Neil Gaiman

britská, 1960, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Hvězdný prach

Hvězdný prach

Tristan Thorn vyráží za zeď, za kterou se nesmí, aby našel spadlou hvězdu... a najde přitom něco úplně jiného. Nádherně zpracovaná verze Gaimanova románu Hvězdný prach - ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Severská mytologieNikdykdeAmeričtí bohovéDobrá znameníOdd a mraziví obři

Komentáře (19)

Přidat komentář
sarka9190
07. srpna

Neil Gaiman je pro mně pohádkář pro dospělé. Kultovky jako Nikdykde, Anansiho chlapci, Koralina, Spáčka a vřeteno atd. atd. Můžu jej číst pořád. Pohádky jsou nadčasové, on je nadčasový.

PeťkaW.
14.06.2017

Jsou autoři, od kterých můžete přečíst deset jejich knížek a nedokáží vás oslovit. A pak jsou autoři, od kterých vám stačí jedno dílo, a to vás ohromí natolik, že se vám nesmazatelně dostane pod kůži. A právě mezi ty druhé patří Neil Gaiman. Čtení jeho Hvězdného prachu považuju za jeden ze svých nejlepších a nejsilnějších čtenářských zážitků.

elenai
24.03.2017

Já toho pána prostě miluju! Chtěla bych se dostat do jeho hlavy a vidět, jak vznikají ty neuvěřitelné příběhy. Můj TOP od Gaimana (ne nutně v tomto pořadí):
1. Série Sandman
2. Nikdykde
3. Američtí bohové
4. Kniha hřbitova
5. Kouř a zrcadla
+ Dobrá znamení, která napsal s T. Pratchettem - s kamarádkou dodnes spekulujeme, kdo napsal jakou pasáž, nebo jakým způsobem přispěl k této neuvěřitelně vtipné a báječné knize.

PanTomina
08.01.2017

Hluboce obdivuji Neila i jeho ženu Amandu. S jeho knihami jsem strávil poslední čtvrtrok 2016 a zamiloval si jeho světy. Tou startovací knihou byl Oceán na Konci Uličky. Ten skvost vřele doporučuji všem čtenářům. Po pravdě, žádná další kniha od Neila už nebyla tak dobrá, i když všechny byly vynikající. Oceán je neskutečně hluboká a nečekaně silná výprava. Vrátil jsem se z ní jako změněný člověk.)

banánovépyré
21.10.2016

Neil Gaiman je borec. Je to jeden z těch lidí, kteří tak trošku pomáhali utvářet můj svět. Myslím, že kdybych kdysi kdysi nečetla Nikdykde a Americké bohy a kdyby se mi nedostal do ruky Sandman a všechny ty snové světy, které Neil Gaiman do fantasy literatury přinesl, byla bych úplně jiný člověk stojící na úplně jiném konci reality. Jsem ráda za to, že je, že se objevil, že bude. Má neuvěřitelnou fantazii, dokáže skvěle vyprávět a naprosto dokonale pracovat s mytologií, kulturními přesahy.... a ještě prostě s literaturou jako takovou. A krom toho, že je sám jako Sandman, který vystoupil z komiksů o sobě samém, má ještě úžasnou ženu, která taky jako by vystoupila z jeho knížek. Tož prostě. Krása :-)

patras522
15.07.2015

Pro zdatnější angličtináře doporučuju opatřit si An Evening With Neil and Amanda (záznam žívého vystoupení s jeho manželkou Amandou Palmer), kde celý třetí disk patří Neilovi a jeho vyprávění.
k poslechu zde: https://amandapalmer.bandcamp.com/album/an-evening-with-neil-gaiman-and-amanda-palmer

Jano.
07.07.2015

Pravdepodobne najlepší autor, s akým som sa kedy stretol. Priamo z ríše snov. :D Otvára tajné dvere, pozerá sa tam, kam iní nie, sex vníma ako špinavý a magický, objavil samotnú dušu Ameriky, v srdci má červiu dieru a kdesi hlboko vnútri sa v ňom dosť pravdepodobne skrýva nevinná, po dobrodružstve túžiaca duša mladého dievčatka. :D

Faustka
15.06.2015

Neil Gaiman mi umožnil vstoupit do tajných dveří.

amelia.cz
09.08.2014

Tohle je autor, kterého nejde si zamilovat. A hlavně dokáže stvořit svět, který vás pokaždé vtáhne a nepustí.

3nitka
24.06.2014

Neil Gaiman má neuveriteľnú fantáziu, akoby vystúpil z vlastnej knižky (ako povedala moja sestrička Janička).

Tyrael
11.02.2014

Nad Gaimanovými knihamy nesmíte přemýšlet, ale nechat se jimi unášet.

Mablis
19.11.2013

Pro mě nejlepší spisovatel fantasy. Jeho knihy jsou úžasné, má skvělou představivost.

Kapis
04.06.2013

Člověk, který jako nikdo jiný (co jsem zatím četl) dokázal popsat ty neurčité pocity snění a vystavět dokonce celý svět či universum za branami naši všední reality. Ano, teď mluvím o Sandmanovi, který je jednou z nejlepších komiksových sérií, co u nás vyšly - a komplet!! Jeho příběhy mají tajemno, provázanost a dokážou být uvolněné, plné lásky a radosti, ale i kruté jako život a drsné jako šmyrgl.

Lothorien
22.01.2013

nejlepší spisovatel sci-fi a fantasy co znám.

Skip
20.06.2012

Spisovatel s jedinečnou fantazií, kterou vkládá do svých liteárních děl (ať už do komiksů nebo prózy) s takovou silou, že mnohdy působí až znepokojujícím dojmem. Ponořit se do příběhů Neila Gaimana, to znamená vydat se na cestu, která čtenáře může zavést až na pokraj uvěřitelného. Na jednu stranu rozum říká, že to, co píše, jsou jen smyšlené příběhy, ale na stranu druhou je zde ono znepokojivé "co kdyby?" Zkrátka Gaimanovy knihy poskytují nevšední čtenářský zážitek.

cathyblack
17.05.2012

Díky za Koralínu a Hvězdný Prach. Miluji je! Díky za to, že si dovolil, aby se toho chytil film. :-) Miluji je! Jsi velký fantasta, člověče. Někdy až moc... :-)...

bosorka
02.02.2012

Tolik fantazie bych chtěla mít. Dík za ukázání dveří do úplně jiných světů. Snových.

swamp
25.07.2011

Autor, který svými knihami posunul hranici imaginace zase o něco dále.

Jeanette

Děkuji paní Smolíkové, že mi tohoto autora doporučila :) jeho knížky jsou doopravdy kouzelné. Mám je moc ráda.