Zvěrolékař a psí historky

Výběr autorových povídek o psech. Dlouhá léta soužití s vlastními psími miláčky i profesní zážitky z léčení cizích psů poučily, že pro pohodu společných chvil je důležité vědět, že „ze všeho největší štěstí netkví v tom, že zvířata člověka zajímají a okouzlují, ale že jim rozumí a něco o nich ví“. James Herriot o nich věděl hodně – i to, že krátké životy nemusí znamenat pro majitele těchto oddaných čtyřnohých druhů nekonečné pusto a prázdno, dokážou-li si na ně i po jejich definitivním odchodu uchovat dobré vzpomínky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25605/big_zverolekar-a-psi-historky-rCh-25605.jpg 4.6306

Zvěrolékař 10.

Literatura světová, Povídky, Příroda, zvířata

Vydáno: , Svoboda

James Herriot’s Dog Stories, 1986

Kniha Zvěrolékař a psí historky

Kačí1169

James Herriot prostě nikdy nezklame.

Štěpinambura
17.11.2021

Skládám své srdce, poklonu a všechny projevy ústy právě tomuto naprosto úchvatnému autorovi, který mě opět nadchnul pro své humorné vyprávění.

janinca
21.10.2021

Herriot prostě nezklame!

Gibis
17.10.2021

Krásné, pohodové, milé a často dojemné vyprávění vesnického zvěrolékaře o jeho psích pacientech. Potěší srdce každého milovníka těch našich čtyřnohých kamarádů. Audiokniha velice hezky a citlivě namluvená Jiřím Lábusem. Těším se na další příběhy tohoto obětavého a laskavého zvířecího doktora :)

Snoopi
12.09.2021

Povídky o velké lásce, o naději, o štěstí, které nám čtvernožci dávají.
Z pohledu muže, který pro ně obětoval celý svůj život a bral je jako bytosti, s duší rovné člověku.
Našel si svůj vlastní styl a jazyk, což v textu nezapře: užívá jak odborné termíny, tak i slang. U každé povídky nechybí pravidelné závěrečné shrnutí, jakási úvaha, s níž ji uzavírá. Kniha, která potěší každého milovníka psů - a téměř nutnost v jeho osobní knihovničce :-)

evineckY
09.09.2021

Většinou je to smutné, ale to každý chápe, kdo má nějakého mazlíčka a bojí se o něj. Moc doporučuji.

Jančislava
02.07.2021

Krásné příběhy, někdy smutné, někdy veselé. Četla jsem několikrát a číst ještě budu.

Johana
03.05.2021

Vřele doporučuji k poslechu! Poslouchala jsem jako audioknihu, namluvenou Jiřím Lábusem - který ze sedmi krátkých povídek udělal báječný, neobyčejný zážitek.