Peter May

skotská, 1951, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Zpětný ráz

Zpětný ráz - Peter May

Když nejlepší francouzský šéfkuchař Marc Fraysse svolá novináře z celého světa, aby učinil šokující prohlášení, proslýchá se, že mu hrozí ztráta jedné ze tří prestižních ... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
SkálaVýjimeční lidéMuž z ostrova LewisUmrlčí cestaPán ohně

Komentáře (17)

Peter May

Přidat komentář
Norskalesni
25. ledna

Dnes jsem dočetla půjčenou knihu Šachové figuky. Už Skála mne ohromila , ale teď jsem rozhodnutá. Samozřejmě že knihy musím sehnat v originále, ale musím se jet na Hebridy podívat. Tak úžasné líčení lidských osudů posunuje tyto knihy z detektivek do úplně jiné úrovně. Navíc těm lidským příběhům člověk věří.

ddkk
18. ledna

Dobré zprávy z brněnského HOSTa - další očekávaný román z ostrova Lewis Ochráním tě je avizován na letošní březen :-)

TaLu
30.06.2018

Po dočtení knihy Muž z ostrova Lewis, nemohu jinak, než autora zařadit mezi mé oblíbené. A dokonce na jednu z předních příček tohoto žebříčku. Ještě stále ve mě doznívají emoce vyvolané vypravěčským talentem autora, který se doslova "zmocní" čtenáře a nechává ho prožívat příběh spolu s hrdiny. Detektivní zápletky jsou jen kulisou pro rozvinutí dramatických životních osudů. Již kniha Skála mi vyrazila dech, po přečtení druhého dílu jen stojím a před očima se mi objevují obrazy dvou starších lidí zvolna kráčejících po pláži.
Nebo obrazy drsné bouře v nehostinné krajině, kam se já nikdy nepodívám a přesto se mi díky slovům autora stala blízkou. Děkuji a věřím, že svými slovy v nás autor bude probouzet naše lepší já ještě dlouho.
Doplněno po dočtení série: Jsem vděčná, že jsem mohla poznat postavy, kterým autor zprostředkoval život. Věčná touha člověka poznat smysl bytí je ve třetím díle nejvíce patrná. Cítím respekt k daru autora a řadím ho mezi své nejoblíbenější.

ddkk
08.03.2018

Peter May 13. ledna t.r. zahájil autorské turné se svou novou knihou I´ll Keep You Safe (Ochráním tě), a to příznačně na ostrově Lewis.

Vrací se v ní opět na Hebridy. Hlavní postavou je Niamh Macfarlanová, jejíž manžel a jeho milenka jsou záhadně zabiti při autonehodě, a francouzská vyšetřovatelka Sylvia Braque.

Doufejme, že se brzy dočkáme i českého vydání...

janastok
30.01.2018

Mám ráda detektivky kombinované s příběhem a pokud je tam ještě návrat do minulosti, tak to nemá chybu. Tento spisovatel ve svých příbězích z ostrovů vše splňuje. Kniha mě donutila najít mapu Hebrid a google panáčkem je projít. Nádhera!

nadenka13
14.11.2017

Kdy vyjde další pokračování Enzo jsem zjistila , že v originále jsou další dvě knihy a to samé čína další dvě knihy

Jaruš7
14.07.2017

P.M. a jeho Ostrov Entry u mě rozšířil literaturu o kolonku - Aurová četba.

coquine
09.06.2017

Já také samou nedočkavostí objednávám v cizím jazyce (fr) a čínskou pentalogii jsem si užila s celou parádou ( byla jsem také zvědavá, jak to dopadne s hlavními hrdiny a jejich vztahem). Mám ráda, když se mohu"ponořit" do prostředí a kultury. A to mi Peter May zprostředkovává moc dobře.

SaskoMa
17.08.2016

Vyjdou i u nás další tři díly čínských thrillerů? Potřebuju to dočíst, čte se to jedním dechem! Nádhera.

akdar72
21.04.2016

Skvělý vypravěč...

tojsemjelen
03.03.2016

Poslouchal jsem audioknihu Skála v interpretaci Jiřího Dvořáka. Za volant ideální. Řekl bych, že Dvořák svým přednesem ještě umocnil celý příběh. Doporučuji.

moni.ka
10.02.2016

Host už nestíhá. Nejnovější Coffin Road jsem byla nucena z nedočkavosti přečíst v originále. Další bomba, lidi, těšte se ;-)!

Šánka
10.01.2016

Po dočtení Muže z ostrova Levis, musím a potřebuji vypsat své sympatie a obdiv k tomuto autorovi. Nejsou to jen jeho příběhy, co mě baví, ale především jeho úžasný, pestrý vypravěčský styl. Takže mám radost, kolik knih od tohoto skvělého vypravěče, mám ještě před sebou.

Joges
06.03.2015

Peter May si mě získal dokonalým stylem, myšlenkovými postupy a výběrem postav. Je mi jedno, jestli Pán ohně je o něco slabší a Muž z ostrova Lewis zase o něco lepší. Pro mně May prostě píše dobře a číst jeho knihy mě baví a to stačí.

niknikita
02.03.2015

Stačilo si přečíst pár stánek z knihy Muž z ostrova Lewis a okamžitě jsem si zamilovala jedinečné vypravěčské umění Petera Maye. O jeho knížky si musím napsat Ježíškovi :-)

Dymond
10.11.2014

Měla jsem to štěstí, že jsem byla na autorským čtení a musím říct, že Peter May je velice charismatický člověk, který své knihy umí přivést k dokonalosti....

Marčullkas
21.03.2014

AUTOR, KTERÝ MĚ NADCHL ihned po přečtení jeho první knížky! A to se mi stává málo:)