Dobrá znamení

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/dobra-znameni-vVv-15681.png 4.41125
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch, 1990

Kniha Dobrá znamení

Makropulos

Tak tohle spojení se opravdu vydařilo. Skvělé.

nefernefer

„Říká se, že ďábel zpívá nejkrásnější písně.
To je v zásadě pravda. Jenže v Nebi mají mnohem lepší choreografy.“

… a teprve když se spojí dohromady, je z toho ta správná show. Stejně jako když se spojí dohromady dva věční kluci s podobným smylem pro humor. Z každého řádku je cítit ta dětinská radost, se kterou se snažili jeden druhého trumfnout. U téhle knihy se prostě nemůžete neusmívat. To nadšení je nakažlivé. :o) A není to jen vtipné. Je to hlavně chytré. A laskavé. Navíc jsem měla to štěstí, že se mi dostalo do ruky poslední vydání, které je skutečně nádherné. Překrásná obálka s vypolstrovanými deskami a úžasným vyobrazením boje Dobra se Zlem, vymazlené detaily, pěkné obrázky. Už jen pro to potěšení ji držet v rukou jsem se snažila ji číst co nejdéle. Opravdu moc doporučuji!

MonicaH.

Tuhle knihu občas půjčím - ještě nikdy se mi nevrátila, takže jsem si ji koupila už po několikáté. Jsem ale ráda, protože vždy to znamenalo, že STP objevil a dokázal ocenit někdo další :-)

RemiBlack

2020/21
Dobrá znamení, jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. :)
Ani nevím, co bych měla napsat, protože ta kniha je prostě geniální! Vtipná, duchaplná, úžasná.
A jeden z mála případů, kdy stejně (možná i o kapku víc) doporučuji naprosto bezkonkurenční seriál (2019, Amazon Prime; hlavní role David Tennant a Michael Sheen; scénář Neil Gaiman).
Rozhodně doporučuji!

fejenor

Kto že je ten Moui a Čejdon

lencin

Výborné, ale Zeměplocha je lepší.
(2013)

Katuhs

Když se spojí dvě legendy vznikne dokonalost ... nejdřív jsem si pustila seriál a v půlce prvního dílu jsem to musela vypnout se slovy “ tak tohle si chci nejdřív přečíst “ a dobře jsem udělala. Kniha je úžasná od začátku do konce a teď jenom doufám , že seriál bude stejně povedený. Ale vzhledem k tomu, že o hlavní role se postarali David Tennant a Michael Sheen tak se asi nemám čeho bát .

chlupydupy

Pratchett nikdy nezklame..