Muž z ostrova Lewis

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Muž beze jména. Muž bez paměti. Muž, který nemá na výběr. V rašeliništi na ostrově Lewis je nalezeno dokonale zachované tělo mladého muže, které nese stopy po několika strašných bodných a řezných ranách. Policie se zprvu domnívá, že se mladík stal obětí rituální vraždy před stovkami let, avšak vytetovaný obrázek Elvise na mladíkově pravé paži odhalí, že se vražda musela stát mnohem později, ve druhé polovině dvacátého století. Bývalý detektivní inspektor Fin Macleod se mezitím vrací na svůj rodný ostrov. Rozešel se se svou manželkou, s životem v Edinburghu i s kariérou u policie a nyní se snaží obnovit staré vztahy a opravit zchátralý dům svých rodičů. Avšak poté, co testy DNA prokážou příbuzenský vztah těla z močálu a otce Finovy dětské lásky Marsaili Macdonaldové, je Finovi jasné, že jeho návrat domů bude trochu rušnější, než čekal. Tormod Macdonald, dnes již starý muž trpící demencí, celý život tvrdil, že je jedináček a že nemá žádné blízké příbuzné. A Fin zjistí, že Tormod měl dobrý důvod, proč v tomto ohledu lhát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190281/muz-z-ostrova-lewis-gng-190281.jpg 4.61509

Ostrov Lewis 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

The Lewis Man, 2012

Kniha Muž z ostrova Lewis

Gracian1964

Táto druhá časť sa mi páčila viac ako Skala. Malo to väčší odpich, drajv a šmrnc, či ako to nazvať, neviem. možno to bolo spôsobené len tým, že som ju čítal v českom preklade, kým Skalu v slovenskom. Alebo že by zaujímavejší dej? Nepohrdnem teda ani treťou časťou s názvom Šachové figúrky, len kedy sa k nim dostanem, čertvie...

martina2540

Mám ráda Petera Maye, hlavně jeho čínské detektivky. Kniha pro mě byla dobře čtivá, ale závěr nebyl nijak překvapivý.

JurijMilkovic

Mohu jen potvrdit, že první část nebyla tak záživná jako ta druhá část.

martineden

Něco mi tam chybělo, i když atmosféra nehostinného ostrova je dokonale vykreslená.

ydnac

Jedna z nejlepších sérií co jsem četla. Ponurá atmosféra Skotska vás zarazí do křesla pod deku a vy si vychutnáte skvělý příběh. Určitě doporučuji :-)

Schary

Kniha se mi líbila stejně hodně jako první díl. Fin tentokrát vyšetřuje soukromě nález těla z rašelinišť. Jde o vraždu, do které je zapleten otec bývalé lásky Marsaili. Dál řeší neutěšenou situaci svého nově nalezeného syna. Závěr je překvapivý. Těším se na třetí díl a na pochmurnou atmosféru skotských ostrovů.

Nestorkea

Druhý díl série hodnotím lépe, než knihu první. Možná jsem si už zvyklá na autorův styl, možná bylo méně popisů krajiny a prostředí. Mezi detektivky mi úplně nezapadá, ale četla se velmi příjemně.

Arwen777

Návrat na skotské Hebridy byl skvělý. Je pravda, že detektivním románem už bychom to skoro nenazvali, nicméně to knize neubírá na atraktivnosti. Linka ze současnosti je tentokrát omezena, zato můžeme sledovat působivé vyprávění o dětství a mládí otce Marsaili, dávné tajemství, které souvisí s tělem nalezeným v rašelině na ostrově Lewis. Policejní práce je v knize minimum, Fin na vlastní pěst rozkrývá tajemství, které je všechny dostihne. Moc se mi líbí hlavně atmosféra knihy, ponurá jako popisovaná krajina. Ostrovy hrají v podstatě hlavní roli a nám před očima snadno vyvstává tento svým způsobem nádherný kout svět a nelehký život na nich. Psychologie postav a vztahů je brilantně vykreslena a i když už zhruba od půlky tušíte pointu, přesto s napětím čtete dál, abyste mohli s postavami cítit kapky deště, neustávající vítr nebo rozbouřené studené moře a prožívat jejich příběh.
Doporučuji všemi deseti a třetí díl si přečtu hned, jak se objeví v knihovně.

Mrtvá v knihovně
Mrtvá v knihovně