Dobrá znamení

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/big_dobra-znameni-vVv-15681.png 4.41514
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch, 1990

Kniha Dobrá znamení

Mimi49

Tak tato byla poslední, co mi chyběla. Neznám jiné, stejně nadané autory, v jejichž světě vše funguje tak přirozeně. Zamilovala jsme se před dávnými lety a musím dodat, že ač tato kniha není pro každého, ten, kdo se zamiluje, musí pak přečíst prostě celé jejich dílo. Miluji jejich světy. paráda.

Tesseractttt

Kniha byla skvělá, rozhodně se podívám na seriál. Některé části byli zdlouhavé, ale celkový děj úžasný. Crowley se stal jednou z mých oblíbených postav. Knihu doporučuji těm kdo mají rádi fantasy a trochu toho vzrušení s blížící se apokalypsou.

Hor89
15.12.2022

Společná kniha mých dvou oblíbených autorů - čtivé, zábavné, se skvěle napsanými postavami (hlavně ústřední andělsko-pekelná dvojka) a s překvapivě hodně povedenou seriálovou verzí od Amazonu. P.S. Ilustrované vydání ve větším formátu od Talpressu je opravdu povedené. Vyzdvihnout musím i výborný překlad pana Kantůrka.

LucyPevensie
20.11.2022

Mám ráda moderní zpracování biblických nebo antických témat, kvůli kterému mě kniha zaujala a které tu bylo velmi originální (třeba Znečištění jako čtvrtý jezdec je super). Také humor obou autorů mě hodně bavil. Jediné, co se mi úplně nelíbilo, byla struktura vyprávění, která podle mě byla trochu náhodná.

nevermore3
17.11.2022

"Starý, ma to nepresvedčilo."

Ani vtipný, ani zajímavý, nedejbože dechberoucí. Nic. Můj první střet s Pratchettem a dopadl takto tristně. Neila napoznávám. Chtěl jsem dát původně 2**, ale když jsem viděl, že zrovna tolik jsem dal Norskému dřevu, tak to si tohle určitě zaslouží víc.

hungryreader00
13.10.2022

Další plný počet hvězd pro tyto autory. Poslouchala jsem jako audioknihu po zhlédnutí seriálu. Načteno perfektně mimo jiné- hlavně Madam Tracy a pan Shadwell. Dílo má od Terryho i Neila to nejlepší, kniha je vtipná, kouzelná, hlubokým myšlenkám se také nevyhnete. Škoda, že nemáme vícero příběhů o Azirafalovi a Crowleym. Klidně bych si těch dvou dala celou sérii.

veronika7036
11.10.2022

Knihu jsem četla na doporučení a na to, že dílo Neila Gaimana mám opravdu ráda, tak tato kniha byla opravdu zklamáním a dočítala jsem ji jen s obtížemi. Příběh měl velký potenciál, který bohužel nebyl využit...

Magrata15
27.09.2022

Začátek byl trošku slabší, ale vydržela jsem a druhá půlka byla super.
Klasická "pratchettovka", kde nechyběl ani Smrť, i když v trošku jiné podobě.
Trošku mě rušily vysvětlivky * na konci stránky (a že jich bylo), často zbytečně dlouhé.
Knihu jsem si užila, ale vrátím se k mé osvědčené Zeměploše.