Dobrá znamení

Děti, zahrávat se s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Nastal čas zrození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečků to je.

Dotisk vyšel v roce 2008.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15681/dobra-znameni-15681.jpg 4.4886

Good Omens (1990)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

Kniha Dobrá znamení

mia.com

Příběh byl příjemný se zábavnými hláškami, co jsou vlastní Terrymu. Šíleně jsem si oblíbila všechny postavy, hlavně Azirafala. Kniha jen podle mě mohla být klidně o sto stran kratší. Nicméně jsem se rychle pouštěla do čtení, protože jsem moc zvědavá na seriál.

KaryAestas

Kniha, ke které se určitě vrátím. Hrozba příchodu Antikrista a člověk se musí od začátku do konce smát. :-D

Banny_L

Mne bohužel tato kniha dost zklamala s ohledem na ty dva úžasňáky, co to psali. Začátek (který trvá asi tak 400 stránek je do detailů) a na rozuzlení ani člověk nemusí otočit stránku :(. Osobní vzkaz - Padlí andělé, ale no tak, co to mělo být?? Vzmužte se! Hlavně Ty, válko ;)!

irskádívka

Jakkoliv mám ráda Terryho Pratchetta, jeho báječný humor a Zeměplochu, tahle kniha se mi prostě nelíbila. Je na ní příliš poznat vliv Neila Gaimana, kterého považuji za dost průměrného, hodně nudného spisovatele s neuvěřitelně snaživým a výkonným marketingovým manažerem. Ve vyprávění se místy objeví klasický Pratchettovský humor, knihou dokonce projde Smrťák (kdo by ho nemiloval?), ale jaksi ani jedno nedostane dost prostoru, zapadne do nekonečného proudu vyprávění, které příliš připomíná pokusy s psaním pod vlivem proudu vědomí.

LordP

skvele

Izi14

Skvělá kniha!
Humornou literaturu moc nemusím, ale tohle je velká výjimka! Co strana, to výbuch smíchu nebo alespoň pousmání.
Už se těším na seriál, který má letos vyjít. David Tennant a Michael Sheen jsou podle mě pro role Crowleyho a Azirafala naprosto dokonalí, takže mám velká očekávání.

Omnis

Velmi vtipné dílko, které uspokojí fanoušky obou autorů!

alef

"Lidé by se nikdy nemohli stát svatými ... kdyby současně neměli možnost stát se dokonale zlými."

Začalo to velmi impozantně ... jenže, pak se přihodily jisté události, které se přihodily ... měla to být temná a bouřlivá noc, ale nebyla ... jenže to, že nastala krásná a příjemná noc, neznamená, že nebyly temné síly v ulicích :-). "Jsou všude. A ještě k tomu vždycky! V tom je celý ten vtip."
A pak, všude kolem je mnoho úkazů, víceméně nezvratných důkazů, o tom, že "na většině konání člověka se podílí Satan" (jen tak namátkou: války, morové pohromy a nečekané audity).
A z toho pak vychází neuvěřitelné množství zmatku a nerového stresu ... to, že dosud nenastal Armagedon, je pak jen a jen dílem jednoho padlého anděla, který si nesmírně užívá naše 20. století ... a navíc, má rád lidi :-) ... což je u démona velmi podstatná chyba, samozřejmě, že se snaží, aby nám naše krátké životy, co nejvíc znepříjemnil, jenže ať se snaží, jak se snaží, nic z toho "není ani z poloviny tak hnusné, jako ty věci, které na sebe lidé vymýšlejí sami" ... prostě, celé Peklo se všemi jeho démony a ďábelskými léčkami nám nedokáže udělat nic, co bychom si nedokázali udělat sami ... jsme totiž ve své fantazii a představivosti ... vyjímeční ... naštěstí, jsme vyjímeční ještě v něčem ... přestože velmi snadno dojdete k názoru, že my lidé, jsme horší než Peklo samo, najednou, zcela nečekaně a naprosto nepředvídatelně ... se dokážeme zachovat vznešeně a velkoryse ... tak, že se o tom ani Nebi nesní :-).

Je tedy zřejmé, že na průběh událostí, ani andělé, ani padlí andělé, nemají vlastně nijak zvlášť velký vliv :-) ... což ovšem neznamená, že nemůžou sem tam nějaké té náhodě pomoci ... třeba, aby jeden kluk vyrostl v zcela normálního kluka, navzdory tomu, že má schopnosti zničit celý svět :-) ... na druhou stranu, až zas tak důležité to není, protože to může (viz. výše) ... téměř kdokoliv ...

Páni ... spojení mého oblíbeného Terryho Pratchetta a neméně oblíbeného Neila Gaimana zafungovalo na sto procent :-) ... výsledkem bylo svěží čtení plné toho nejlepšího z obou :-) ...bavilo mě to ... bavil mě příběh, bavila mě myšlenka, bavilo mě hledání ... mám totiž od obou autorů už "něco za sebou", a tak mě bavilo hledat v textu ... bavila jsem se mj. i tím, že jsem si pro sebe identifikovala jednotlivé části /tak tohle určitě psal Pratchett a tohle zase Gaiman/. Spojení fantazie a humoru těch dvou byl pro mě vážně skvělý zážitek :-). Děkuji, pánové!

"Ale až zvítězíme, bude život mnohem lepší," zakrákoral anděl.
"Jenže zdaleka nebude tak zajímavý."

konec světa

Autoři knihy