Hra s ohněm

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V potemnělém římském obchůdku se starožitnostmi objeví houslistka Julia Ansdellová náhodně notový zápis neobyčejné, neznámé skladby – valčíku Incendio – a jeho zvláštní melodie, plná vášně, bolesti i mrazivé krásy, jí okamžitě učaruje. Julia se rozhodne Incendio nastudovat a seznámit s ním veřejnost. Vrátí se domů do Bostonu, ale od okamžiku, kdy se její smyčec dotkne strun a vzduch se rozezní ohnivými, hypnotizujícími tóny, začne se dít cosi podivného – a Juliin svět se octne v ohrožení. Ve snaze ochránit svou rodinu se Julia rozhodne vypátrat autora skladby a důvod, proč vznikla. Ve starobylých Benátkách objeví desítky let staré tajemství. Kdosi je však odhodlán zabránit odhalení pravdy, ať to stojí cokoli. Výjimečný samostatný thriller autorky případů Jane Rizzoliové a Maury Islesové, mimořádný tím, že houslovou skladbu, která tvoří jeho hlavní zápletku, složila sama Tess Gerritsenová…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301234/hra-s-ohnem-vaU-301234.jpg 4.3355
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Playing with Fire, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (128)

Kniha Hra s ohněm

Přidat komentář
Nixa
23. dubna

Autorka Tess Gerritsen je moje nejoblíbenější, její knihy jsem četla několikrát, přesto jsem tuto knihu odkládala. Nezaujala mě anotace a také se mi nelíbí obálka. Jednou jsem knihu už začala číst a pak jí odložila kvůli nedostatku času a už jsem se k ní nevrátila. Konečně na knihu přišel čas a já byla nadšená! Bylo to čtivé a napínavé.
Kniha vypráví dva příběhy, jeden přitomnost a druhý minulost, která ukazuje okolnosti vzniku skladby, která má v knize hlavní roli. Skladbu navíc složila sama autorka a na internetu si jí můžete poslechnout :)

markej
26. ledna

Americká houslistka Julia si kupuje v římském starožitnictví neznámou skladbu valčíku, kdykoli ji však doma přehraje, stanou se děsivé věci. Začíná pátrat po tom, kdo skladbu složil. Tím se odvíjí druhá linie příběhu, která se týká mladého židovského houslisty Lorenza, žijícího v Benátkách na sklonku 30. a začátkem 40. let minulého století. Do jeho života samozřejmě zasáhne válka.
Knížka je poměrně krátká, čili děj rychle ubíhá kupředu, což mi v tomhle případě vlastně i trochu vadilo, klidně bych si početla daleko víc především o životě Židů v Benátkách. Konec byl sice překvapivý, ale pro mě maličko přitažený za vlasy, co mě však hodně bavilo, bylo zasazení příběhu do prostředí vážné hudby. Vzhledem k tomu, že vůbec nemám hudební nadání, mě lidé, kteří umějí hrát na nějaký hudební nástroj, dokážou číst noty a hned v hlavě slyší melodii či dovedou komponovat, naprosto fascinují a připadají mi nesmírně sofistikovaní a kultivovaní...


roman6788
29.12.2020

Výborná kniha, ktorú človek zhltne na jedno prečítanie, dramatický dej odohravajúci sa v súčasnosti dopĺňa desivé tajomstvo minulosti.

terka95
22.11.2020

Hlavně část s Lorenzem se mi moc líbila, místami srceryvné a jak tato část dopadla, mě dostalo :)

Boby17
25.10.2020

Knížku jsem si vybral kvůli 7. úkolu ČV 2020. Nedočetl jsem, psycho na začátku mě odradilo. A dříve čtený Chirurg byl zbytečně brutální (viz můj komentář k němu). Knížkám od Tess Gerritsenové se asi už budu vyhýbat.

Elea
14.10.2020

Moje první kniha autorky, takže nemám srovnání, ale četla se dobře, moc se mi líbila historická linie, o něco méně ta současná.

INCOGNITOREADER
29.09.2020

O knize jsem předem nic nevěděl a o to víc mě překvapila. Má dvě dějově linky. Současnost a Itálie 1938-1944. Obě linky navíc spojuje hudba a láska k hudbě. Popis hudby je tu velice dobrý , až máte pocit , že ji skutečně slyšíte. Velké a moc příjemné překvapeni.

klokan.1905
29.08.2020

Hra s ohněm...
Jedná se o knihu, která nepatří do hlavní série autorky - Jane Rizzoliová a Maura Islesová... Mimo tuto sérii jsem četl ještě Obchod s orgány, což bylo také velmi dobré čtení... Z knihovny na mě vykukuje Zahrada kostí, na podzim vychází ještě kniha Temný stín noci... Je dobře že Tess Gerritsen nezahálí a píše... ;-)
Zpět k samotné knize...
Autorka nás seznámí s houslistkou Julií Ansdelovou, která si v zapadlém římském obchůdku zakoupí notový zápis - neznámé skladby Incendio (Oheň), jehož melodie je plná vášně, bolesti i mrazivé krásy... Poté co ji Julie zahraje se začnou dít zvláštní události... Proto se Julie rozhodne pátrat po autorovi skladby...
Poté tu máme druhou časovou linii - Benátky před druhou světovou válkou a během ní... Zde nás autorka seznámí s autorem skladby a jeho osudem...
Za zmínku stojí určitě i to, že houslovou zápletku k příběhu, tedy Incendio, ve skutečnosti složila samotná autorka... Skladbu je možné si poslechnout na jejích webových stránkách a rozhodně ji doporučuji k poslechu...
Více ke knize neprozradím... Kniha určitě stojí za přečtení... U mě si kniha zasloužila silnější čtyři hvězdičky...

1