Dobrá znamení

Děti, zahrávat se s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Nastal čas zrození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečků to je.

Dotisk vyšel v roce 2008.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15681/dobra-znameni-15681.jpg 4.4701
Originální název:

Good Omens (1990)

Žánr:
Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Přidat komentář
RyonMathrin
předevčírem

Tohle je výjimečná záležitost. Knihy Pratchetta i Gaimana patří mezi mé oblíbené, ale co tito mistři vytvořili v této knize, je prostě dokonalost. V knize není hluché místo. Možná, řekněme, že konec maličko ztrácí šťávu, ovšem stále si zaslouží plný počet hvězd.
Ten nápad, to je prostě pecka. A je to psáno s takovým humorem, ksakru, tak dobrým, nedá se to ani pojmenovat.
Kdybych měl uvést nejvtipnější věci, dostali mě soudobí jezdci apokalypsy. Zejména Hlad a Znečištění. A zástupci nebe a pekla na zemi taky nemají chybu.

Všem doporučuji. Skutečně všem, nemusíte být fanoušky fantasy nebo zmíněných autorů - věřím, že se úžasně pobavíte.

Kaik
04. února

Veselá kniha o tom, že i sebelépe naplánovaný armagedon se se dá poměrně snadno pokazit. Typický britský humor a gejzíry nápadů v podání dvou mých oblíbených autorů. Bavil jsem se skvěle, jen některé pasáže mi přišly trochu delší.

Kobli
03. února

Krásně a vtipně napsané. Výborně se čte.

Mayaku
17. ledna

Z dua Pratchett-Gaiman preferuji spíše Pratchetta před Gaimanem, který mi i přes své geniální příběhové nápady nějakým záhadným způsobem ne vždy úplně sedí. A i když k oběma autorům mívám zpravidla nějaké výtky, tak zde se hoši spojili v naprosto dokonalé symbióze obsahující to nejlepší z obou autorů a vytvořili věru fenomenální dílko. Všimla jsem si, že tu často bývá kritizována roztříštěnost příběhu a nevyváženost jednotlivých příběhových linií, ale mně tohle vůbec nevadilo a bavila mě každá jedna dějová linka (ok, Crowley a Azirafal byli nejlepší, ale to z mého pohledu nijak neubralo na zajímavosti ostatních linií). Úžasně zábavné počtení, které rozhodně zařadím mezi své oblíbené tituly a budu doporučovat, kudy chodím.

Vlk.kh
29.12.2017

Ač s odstupem člověk spoustu hlášek a vtipů zapomene, tak dvě věci mám v hlavě stále - Když opilí démon a anděl rozprávějí o chystaném konci světa a čtyři jezdci apokalypsy :-D
Kde je Mor? - Brblal si něco o antibiotikách a šel a odpočinek.

VikJones
17.12.2017

Miluji Pratchetta, nemam rad Gaimana. Nicmene spojeni jejich sil v Dobrych znamenich, jejich vzajemne obohacovani a propojeni jejich typickych znaku promenilo tuto knihu ve velmi originalni a vtipny vysledek. Je univerzalni pro vsechny vekove skupiny a rozhodne necim, co by mel precist kazdy fanousek at uz jen jednoho z autoru nebo obou.

Melic
04.12.2017

S Pratchettem zkušenosti prakticky nemám, s Gaimanem jsem byl spokojen. Ale tahle knížka mi úplně nesedla, dřív by se mi myslím dost líbila. Ale teď jsem buď zhýčkaný kvalitou jiných knížek a nebo se mi změnil vkus a jsem suchar (to druhé je o dost pravděpodobnější). Chvílemi jsem se bavil, chvílemi jsem si říkal, že už by se mohl přiblížit konec.

Bublinka.
20.11.2017

Bezva čtení, sice mi déle trvalo, než jsem se zašetla, ale bylo to vtipné, zábavné a vůbec, doma si radši s Armageddonem nezkoušejte zahrávat.

KAREL6725
12.11.2017

Moje první kniha od Pratchetta, teprve potom jsem četl Zeměplochu , dobré, ale Zeměplocha je lepší. Přesto velice zábavná kniha.

Gustik5
10.11.2017

Je to čtivé, originální, vtipné. Bohužel jsem toho od Gaimana moc nečetl, zatímco Pratchetta jsem dříve četl prakticky pořád, a tak se mi zdálo, že na mne spíše víc pomrkával on, než Gaiman, to je nicméně věc názoru. Každopádně je to výborná kniha, která mne nejednou rozesmála. Vřele doporučuji.

BigDeal
14.10.2017

Pokiaľ by sa kniha sústredila vyslovene na Armagedon a hlavné postavy Crowleyho s Azirafalom, skákal by som nadšením. Takto som rozpoltený. Na jednej strane tu máme kopec zaujímavých bočných postáv, vďaka ktorým príde k desiatkam vtipných scén, na druhej strane tieto postavy nie tak dobre zapadajú do pôvodného nápadu a príbeh ako taký niekedy ani nijak neovplyvňujú (Newt). Potom je tu samotný príbeh, ktorý síce neustále graduje, pospája všetky postavy, no občas sa nezmyselne zabrzdí a na záver akosi vyprchá nikam. Výsledný pocit je, že som sa dobre zasmial, postavy si obľúbil a pochytil nejaké tie životné múdra, no aby som dal štyri hviezdy, musel som trochu umlčať hlas, ktorý mi vravel, že to mohlo byť ešte lepšie.

Ortie
22.07.2017

Ke knize jsem se dostala pomocí doporučení od mého přítele a musím uznat, že mě rozhodně nezklamala! V knize je použit naprosto úžasný humor, některé pasáže jsem si přečetla vícekrát a stále jsem se smála... Crowley a Azirafal byli opravdu skvěle vymyšlení a krásně mě prováděli celou knihou.
Příběh byl možná poněkud rozvláčný a dal by se shrnout rychleji, ale u této knihy mi pomalý spád vůbec nevadil, spíše naopak, bylo příjemné si jen tak oddechnout a nikam s knihou nespěchat.
Jediné co mi trochu vadilo, bylo veliké množství postav, ve kterém jsem se trochu ztrácela, ale jinak super.

martin3484
04.07.2017

Takova roztahana pratchettovka. Crowley a Arizafal byly super. I jezdci Apokalypsy. Nejnudnejsi byla particka kolem Adama a lovci carodejnic. Nevim kdo psal co, myslím, ze autori maji sve romany super, ale tandem byl slabsi.

jaskr
30.06.2017

7/10. Par postrehu. Stylem Pratchett, nametem Gaiman. Tri hlavni motivy - andele, Adam a Oni, lovci caodejnic. Z meho pohledu nevyrovnane. (Padly) andele Arizafal a Crowley me bavili nejvic. Lovci carodejnic byli o neco horsi, ale porad dobri. Vlastne poradne nevim, proc tento motiv v knize byl (resp. proc mu bylo venovano tolik prostoru). Adam a Oni byl , pro me, nejmene zajimavy motiv. Ptatchettuv humor i vyhovuje, takze jsem se bavil i pres nektere slabsi momenty.

fristo
28.06.2017

Knihu som prečítal na jeden hlt. Veľmi dobre plasticky spracovaná.

mechokurka
21.06.2017

Hm... Jsem zvyklý být u Pratchetta nadšený až ke stropu, neví, čím to je, že tentokrát nejsem. Samozřejmě spousta geniálních nápadů a scén a tak všelijak, ale...

elenai
14.06.2017

Dva mí oblíbení autoři spojili své síly a vytvořily naprosto geniální text se dvěma ikonickými postavami - jednou božsky naivní a druhou ďábelsky vtipnou. Azirafala a Crowleyho si nelze nezamilovat, a kdykoliv mám trudnou náladu, otevřu Dobrá znamení a přečtu si jejich úvodní rozhovor. To prostě nemá chybu!

kní
31.05.2017

Dobré znamení (pro mě) je už úplný začátek knihy - ještě vlastně před začátkem na jinak prázdné druhé straně třetího listu je varování - vlastně "VAROVÁNÍ - Děti! Zahrávat si s Armageddonem může být nebezpečné! Doma to raději nezkoušejte." ... Po přečtení - první polovina místy dost mnohomluvně ukecaná, ale druhá polovina až třetina se kvalitou blíží nejlepším discworldovkám. Well done, hoši...

InaPražáková
31.05.2017

Když jsem dočetla Pratchettovu Zeměplochu, sáhla jsem po Dobrých znameních v naději, že budou podobná. Jsou, humor zůstává stejný, fantastické zápletky též. Ale proti většině děl z cyklu Zeměplochy působí Dobrá znamení o něco hlubší, jsou občas smutnější, citlivější, nadějnější. Jsem ráda, že jsem je četla až po Zeměploše, v opačném pořadí by mi asi něco chybělo.

Elea
28.05.2017

Od společné knihy těchto autorů jsem čekala mnohem víc, celou dobu jsem měla dojem, že se kniha jen rozjíždí a něco se chystá, ale k tomu už nějak nedošlo.

andik007
23.04.2017

Nebe proti peklu, Oni pro ti Tučňákovcům, lovci čarodějnic proti okultistkám... Jo tak tohle stojí za to......

stolbice
23.03.2017

Moc povedená oddechovka :-) pány spisovatele mám ráda, jejich humor, styl, vždy se neuvěřitelně bavím....Tahle kniha je možná trochu rozvláčná a příběh sám o sobě by se dal shrnout na pár stránkách, ale mě to i přes to bavilo. Barvité popisy, humorné odbočky, bez toho by to prostě nebyli oni. Velmi se mi líbil v závěru odstavec o představě budoucnosti a jejich narážka na knihu 1984. "Jestli chcete obraz budoucnosti, představte si......." tak tahle, je dle mého, mnohem ale mnohem lepší než ta páně Orwelova :-)

Acamar
21.03.2017

Velmi příjemné odpočinkové počtení, nebyla jsem zklamaná (i když ani ohromená), styl humoru a představivost T.P. mi sedí. Velké množství bizarních postaviček mi naopak vyhovovalo - samozřejmě na špici s nádherně polidštěnými Azirafalem a Crowleym a jejich přístupem ke svým šéfům:-) Kupodivu mne daleko méně bavilo "velké finále", nějak mi to k celkovému duchu knížky nesedělo.
Asi ve mně kniha nezanechá nějakou trvalou stopu, ale vím jistě, že Crowleyho způsob, jak dosáhnout nejkrásnějších pokojových květin, si pamatovat budu:-))

barlow
10.03.2017

Velmi zábavná fúze Gaimanových myšlenek a Prachettova smyslu pro absurditu, jež vyústily v unikátní příběh.

KorovaLtd.
28.01.2017

Prostě bomba! Kombinace Pratchett + Gaiman se vyplatila. Postava SMRŤÁKA potěší fandy Zeměplochy, ale určitě Good Omens můžu doporučit i lidem Zeměplochou nepolíbeným.

K.a.a
15.01.2017

Naprosto souhlasím s ThePetinka. Zprvu mě kniha zaujala a pohltila, ale docela brzo mě to přešlo. Postav bylo opravdu moc a člověk se v tom, pokud nečetl plynule, ztrácel. Nejsem žádný extra čtenář.

PanTomina
09.01.2017

Příjemný kousek dvou mých oblíbenců. A Crowley a Azirafal byli mými hrdiny od začátku do konce.

Sidonie
04.01.2017

Skvělá kniha.

Spousta skvělých momentů, skvělí byli hlavně Crowley a Azirafal.

Btw. Skvělá příručka pro pěstitele rostlin :)

ThePetinka
15.11.2016

Líbila se mi preciznost, s jakou autoři vykreslili postavy a jejich životní styl, názory, koníčky i povahové vady. Díky tomu bylo zábavné sledovat, jak se jejich osudy vzájemně proplétají. To mě však vede k první velké vadě na kráse této knihy - těch postav bylo prostě moc. Bože, bylo jich snad nekonečno!
Trochu jsem také bojovala s plynulostí příběhu. Přestože mě čtení bavilo a kniha mi připadala zajímavá, byly některé její části doslova nicneříkající a nudné. Díky tomu jsem ji občas odložila na celé dny - vždy jsem se k ní ale vrátila, protože mě zajímalo, jestli opravdu dopadne tak, jak si myslím. A víte co? Dopadla.
Závěr mě celkově dost zklamal, protože jsem předpokládala, že když příběh potřebuje k rozjezdu 200 stran, bude jeho finále strhující a zajímavé. Jenže nebylo. Napětí, které se příběhem po celou dobu táhlo, prostě nahradila nuda.
Na druhou stranu musím ocenit, že jsem se při čtení docela dobře pobavila a někdy i nahlas zasmála. Pro mě osobně byla ale kniha velkým zklamáním!

SBH
24.10.2016

Na tuto knihu jsem narazila náhodou a díky Bohu za ni! Vize konce světa typická pro Pratchetta (Gaimana zas tak dobře neznám) opět nezklamala. Anděl s ďáblem v těle a démon s laskavým srdcem bojují o záchranu Země, do všeho se pletou lidé se svou svobodnou vůlí a totální závislostí na proroctvích a osudových prognózách. Hluboké filozofické myšlenky jsou zabaleny do lesklého papíru vtipných hlášek, takže knihu opět nedoporučuji číst v hromadné dopravě či v čekárně u zubaře. Obvyklé potíže - příliš mnoho dějových linií, komplikovaný a křečovitý závěr a nejasné vyznění dramatického nástupu Antikristova otce (?!?) věrný čtenář snadno skousne, možná dokonce očekává. Vtip, moudrost, láska. Navrhuji na povinnou četbu.
P.S. Miluju Queen, ale přehrávač, který jakoukoli hudbu mění na Mercuryho zpěv, bych rozšlapala.