Američtí bohové

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Stín trávil tři roky ve vězení, kde se držel zpátky a snažil se přežít. Všechno co chtěl, bylo vrátit se do náručí své milující ženy a po zbytek života se vyhýbat malérům. Několik dní před svým propuštěním se však dozvídá, že jeho manželka zahynula při automobilové nehodě. Svět se pro něj změnil v chladné místo. V letadle, cestou na pohřeb, se Stín setkává s postarším mužem, který si říká pan Středa, ten mu nabídne práci. Stín, muž, který už nemá co ztratit, ji nakonec přijme. Pracovat pro tajemného Středu však není bez rizika a Stín brzy zjistí, že jeho místo ve Středových plánech je mnohem nebezpečnější, než si kdy představoval. Podniká rušnou cestu tajemným světem Ameriky, jak ji nezná, a jeho společníky jsou mimo jiné i vražedný Černobog, charismatický pan Nancy nebo půvabná Easter – ti všichni vědí o něm víc, než on sám. Postupně se Stín dozvídá, že minulost neumírá, že každý – jeho ženu nevyjímaje – má svoje tajemství a že sázky jsou vyšší, než si kdo dokáže představit. Schyluje se k bouři epických rozměrů. Stín a Středa se stávají centrem konfliktu starého jako lidstvo samo. Pod povrchem každodenního života se schyluje k válce – a bojovat se bude o samotnou duši Ameriky... 1. vydání. Dotisk v roce 2007 a 2010....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1188/americti-bohove-uxD-1188.jpg 4.11060

Američtí bohové 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Polaris

American Gods, 2001

Kniha Američtí bohové

Anushka1

Já ani nevím, proč mám po dočtení takové smíšené pocity. Nápad super, místy děj naprosto vynikající. Ale zase tam byly části, které jsem se jen snažila rychle přečíst, abych je měla za sebou. Ale za 4 hvězdy to určitě je, o tom žádná.

ken-zo

Nějak nevím, co si o knize myslet. Občas jsem i měla pocit, že jsem se chytla, ale takový pocit zase rychle odezněl. Prostě netuším, co bylo smyslem.

Beltrix

Mám ráda knížky, o kterých před čtením vůbec nic netuším, takže jsem si tuhle mimořádně užívala. Kniha je nesmírně čtivá, zvraty byly nečekané, bozi zajímaví, akorát motivaci hlavního hrdiny jsem ne vždy chápala.

kytikyti
09. srpnaodpad!

Takovou slataninu uz jsem dlouho necetla. Prijde mi to jako Fifty shades pro chlapy. Chapu ze tohle vznikne v americe odkojene nekonecnymi prednaskami o shakespearovi. Proste mel dobry napad a nalatal tam vsechny mozne bohy a jeste dalsi skopociny co ho napadlo. Vysledkem je tak priserny a nudny eintopf ve kterem si pravdepodobne amici hledaji skryta poselstvi. Za par let misto shakespira budou mozna rozebirat co Gaman minil tady v tomto odstavci. Pokud se vam to nelibi na zacatku nectete to protoze je to kravina.

Krukron

Konečně mám přečteno! Ale opravdu jen kvůli nedostatku volného času, protože tato kniha je parádní. Nádherný román a přirovnat ho o vínu, musel bych říct, že je to vyzrálé se vším všudy. Těším se na další knihy pana Gaimana a tuším, že nebudu mít nikdy dost ????

toni-az

Ačkoli mě v průběhu čtení některé věci rozčilovaly (kouzlení s mincema opravdu dost, trochu přehnaně moc konců), tak musím uznat, že to prostě byla jízda. Poslouchal jsem jako audioknihu, skvěle namluvenou Kajetánem Písařovicem, podle doslovu soudě asi jako The Author Cut.

Na začátku se zdálo, že kniha bude strašně dlouhá, ale uběhla jako nic a úplně se mi nechtělo s hrdiny loučit. A to nejen s těmi kladnými. Prostě Gaiman je Pan Autor. Rozhodně jsem neměl problém se ztotožněním jako u spousty jiných knih.

Za mě asi nejlepší Gaiman, ona tahle kniha oproti těm ostatním co jsem četl (snad kromě Stardust) byla taková nejnormálnější. Ale i tak se zde našly jisté společné rysy, jako např. vytržení z "normálního" lidského života a přesun do jiných rovin exitence.

skyline

Byla to zajímavá jízda...

uteklazreality

... víra, nové versus staré, zapomnění, odvaha, spravedlnost, rituál
Jedním slovem? Boží
Víra je velmi osobní a niterní záležitost, přesto ostatní očekávají vaší účast na okázalých rituálech. Bez nich nebude víra naplněná, bez nich nebude váš bůh existovat. Tak jako vy potřebujete svého boha, tak i on potřebuje vás. Nevěříte, že existují? Možná budete překvapeni...

Ohnivý dotyk
Ohnivý dotyk