Koralina zajímavosti

Koralina https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1180/bmid_koralina-2Tg-1180.jpg 4 1409 241

Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Polaris
Originální název:

Coraline , 2002


více info...

Zajímavosti (4)

Jméno "Koralína" vzniklo překlepem. Neil chtěl napsat Karolína, ale nepovedlo se mu to. Hned jak to napsal věděl, že to bude něčí jméno. (chaera)


Ocenění za knihu: 2003 - Hugo Award za nejlepší fantasy novelu, 2003 - Bram Stoker Award v kategorii Best Work for Young Readers, 2003 - Nebula Award za nejlepší novelu (AnetW94)


Podle knihy natočil režisér Henry Selick stejnojmenný animovaný film, ve kterém Koralině propůjčila hlas Dakota Fanning. (AnetW94)


Podle knížky je natočen první pookénkově animovaný film - Koralína a svět za tajnými dveřmi. (RosMeggie)


Ocenění knihy (3)

2003 - Locus Awards (Best Young Adult Novel)
2003 - Locus Awards (Best Young Adult Book)
2002 - Bram Stoker Award (Best Work for Young Readers)


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.