Zvěrolékař a psí historky

Výběr autorových povídek o psech. Dlouhá léta soužití s vlastními psími miláčky i profesní zážitky z léčení cizích psů poučily, že pro pohodu společných chvil je důležité vědět, že „ze všeho největší štěstí netkví v tom, že zvířata člověka zajímají a okouzlují, ale že jim rozumí a něco o nich ví“. James Herriot o nich věděl hodně – i to, že krátké životy nemusí znamenat pro majitele těchto oddaných čtyřnohých druhů nekonečné pusto a prázdno, dokážou-li si na ně i po jejich definitivním odchodu uchovat dobré vzpomínky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25605/zverolekar-a-psi-historky-25605.jpg 4.6228

Zvěrolékař 10.

Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata
Vydáno · Svoboda

James Herriot’s Dog Stories · 1986

Kniha Zvěrolékař a psí historky

Jako vždy naprostá spokojenost. Tyhle zvěrolékařské historky nemůžou nikdy zklamat.

boxas
24.11.2018

Žádná "velká literatura", ale kdo by toto hodnotil, když má před sebou knížku tak milou a laskavou a když má navíc, podobně jako autor, velice rád psy.

myryjam
12.10.2018

Knížku jsem si poslechla v podání pana Lábuse, moc hezky se poslouchalo, příjemný odpočinek. Už mě to ale nebere tak jako před 20 lety. Příjemné, dojemné, milé, ale ne bomba:)

RyonMathrin
08.08.2018

Velmi milé, oddychové čtení. Pan Herriot má moc hezký přístup ke svým pacientům, v každém zvířeti vidí duši a charakter stejný, jako máme my lidi. Kdo má doma nějaké zvíře ví, že to tak opravdu je.

DJANKA
01.08.2018

Vždy jsem milovala psy a přírodu, takže když mi kdysi přítel daroval tuto knížku, byla jsem nadšená a s chutí se pustila do čtení. Moc hezká a milá knížka, někdy veselá někdy smutná. Každý milovník psů ji jistě ocení. Dokonce jsem si v ní i vybrala jméno pro svého psa.

Litocha
26.05.2018

Jednotlivé příběhy jsou, jak je u Herriota zvykem, zábavné, přívětivé, veselé i dojemné. Bohužel ale nechápu smysl knížky, protože se jedná o výběr povídek z ostatních knih, takže neobsahuje nic nového, žádnou přidanou hodnotu - krátké autorovy komentáře na konci každého příběhu to bohužel nevytrhnou.

Jessica007
22.05.2018

Kdo má rád sympatického veterináře Jamese Herriota a jeho různé příběhy ze života a z veterinární praxe a ještě k tomu je milovníkem psů, tak pro toho je tato knížka jako stvořená. Knížka je psána laskavě, s porozuměním a pochopením, s úsměvem a legrací, některé psí příběhy jsou ale zase smutnější. Celkově se knížka čte moc pěkně, je taková milá a člověk si při její četbě i příjemně odpočine.

pepa4081
08.05.2018

Výběr z knih pana Herriota obsahující historky o psech. I když příběhy znám z ostatních knih, stejně se u téhle skvěle bavím. Zvěrolékaře můžu číst pořád dokola a jako bonus je zde u každé kapitoly ještě osobnější doslov autora.
Vrcholně uspokojivé.