Koupit knihy

Peter May

skotská, 1951


Nahrávám...

Nová kniha

Noční brána

Noční brána - Peter May

Enzo Macleod se vrací vyřešit dvě vraždy, které od sebe dělí celých sedmdesát let. V ospalé francouzské vísce vytrhnou kořeny vyvráceného stromu ze země mrtvolu muže ... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 25 knih

Komentáře (26)

intelektuálka
10.01.2022

V roce 2022 se nám vrátí Enzo Macleod v knize Noční brána ....
Vydává brněnské nakladatelství Host.

vipera
14.05.2021

Většina autorů sází na příběh. Snaží se čtenáře překvapit, šokovat, vytvářejí komplikované až překombinované dějově linky hlavní i vedlejší. Peter May přišel na to, že nejdůležitější je člověk. Jeho postavy jsou vykresleny tak lidsky a živě, že po odložení knihy máte dojem, jakoby vás opustil velmi blízký přítel. Atmosféru knih navíc skvěle dotváří popisy okolní krajiny a živlů. A fakt, že to i s příběhem vážně umí, ukázal v sérii knih z ostrova Lewis, které jsou opravdu brilantní.

janina66
05.05.2021

Poslední dobou jeden z mých nejoblíbenějším autorem. Mezi TOP řadím trilogii o Hebridských ostrovech a Ostrov Entry. Všechny poslouchám jako audio pro krásný hudební doprovod převážně skotská hudba.

ewanek
26.12.2020

(+ SPOILER) Peter May si mě před lety získal tripletem Skála, Muž z ostrova Lewis a Šachové figurky, takže jsem se na jeho další produkci zpočátku vrhala s nedočkavostí. Úrovně prvních tří knih ale už podle mého názoru znovu nedosáhl, a tak k němu po sérii menších (Ochráním tě) i větších zklamání (čínské thrillery) přistupuji obezřetně. A Silent Death bych zařadila k těm středním.

SPOILER ALERT!

Příběh má slibný odpich, když vyšetřovatel Mackenzie svou devastující upřímností postupně likviduje dobré vztahy ve vlastní rodině, na pracovišti i ve "volné přírodě".
Po jednom ze svých kariérních harakiri je mimořádně inteligentní leč asociální detektiv vyslán do Španělska, aby doprovodil zadrženého drogového kápa Jacka Clelanda do Británie. Banální úkol se zdramatizuje, když po příjezdu zjistí, že zločinec utekl a chystá se mstít iniciátorce jeho zatčení. Cleland totiž při běžné policejní kontrole omylem zastřelil svoji přítelkyni a odpovědnost za její smrt připisuje právě zasahující policistce. Padouch je zjevně sociopat a psychopat - ne nadarmo se mu přezdívá Mad Jack - a s podporou svých poskoků z podsvětí a z řad policie dál chladnokrevně kšeftuje s drogami a vykonává rozsudky smrti. Ale jen do chvíle, kdy na soupisce budoucích obětí narazí na těžce postiženou ženu. Pod vlivem její bezmoci totiž začne tát a nejenže jí (fyzicky) neublíží, ale dokonce začne uvažovat o její léčbě a o společné budoucnosti! Což mi připadalo trochu neuvěřitelné - nejen proto, že jeho zesnulá těhotná přítelkyně podle všeho patřila mezi exkluzivní krasavice. A podobný pocit nedůvěryhodnosti jsem měla i z Mackenzieho, jehož "autistické" chování nebylo úplně konzistentní.
Další hvězdu bych sebrala za rozvleklý popis okolní krajiny v pasážích, kde se schyluje k akci - neměla jsem na ně trpělivost. Filmové kameře bych se asi ze spárů nevyvlékla, ale v knize jsem pánem já. :)

Celkově zase jednorázová oddechovka tak za 2,5 hvězdy, kterou s lehkým srdcem pošlu dál.

Hamec
28.09.2020

Luxor.cz, 10.9.2020
Peter May: Jsem závislý na aktuálních zprávách
https://www.luxor.cz/blog/rozhovor/peter-may-jsem-zavisly-na-aktualnich-zpravach/

ddkk
26.09.2020

Brněnský Host avízuje dva samostatné romány Petra Maye: Tichá smrt a Muž bez tváře, které vyjdou na jaře 2021.

ddkk
11.02.2020

V říjnu loňského roku vydal May knihu The Noble Path (cca Šlechtická stezka), odehrávající se v Kambodži a Thajsku v roce 1978. Děj se týká Rudých Khmerů.

Další kniha Petra Maye vyšla letos v lednu (2020) pod názvem A Silent Death (Tichá smrt). Děj se tentokrát odehrává na Costa del Sol ve Španělsku. Jde o příběh krvavé pomsty...

Snad se také dočkáme českého překladu....

1