Povznesení

Scott Carey vypadá stále stejně, přesto ale neustále ztrácí na váze. Je tu také pár dalších podivností. Váží stejně v oblečení i bez něj. Se svým problémem se svěřuje doktoru Ellisovi. Kromě toho se Scott ve městečku Castle Rock, kde se odehrává celá řada Kingových příběhů, potýká s problémy s lesbickým párem, jejichž pes pravidelně vykonává svou potřebu na Scottově trávníku. Jedna z majitelek je přátelská, druhá studená jako led. Snaží se otevřít v Castle Rocku restauraci, místní komunita je však vůči homosexuálnímu páru zaujatá. Když Scott pochopí předsudečné myšlení včetně vlastního, snaží se pomoci. Nepravděpodobné spojenectví, každoroční běžecký závod a tajemství Scottova trápení nakonec probouzí v lidech, kteří sobě i ostatním „dopřávali“ tolik zlého to nejlepší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415603/povzneseni-MkA-415603.jpg 3.38
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Elevation (2018)

Kniha Povznesení

petrarka72
dnes

Zábavná jednohubka. Taková, jaké King umí - absurdní situace, do které se hlavní postava dostane a v očekávání strašlivého konce jí při řešení jako vedlejší produkt vznikne něco pěkného - a i ten konec je nakonec jinak... Hledání odpovědi na PROČ není na místě alespoň u ústředního problému - logika zabíjí rozkoš z příběhu - a zkusila bych přistoupit na to, že překorektnost a zároveň odpor k přiznané jinakosti není jen americký problém... Jo! A konec je jako ze snu. Nebo Hillova Pop Artu.

StephenKingje

Už bych pouze opakoval, co jsem psal v diskuzi, tudíž to shrnu: Povznesení je román, jež nás ihned vtáhne do děje, jenže řešení nám nenabízí. Konec je opravdu velmi podivný, ale jistým způsobem zapamatovatelným. Já osobně opravdu nemám rád, že každý autor do svých děl musí zakomponovat (mnou už v diskuzi zmiňovanou) politickou korektnost. Vím, že v Americe to jistý účel má, avšak mám takový pocit, že Povznesení vzniklo skoro jenom z popudu takový román napsat. A od románu očekáván víc, než pouze to. Tudíž dávám 70% a doufám, že se bude King více vracet ke svým kořenům.

Stephen King
americká, 1947