Hvězdný prach

Na ospalém anglickém venkově, na úsvitu viktoriánské éry, žije si vesnička Zeď, která dostala jméno podle impozantní kamenné hradby, jež ji odděluje od přilehlé louky a toho, co je za ní, svůj poklidný život. U jediné mezery ve zdi dnem i nocí stojí stráže, aby zabránily zvědavcům projít ven. Jen jednou za devět let svou hlídku opouštějí, to když se na louce za zdí koná zvláštní a neobyčejný trh. Tady, ve zdi, se mladý Tristran Thorn zamiloval do krásné Viktorie Foresterové. Ale Viktorie je chladná a vzdálená – tak vzdálená jako hvězda, kterou jednoho mrazivého říjnové večera ona a Tristran vidí padat z nebe. Aby získal Viktoriinu přízeň, přísahá Tristran, že spadlou hvězdu najde a přinese ji své milované. Tristran však není jediný, kdo hledá nebeský klenot. Jsou jiní, pro které je příslibem mládí a krásy, klíčem ke království, či k obnovení černé magické moci. Chlapec poháněný láskou bude muset skutečně sebrat rozum do hrsti, aby uspěl a přežil v tajemném světě za zdí, kde na sebe spadlé hvězdy berou nejrůznější podobu – a kde mají problémy sklon větvit se do nečekaných směrů nebo se vracet k sobě samým, v čase i prosoru. Neil Gaiman rozvíjí svou literární magii novým a oslňujícím způsobem – Hvězdný prach bude zářit ve vašem srdci i v paměti dlouho po tom, co dočtete poslední stránku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1189/big_hvezdny-prach-kDj-1189.jpg 4.21152
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Polaris

Stardust, 1997

Kniha Hvězdný prach

sidonka

Krásné milé pohodové čtení, milá změna po drsných thrillerech

Baru7

Nikdy jsem nevěřila, že se to opravdu stane, ale... Poprvé v životě se mi film líbil víc než knížka.
Kniha je pěkná, ale film je pro mě mnohem lepší.

Peter74

Začiatok ma veľmi nepotešil, až postupný vývoj deja, dal tomu šmrnc. Trochu sa to tiahlo, hej tiež by som to tak nenapísal, ale bola tam akčnosť, romantika, kúzla, fantasy čo autor naplánoval, aby zaujala čitateľa.
Dávnejšie som videl film, zapol som si ho "pred spaním".
Dal sa pozrieť.

Jana512

Krásná poeticky napsaná pohádka pro dospělé, ukazuje, jak roste vzájemný vztah společným prožíváním něčeho těžkého, kdy jeden druhému je oporou a dokáží zapomínat sami na sebe. Když chce učinit druhého šťastným, nachází nové poznání a hlubší a opravdovější vztah, který nejen že činí oba šťastnými, ale také se se upevňuje.

Irsaf

Nějak nejsem z knížky nadšená…
Moje první od autora, a určitě ne poslední…
Tristranovi jsem fandila v jeho putování…

alishek

Nádherně napsaný příběh, který čtenáře okamžitě vtáhne do děje a knížku nepustíte, dokud ji nedočtete.

Pítrs85

Knížka je spíš za 3*, ale tu čtvrtou přidávám za to, že Gaiman napsal svým způsobem takové "ošklivé" fantasy, které bude bavit i čtenáře, kteří jindy nad všema těma drakama a elfama a jednorožcema znuděně povytahují obočí. Ale to u tohoto spisovatele asi není žádná výjimečná záležitost.

ZaS

Když Gaiman nechá lovecraftovské démony v jiné dimenzi a místo nich přidá pár pozitivních ingrediencí, dokaže napsat dílo, které lze bez nadsázky nazvat geniálním. Hvězdný prach je právě ten případ.
Večné téma hledání lásky okořeněné paralelním pohádkovým vesmírem 'za zdí', kam se dá vejít jen úzkým průchodem kousek od rodné vesnice. Co víc si může přát srdce fantasty?
Pro ty co dřív viděli film a stejně jako mne je jeho shlédnutí odrazovalo od "zbytečné" četby, krátký vzkaz - neváhejte. Film je sice dobře natočený, s exkluzivním obsazením, ale obsahuje celou řadu společensky 'korektních' přílepků a dodělávek poplatných šílené době. Kniha je neobsahuje a díky tomu filmovou verzi výrazně převyšuje.