Tma

Původní verze románu který byl později přepracován a později vydáván již pouze v upravené verzi. Jednoho jarního pátečního odpoledne r.1998 nastává celosvětová katastrofa, absolutní konec elektrické energie. Autor domýšlí do detailů, co taková situace dokáže udělat s Prahou, českým prostředím i českou vládnoucí elitou. Elektrické zdroje jsou neobnovitelné a zhrouceného života se naplno ujímá podsvětí. Hlavní hrdina, mladý muž Honza Kryl,musí nasadit všechny své síly, aby uhájil život svůj a svých blízkých. Ujímá se opuštěné dívenky s downovým syndromem, aby brzy celý svět poznal, že právě v těchto dětech je ukryt klíč k řešení celé katastrofické situace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11756/tma-11756.jpg 3.9379

Kniha Tma

asfi

Celkom fajn ,odporucam.

Flamaintenebris

Vřele doporučuji, jedná se o mrazivý příběh s velice reálným podkladem.

chlupydupy

přečteno doslova jedním dechem

jirimatejka

(+ SPOILER) Postapo tématiku celkem můžu, tak jsem byl zvědav na knihu z českého prostředí. Tma bohužel přinesla dost zklamání. Celkově mi to přišlo jak slušná práce ovšem tak na středoškolské úrovni.

Přeměna alkoholika a pobudy Jindry Hřivnáče na brilantního vojevůdce hovořícího plynule anglicky byla opravdu těžko uvěřitelná. Stejně komicky působily popisy bojůvek mezi Krásnou a Českou Lípou. Ostatně i deklarovaná bezradnost všech přeživších vědců co mohlo způsobit "elektrickou smrt" byla dost zvláštní. Ono už ve druhé polovině devadesátek, kdy kniha vznikala, byl dobře znám účinek elektromagnetického pulsu, který by se projevil úplně stejně a nepochybně by to někoho napadlo. Ostatně EMP jsem očekával část knihy očekával jako příčinu elektrické smrti.

Následné krkolomné zakomponování mimozemšťanů do příběhu srazilo knihu na úroveň brakových paperbacků o superzáhadách, které u nás vycházely v první polovině devadesátek. Celkový dojem tedy dost slabý.

LubosZelinka
05.12.2020

Dost děsivá, ale pravděpodobná možnost, jak by se mohla proměnit civilizace, pokud by došlo k celosvětové katastrofě. Budiž to varováním pro budoucnost.

Lenka0805
25.11.2020

Kniha Tma byla první kniha, kterou jsem četla na téma Blackout. Je to drastický příběh, z kterého mi šel mráz po zádech i z toho důvodu, že je hodně reálný a v současném světě nás může potkat opravdu cokoliv. Příběh mě velice zaujal a na dlouhou dobu mi zůstal v myšlenkách. Za mě tedy palec nahoru.

evickakyticka
15.05.2020

Měla jsem ohromnou chuť přečíst si nějakou knihu o blackoutu. Takže jsem se dost těšila. Od autora je to první kniha, kterou jsem přečetla a chvíli mi trvalo zvyknout si na jeho styl. Hlavně co se týká hovorové češtiny a postavy Jindřicha. Už v prvních chvílích si říkám co to sakra je? Nakonec jsem se začetla, kniha nabízí neuvěřitelný koktejl, který si musíte nadávkovat. Nebo aspoň já. Sci-fi rozpletení není zrovna můj šálek kávy. Za zajímavost a originalitu 4 hvězdy.

olga8832
14.05.2020

Líbilo a přečteno na jeden zátah.