Úplně cizí lidé

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/413607/uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 428
Vydáno, Ikar (ČR)

Nine perfect strangers, 2018

Kniha Úplně cizí lidé

jasmína
předevčírem

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Příběh z jiného prostředí, které je ale nyní často lidmi považováno za nějaké úžasné poznání sebe sama.

Chtěla bych do Domu Pohody ?

Ne, nechtěla, ale děkuju za možnost tam nahlédnout☺....

Gallaxy
předevčírem

Jsem mírně zklamaná. Ale jen protože autorka sama sobě nasadila vysokou laťku a tato kniha mi oproti ostatním přijde poněkud slabší.

Opravdu jsem se na její novinku hodně těšila, ale v podstatě mi tentokrát přijde poněkud plochá. Nevěnovala se rozboru postav tolik jako jindy a příběh byl předvídatelný a místy až absurdní.

adelkas
10. listopadu

Tak tohle bylo psýcho. Neuvěřitelné co s člověkem dokaže udělat život a smrt dítěte. Kniha se mi moc líbila i když občas byla nudná a musela jí odložit ale ke konci jsem ji hltala úplně a nelitují času straveneho s touto knihou.

LuciKo
08. listopadu

Knížku bych rozdělila na několik částí. Ze začátku, než se člověk zorientuje, tak to trvá. Pak ho děj chytne a je hrozně zvědavý, co tam bude dál, co se tedy tak zvláštního stane. Děj graduje a graduje, ale pak mám pocit, že od určitého momentu už dost stagnuje a část v tělocvičně na konci je zbytečně dlouhá. Celkově jsem s knihou ale spokojená, Liane Moriarty psát umí. Navíc je tato knížka hezká sonda do lidské mysli a hlavně na začátku ukazuje, jak fungují lidské předsudky.

Ilona
07. listopadu

Autorka je skvělá! Pro mě výborný psychologický román, který má spád, dynamiku a dokonalým tempem se žene dopředu tak, že každé odložení knihy stojí nemalé úsilí.

kytarka
05. listopadu

Luxusní lázně, které vám slibují transformaci během deseti dnů. Devět lidí, sobě si vzájemně úplně neznámí lidé. Rozhodli se, každý z jiného důvodu, tyto lázně navštívit. Nejsou to však typické lázně, které se pod tímto pojmem představíme. Nesmíte mít zde žádné elektrické přístroje, nesmíte s nikým mluvit, nesmíte navázat oční kontakt. Něco se zvrtne. Co se stane a jak si užijí návštěvníci? To se dočtete v novince od L.Moriarty.
Kniha je celkem čtivá, celkem delší dobu očekáváte co se stane a věčné stěžování hlavní postavy Frances mi lezlo na nervy. I když jsem četla od spisovatelky skoro všechny knihy, tak mě ničím extra nenadchla, což mě celkem mrzí, teď jsem ji dala poslední šanci. Nicméně ten kdo má spisovatelku rád, tak si myslím, že se mu kniha bude líbit. Já potřebuji v knize trochu více akce a napětí. Potřebuji takový ten pocit kdy se začtete a nejde knihu odložit, to se bohužel tady nekonalo. Hodnotím jako dobrou knihu, proto 3 hvězdy.

Hakri
02. listopadu

Zase skvělé čtení od Liane Moriarty. Četla jsem od ní všechny knihy a tuto řadím k těm lepším. Čtivé psycho, možná trochu přehnané, ale každý máme nějaké problémy a hledáme pomoc kde se dá, takže odjet do "lázní" zní lákavě. Jenom tedy, ehm. kdybychom se řídili příbalovým letákem s vedlejšími účinky léků, tak raději nebereme vůbec žádné......

knihomolka27
02. listopadu

Hned co jsem si přečetla anotaci, věděla jsem že tuhle knížku musím mít (připomínalo mi to trochu knížku nevítaný host, která je super). No a pak jsem jela do Prahy a doufala, že tuhle knížku ještě nevydali, jelikož jsem se zase stala závislačkou na kupování předražených knížek, a koupit bych si jí nemohla bez výčitek svědomí. Ale at sem se sebe víc snažila projít před knihkupectvím , už jsem opravdu byla rozhodnutá nevejít dovnitř, stačil mi jediný letmý pohled do výlohy, a ta knížka tam samozřejmě byla. Klíčem je rychle vtrhnout dovnitř čapnout knížku, ještě rychlejš se dostat k pokladně zaplatit a už není cesty zpět, byla jsem o 400 kč lehčí, ale nadšená jako malé dítě z nové knížky.

A chybu jsem neudělala, knížka mě chytla už od začátku, autorka píše velmi čtivě, vytvořila velmi různorodé, postavy, které byly jedna zajímavější než druhá(nejvíc sympatická pro mě byla Francis a taky Tony), čtení odsýpalo velmi rychle i přes velké množství stránek, příběh mě upoutal(nějaké scény byly velmi smutné, u některých se zase nešlo nesmát), celkově mi přišlo, že autorka se nad dějem velmi zamyslela a vyšperkovala ho do detailů (popisy příběhů postav, jejich psychika), což bylo jenom dobře. Potěšily mě i to, že autorka se v knize zmínila o dalších mých oblíbených knihách jako je třeba Jana Eyerová, a stejně jako v Janě Eyerové i ona nám k mé ještě větší radosti prozradila jak to bylo dál s postavami . Knížka v sobě nese i určité poselství, které nejlíp podle mě vystihuje věta...."nevíš co máš , pokud nejsi hodně blízko tomu, abys to navždy ztratil,,