Koralina

Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1180/koralina-1180.jpg 4.3820

Coraline (2002)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Polaris

Kniha Koralina

Zoui

Knížka je skvělá. Děj je poutavý, takže se dá shltnout za jediný den. :) Jen jak už je tu zmíněno mi tam chybí postavy z filmu (to mě dost zklamalo).
Za přečtení rozhodně stojí.

Princezna22

Přečteno na jeden jediný den,kniha to je nádherná příběh strašidelný :) . Mě se to moc líbilo a kdybych to měla porovnat s filmem tak nevím (obojí má něco do sebe a hlavně film má přidané postavy ,nějak mi v té knize chyběli,ale to nevadí) ... :) Hlavně kniha má pěkné obrázky a jeden mě absolutně děsil :D .. Být dítě bála bych se více. Doporučuji

Denisa153

Asi milionkrát lepší než film...

Greena

Koralina bydlí s maminkou a tatínkem na nové adrese ve starém domě. V přízemí bydlí ještě dvě tanečnice, slečna Spinková a slečna Forciblová, které mají houf starých skotských teriérů. V bytě nahoře, pod střechou, žije bláznivý stařík, který se snaží vycvičit myší cirkus. Rodiče Koraliny jsou hodně zaneprázdněni prací a dívka se často hrozně nudí. Baví ji si hrát na objevitelku, a tak v domě najde dveře, které vedou do jiného bytu v jiném době, který se tomu jejich podobá jako odraz v zrcadle. Koralina v něm dokonce najde i svoji druhou maminku a druhého tatínka. Ale je to všechno strašně divné, až z toho běhá mráz po zádech.
A to je dobře, protože strašidelný hororový příběh může začít!
Pokud se bojíte knoflíků – trpíte Koumpounofobií, po přečtení tohoto románu se jich budete bát mnohem víc…

Devil-Ivet
20.12.2018

Koralina mi byla kdysi doporučena, přesto jsem se odhodlala až teď. Nelituji, protože se mi dostalo úžasného pohádkově tajemného příběhu. Jen škoda, že jsem neměla možnost to přečíst jako dítě. Měla bych z ní určitě jiné a úžasné pocity.

kaylee5060
04.12.2018

Poprvé jsem knihu četla asi před deseti lety. Možná v té době už byl i film a to byl důvod vyhledat tuhle knížku. Pamatuji se, jak mě nějaké části při prvním čtení nebavily, tudíž jsem je přeskakovala. Při druhém čtení jsem ji přečetla celou, ale ty části mě stejně nebavily a už si je moc nepamatuji. Film se v místech liší, ale o knize bych řekla, že ji mám raději.

Percabethka
01.12.2018

#Nostalgie :D ❤
Docela mě ale překvapilo, že se ta knížka docela dost liší od filmového zpracování...

TimeLord
02.09.2018

Kniha sa mi páčila viac než film, bola dosť dobrá, odporúčam.

sarka9190
17.08.2018

Koralina, když nepočítam Sandmana, byla první knížka, kterou jsem od Gaimana přečetla. Následovalo kultovní Nikdykde. Nicméně - asi proto, že byla první - se Koralina drží na špici. Důkaz, že vzduchem nemusí lítat uťaté končetiny a hektolitry krve, abyste pocítili závan vzrušení. Slyšela jsem zjednodušenou verzi v rádiu a i když byla notně abstrahovaná, dovedla ve mne nabudit stejný jemný pocit mrazení jako kniha. Film je opravdu pro děti. Někde se uvádí, že je kniha jednotvárná, ale když si OPRAVDU představíte, že se to, co se tam děje, převede, tak jak to leží a běží, na plátno, myslím, že bych děcko do kina nevzala:-)Skvěle napsané.

lucie.8
29.07.2018

Film se mi líbil víc (což se mi stává dost zřídka). Knížka se mi zdála poměrně nudná, děj moc neubíhal.

Tesinka_Laufey
15.07.2018

Začátek je poměrně slabý, ale potom následuje úžasný příběh. Nemám moc v lásce natahování příběhu, které se objevilo i tady, ale tady se mi naopak moc líbilo. Navíc si dovedu představit, že mladší čtenáře dokáže pořádně vystrašit...

Terez25
25.06.2018

Musím přiznat, že kniha je podle mě o něco slabší, než film. Ale protože animák miluju, tak nelze jinak, než 5. :-)

petrulka
20.06.2018

Přečteno za jeden večer. Líbila se mi moc, vůbec mi nepřipadala jednoduchá či plochá. Právě naopak. Vůbec by mi nevadilo dozvědět se víc.

ludek.n
28.04.2018

Klasický snově pohádkový Gaiman a jeho výlet za zrcadlo. Koralina Jonesová se koneckonců od Carrollovy Alenky zase až tolik neliší a svět za čtrnáctými dveřmi je podobně absurdní jako ten na druhé straně králičí nory. Jen je o poznání temnější, mrazivější a zdá se, že i děsivější. Nicméně, funguje to jen napůl. Dětská naivita protnutá hrůzným světem dospělých působí místy ploše a bezbarvě. Pro děti je vyprávění příliš děsivé, pro dospělé zase až moc jednoduché.

MayaBu
24.04.2018

Jako mladší bych se u Koraliny bála jako blázen, tím jsem si jistá! Teď jsem v ní viděla podivuhodnou a trošku strašidelnější pohádku. A musím uznat, že se mi líbila.

Vlk.kh
25.03.2018

Oblíbená knížka mé drahé polovičky a rozhodně jsem neprohloupil, když jsem se nechal zlákat k jejímu přečtení. Jakožto fanda lehce ulítlého Tima Burtona a jeho tvorby jsem z téhle hororové pohádky nadšený, hodně mi to připomíná právě některé jeho filmy.

leleia
14.02.2018

Když jsem našla Koralinu v knihovně (v oddělení pro děti!), věděla jsem, že si ji musím přečíst. Kdysi dávno jsem viděla film, docela se mi líbil, takže nebylo o čem přemýšlet. Čekala jsem pohádku... to jsem byla úplně vedle. Během čtení této "pohádky" jsem se bála víc než u většiny hororů, které jsem četla (a že jsem jich četla docela dost). Přelouskala jsem ji jedním dechem.
Rozhodně doporučuji všem milovníků čtení, ze kterého mrazí v zádech.

Tory3007
24.01.2018

Knížka se mi moooc líbila
Začetla jsem se do ní sice až po chvíli, ale stálo to zato

Doporučuji

LadyCharlene
17.01.2018

Film znám už zpaměti, takže jsem musela přečíst i knihu. Člověk by nevěřil kolik rozdílů může být mezi knihou a filmem, zvlášť když se jedná o takovou útlou knížečku a vcelku krátký film. I přesto, že ten příběh znám i pozpátku, v podstatě jsem četla zcela odlišný příběh.
Děj ubíhal rychle, škoda, že postavy nebyly až tak vykreslené, na druhou stranu Gaiman tak dává prostor čtenářově fantazii. Kniha je strašidelnější a nekompromisnější. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Veronicess
08.01.2018

Milujem knihy od Neila Gaimana. Preto keď som si všimla túto knižôčku v knižnici, okamžite som si ju zobrala so sebou domov. Vedela som že bude super, lebo predsa Neil Gaiman... ale myslela som si že to bude len nejaká milá rozprávka pre deti. A ako som sa mýlila.

V jednej časti knihy som ostala tak vystrašene-paranoidná, že som sa bála zhasnúť svetlo v izbe. Tak strašidelná táto roztomilá knižôčka bola. Myslím že už nikdy nepodcením geniálnosť Neila Gaimana.

Coraline bola skvelá, ja na jej mieste by som už dávno zomrela. Odteraz je moja hrdinka. Tiež sa mi strašne páčila mačka a aj ostatné postavy, dokonca aj zlá druhá matka. Aj keď si trošku prajem aby práve tá nebola až tak dobre napísaná, myslím že o nej budem mávať nočné mory ešte dlho.

Takže táto knižka bola super. Bola desivá a strašidelná, ale aj zábavná a milá. Donúti vás cenniť si veci ktoré máte.

Vercik
15.12.2017

Bohužel jsem knihu nedočetla, nesedla mi, tudíž nechci moc hodnotit.

Kackatlacka
20.11.2017

Velmi poutavá fantasy pohádka (řekla bych spíše) pro dospělé.
Zlehka mě dokázala postrašit a nádherně pobavit.

Babsie
20.11.2017

Krásná hororová pohádka, myslím, že jsem si ještě nikdy neužívala číst něco tak zvráceného. Stejně pohlížím i na film.

artlucie
17.11.2017

Jak se zde už psalo, začátek knihy byl vcelku rozpačitý. Ale říkala jsem si, že je to kniha pro děti, tak jí odpustím trochu jednoduchosti a opakování slov (četla jsem v originále, na překlad to nešlo svést). S postupem času a stránek se příběh rozběhl a už se dalo jen těžko od něj odejít. Za mě skvělé, i když mi zážitek malinko kazilo to, že znám film jako své boty..

KAREL6725
16.11.2017

Jako vždy skvělý Gaiman , krásná kniha, úžasný příběh. Jeho příběhy nikdy nezklamou. Mám pro něho slabost, objevil jsem svět za zavřenými dveřmi. Plný počet hvězd V tomhle případě nevím co bylo lepší jestli kniha nebo film.

Kiisaki
08.11.2017

Musím se přiznat, že s první třetinou knihy jsem měla trošku problém, což bylo patrně způsobené skutečností, že jsem knížku srovnávala s její filmovou adaptací. Ze začátku je příběh poměrně strohý, nezajímavý, stručný. Čím víc času ovšem Koralína stráví ve druhém světě a s druhou matkou, tím víc vás děj strhává. Knihu tak zhltnete hodně rychle. Gaiman má skvělý talent na kombinování pohádek, fantasy a hororů, přesto ve mě ale přetrvává pocit ze začátku čtení - film je lepší.

Kačkaknihomol
27.10.2017

Čekala jsem trochu strašidelnější příběh, než mi níže napsané komentáře slibovaly. Přesto ve mně Koralina rozhodně něco zanechala. Ten tíživý pocit, že ne všechny dveře vedou do kouzelného světa, kde vám Kloboučník nabízí čaj a vaším jediným nepřítelem je Srdcová královna. Skvělá kniha, hlavně na ponuré deštivé dny, kdy ji přečtěte za jeden den, k čemuž přispívá nesmírně čtivý styl Gaimana, poutavý příběh a krátký počet stran. Film je podle mě lepší než kniha, přesto nešlápnete vedle, když si příběh plný knoflíků přečtete.

Sárče
20.10.2017

Při čtení mě mrazilo v zádech, ale myslím, že to nebylo tak strašidelné jak se povídá. Knoflíky mi nadále nevadí.

SmallLucia
12.09.2017

Pěkný příběh se zajímavou myšlenkou. Věřím, že děti by se u četby i bály a přiznám se, že z filmového zpracování i mně párkrát přejel mráz po zádech! Tohle se povedlo.

Viky007
08.08.2017

Zvláštní pohádka. Nejsem si jistá, jestli bych ji zařadila do dětské literatury. Hororové prvky, téma smrti, knoflíky místo očí a celková bizarnost příběhu,...
Doufám, že z toho nebudu mít noční můry :-D.