Dobrá znamení

Dobrá znamení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15681/bmid_dobra-znameni-vVv-15681.png 4 1768 248

Děti, zahrávat si s Armagedonem může být nebezpečné! Nezkoušejte to ve vlastním bytě! Crowley je padlý anděl, teoreticky tedy ďábel, prakticky však člověk. Celé stovky let je naturalizovaný na Zemi, kam byl nasazen jako "spící" agent. Miluje staré automobily a populární hudbu a všeobecně dvacáté století, protože to je mnohem lepší než století sedmnácté, a to zase bylo mnohem přijatelnější než to čtrnácté. Žije si skvěle, může si to totiž dovolit. Jistě tímto dalším příběhem T. Pratchetta a N. Gaimana nebudete zklamáni. Čeká vás setkání s Ním. Nastal totiž čas narození nového Satana. Jenom rozpoznat, který z těch dvou roztomilých novorozených chlapečku to je. Dotisk vyšel v roce 2008.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch , 1990

Faila
13.07.2022 4 z 5

Propojení dvou skvělých spisovatelů s neuvěřitelnou fantazií a báječným smyslem pro humor nemohlo dopadnout špatně - a naštěstí opravdu nedopadlo. Příběh je originální, často dokáže překvapit a nejde se od něj odtrhnout. Specifický humor nemusí každému sednout, ale já se usmívala téměř na každé stránce.

Hakate
09.07.2022 4 z 5

Vtipné, místy napínavé, zajímavé, originální.

Hanka_Bohmova
20.06.2022 3 z 5

Dobrá znamení jsem četla asi před patnácti, dvaceti lety a zapamatovala si jejich nápaditý humor spojený s dvojicí Azirafal-Crowley plus pár dalších půvabných drobností jako Psa a Válku a Hlad. Teď jsem knížku doporučila dceři a při té příležitosti jsem si ji sama připomněla. Bohužel většina zbylých motivů a postav se mi za ty roky vykouřila z hlavy nejspíš právem, protože teď mi nijak oslnivé nepřišly (až na Agnesina Skvělá proroctví).
Bylo to přiměřeně zábavné čtení, ale ve výsledku sdílím rozporuplný dojem některých komentujících. 3,5 hvězdy.

lapagerie
08.06.2022 3 z 5

Nejsem typický čtenář Prachetta a do Dobrých znamení jsem se pustila jen proto, že jsem byla absolutně nadšená seriálem. Michael Sheen je naprosto nejsladší Azirafal a David Tennant jako Crowley je bezkonkurenčně ten nejlepší démon všech dob. Řvala jsem smíchy.
U knihy mě pak mrzelo, že tahle skvělá dvojka v ní nemá víc prostoru a děj se občas táhl. Ale musím vyzdvihnout super překlad Jana Kantůrka (jeho překlad byl použitý i v titulcích k seriálu) a bavily mě poznámky a vysvětlivky autora/překladatele. Celkově jsou Dobrá znamení vtipná, narážky promyšlené, i když se spíš raději znovu podívám na seriál.

Twinny
07.06.2022 2 z 5

Přiznám se, že jsem se o knize dozvěděla jen díky seriálu. Ten jsem začala sledovat kvůli armageddonu, ale k příběhu mě připoutalo něco jiného. Nejvíc mě zaujal vztah mezi našimi nevyslovitelnými okultními éterickými bytostmi. Moje nejoblíbenější scény jsou bezkonkurenčně s Azirafalem a Crowleym. Jejich rozhovory a historie jsou úžasné.
A protože se říká, že kniha je vždycky lepší, tak jsem po ní sáhla.
Nejdřív mě to bavilo, ale děj se hrozně táhl. Kniha mi přišla místy zmatená a jen díky seriálu jsem si dokázala představit, co se tam vlastně děje. Některé postavy naprosto zbytečné, asi pro humor, ale většina momentů, která měla být vtipná, mi vtipná nepřišla. Děti taky nic moc.
Jsem ráda, že místo častých nudných míst, kterých kniha rozhodně nemá málo, přidali do seriálu víc Azirafala a Crowleyho. Protože v celé knize na obě bytosti narazíme opravdu jen zřídka.

Beltrix
21.05.2022 5 z 5

Spojení Pratchetta a Gaimana přináší opravdu skvělý výsledek. Hrdinové jsou velmi působiví, situace, v nichž se ocitají jsou místy komické a místy napínavé, stylu psaní není co vytknout.

Sandalkar
09.05.2022 3 z 5

Tahlo se to jak med ze sklenice, ale konec dobry, vsechno dobre.

Pítrs85
04.05.2022 2 z 5

Gaimana mám moc rád, na Pratchetta jsem se chystal několik let (když jsem na něj slyšel ze všech stran samou chválu), tudíž jsem šel do Dobrých znamení s velkým očekáváním, bohužel mi však knížka přišla zdlouhavá, ukecaná (ukecaná tak nějak o ničem) a hlavně nudná. Gaimana jsem v tom nepoznal víceméně vůbec, tohle je čistý Pratchett a po Stráže! Stráže! a tomto už asi můžu nadobro říct, že jeho humor a styl není nic pro mě (to takový Douglas Adams je taky velmi ukecaný, přelétává z jednoho tématu k druhému, ale u jeho Stopařova průvodce jsem se skutečně bavil). A co dodat ke knížce samotné...? Příběh jako takový by mohl být zajímavý, konečný boj doba se zlem a příchod armagedonu, to vše samozřejmě v humorném podání, jenže ty postavy... a to provedení... Svoje čtenáře si to samozřejmě najde, ale mě to teda obešlo obloukem a byl jsem vděčen za každou přečtenou stránku- že už se blíží konec, tedy ne konec světa, ale konec knížky... :-)

Zully737
03.05.2022 3 z 5

Dvakrát odloženo, první poloviny knihy se vyloženě táhla, kniha dostala spád až u kapitoly, kdy se má odehrávat apokalypsa. Ráda bych hodnotila pozitivněji, kniha byla na místech vtipná, knihy od obou autorů mám v lásce, ale tady mi vyloženě spolupráce neseděla a kniha na mnoha místech drhla a nudila - 3*

Karcoolka2210
30.04.2022 4 z 5

V angličtine je super slovo, že bonkers. Tak asi také sú knihy Terryho Pratchetta a sú tak skvelo trefné ako sú aj trafené. Ani Good Omens nie sú výnimkou. Nemám ho načítaného až toľko zatiaľ, ale pár, čo som čítala bolo pre mňa predsa o trochu lepších ako táto. Neil Gaiman a ja máme veľmi komplikovaný vzťah, čítala som niekoľko jeho kníh, ale stále mu neviem úplne prísť na chuť. Ale tento ich spoločný počin stojí nezaškodí prečítať. AJ

Adella34
12.03.2022 5 z 5

Úžasná a nadčasová kniha! Spojení dvou nepřekonatelných spisovatelů, které nemůže být lepší. Mohou být knihy jiné, knihy stejně zábavné, ale nikoliv lepší. Zde funguje úplně vše.

marek4156
09.03.2022 5 z 5

Knihu jsem sehnal až po dlouhé době, ale v podání krásné edice s ilustracemi Paula Kidbyho.
Co dodat, spojili se dva velikáni a vytvořili něco velice pěkného.

Čand@
28.02.2022 5 z 5

Vďaka Dobrým znameniam som sa kedysi dostala k Terrymu Pratchettovi a jeho Úžasnej Zemeploche, ktorého som dovtedy nepoznala a za čo im obvzlášť ďakujem, lebo mi následne zaistili dlhé mesiace neskutočnej zábavy.
Siahla som po nich v knižnici náhodne - páčil sa mi pozitívny názov. A nestačila som sa čudovať. Vynikajúci suchý čierny humor, presne tak, ako to dokážu iba Angličania. Kniha rozhodne patrí medzi tie nezabudnuteľné v mojej čitateľskej histórii. Smelo do nej :).

otula
11.02.2022 4 z 5

Sice jsem knize nedal plný počet hvězdiček, ale bavil jsem se u ní dobře. A myslím, že se dobře bavili i autoři, když ji psali. Je to fajn pohodové čtení, které si nehraje na žádné velké dílo, a je vidět, že to autoři psali hlavně pro zábavu. Za mě tak 85 %. A až knihu dočtete, určitě nevynechejte doslov o tom, jak se autoři spolu seznámili a jak kniha vznikala...

roso.mak
19.01.2022 3 z 5

Nevím zdali je to tím že kniha prostě není tak dobrá, nebo tím, že ke Gainmanovi jsem si nikdy nenašla cestu, ale přišla mi slabší.

Nejvíc mě při čtení asi bavilo sledovat, kde končí Terry Pratchett a začíná Neil gaiman a naopak.

alabra
05.01.2022 5 z 5

Skvěle vymyšlený příběh, vtipné hlášky v duchu suchého anglického humoru, nadčasové komentáře, kniha, kterou chcete přečíst či slyšet znovu.

helusa2
01.01.2022 5 z 5

Skvostný humor a nadhled této knížky mě dostal :-) Geniálně vymyšlená teorie! Nejvíc mě bavily rozhovory mezi Azirafalem a Crowleyem - a vlastně i všichni ostatní :-)
Přesto, že jsem knížku rozečetla v nejméně vhodné chvíli v předvánočním chaosu, naštěstí jí to v mých dojmech neuškodilo - zasloužených 5 hvězdiček :-)

anonymní.Ilja
30.12.2021 5 z 5

Top strop legrace, která se vám dostane pod kůži a pak se vynořuje během následujících let, aby vám připomenula, že tohle si musíte přečíst znovu aspoň stokrát, tak jak je možné, že se ještě nedostalo ani na druhé čtení.

honza6586
27.12.2021 5 z 5

Laskavý černý humor. Jo, skutečně je to možné. Člověk se musí smát nahlas.

petr_
11.12.2021 5 z 5

Kromě toho, že se jedná o rozpustilý příběh, jak komentuje Tyet tak tato knížka konstatuje , že totalita je totalita (ať v nebi, nebo v pekle) a že dobré věci vznikají v myslích obyčejných lidií, andělů, či démonů. Spasitelé mohou chtít to nejlepší pro svět, ale ono se to vždycky nějak zvrhne a náprava zůstane na těch, kterých se to týká a chtějí ten prostý obyčejný svět bez absolutních ideálů, nebo nedej bože absolutní pravdy.
Můžete si myslet, že víte jaké jsou boží plány, ale to si můžete jenom myslet.

konec světa zfilmováno – TV seriál

Autoři knihy