Dobrá znamení

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/big_dobra-znameni-vVv-15681.png 4.41305
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch, 1990

Kniha Dobrá znamení

iskovsky
23. listopadu

Viac než samotným príbehom som sa bavil tipovaním, ktoré hlášky vymyslel ktorý z autorov... inak to bolo celé v duchu čakania až sa niečo začne diať... najlepší boli asi motorkári z apokalypsy... je dobré, že sa obaja autori rozhodli napísať spoločnú knižku a ešte lepšie je, že v tom nepokračovali...

ivka7708

Možno som od takejto klasiky očakávala trochu viac, ale inak hodnotím veľmi pozitívne. Dej sa občas trochu vliekol, inokedy sa veci udiali tak rýchlo, že som si musela konkrétnu pasáž prečítať ešte raz aby som si bola istá tým, čo sa tam vlastne udialo. Pre milovníkov fantasy určite kniha ktorá stojí za prečítanie.

Tyet

DOBRÁ ZNAMENÍ, kniha vzešlá ze spolupráce dvou legend Terryho Pratchetta a Neila Gaimana je zábavný, rozpustilý příběh o tom, jak samotný Antikrist zabránil Armagedonu. Prostě slušná oddechovka.

Luigi1

Spojení těchto dvou spisovatelů bylo ku prospěchu četby,Velice se mi to líbilo a pěkně jsem si početl zvláště když se tam objevil nějakej"špek".

snupko

Už dávno som sa naučil, že sólo knihy od jedného, či druhého pána sú funkčné a svet v nich klape a šlape. Tie časti, kde máte chuť pochybovať a zdajú sa vám už príliš, príliš zapadajú nakoniec bezchybne a pochybnosti sa rozplývajú ako para nad kotlíkom Báby Zlopočasnej. Veď práve absurdita dotvára tú vierohodnosť. A ak by to už zaváňalo prílišnou iracionalitou, to už zaváňa Gaimanom, hoci dejovo to drží asi pri zemi práve on. Celkovo si však myslím, že táto dvojka, rovnako ako aj literárna sa dopĺňajú ozaj skvele, to dokazuje aj ich mnohonásobná spolupráca. Odporúčam taktiež seriálovú verziu, chvala veľké Á-tuin britská.

Ešína

Z prva jsme se nedokázala do knihy plně ponořit a začíst. Až někdy v polovině se mi to podařilo. A určitě nelituji toho času který jsem ztrávila s touto knihou .

veriszv

Bavila mě chemie mezi andělem Azirafalem a rohatým Crowleym a mrzelo mě, že tam bok po boku nejsou po větší část děje. Občas jsem měla trochu problém s tím, že mi to přišlo pomalé a klidně bych pár scén vyškrtla (obzvlášť těch s dětmi). Ale jinak jsou Dobrá znamení příběhem k zamyšlení okořeněná skvělým britským humorem.
Takže všeobecné nadšení asi úplně nesdílím, ale zklamaná jsem taky nebyla.

Beata.Knihařka

Absolutní láska. Jedna z mála knih, které čtu opakovaně. Mísí v sobě nadsázku, nestárnoucí humor, jedinečnou zápletku a hlavně talent dvou největších spisovatelů svých generací.