Dobrá znamení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/dobra-znameni-vVv-15681.png 4.41125
Žánr
Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch, 1990

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (161)

Kniha Dobrá znamení

Přidat komentář
Makropulos
22. října

Tak tohle spojení se opravdu vydařilo. Skvělé.

nefernefer
19. října

„Říká se, že ďábel zpívá nejkrásnější písně.
To je v zásadě pravda. Jenže v Nebi mají mnohem lepší choreografy.“

… a teprve když se spojí dohromady, je z toho ta správná show. Stejně jako když se spojí dohromady dva věční kluci s podobným smylem pro humor. Z každého řádku je cítit ta dětinská radost, se kterou se snažili jeden druhého trumfnout. U téhle knihy se prostě nemůžete neusmívat. To nadšení je nakažlivé. :o) A není to jen vtipné. Je to hlavně chytré. A laskavé. Navíc jsem měla to štěstí, že se mi dostalo do ruky poslední vydání, které je skutečně nádherné. Překrásná obálka s vypolstrovanými deskami a úžasným vyobrazením boje Dobra se Zlem, vymazlené detaily, pěkné obrázky. Už jen pro to potěšení ji držet v rukou jsem se snažila ji číst co nejdéle. Opravdu moc doporučuji!


MonicaH.
17. října

Tuhle knihu občas půjčím - ještě nikdy se mi nevrátila, takže jsem si ji koupila už po několikáté. Jsem ale ráda, protože vždy to znamenalo, že STP objevil a dokázal ocenit někdo další :-)

RemiBlack
03. října

2020/21
Dobrá znamení, jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. :)
Ani nevím, co bych měla napsat, protože ta kniha je prostě geniální! Vtipná, duchaplná, úžasná.
A jeden z mála případů, kdy stejně (možná i o kapku víc) doporučuji naprosto bezkonkurenční seriál (2019, Amazon Prime; hlavní role David Tennant a Michael Sheen; scénář Neil Gaiman).
Rozhodně doporučuji!

fejenor
01. října

Kto že je ten Moui a Čejdon

lencin
27. září

Výborné, ale Zeměplocha je lepší.
(2013)

Katuhs
09. září

Když se spojí dvě legendy vznikne dokonalost ... nejdřív jsem si pustila seriál a v půlce prvního dílu jsem to musela vypnout se slovy “ tak tohle si chci nejdřív přečíst “ a dobře jsem udělala. Kniha je úžasná od začátku do konce a teď jenom doufám , že seriál bude stejně povedený. Ale vzhledem k tomu, že o hlavní role se postarali David Tennant a Michael Sheen tak se asi nemám čeho bát .

chlupydupy
23. srpna

Pratchett nikdy nezklame..

1 ...

Doporučujeme

Pyramidy
Pyramidy
Mort
Mort
Pastýřská koruna
Pastýřská koruna
Čaroprávnost
Čaroprávnost

Štítky

konec světa

Autoři knihy

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015
Neil Gaiman
britská, 1960

Kniha Dobrá znamení je v

Právě čtených61x
Přečtených1781x
Čtenářské výzvě254x
Doporučených187x
Knihotéce580x
Chystám se číst464x
Chci si koupit152x
dalších seznamech15x