Američtí bohové

od:


KoupitKoupit eknihu

Stín trávil tři roky ve vězení, kde se držel zpátky a snažil se přežít. Všechno co chtěl, bylo vrátit se do náručí své milující ženy a po zbytek života se vyhýbat malérům. Několik dní před svým propuštěním se však dozvídá, že jeho manželka zahynula při automobilové nehodě. Svět se pro něj změnil v chladné místo. V letadle, cestou na pohřeb, se Stín setkává s postarším mužem, který si říká pan Středa, ten mu nabídne práci. Stín, muž, který už nemá co ztratit, ji nakonec přijme. Pracovat pro tajemného Středu však není bez rizika a Stín brzy zjistí, že jeho místo ve Středových plánech je mnohem nebezpečnější, než si kdy představoval. Podniká rušnou cestu tajemným světem Ameriky, jak ji nezná, a jeho společníky jsou mimo jiné i vražedný Černobog, charismatický pan Nancy nebo půvabná Ester – ti všichni vědí o něm víc, než on sám. Postupně se Stín dozvídá, že minulost neumírá, že každý – jeho ženu nevyjímaje – má svoje tajemství a že sázky jsou vyšší, než si kdo dokáže představit. Schyluje se k bouři epických rozměrů. Stín a Středa se stávají centrem konfliktu starého jako lidstvo samo. Pod povrchem každodenního života se schyluje k válce – a bojovat se bude o samotnou duši Ameriky... 1. vydání. Dotisk v roce 2007 a 2010....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1188/americti-bohove-uxD-1188.jpg 4.1872
Série:

Američtí bohové (1.)

Orig. název:

American Gods (2001)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris
více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (8)

Seriál byl vydán na čtyřech DVD začátkem října 2017, režie: Slade Navarro. (ddkk)


Ocenění za knihu: 2001 - Bram Stoker Award za nejlepší hororový román 2002 - Hugo Award za nejlepší fantasy román 2002 - Locus Award za nejlepší fantasy román 2002 - Nebula Award za nejlepší román (AnetW94)


Kniha získala roku 2003 vítězné ocenění v rámci Geffen v kategorii Nejlepší zahraniční fantasy román. (AnetW94)


Televizní stanice Starz a Fremantle Media plánují natočit seriálovou adaptaci knihy Američtí bohové od Neila Gaimana. Scénář k pilotnímu dílu napíše Bryan Fuller. (Neenah)


Ocenění

2002 - Hugo Awards (Best Novel)
2002 - Locus Awards (Best Fantasy Novel)
2002 - Nebula Award (Best Novel)
2001 - Bram Stoker Award (Best Novel)