Jančislava Jančislava komentáře u knih

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Jedna z mých oblíbených od Deavera. Moc pěkně napsaná a velmi poutavá. Rozhodně vás nenechá sedět v klidu. Rozhodně doporučuji.

29.07.2020 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Krásná povídka. Četla se sama, napsaná lehce a zároveň velmi poutavě. Ma kouzlo, které je součástí celého příběhu.

27.07.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Na knihu jsem četla celkem pozitivní recenze a tak jsem ji v knihovně s radostí popadla. Bohužel, mě vyprávění moc nevzalo. Kapitoly jsou krátké za což jsem byla vděčná. Trochu to vylepšil konec příběhu a proto 4 hvězdy. Příběh nebyl špatný , ale asi zbytečně dlouhý. Kniha nenadchla, ale četla se dobře. Za mě lepší průměr.

27.07.2020 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Další kniha za mnou a moc pěkná. Ke konci jsem chvilku nevěděla jestli čtu P. May nebo Weavera, myslím tím ostrovy a jejich obyvatelé. Pravda, rozuzlení na konci mohlo být trochu lepší, ale jsem spokojená.

09.07.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Na knihu jsem dlouho čekala v knihovně a jsem ráda, že jsem se nakonec dočkala. Moc hezká, smutná, jemná, drsná, odvážná... V hlavě mi dlouho zůstane vůně heřmánku.

22.06.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Radku Trestikovou začínám mít ráda. Zatím jsem četla Bábovky a Veselí a oboje se mi moc líbilo. Kniha Osm je zajímavá svým příběhem a nápadem, který se mi opravdu líbil. Co mi moc nevyhovovalo byl styl psaní, který mě nazacatku bavil, ale pak byl spíše obtěžující. Myšlenkové vmetky, které se objevovaly za každou větou, mě unavovaly. Časem buď trochu vymizely nebo jsem je přestala vnímat, nevím. Proto dávám o jednu hvězdu méně. Jinak za knihu děkuji a určitě budu číst dál.

20.06.2020 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Tuhle spisovatelku mám moc ráda, umí krásně psát. Ovšem jak už jsem několikrát psala, její samostatné knihy - bez Maury a Jane jsou většinou nic moc, jakoby je psal někdo jiný. Hra s ohněm se mi celkem líbila a to jen díky části z minulosti, která byla napínavá a smutná. Konec vcelku byl pěkný a tak dávám 4 hvězdy. Trochu mi to připomíná Zahradu kostí také od Tess a ta byla pěkná.

09.06.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Toto je myslím čtvrtá kniha od tohoto autora, nečtu je za sebou, ale jak se ke mě dostanou. Mám ráda jeho knihy, ale u všech si říkám, že kdyby měli o cca 100 stran méně bylo by to lepší. Příběh se mi líbil, ale na začátku mě poněkud rozciloval. Konec byl zajímavý a je pravda, že jsem neměla ani tušení o tom kdo a proč a jak.... Celkově se mi kniha líbila, ale znovu bych ji číst nechtěla.

08.06.2020 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje druhá kniha od R. Třeštíkové a obě se mi líbily. První byla Bábovky a tato je další. Trochu jsem se bála, když jsem viděla nízké hodnocení, ale mě se kniha líbila. Přišla mi příjemná, pěkně napsaná, místy vtipná i dojemna, chytlavá... Ano jsem s knihou spokojená a mohu ji doporučit dál.

18.05.2020 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Toto byla moje první kniha od tohoto autora. Měla jsem chuť od něj něco zkusit už delší dobu, ale možná jsem nesahla úplně po ideální první knize. Vcelku se mi líbila, ale nenadchla mě. Určitě zkusím ještě nějakou.

10.05.2020 3 z 5

Fína Fína Daniela Šafránková

Knihu mi půjčila kamarádka, že je prý zajímavá. Mě bohužel moc nezaujala. Vyprávění nebylo špatné, ale dle mého názoru ti šlo napsat více zajímavě, zvláště příběh Slavky. Ten není pořádně zpracován. Vždy je to takové usekle. Jinak přítomnost mě taky moc nezaujala. Když to začalo být zajímavé tak se to nějak useklo, nedoresilo. Já jsem z knihy trochu zklamaná.

07.04.2020 2 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Konečně znám i Asaduv příběh ze kterého jsem místy měla husí kůži, zvláště z toho co prožila jeho rodina. Někdo mi říkal, že v knize je jen Asad, ale není, nebojte. Je tam ještě menší zápletka na okraji. Celkově jsem s knihou spokojena a jsem nervózní z toho, že se blíží konec série.

20.03.2020 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Dvě krátké povídky, které se povedly. První byla místy úsměvná a druhá byla nápaditá. Obě se mi líbily. Pěkná rychlovka do čekárny u doktora.

08.03.2020 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Zajímavý nápad a pěkné postavy. Četlo se to lehce až povzneseně.

18.02.2020 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Na knížku jsem se těšila moc, mám všechny její knihy. Za mě kniha nebyla špatná, ale ani nijak výjimečná. Její předchozí knihy jsou lepší ( zvláště Alice a Manzelovo tajemství). Kniha je zajímavá, w není tak chytlavá. Obálka se mi líbí.

13.02.2020 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mě bohužel kniha nezaujala a v půlce jsem ji chtěla odložit. Nakonec jsem jí dočetla, ale ani konec to moc nezachránil. Hlavní vyšetřovatelka mi byla bohužel nesympatická a dělala pro mě dost zvláštní věci, jako slon v porcelánu. Vraha jsem si myslela správně a tak to pro mě také překvapení nebylo. Další dily asi číst nebudu i když jsem slyšela , že ty další jsou lepší.

12.01.2020 2 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Mě se kniha líbila, byla spíše poklidna, ale příběh zajímavý, jde hlavně o vzpomínky. Konec mohl být lepší tedy, trochu jsem to tušila. Celkově jsem spokojená.

29.12.2019 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Uff tak jsem ji konečně dočetla. Nezdrzelo mě, že by se špatně četla, to vůbec. Jen jsem ji raději nečetla večer před spaním, vkradalo se mi to pak do snů a to nebylo úplně příjemné. Byla to celkem síla a nejhorší je, že věřím, že by to mohlo podobně dopadnout. Bylo to strašný, ale dobrý. Bože, ta tělíčka.... Doporučuji.

14.12.2019 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Konečně jsem si přečetla knihu podle které je natočen můj oblíbený film. Kniha se četla hezky, je napsaná lehce, neni nijak zvlášť komplikovaná, je to opravdu příjemné čtení. Jen mě ten film baví víc, je více rozvinutý. Knihu určitě přečtu znovu po delším čase.

06.12.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Třetí díl z této serie jsem si už jen půjčila v knihovně a to po zklamání z druhého dílu. Tento díl byl o kousek lepší než Sova, ale nijak zvlášť mě to už nezaujalo. Autor má vždy zápletku pěkně připravenou, ale závěr a motiv mi příjdou o ničem, bohužel.

26.11.2019 3 z 5