Koralina

Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1180/big_koralina-2Tg-1180.jpg 4.31269
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Polaris

Coraline, 2002

Kniha Koralina

Hor89

Pohádkový příběh s hororovými prvky - v hlavní roli se zvědavou Koralinou a podivným starým domem. Kniha je atmosférická a velice čtivá (jako téměr vše od Neila Gaimana), ale kdyby autor ubral pohádkové prvky a přidal hororu (po vzoru Oceánu na konci cesty) líbila by se mi kniha víc. A velké plus má kniha za doplňkové ilustrace Dava McKeana.

Anushka1

Asi bude jen málo lidí, kteří by neznali příběh holčičky, která v novém bytě objeví dveře, které na první pohled nikam nevedou. Zdání však může klamat a Koralina se skz ně dostane do světa, který je stejný jako ten její, ale zároveň i úplně jiný. Přivítá ji tu druhá maminka a tatínek, kteří však mají místo očí knoflíky a Koralině tak začíná největší dobrodružství jejího života, ze kterého by se nemusela vrátit živá.
Neil Gaiman napsal tento příběh pro své dcery, takže by se mohlo zdát, že se jedná o čistě dětskou knihu. Místy je děj ale dost hororový, že by se za to nemusel stydět ani Stephen King. Četla bych to dětem? Já ano Ale ostatním bych nejdřív doporučila přečíst si knihu sami a až pak se rozhodnout. Každopádně mě čtení celkem navnadilo podívat se i na film, který mě do teď nevysvětitelně míjel.

JointlieKat94
30.12.2022

Výborné čtení!

Gaimana fakt žeru, vypráví jako nikdo jinej. Kdybych byla mladší, fakt bych se u toho bála (bála jsem se malinko i teď, ale pst..).

Přiznám se, že film jsem neviděla. Ale napravím to, jasně že musim. Už jen kvůli těm děsivejm knoflíkům místo očí.

Líbilo, a fakt moc. :)

AndreaOn
20.12.2022

Za me super...miluji i film a chtela jsem vedet, jak to bylo opravdu napsano...

MargotWolandov
18.12.2022

Jojo... zlatý Neil Gaiman mě zase potěšil!

lištička1998
12.11.2022

Jeden z nejlepších horrorů, jaké jsem kdy četla. A přitom je to pro děti!

IreneP
30.10.2022

Tedy pěkně strašidelný příběh. Poslouchala jsem ho se synem jako audioknihu a byla jsem místy docela vykulená. Ale taky jsou tam zábavné chvíle. Moc povedená knížka, ze které se ježí chlupy.

spencer
13.10.2022

Čtení Koraliny jsem dlouho odkládala. Měla jsem na ni vysoká očekávání a tak trochu jsem se bála, že budu nakonec zklamaná. Naštěstí se tak nestalo.

Jedná se o trošku temnější příběh určený dětem, který si nicméně užije i každý dospělý. Neil Gaiman píše velmi čtivě a skvěle zvládá vybudovat tu správnou atmosféru. Prostřednictvím příběhu hlavní hrdinky se snaží předat zprávu ohledně statečnosti a strachu. Šanci zaujmout mají především krátké a úderné věty, jenž napomáhají čtenářům*čtenářkám vcítit se do kůže Koraliny.

Pokud si chcete přečíst něco, co půjde ruku v ruce s pochmurnou podzimní atmosférou, bude Koralina tou správnou volbou:)