Úplně cizí lidé

Novinka autorky světových bestsellerů Sedmilhářky a Manželovo tajemství! Tříčlenná rodina, manželský pár, dva nezadaní muži a dvě rozvedené ženy – ti všichni se scházejí na desetidenním léčebném pobytu v luxusních lázních uprostřed pustiny. Důvody, které sem tyto navzájem úplně cizí lidi přivedly, jsou stejně rozmanité jako oni: nejrůznější tělesné neduhy, psychické bloky, duševní vyčerpání… stačí si jen vybrat. Jsou však na správném místě? Na stránkách TripAdvisoru totiž na tohle zařízení jedni pějí ódy a slibují od něj zázraky, zatímco druzí před ním důrazně varují, a našich devět nových hostů hned po příjezdu zjišťuje, že některé zdejší léčebné postupy jsou přinejmenším hodně netradiční…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413607/big_uplne-cizi-lide-6kx-413607.jpg 3.6618

Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine perfect strangers, 2018

Kniha Úplně cizí lidé

yetti09

První kniha od autorky a na dlouhou dobu poslední.
Pane jo, to bylo opravdu zlé. Nalákala mě zajimavá anotace, bohužel potenciál zůstal nevyužit. Kniha je plná zbytečných dialogů a nesympatických postav. Děj by se dal s přehledem smrsknout na polovinu. Měla jsem problém knihu dočíst...

katpas76

Velmi dobrý příběh, postavený na vykreslení charakterů jednotlivých postav v uzavřeném prostoru. Napínavý, čtivý. Autorka nezklamala.

martineden
16.12.2021

Skvělý příběh, moc mě bavil styl psaní autorky a hlavní postavy, hlavně Frances. Škoda těch několika posledních stránek, přišly mi jak, kdyby autorce někdo přikázal přepsat konec, aby se to dobře prodalo Hollywoodu. Ale knihu rozhodně doporučuju.

veronika4937
22.11.2021

Tak tohle byl úlet, ale musím říct, že mě knížka bavila. Čekala jsem všechno možné, jak se děj vyvine, ale tohle opravdu ne. Liane Moriarty mám ráda a opět mě nezklamala, i když po přečtení recenzí jsem se trochu bála - naštěstí zbytečně.

Adell-ka
09.11.2021

Bohužel nedočteno. Zpočátku mě to docela bavilo, ale téměř v polovině knihy jsem usoudila, že děj je takový nijaký a že je mi v podstatě jedno, jak to s postavami dopadne, takže jsem knihu odložila s tím, že bych si stejně za měsíc nepamatovala o čem byla a tudíž nemá cenu ztrácet nad ní čas. Od autorky se mi velmi líbily Sedmilhářky, ale tohle bylo zklamání.

Aghatte
07.11.2021

Jedna z nejkrásnějších a nejkýčovatějších knih, co jsem v poslední době četla.
Autorka je výborná spisovatelka, psát opravdu umí, zbožňuji její jazyk, a její postavy mě baví, zdejší jsem si přímo zamilovala, všichni byli kouzelní. Prostředí, okolí a příroda úchvatné.
Knihu jsem si dávkovala, aby mi chvilku vydržela. Nejsou tam žádná hluchá místa, děj plyne, život plyne, ztráty, nálezy, vítězství, prohry, výhry....
Nemám absolutně žádné zkušenosti s žádnou drogou, ani "neškodnou", ale stavy zde popisované byly vesměs laskavé, dojemné, legrační, láskyplné. ( A samozřejmě je to neomluvitelné, nijak to neschvaluji, ale je to neotřelá zápletka)
Poslední krátké kapitoly jsem systematicky probrečela.

Pobavilo mě, když 52 letá paní usnula při meditaci a 20 letá dívka si pomyslela: "staří lidé potřebují hodně odpočívat, nebudu ji budit " :-D

Tereza0107
01.11.2021

Od této autorky jsem naposledy četla Šílené výčitky a knížka na mě moc dojem neudělala. Proto jsem šla do čtení s určitými předsudky. Ale Úplně cizí lidé byli překvapivě fajn. Lehce se to četlo a ač tu nebyla žádná velká zápletka knížka hezky plynula. Široká škála postav a postupné odhalování důvodů proč vlastně přijely do Domu pohody čtenáře udrží zaujatého.
Takže za mě ano, příjemná knížka.

WaN635
22.10.2021

Čekala jsem něco úplně jiného, ale ve finále mi to vůbec nevadilo. Kniha plynula v pomalejším, ale smyslu dávajícím tempu. Mám ráda knihy, kdy se postupně dozvídám o životě postav další a další skutečnosti.
Úplně jsem se s postavami sžila a jsem si jistá, že bych se podřídila i já pravidlům Domova.
Konec dobrý, všechno dobré :)