovně ji mít nepotřebuji.