Hra s ohněm

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V potemnělém římském obchůdku se starožitnostmi objeví houslistka Julia Ansdellová náhodně notový zápis neobyčejné, neznámé skladby – valčíku Incendio – a jeho zvláštní melodie, plná vášně, bolesti i mrazivé krásy, jí okamžitě učaruje. Julia se rozhodne Incendio nastudovat a seznámit s ním veřejnost. Vrátí se domů do Bostonu, ale od okamžiku, kdy se její smyčec dotkne strun a vzduch se rozezní ohnivými, hypnotizujícími tóny, začne se dít cosi podivného – a Juliin svět se octne v ohrožení. Ve snaze ochránit svou rodinu se Julia rozhodne vypátrat autora skladby a důvod, proč vznikla. Ve starobylých Benátkách objeví desítky let staré tajemství. Kdosi je však odhodlán zabránit odhalení pravdy, ať to stojí cokoli. Výjimečný samostatný thriller autorky případů Jane Rizzoliové a Maury Islesové, mimořádný tím, že houslovou skladbu, která tvoří jeho hlavní zápletku, složila sama Tess Gerritsenová…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301234/hra-s-ohnem-vaU-301234.jpg 4.3324
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Playing with Fire, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Kniha Hra s ohněm

Přidat komentář
85098211
27. května

Něco tak výborného a strhujícího v daném žánru se mi už dlouho nedostalo do rukou. Kniha mne fascinovala hned od začátku a do příběhu jsem se pokaždé ponořila tak hluboko, že jsem nedokázala vnímat nic ze svého okolí. Opět jsem poslouchala jako audio v němčině a na konci jsem byla příjemně překvapena onou melodií, kterou autorka napsala a do knihy vložila. Jinak příběh jako takový sestává ze dvou dějových linek. Ocitáme se tak v Itálii v době nástupu fašismu k moci a potom i v Americe a Benátkách současnosti. Musím přiznat, že nejdřív jsem byla více vtažena do příběhu houslistky Julie, která jej i vypráví. Ale posléze jsem se začala více orientovat v osudech Lorenza a jeho velké lásky Laury - a potom už mne tento příběh z minulosti upoutal do té míry, že jsem místy i slzy polykala, jak byl smutný a tragický. Kniha je opravdu vynikající, dobře a poutavě napsaná, proto dávám suverénních pět hvězdiček a doporučuji!

Lucie311
06. dubna

Velice silný emoční příběh kruté doby. Napsáno dle faktů. Uff. Naprosto dokonalá kniha. Vau.....


Beky
02. dubna

° Originální příběh od této autorky !!!
° Napětí, nervozita, strach, soucit, láska, důvěra, válka ...
° Dotkne se vašeho srdce, duše a někerým (jako i mě) se zvlhčí oko.

Barakoudel
22. března

Dechberoucí. Tentokrát jsem prohrála boj se svými slzami.

ddkk
24. ledna

Tess si vždycky umí najít zajímavé téma a v této knize tomu nebylo jinak. Dvě dějové linky - současná, americká a historická, italská - se prolínají a jak jinak, na konci se protnou. Sledujeme příběh mladé americké houslistky a její rodiny a současně mnohem zajímavější dění, týkající se židovského mladíky a jeho blízkých, žijících ve 40. letech v Benátkách...Děj je opět skvěle fabulovaný, napínavý, nabízející i řadu informací, které mne obohatily, zvláště ty, které se týkaly aktivit SS v Itálii.
Jenže rozuzlením, které jsem opravdu se zvědavostí očekávala, mne autorka docela zklamala. Řešení příběhu Julie bylo vlastně docela banální a takové spisovatelky, jakou je Tess Gerritsen, až nehodné...přesto dávám za čtyři (i za tu vlastnoručně složenou skladbu!), i tak jsem se bavila.

Kristynakaja
19. ledna

Kniha se mi velmi líbila, jako hudebnici se stejně starou dcerkou mě to velmi zasáhlo...

borupet
03. ledna

Skvěle napsaná kniha. Dvě dějové linky, "současná" Juliina a "minulá" Lorenzova se vzájemně prolínají a detaily do sebe postupně zapadají jako dílky puzzle. Zvláštní příběh spojující téma lásky, hudby a holocaustu, přesvědčivý, realistický, s nenásilným vyústěním, které uzavře obě dějové linky do kruhu.

Metla
26.12.2019

Nebyla jsem spokojená se svou první volbou do ČV (kniha, kde hraje významnou roli hudební nástroj), která sice byla plná muziky, ovšem význam všech těch kytar a bubnů byl přinejlepším diskutabilní. Jsem poctivec, tudíž nezbylo, než se do tématu pustit znovu: Tess Gerritsen píše chytlavě a "Hra s ohněm" už podle anotace slibovala, že tentokrát nebudou žádné pochyby ohledně Výzvy.
Román nemá hluchá místa, plyne svižně a čte se prakticky sám, přesto nemohu úplně chválit. Autorka svůj thriller kořenila tu detektivkou, tamhle psychologií, hojně přisypala nedávnou historii, přihodila romantiku, k tomu špetku politiky, pár zrnek nadpřirozena... leč většina z uvedených složek jen tak plavala na povrchu. Uvítala bych méně relaxace a hlubší ponor do problematiky. Kromě toho každá záhada vyústila nejjednodušším možným řešením - já vím, Occamova břitva a tak, doufala jsem však v cosi nápaditějšího. A když přímočarost, tak v důkladném provedení, tohle bylo v závěru současné linie odfláknuté jak čínská hračka za dolar.
Oceňuji tklivou vzpomínku na italské Židy a vůbec oběti holokaustu, nicméně čtvrtá udělená hvězda je prostě vánoční, hodně laskavá. 70%

1

Doporučujeme

Poslední
Poslední
Chyť mě
Chyť mě
Červený drak
Červený drak
Bubble
Bubble