Úplně cizí lidé

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 3.6447
Vydáno, Ikar (ČR)

Nine perfect strangers, 2018

Kniha Úplně cizí lidé

Januli
19. listopadu

Trošku šílená kniha, ale líbila se mi. Byla jsem zvědavá jak to dílo skončí a zklamání nepřišlo. :-)

Kočičáci
17. listopadu

Krátce shrnuto - pěkně praštěné to bylo. Skupinku nesourodých hostů zavede do Domu pohody vidina ozdravného relaxačního pobytu, který si vyberou aby utekli od svého všedního života nebo osobních trápení. Nemůžou však tušit, že se dostanou do rukou šílené Máše, která na nich bude "testovat" svoje nové terapeutické postupy. Postupně rozkrýváme osudy jednotlivých hostů, kteří jsou díky okolnostem donuceni odhalit svá největší tajemství.
Chvilkami jsem si říkala, že autorka už nevěděla co psát, tak si zkrátka střihla něco extra bláznivého a netradičního. Jestli to bude váš šálek kávy, posuďte sami. Já hodnotím jako lepší průměr, tři a půl hvězdy - kdyby to šlo. Občas jsem se totiž přistihla, že už si přeji, aby byl konec, osobně bych ubrala tak třetinu stran :-D

slaska77
10. listopadu

Milé překvapení, nic jsem nečekala, rychle jsem se přenesla přes počáteční šok z počtu postav a zjistila, že naštěstí všechny postupně vypráví tu stejnou dějovou linku. Rozuzlení trochu přitažené za vlasy, ale naštěstí to autorka hezky urychlila, takže nakonec jsem to i přijala a dávám slušné 4*. Listopad: 464 str.

Miro67
10. listopadu

Čtenáři. Připrav se na se na hodně ujeté wellness, na nesourodou skupinku lidí, kteří si sáhnou až na dno a objeví, že v jednotě je síla.
Autorka jako obvykle (tentokrát i s pomocí spisovatelky romanťáků Frances) dokonale vykresluje psychologii všech postav, pomalu odkrývá jejich tajemství pohřbená hluboko v duši a vede je cestou sebepoznání.
Pět hvězdiček dávám nejen zaslouženě, ale i pro jistotu, abych nedopadla jako recenzentka Helen Ihnatová.

Znedla
09. listopadu

Spisovatelka Frances, manželé Jessica a Ben, rodina Heather, Napoleon a Zoe Marconiovi, matka a zhrzená manželka Carmel, bývalá fotbalová hvězda Tony a právník Lars - Ti všichni mají nějaký problém a tak se rozhodli pro desetidenní relaxaci v Domě pohody, který svým osobitým způsobem vede Máša....

Kniha se mi četla lehce. Neměla jsem problém se v ní orientovat, ale abych řekla pravdu už jsem četla lepší bestsellery.... :-)

Přečteno jako Výzva 2020 Kniha, jejíž hlavní hrdina trpí psychickou poruchou - myslím, že Máša si tohle ocenění zaslouží :-)

renka2441
01. listopadu

(+ SPOILER) V některých pasážích a příbězích hlavních postav jsem viděla odraz reality lidí, které znám. Ale někde jsem se vůbec nechytala a přišli mi popisy velmi neobratné. Například jsem si nedokázala představit okolí "lázní" a téměř ani dům. Nadpoloviční většinu hvězdiček dostává pouze ze věrohodnost hlavní hrdinky, spisovatelky v letech.

radus
01. listopadu

Nějak neumím posoudit, jestli byla knížka dobrá či špatná, ale určitě zvláštní, nic na podobné téma jsem zatím nečetla. Líbilo se mi, že vlastně každému "ozdravný pobyt" nějak prospěl.

Živa23

Sedmilhářky byly bezpochyby mnohem lepší, ale účel oddychové četby kniha splnila.

Spálená mrazem
Spálená mrazem