Ochráním tě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Peter May se v novém detektivním románu vrací do prostředí bestsellerové trilogie z ostrova Lewis. Manželé Niamh a Ruairidh Macfarlaneovi vlastní hebridskou luxusní oděvní značku Ranish Tweed. Když se společně vypraví na služební cestu do Paříže, Niamh se nečekaně dozví o manželově poměru s ruskou módní návrhářkou a vzápětí se stane svědkem toho, jak Ruairidh i s milenkou zahyne při výbuchu bomby. Zatímco se pařížští policisté i jejich skotští kolegové pouštějí do vyšetřování, Niamh se v žalu vrací domů na ostrov Lewis. Začne se probírat vzpomínkami na svůj život s Ruairidhem a zoufale se snaží odhalit, kdo by proti jejímu manželovi mohl něco mít. Francouzská policie mezitím vyloučí možnost teroristického útoku a místo něj se přiklání k vraždě. Hlavní podezřelé se na ostrov Lewis vydává sledovat detektivní vyšetřovatelka Sylvia Braqueová. Jedna žena se zaobírá minulostí, druhá je ponořena do vyšetřování. Obě se však postupně přibližují k nepříteli s vražednými úmysly....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398808/ochranim-te-UNB-398808.jpeg 3.3114
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Host
Orig. název:

I'll Keep You Safe (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (56)

Kniha Ochráním tě

Přidat komentář
13werka
včera

Označení "detektivka" se na tuto knížku asi moc nehodí, detektvní příběh je tam až druhý v řadě. Víc se mi líbila linie z minulosti, ten detektivní příběh není nic moc. A konec má zvraty opravdu trochu přitažené za vlasy. Na předchozí knihy z ostrova Lewis to nemá, ale na druhou stranu úplně špatně se to nečetlo.

Karborund
předevčírem

Naprosto bravurně rozjetá kniha, tak jak to umí jen May. Popis krajin, osob, pocitů, návraty do minulosti, to dělá autorovy knihy jedinečnými. Bohužel závěr velmi slušné knihy pokazil celkový dojem a shodil ji do průměru. V tomto případě opravdu velká škoda.

ZuK1
16. června

Už podle hodnocení a zveřejněných komentářů jsem se do knihy pouštěla s vědomím, že k ostrovní trilogii, ale i dalším knihám Petra Maye to bude mít asi daleko a kdyby se jednalo o jiného autora, možná bych se do čtení ani nepustila. Nicméně Petra Maye mám tak ráda, že jsem neodolala a nemohla vynechat ani tuto knížku.
Ano, souhlasím, zvykli jsme si u Petra Maye už na lepší knihy a ten závěr i já považuji za dost přitažený za vlasy, ale 3* si myslím knížka určitě zaslouží.

Pavlína67
16. června

Detektivní román je v tomhle případě spíš zavádějící označení, které ve čtenářích vzbuzuje očekávání, že se jim dostane podobného příběhu, na jaký jsou od Petera Maye zvyklí. Já bych spíš volila označení román pro ženy s detektivní zápletkou. Po tomhle žánru už dnes nesahám, ale díky autorovi bych to udělala i tak. Neodvažovala bych soudit, co autor touhle knihou zamýšlel, jestli měla, nebo neměla být návratem k čemukoli, a jestli se mu to povedlo, nebo nepovedlo. Já jsem četla příběh o velké lásce dvou spřízněných duší ze dvou znepřátelených rodů, která překonala nepříznivé okolnosti a zvítězila nad zlem. Prostě pohádka se vším všudy. Během čtení jsem na to velmi brzy přistoupila a celé si to náležitě užila, i tu poslední stranu. Poručici bych ale raději viděla zahazovat detektivní odznak do dáli než tohle. Když už šťastný konec, tak se vším všudy. Ale co se dá dělat.

ZuK1
15. června

UPOZORŇUJI UŽIVATELE, KTEŘÍ SE CHYSTAJÍ KNÍŽKU TEPRVE ČÍST, ABY NEČETLI NÍŽE UVEDENÝ KOMENTÁŘ Verka777!
Já to bohužel udělala, jsem už hodně za polovinou knížky a díky němu teď už vím, jak se bude příběh v závěru asi vyvíjet a docela mi to prozrazení pokazilo další čtení .... Po pár dnech ale vidím, že už uživatelka doplnila komentář o upozornění, že se jedná o SPOILER ...

Verka777
14. června

SPOILER
Kniha konci hodne neuveritelne. Kdyz se na scene znovu objevil Ruairidh, cetla jsem nekolik vet znovu a znovu a nemohla uverit vlastnim ocim (od dob serialu Dallas, kde vstal z mrtvych Boby, jsem se s takovym nestastnym autorskym kotrmelcem nesetkala). No a posledni stranku jsem snad ani cist nemela. Zaver mi uplne zkazil jinak dobry dojem z knihy...

Ales.BD
14. června

Nic moc. NEdetektivka, kde se na začátku něco tragického stane. Následují dlouhé nudné příhody z minulosti a pak se to nějak kostrbatě uzavře s následným složitým vysvětlováním. Měl jsem problém udržet pozornost, konec mě zklamal a osud francouzské policistky vysloveně naštval.

ADE138
13. června

Možná to není nejlepší kniha od P. Maye, ale já si čtení užila. Jsem ráda za autorův návrat do Skotska.


Autor a jeho další knihy

Peter May

Peter May
skotská, 1951

všechny knihy autora

Kniha Ochráním tě je:

v Právě čtených7x
v Přečtených141x
v Čtenářské výzvě25x
v Doporučených3x
v Knihotéce58x
v Chystám se číst131x
v Chci si koupit29x