Skála přehled

Skála
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155926/bmid_skala-pgt-155926.jpg 4 2554 2554

Ostrov Lewis série

1. díl >

Skotský ostrov Lewis je krásné, ale drsné odlehlé místo bez stromů, bičované větry a pokryté vřesovišti. Topí se tam rašelinou a mluví gaelsky. A snad jen strach lidí z Boha je tam silnější než starost o živobytí. Pod zástěrkou víry však přežívají staré pohanské hodnoty a prapůvodní touha po krvi a pomstě. Na ostrov přijíždí nedávnou ztrátou syna poznamenaný policejní detektiv Fin Macleod, jenž se má podílet na vyšetřování brutální vraždy, spáchané podle stejného scénáře jako vražda, jíž se zabývá v Edinburghu. Fin prožil na ostrově Lewis dětství, takže vyšetřování je pro něho zároveň cestou domů a do minulosti. Setkává se s dávnými kamarády, s Artairem, který si vzal Marsaili, Finovu první lásku, a s mnoha dalšími. Většina z nich ho však nevítá s otevřenou náručí. Fin netuší, že klíč k případu by mohl odemknout i dveře, za nimiž je ukryto tajemství, jež se bezprostředně týká jeho samého. Jakou roli v případu hraje Finova dávná účast při tradiční výpravě na lov terejů hnízdících na nepřístupné nebezpečné skále An Sgeir? Povede tragédie, jež se tam tehdy odehrála, i po všech těch letech k další oběti? Skála je detektivní román vzácné síly a představivosti odehrávající se v kulisách, které připomínají velké anglické romány devatenáctého století. Je možno ho zařadit do kategorie tzv. literary crime, tedy krimi psané kvalitním literárním stylem, přesahující hranice žánru, která je dnes globálně úspěšná především díky severským autorům od Mankella přes Larssona, Nesba a další.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host
Originální název:

The Blackhouse , 2011


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skála. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (587)

Fiddis
31.05.2024 4 z 5

(SPOILER) Podle hodnocení jsem měla trochu větší očekávání. Kniha je napsána zajímavě a atraktivně. Hodně pro mě bylo zajímavé prostředí, ve kterém se to odehrává. Vadilo mi ale (spoiler alert), kolik tam bylo různých nehod/neštěstí a jak byly některé věci propletené a zamotané. To mi přišlo takové nepravděpodobné a tudíž ne moc uvěřitelné. Nicméně za mě je to určitě z těch kvalitnějších knih.

Pisquosus
28.04.2024 4 z 5

Poněkud rozvleklé a hodně popisné, ale ve finále moc fajn knížka. Jdu na druhý díl :)


veverkaVv
01.04.2024 5 z 5

Moc se mi první díl série líbil. Sice trošku se to vleklo v prostřední části, ale nevadilo mi to. Spisovatel má cit pro popis okolí, krás nevšedního prostředí i vykreslení hlavních postav.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Ocenění knihy (2)

2013 - Barry Award (Best Novel)
2011 - Cezam Prix Littéraire Inter CE


Kniha Skála v seznamech

v Právě čtených40x
v Přečtených3 538x
ve Čtenářské výzvě438x
v Doporučených260x
v Knihotéce676x
v Chystám se číst778x
v Chci si koupit119x
v dalších seznamech18x