Žena v okně

Žena v okně
ekniha

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357602/zena-v-okne-G6x-357602.png 3.9334

The Woman in the Window

Literatura světová, Thrillery
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Motto

RADOST
včera

Kniha v mnoha směrech zajímavá a překvapivá. Doporučuji překonat poněkud rozvláčný začátek. Děj i poznání osob se rozkrývá po vrstvách a každá z nich skrývá určitá překvapení, která nutí čtenáře přehodnotit i své myšlení a předpoklady.

Terezita

Skvělá záležitost. Děj propracovaný, člověk si několikrát myslí, že autorovi vidí do hlavy, že ví, jak to všechno je. Že ví, jak to dopadne. Neříkám, nejspíš se najdou geniální jedinci, já mezi ně však nepatřím a jsem ráda. Nerada bych byla ochuzena o ten pocit v závěru, o to neuvěřitelný vyvrcholení. Prostě super čtení.

knihovnička007

Kniha je zpočátku hodně zamotaná, kniha se celkem vleče a je potřeba kýbl trpělivosti, než se kniha rozjede... Ale když se rozjede, stojí to za to!
Pomalu se vše rozmotává a člověk se nestačí divit! Velké, obrovské překvapení!!
Znovu číst knihu asi nebudu, ale určitě doporučuji přečíst. Jen opravdu ten kýbl trpělivosti je potřeba. Takže za mne bych rozhodně uvítala více akce. Místy jsem se kapku ztrácela v myšlenkových pochodech Anny a lehce jsem měla hokej, co se stalo dřív a co později, protože věci si byly podobné...

Miriam-věštkyně

Musím se přiznat, že do poloviny knihy mne děj vůbec nevtáhl a místy jsem vůbec nechápala myšlenkové pochody Anny. Po polovině se to vše tak nějak přehouplo a já jsem pomalu začala Anně rozumět a pochopila, že to jak jedná je pod vlivem doznívajícího šoku ze ztráty těch nejbližších. Mrzelo mne, že kniha dostala spád cca posledních 30 stránek a "konečně se něco dělo". Řekla bych, že námět je fajn, ale chtěl by více akce, proto se nejspíše už k tomuto titulu vracet nebudu, zda k autorovi ještě nevím .... mé pocity z knihy jsou hodně smíšené až rozpačité.

Nikka710

Úvod poměrně zdlouhavý, závěr excelentní. Jednoznačně velké překvapení a doporučuji vydržet, překonat, pro někoho možná několik desítek méně poutavých stran. Anna mi lezla na nervy, její myšlení bylo čím dál více matoucí, ale v závěr knihy vše odhalí a poznáte, že je to fajn ženská, která ztratila v životě to nejcennější. A občas vás dokáže ten, koho dokážete lehce přehlednout, z duše nenávidět.

gabriela7982

Podle ohlasů jsem čekala od knihy víc. Prvních 100-150 stran naprostá nuda, pak pár stránek zajímavých, zase nuda, nicméně mě zaujala agorafobie u hlavní hrdinky, člověk si neuvědomuje, že vůbec něco takového existuje nebo jak se s tím člověk musí vypořádat. Závěr knihy mne zaujal nejvíce, konec jsem nečekala.

Ankavi

Od knihy jsem čekala mnohem více. V první polovině mně přišla vysloveně zdlouhavá, hlavní hrdinka mě nezaujala a celkový dojem nespravil ani děj v závěru, který konečně nabral trochu obrátky. Velmi průměrné čtení a to jsem ještě hodně pozitivní. Srovnání s Dívkou ve vlaku podle mého názoru absolutně vyloučeno.

Anne95

Tak tohle byla hodně drsná jízda. Kniha mě naprosto pohltila. Přečteno za dva dny. Musím říct, že takovýhle konec jsem opravdu nečekala. Přijde mi, že to, co by vás nikdy nenapadlo, se stane právě v téhle knize. Hlavní hrdinkou alkoholičkou připomíná Dívku ve vlaku, ale je to daleko lepší. Doporučuji

petula22

Ta knížka mě nadchla, ze začátku mi hodně připomínala Dívku ve vlaku, ale za mne tedy rozhodně lepší, napínavější a zajímavější

evin84

Jo me se libila,zacatek byl sice zdlouhavy ale pak se to rozjelo. Taky i me pripominala Divku ve vlaku. Urcite stoji za precteni.

WexxAr-ka

Ty jo, osobne me tahle kniha dostala! Cekala jsem nejakou kulisarnu, ale tuhle jsem neprokoukla :D

blankaa89

Přečteno za dva večery a jsem nadšená! Hodně lidí tuto knihu srovnává s Dívkou ve vlaku, ale já bych řekla, že tato kniha je mnohem povedenější a propracovanější! Doporučuji všemi deseti, protože jsem fakt netušila do poslední strany, jak tato kniha skončí :)

Matita310

Kniha mě velice zaujala... Není to klasický thriller, ale rozhodně stojí za přečtení. Neustále jsem přemýšlela, co je pravda a co jen představa... Konec mě velice překvapil. Doporučuji...

Kalina

Příběh docela dost podobný Dívce ve vlaku. V první polovině knihy nás vypravěčka seznamuje se svým životem. Samozřejmě posvém. Potom vše dostane spád a dostaneme se do thrilleru. Mohu doporučit.

Renatecka

Slušný thriller, dobře se četl. Tenhle typ napínáků mi zvědavost nikdy nedovolí odložit.

KatnissLavender

Na začátku jsem byla trochu otrávená z toho, že je tu další hlavní hrdinka alkoholička ( jako by jich už nebylo dost ), ale tady se přidává ještě agorafobie a závislost na prášcích, což dohromady pomohlo vytvořit přesně tu atmosféru, která byla zapotřebí k tomu, abyste se společně s hlavní hrdinkou ztratili někde mezi realitou a bludy. Konec byl v jistých ohledech sice trochu předvídatelný, ale i přes to mě dokázal místy překvapit. Žena v okně není nejlepší thriller roku, ale určitě stojí za přečtení...

Zlatinka.Emilly

První polovina knihy se "táhla". Konec knihy mě však mile překvapil, takový závěr bych opravdu nečekala. Rozhodně doporučuji.

nemer

První polovina knihy je celkem nezáživná, rozvláčná a hlavní protagonistka nemá mé sympatie. V polovině se to láme, ačkoli je děj lehce predikovatelný a už to všechno někde bylo, příběh dostává spád a Anna si mě získává, i když je to hlavně soucit. Té ženské mi bylo neskutečně líto. (3 a půl *)

Ajuszka

Na 5* to sice neni,ale stoji za precteni.Zacatek mirne zdlouhavy,asi 50 stranek pred koncem jsem se nastvala ze to nakonec je zalozene na takove prkotine,no ovsem musim uznat ze konec me necekane dostal.

Mishak

Musím říct, že autor nám naservíroval skvělý příběh, od kterého se jen tak neodtrhnete. Navíc budete neustále přemýšlet nad vším, co se kolem naší hlavní postavy děje. Pokud máte tu možnost, přečtěte si to! Nebudete litovat, pokud máte rádi tajemné a napínavé příběhy. Autor si opravdu vyhrál s psychikou hlavních postav v knize, ale i s tou čtenářovou - možná to bylo v plánu, možná ne. Ale stojí to za to!

ddkk

Trochu jiná detektivka, vlastně se nic nevyšetřuje, nic se neví jistě, záhadou je i sama hlavní (a i titulní) hrdinka. Dlouho nevíš, na čem jsi, o čem to vlastně je...A proto mne knížka zaujala a bavila. Je zajímavá a ani spousta odkazů na jiné knihy a staré černobílé filmy nejsou samoúčelné...pro mne plný počet.

Izu

Tyhle šmírovací příběhy mě prostě baví.

maizy

Hlavní hrdinka trpící agorafobií. Celé dny popíjí víno, hraje šachy a sleduje sousedy. Šmíruje. Až jednoho dne uvidí něco, co vidět neměla...
První polovina knížky se mi táhla, nemohla jsem se začíst a chtěla jsem knihu odložit. Druhá půlka už začala mít spád a posledních cca 30% knihy jsem hltala a nemohla přestat. Nakonec se mi tedy kniha líbila, jen mě mrzí ten začátek, no. Místy psycho. Většina knihy pojednává o pocitech a myšlenkách hlavní hrdinky a pro někoho to může být opravdu nuda. Ačkoliv jsem si myslela, že zápletka nic moc, něco mi došlo i dříve něž bylo napsáno, tak mě konec velmi překvapil. Tohle jsem zkrátka nečekala.

LenkaWal

Na začátku mě to bavilo, mluvilo se o hrdinčině agorafobii a to bylo zajímavé, ale pak už to bylo dlouho o ničem. Nakonec se to rozjelo, ale až za hodně dlouho. Nejdříve jsem chtěla dát tři, ale když se zamyslím není to špatná kniha, jen není pro mě ;-) . A konec mě překvapil. Za čtyři hvězdičky určitě stojí.

Katie33

Ze začátku sice trochu pomalejší, spád kniha nabrala až v polovině, ale rozhodně to stálo za to. Bavily mě zejména neustálé zvraty, kdy mě kniha pořád něčím překvapovala a konec sem vážně nečekala. Také oceňuji téma agorafobie a popis úzkostných stavů hlavní hrdinky. Rozhodně doporučuji!

Evca2899

Určitě povedeny psychothriller.
Anna mi byla sympatická od začátku a tak na týden bych to taky brala. Pozorovat, popíjet, válet se v županu a koukat na filmy. Přemýšlet o tom proč kape kohoutek, co dělají sousedi a jak se zvětšila prasklina stropě.
Je úžasné jak hlavní hrdinka všechno vi, pak neví, pak si myslí, že je blázen a ve finále zjistí, že ona tim bláznem není.
Mistrně napsana kniha o pocitech, o tom jak vás dokáže srazit na kolena sám život a o lidské duši, která je nevyzpytatelná.
Určitě doporučuji.

Renata98

3/4 knihy pro mě byl doslova utrpením.. totálně jsem nechápala, o čem vlastně je.. poslední stránky jsem přečetla jedním dechem, ale jsem si jistá, že už se k ní nevrátím. Čekala jsem od ní o dost víc.

bara1447

Za mě tedy celkem zklamání, příběh mě začal bavit asi až na straně 300, do té doby to byla opravdu nuda. Jenom samé myšlenky a pocity hlavní "hrdinky" a popisy všeho možného nepodstatného, ale žádná akce, která by mě nutila pokračovat ve čtení. Ty 3 hvězdičky dávám za celkem povedený konec.

januchka

Kniha mne nadchla - od jeji druhe poloviny ma spad, je promyslena, napinava. Zaver prekvapivy. Opravdu velmi povedena knizka.

Amy27

Kniha mě bavila spíš až od poloviny. Začátek je dost vyprávěcí, popisný a ne příliš záživný. Od půlky jsem byla ovšem velmi příjemně překvapena a doslova ji zhltla. :)