Hvězdný prach

Hvězdný prach https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1189/bmid_hvezdny-prach-kDj-1189.jpg 4 1322 211

Na ospalém anglickém venkově, na úsvitu viktoriánské éry, žije si vesnička Zeď, která dostala jméno podle impozantní kamenné hradby, jež ji odděluje od přilehlé louky a toho, co je za ní, svůj poklidný život. U jediné mezery ve zdi dnem i nocí stojí stráže, aby zabránily zvědavcům projít ven. Jen jednou za devět let svou hlídku opouštějí, to když se na louce za zdí koná zvláštní a neobyčejný trh. Tady, ve zdi, se mladý Tristran Thorn zamiloval do krásné Viktorie Foresterové. Ale Viktorie je chladná a vzdálená – tak vzdálená jako hvězda, kterou jednoho mrazivého říjnové večera ona a Tristran vidí padat z nebe. Aby získal Viktoriinu přízeň, přísahá Tristran, že spadlou hvězdu najde a přinese ji své milované. Tristran však není jediný, kdo hledá nebeský klenot. Jsou jiní, pro které je příslibem mládí a krásy, klíčem ke království, či k obnovení černé magické moci. Chlapec poháněný láskou bude muset skutečně sebrat rozum do hrsti, aby uspěl a přežil v tajemném světě za zdí, kde na sebe spadlé hvězdy berou nejrůznější podobu – a kde mají problémy sklon větvit se do nečekaných směrů nebo se vracet k sobě samým, v čase i prosoru. Neil Gaiman rozvíjí svou literární magii novým a oslňujícím způsobem – Hvězdný prach bude zářit ve vašem srdci i v paměti dlouho po tom, co dočtete poslední stránku.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Polaris

Stardust , 1997

lady
05.12.2011 4 z 5

Skvělá kniha.Great,very good.

zuse
30.10.2011 2 z 5

I když obvykle nejdřív čtu a až pak hledím na film, tady to bylo naopak - a nejspíš díky bohu. Kdybych nejdřív šáhla po knize, nejspíš bych se už potom nedonutila podívat se na film. Oproti tomu mi totiž přišlo, že se knížka až moc táhla, chyběla jí šťáva, co měl film. Neopovažuju se tvrdit, že byla špatná, to rozhodně ne, ale je to jeden z případů, kdy má (aspoň v mých očích) film rozhodně navrch.

janabubu
17.08.2011 5 z 5

Moje uplne prvni fantasy, ktere jsem cetla na stredni skole. Je to pecka!

Denaille
14.06.2011 4 z 5

Opět jsem na chvíli litovala, že jsem nejdřív viděla film a pak teprve četla knihu. Ale s poslední stránkou mi to ani tak nevadilo, protože jsem usoudila, že tentokrát film vyhrál.
Ne, proto, že by byla kniha špatná, ale proto, že se konečně podařilo vytvořit film rovný knize. :)

Vetinari
12.06.2011 1 z 5

Jedna z mála knih, ke které lze říct "film je lepší než kniha". Bohužel velké zklamání.

Skallarix
22.05.2011 5 z 5

"Příběh, který stvořila sama fantazie"... Ale ne, to bychom křivdili. Je to příběh stvořený fantazií Neila Gaimana - a to hvězdných rozměrů!

Addie
28.03.2011 4 z 5

Tohle Gaimanovo fantastično si nechám líbit, bylo mi v něm krásně...

Soptinka
15.03.2011 5 z 5

Tuto knížku jsem si půjčila pro porovnání s filmovou pohádkou:-) Jako vždy je něco v knížce jinak napsaného.Ale i přesto mne knížka nadchla a mile ráda jsem si ji dočetla až do konce. Takže doporučuji na odpočinkové večery třeba u vínka:-)

Mikarda
30.11.-0001 5 z 5

Předesílám, že film je jeden z mých nejoblíbenějších vůbec, a že jsem ho viděla dřív, než jsem se dostala ke knize. Předlohu jsem právě dočetla a jsem z ní úplně nadšená :) dobře se četla a ... prostě je to nádherná pohádka, co víc chcete? :) Jasných pět.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

I spadlá hvězda může být klíčem k lásce. Zajímavá fantasy, plná kouzel a nečekaných zvratů.

Wishkah
30.11.-0001 4 z 5

Originální fantasy, i když se mi zdá že film, který je podle něj natočený mi přijde svižnější