Zvěrolékař a psí historky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výběr autorových povídek o psech. Dlouhá léta soužití s vlastními psími miláčky i profesní zážitky z léčení cizích psů poučily, že pro pohodu společných chvil je důležité vědět, že „ze všeho největší štěstí netkví v tom, že zvířata člověka zajímají a okouzlují, ale že jim rozumí a něco o nich ví“. James Herriot o nich věděl hodně – i to, že krátké životy nemusí znamenat pro majitele těchto oddaných čtyřnohých druhů nekonečné pusto a prázdno, dokážou-li si na ně i po jejich definitivním odchodu uchovat dobré vzpomínky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25605/zverolekar-a-psi-historky-25605.jpg 4.6228
Série

Zvěrolékař 10.

Žánr
Literatura světová, Romány, Příroda, zvířata
Vydáno · Svoboda
Orig. název

James Herriot’s Dog Stories · 1986

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Zvěrolékař a psí historky

Přidat komentář
110022
09. září

Jako vždy naprostá spokojenost. Tyhle zvěrolékařské historky nemůžou nikdy zklamat.

boxas
24.11.2018

Žádná "velká literatura", ale kdo by toto hodnotil, když má před sebou knížku tak milou a laskavou a když má navíc, podobně jako autor, velice rád psy.

myryjam
12.10.2018

Knížku jsem si poslechla v podání pana Lábuse, moc hezky se poslouchalo, příjemný odpočinek. Už mě to ale nebere tak jako před 20 lety. Příjemné, dojemné, milé, ale ne bomba:)

RyonMathrin
08.08.2018

Velmi milé, oddychové čtení. Pan Herriot má moc hezký přístup ke svým pacientům, v každém zvířeti vidí duši a charakter stejný, jako máme my lidi. Kdo má doma nějaké zvíře ví, že to tak opravdu je.

DJANKA
01.08.2018

Vždy jsem milovala psy a přírodu, takže když mi kdysi přítel daroval tuto knížku, byla jsem nadšená a s chutí se pustila do čtení. Moc hezká a milá knížka, někdy veselá někdy smutná. Každý milovník psů ji jistě ocení. Dokonce jsem si v ní i vybrala jméno pro svého psa.

Litocha
26.05.2018

Jednotlivé příběhy jsou, jak je u Herriota zvykem, zábavné, přívětivé, veselé i dojemné. Bohužel ale nechápu smysl knížky, protože se jedná o výběr povídek z ostatních knih, takže neobsahuje nic nového, žádnou přidanou hodnotu - krátké autorovy komentáře na konci každého příběhu to bohužel nevytrhnou.

Jessica007
22.05.2018

Kdo má rád sympatického veterináře Jamese Herriota a jeho různé příběhy ze života a z veterinární praxe a ještě k tomu je milovníkem psů, tak pro toho je tato knížka jako stvořená. Knížka je psána laskavě, s porozuměním a pochopením, s úsměvem a legrací, některé psí příběhy jsou ale zase smutnější. Celkově se knížka čte moc pěkně, je taková milá a člověk si při její četbě i příjemně odpočine.

pepa4081
08.05.2018

Výběr z knih pana Herriota obsahující historky o psech. I když příběhy znám z ostatních knih, stejně se u téhle skvěle bavím. Zvěrolékaře můžu číst pořád dokola a jako bonus je zde u každé kapitoly ještě osobnější doslov autora.
Vrcholně uspokojivé.