Ochráním tě

Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis. Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou a vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté i jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. Začne se probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a místo něj se přiklání k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat detektivní vyšetřovatelka Sylvia Braqueová. Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398808/big_ochranim-te-UNB-398808.jpeg 3.5404
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Host

I'll Keep You Safe, 2018

Kniha Ochráním tě

Kopretinka784

Maye řadím mezi své oblíbené autory, ale touto knihou mě příliš neuchvátil. "Třešničkou na dortu" byl nečekaný konec jako z nějaké červené knihovny.
Přesto mě tato kniha neodradila a těším se na další mayovky.

Burák

Jsem velká fanynka vypravěčského talentu Petera Maye, takže mi vůbec nevadilo, že příběh, respektive vyšetřování, plyne jen velmi pomalu a má milion různých odboček od hlavní dějové linky. Byla jsem nadšená z toho, že se vyprávění vrátilo zpátky na Hebridy, jako v případě skvělé trilogie Ostrov Lewis. Taky jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco víc o místním tradičním textilním průmyslu, protože je to poměrně zajímavé jen samo o sobě. Ale závěr knihy byl tak přitažený za vlasy a postavy se chovali nelogicky, že se mi celkový dojem z knihy dost pokazil. Bohužel.

ejwa1937

Ano i ne, za mě zatím nejslabší od Maye. Konec prostě zklamal, dej tak nějak napínavý. Ale rozhodně úplně špatná nebyla.

sestricka1

kniha se mi velmi líbila, popis výroby tvídu, barvité vylíčení života na ostrově Lewis, jeho drsná krása....bylo to velmi zajímavé. I samotný příběh manželů byl moc pěkný. Za mě plný počet * a doporučení k četbě:-)

fusi749

Pro mě zatím nejslabší Mayova kniha. Děj se jaksi neubíral žádným směrem a celkově téma bylo nemastné neslané. Závěr už byl posledním hřebem do rakve, kdy jsem si říkal, že to snad autor nemyslí vážně. Návrat na Hebridy, od kterého jsem si tolik sliboval, se bohužel nevydařil.

Pavlapila

Slibný děj, ale hodně divný závěr. Moc mě nebavila, ale těšila jsem se na prostředí ostrova Lewis.

emamat
23.12.2021

Děj knihy byl dobře promyšlený.Neustálé vracení do minulosti bylo trochu nezáživné, ale mělo svůj smysl. Ale ten konec - to si musel autor pořádně přihnout.
Opět krásně vylíčené prostředí, příroda a počasí Hebrid - to jediné připomínalo "starého" Maye.

pohoda58
06.12.2021

Zpočátku byl děj trochu rozsáhlý, popisuje se zde tkalcovstvi a příroda na ostrově. Kniha čtivá, nechybělo napětí a konec překvapující. Super kniha, doporučuji.