Koupit knihy

Neil Gaiman

britská, 1960


Nahrávám...

Nová kniha

Pirátský guláš

Pirátský guláš - Neil Gaiman

Pan John McRumm je lodní kuchař, pirát... a ta nejzvláštnější slečna na hlídání, jakou jste kdy viděli. Jednomu chlapci a jeho sestře se obyčejný večer změní ve změť neob... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 60 knih

Komentáře (22)

hungryreader00
25.11.2022

Už mám za sebou Dobrá znamení, Oceán na konci cesty, Sandmana, Hvězdný prach a právě si užívám Nikdykde. Neil má úžasnou fantazii. Odkazuje na mytologie, jiné spisovatele nebo příběhy a zároveň zůstává originální. U něj člověk nikdy neví s čím dalším přijde. Už teď se těším na další jeho díla.

Lenka.Vílka
10.11.2020

Všechno nejlepší k narozeninám, kámo! ♡♡♡

r0st4
22.07.2020

Ve 13-14 se ke mně dostalo Nikdykde, v 15 první Sandman, v 17 Poslední pokušení a zbytek je historie. Tenhle pán má představivosti na rozdávání a nikdy mě nepřestane udivovat s jak zdánlivou jednoduchostí spřádá ty nejpoutavější příběhy. Prostě láska na celý život :)

sarka9190
07.08.2018

Neil Gaiman je pro mně pohádkář pro dospělé. Kultovky jako Nikdykde, Anansiho chlapci, Koralina, Spáčka a vřeteno atd. atd. Můžu jej číst pořád. Pohádky jsou nadčasové, on je nadčasový.

PeťkaW.
14.06.2017

Jsou autoři, od kterých můžete přečíst deset jejich knížek a nedokáží vás oslovit. A pak jsou autoři, od kterých vám stačí jedno dílo, a to vás ohromí natolik, že se vám nesmazatelně dostane pod kůži. A právě mezi ty druhé patří Neil Gaiman. Čtení jeho Hvězdného prachu považuju za jeden ze svých nejlepších a nejsilnějších čtenářských zážitků.

elenai
24.03.2017

Já toho pána prostě miluju! Chtěla bych se dostat do jeho hlavy a vidět, jak vznikají ty neuvěřitelné příběhy. Můj TOP od Gaimana (ne nutně v tomto pořadí):
1. Série Sandman
2. Nikdykde
3. Američtí bohové
4. Kniha hřbitova
5. Kouř a zrcadla
+ Dobrá znamení, která napsal s T. Pratchettem - s kamarádkou dodnes spekulujeme, kdo napsal jakou pasáž, nebo jakým způsobem přispěl k této neuvěřitelně vtipné a báječné knize.

PanTomina
08.01.2017

Hluboce obdivuji Neila i jeho ženu Amandu. S jeho knihami jsem strávil poslední čtvrtrok 2016 a zamiloval si jeho světy. Tou startovací knihou byl Oceán na Konci Uličky. Ten skvost vřele doporučuji všem čtenářům. Po pravdě, žádná další kniha od Neila už nebyla tak dobrá, i když všechny byly vynikající. Oceán je neskutečně hluboká a nečekaně silná výprava. Vrátil jsem se z ní jako změněný člověk.)

banánovépyré
21.10.2016

Neil Gaiman je borec. Je to jeden z těch lidí, kteří tak trošku pomáhali utvářet můj svět. Myslím, že kdybych kdysi kdysi nečetla Nikdykde a Americké bohy a kdyby se mi nedostal do ruky Sandman a všechny ty snové světy, které Neil Gaiman do fantasy literatury přinesl, byla bych úplně jiný člověk stojící na úplně jiném konci reality. Jsem ráda za to, že je, že se objevil, že bude. Má neuvěřitelnou fantazii, dokáže skvěle vyprávět a naprosto dokonale pracovat s mytologií, kulturními přesahy.... a ještě prostě s literaturou jako takovou. A krom toho, že je sám jako Sandman, který vystoupil z komiksů o sobě samém, má ještě úžasnou ženu, která taky jako by vystoupila z jeho knížek. Tož prostě. Krása :-)

1