Dobrá znamení

Děti, zahrávat se s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Nastal čas zrození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečků to je.

Dotisk vyšel v roce 2008.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15681/dobra-znameni-15681.jpg 4.4668
Originální název:

Good Omens (1990)

Žánr:
Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (74)

Přidat komentář
Bublinka.
včera

Bezva čtení, sice mi déle trvalo, než jsem se zašetla, ale bylo to vtipné, zábavné a vůbec, doma si radši s Armageddonem nezkoušejte zahrávat.

KAREL6725
12. listopadu

Moje první kniha od Pratchetta, teprve potom jsem četl Zeměplochu , dobré, ale Zeměplocha je lepší. Přesto velice zábavná kniha.

Gustik5
10. listopadu

Je to čtivé, originální, vtipné. Bohužel jsem toho od Gaimana moc nečetl, zatímco Pratchetta jsem dříve četl prakticky pořád, a tak se mi zdálo, že na mne spíše víc pomrkával on, než Gaiman, to je nicméně věc názoru. Každopádně je to výborná kniha, která mne nejednou rozesmála. Vřele doporučuji.

BigDeal
14. října

Pokiaľ by sa kniha sústredila vyslovene na Armagedon a hlavné postavy Crowleyho s Azirafalom, skákal by som nadšením. Takto som rozpoltený. Na jednej strane tu máme kopec zaujímavých bočných postáv, vďaka ktorým príde k desiatkam vtipných scén, na druhej strane tieto postavy nie tak dobre zapadajú do pôvodného nápadu a príbeh ako taký niekedy ani nijak neovplyvňujú (Newt). Potom je tu samotný príbeh, ktorý síce neustále graduje, pospája všetky postavy, no občas sa nezmyselne zabrzdí a na záver akosi vyprchá nikam. Výsledný pocit je, že som sa dobre zasmial, postavy si obľúbil a pochytil nejaké tie životné múdra, no aby som dal štyri hviezdy, musel som trochu umlčať hlas, ktorý mi vravel, že to mohlo byť ešte lepšie.

Ortie
22. července

Ke knize jsem se dostala pomocí doporučení od mého přítele a musím uznat, že mě rozhodně nezklamala! V knize je použit naprosto úžasný humor, některé pasáže jsem si přečetla vícekrát a stále jsem se smála... Crowley a Azirafal byli opravdu skvěle vymyšlení a krásně mě prováděli celou knihou.
Příběh byl možná poněkud rozvláčný a dal by se shrnout rychleji, ale u této knihy mi pomalý spád vůbec nevadil, spíše naopak, bylo příjemné si jen tak oddechnout a nikam s knihou nespěchat.
Jediné co mi trochu vadilo, bylo veliké množství postav, ve kterém jsem se trochu ztrácela, ale jinak super.

martin3484
04. července

Takova roztahana pratchettovka. Crowley a Arizafal byly super. I jezdci Apokalypsy. Nejnudnejsi byla particka kolem Adama a lovci carodejnic. Nevim kdo psal co, myslím, ze autori maji sve romany super, ale tandem byl slabsi.

jaskr
30. června

7/10. Par postrehu. Stylem Pratchett, nametem Gaiman. Tri hlavni motivy - andele, Adam a Oni, lovci caodejnic. Z meho pohledu nevyrovnane. (Padly) andele Arizafal a Crowley me bavili nejvic. Lovci carodejnic byli o neco horsi, ale porad dobri. Vlastne poradne nevim, proc tento motiv v knize byl (resp. proc mu bylo venovano tolik prostoru). Adam a Oni byl , pro me, nejmene zajimavy motiv. Ptatchettuv humor i vyhovuje, takze jsem se bavil i pres nektere slabsi momenty.

fristo
28. června

Knihu som prečítal na jeden hlt. Veľmi dobre plasticky spracovaná.

mechokurka
21. června

Hm... Jsem zvyklý být u Pratchetta nadšený až ke stropu, neví, čím to je, že tentokrát nejsem. Samozřejmě spousta geniálních nápadů a scén a tak všelijak, ale...

elenai
14. června

Dva mí oblíbení autoři spojili své síly a vytvořily naprosto geniální text se dvěma ikonickými postavami - jednou božsky naivní a druhou ďábelsky vtipnou. Azirafala a Crowleyho si nelze nezamilovat, a kdykoliv mám trudnou náladu, otevřu Dobrá znamení a přečtu si jejich úvodní rozhovor. To prostě nemá chybu!

kní
31. května

Dobré znamení (pro mě) je už úplný začátek knihy - ještě vlastně před začátkem na jinak prázdné druhé straně třetího listu je varování - vlastně "VAROVÁNÍ - Děti! Zahrávat si s Armageddonem může být nebezpečné! Doma to raději nezkoušejte." ... Po přečtení - první polovina místy dost mnohomluvně ukecaná, ale druhá polovina až třetina se kvalitou blíží nejlepším discworldovkám. Well done, hoši...

InaPražáková
31. května

Když jsem dočetla Pratchettovu Zeměplochu, sáhla jsem po Dobrých znameních v naději, že budou podobná. Jsou, humor zůstává stejný, fantastické zápletky též. Ale proti většině děl z cyklu Zeměplochy působí Dobrá znamení o něco hlubší, jsou občas smutnější, citlivější, nadějnější. Jsem ráda, že jsem je četla až po Zeměploše, v opačném pořadí by mi asi něco chybělo.

Elea
28. května

Od společné knihy těchto autorů jsem čekala mnohem víc, celou dobu jsem měla dojem, že se kniha jen rozjíždí a něco se chystá, ale k tomu už nějak nedošlo.

andik007
23. dubna

Nebe proti peklu, Oni pro ti Tučňákovcům, lovci čarodějnic proti okultistkám... Jo tak tohle stojí za to......

stolbice
23. března

Moc povedená oddechovka :-) pány spisovatele mám ráda, jejich humor, styl, vždy se neuvěřitelně bavím....Tahle kniha je možná trochu rozvláčná a příběh sám o sobě by se dal shrnout na pár stránkách, ale mě to i přes to bavilo. Barvité popisy, humorné odbočky, bez toho by to prostě nebyli oni. Velmi se mi líbil v závěru odstavec o představě budoucnosti a jejich narážka na knihu 1984. "Jestli chcete obraz budoucnosti, představte si......." tak tahle, je dle mého, mnohem ale mnohem lepší než ta páně Orwelova :-)

Acamar
21. března

Velmi příjemné odpočinkové humorné počtení, nebyla jsem zklamaná (ani ohromená). Velké množství bizarních postaviček mi naopak vyhovovalo - samozřejmě na špici s nádherně polidštěnými Azirafalem a Crowleym a jejich přístupem ke svým šéfům:-) Kupodivu mne daleko méně bavilo "velké finále", nějak mi to k celkovému duchu knížky nesedělo.
Asi ve mně kniha nezanechá nějakou trvalou stopu, ale vím jistě, že Crowleyho způsob, jak dosáhnout nejkrásnějších pokojových květin, si pamatovat budu:-))

barlow
10. března

Velmi zábavná fúze Gaimanových myšlenek a Prachettova smyslu pro absurditu, jež vyústily v unikátní příběh.

KorovaLtd.
28. ledna

Prostě bomba! Kombinace Pratchett + Gaiman se vyplatila. Postava SMRŤÁKA potěší fandy Zeměplochy, ale určitě Good Omens můžu doporučit i lidem Zeměplochou nepolíbeným.

K.a.a
15. ledna

Naprosto souhlasím s ThePetinka. Zprvu mě kniha zaujala a pohltila, ale docela brzo mě to přešlo. Postav bylo opravdu moc a člověk se v tom, pokud nečetl plynule, ztrácel. Nejsem žádný extra čtenář.

PanTomina
09. ledna

Příjemný kousek dvou mých oblíbenců. A Crowley a Azirafal byli mými hrdiny od začátku do konce.

Sidonie
04. ledna

Skvělá kniha.

Spousta skvělých momentů, skvělí byli hlavně Crowley a Azirafal.

Btw. Skvělá příručka pro pěstitele rostlin :)

ThePetinka
15.11.2016

Líbila se mi preciznost, s jakou autoři vykreslili postavy a jejich životní styl, názory, koníčky i povahové vady. Díky tomu bylo zábavné sledovat, jak se jejich osudy vzájemně proplétají. To mě však vede k první velké vadě na kráse této knihy - těch postav bylo prostě moc. Bože, bylo jich snad nekonečno!
Trochu jsem také bojovala s plynulostí příběhu. Přestože mě čtení bavilo a kniha mi připadala zajímavá, byly některé její části doslova nicneříkající a nudné. Díky tomu jsem ji občas odložila na celé dny - vždy jsem se k ní ale vrátila, protože mě zajímalo, jestli opravdu dopadne tak, jak si myslím. A víte co? Dopadla.
Závěr mě celkově dost zklamal, protože jsem předpokládala, že když příběh potřebuje k rozjezdu 200 stran, bude jeho finále strhující a zajímavé. Jenže nebylo. Napětí, které se příběhem po celou dobu táhlo, prostě nahradila nuda.
Na druhou stranu musím ocenit, že jsem se při čtení docela dobře pobavila a někdy i nahlas zasmála. Pro mě osobně byla ale kniha velkým zklamáním!

SBH
24.10.2016

Na tuto knihu jsem narazila náhodou a díky Bohu za ni! Vize konce světa typická pro Pratchetta (Gaimana zas tak dobře neznám) opět nezklamala. Anděl s ďáblem v těle a démon s laskavým srdcem bojují o záchranu Země, do všeho se pletou lidé se svou svobodnou vůlí a totální závislostí na proroctvích a osudových prognózách. Hluboké filozofické myšlenky jsou zabaleny do lesklého papíru vtipných hlášek, takže knihu opět nedoporučuji číst v hromadné dopravě či v čekárně u zubaře. Obvyklé potíže - příliš mnoho dějových linií, komplikovaný a křečovitý závěr a nejasné vyznění dramatického nástupu Antikristova otce (?!?) věrný čtenář snadno skousne, možná dokonce očekává. Vtip, moudrost, láska. Navrhuji na povinnou četbu.
P.S. Miluju Queen, ale přehrávač, který jakoukoli hudbu mění na Mercuryho zpěv, bych rozšlapala.

flanker.27
24.08.2016

Kdo by neměl rád přehrávač, ve kterém se všechna hudba mění na Queeny? :)

Erawan
24.08.2016

Tahle kniha patří k několika mým oblíbeným, ba nejoblíbenějším.... četla jsem ji už několikrát (nepočítaně-krát) a pořád nemám dost :-)

vilis
05.08.2016

Dokonalé. SMRŤ opět nezklamal, ale zbytek má poloviční hodnotu pro toho, kdo o Bibli ví jen to, že je to kniha. Takže chápu některá ne zrovna nadšená vyjádření níže.

Vtipné, ujeté, vážné, hrozivé a jedna velká jízda k tomu.

marlowe
19.07.2016

Pořád stejný problém s tímhle sympatickým Terrym: Chvílemi nekriticky nadšen (jazykem, stylem, vrstvením příběhu) – a chvílemi naopak zmítán pochybnostmi, jestli přece jenom knihu vprostřed čtení nezaklapnout a nepustit se do něčeho smysluplnějšího…

Cinik
13.07.2016

Fantastická parodie na rozličné trapné filmy a horory inspirované Apokalypsou či stavící příběh na vtělení ďábla nebo příbězích pokušitelů... Vřele doporučuji...

renefer
04.07.2016

jak to dopadne, kdy se spojí anděl s démonem, aby zabránili Armagedonu. Velmi poučný je návod na pěstování květin od Crowleyho, určitě vyzkouším :-)

BLeeCraleek
21.05.2016

Spojení Pratchett a Gaiman jenaprosto geniální. Každý z nich tam dal to svoje: Gaiman chlapce s vyjímečnými vlastnostmi a Pratchett nehoráznou srandu a jezdce apokalipsy… super!!!