Hvězdný prach

Na ospalém anglickém venkově, na úsvitu viktoriánské éry, žije si vesnička Zeď, která dostala jméno podle impozantní kamenné hradby, jež ji odděluje od přilehlé louky a toho, co je za ní, svůj poklidný život. U jediné mezery ve zdi dnem i nocí stojí stráže, aby zabránily zvědavcům projít ven. Jen jednou za devět let svou hlídku opouštějí, to když se na louce za zdí koná zvláštní a neobyčejný trh. Tady, ve zdi, se mladý Tristran Thorn zamiloval do krásné Viktorie Foresterové. Ale Viktorie je chladná a vzdálená – tak vzdálená jako hvězda, kterou jednoho mrazivého říjnové večera ona a Tristran vidí padat z nebe. Aby získal Viktoriinu přízeň, přísahá Tristran, že spadlou hvězdu najde a přinese ji své milované. Tristran však není jediný, kdo hledá nebeský klenot. Jsou jiní, pro které je příslibem mládí a krásy, klíčem ke království, či k obnovení černé magické moci. Chlapec poháněný láskou bude muset skutečně sebrat rozum do hrsti, aby uspěl a přežil v tajemném světě za zdí, kde na sebe spadlé hvězdy berou nejrůznější podobu – a kde mají problémy sklon větvit se do nečekaných směrů nebo se vracet k sobě samým, v čase i prosoru. Neil Gaiman rozvíjí svou literární magii novým a oslňujícím způsobem – Hvězdný prach bude zářit ve vašem srdci i v paměti dlouho po tom, co dočtete poslední stránku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1189/hvezdny-prach-Wf2-1189.jpg 4.3876

Stardust (1997)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Polaris

Kniha Hvězdný prach

rejhyl

Knihu jsem přečetl až po zhlédnutí filmu, byl jsem ovšem nadšený. Kniha je jiná, film se od ní odkláněl mílovými kroky, a obě díla mají co do sebe. Film je dobrodružný, kniha filozofická. Gaiman je nicméně mistr fantazie a jeho postavy a svět jsou barevnější než jarní duha na steroidech. Směle do čtení.

adrianna0305

U mě bohužel vítězí film na plné čáře. Kniha je moc dětská, plná skřítků, jednorožců, mluvících jezevců?? a celkově taková nijaká. Nemělo to akci a vtip, který se mi líbil ve filmu. A ten konec? No tahle kniha se může klidně proměnit v prach, co se zamete pod koberec ;-)

Mosula

Nějak mě to nezaujalo. V příběhu se udála strašná spousta věcí, bylo nám představeno hodně zajímavých postav, jejichž osudy se nečekaným způsobem prolínají, ale plynulo to tak zoufale klidně, že jsem celou dobu měla pocit, že se vlastně neděje vůbec nic. Nakonec kniha dospěje k očekávanému závěru, aniž by ve čtenáři zanechala jakékoli emoce.

Jury

No takovej dobrej průměr... Film se mi libil o moc vic!

janabo

Knížka je pěkná... a film je prostě ÚŽASNÝ!!!

LordP

Mam rad film...knizka byla jina a pro mne lepsi

Denisa153

Moc hezká kniha, až na ten konec, který mě trošku zklamal - byl takový nijaký, film je zakončen rozhodně lépe.

25veronika3

Z celé knihy jsem byla skutečně nadšená, ale ten konec mě oproti filmu dost zklamal. Ale jinak skutečně úžasná, půvabná, kouzelná kniha.