Šachové figurky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Fin Macleod se znovu usadil na ostrově Lewis v souostroví Hebridy, kde kdysi žil jako dítě. Jakožto bývalý policejní detektiv je najat místním majitelem rozsáhlých pozemků jako šéf ostrahy. Pro muže Finových zkušeností by to měl být snadný úkol. Při vyšetřování nezákonné činnosti, k níž na hospodářství dochází, se setkává s nepolapitelným místním pytlákem Piskořem Macaskillem, se kterým kdysi chodil do školy. Ale když Fin Piskoře dopadne při pytlačení, stanou se oba svědky bizarního přírodního jevu, při němž se samovolně vyprázdní nedaleké jezero a na jeho dně se objeví malé zabahněné letadlo s důvěrně známým nápisem na boku. Oba muži vědí, co najdou uvnitř — tělo jejich kamaráda, muzikanta Roddyho Mackenzieho, jehož letadlo zmizelo před více než sedmnácti lety. Když Fin v Piskořově tváři zahlédne i něco jiného než šok z pohledu na Roddyho ostatky, zmocní se ho mrazivá předtucha. Fin postupně odhaluje Piskořovo tajemství, není však ani zdaleka připraven na to, že pravda o minulosti může ovlivnit i budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206918/sachove-figurky-NGy-206918.jpg 4.41222

Ostrov Lewis 3.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Host

The Chessmen, 2012

Kniha Šachové figurky

kerstyn

Peter May i do třetice neztrácí dech. I když mi chvilku trvalo se začíst, byla to opět nádherná jízda na vlnách moře kolem Vnějších Hebrid. Jako samostatné příběhy i jako celek výtečné čtení - příběhy, kdy vás neustále něco překvapuje; příběhy, kde nemusí téct hektolitry krve ani není nutné číst o vyhřeznutých vnitřnostech a přitom je to nesmírně čtivé a kvalitní.

Arwen777

Naposledy jsem z knižní série byla takhle nadšená, když jsem dočetla Milénium, a to už je poměrně dávno. Trilogie Ostrov Lewis naprosto sedla mému čtenářskému vkusu a já nemám, co bych vytkla. Ani není proč, byl to zážitek a já se obdivuji autorovi, který dokáže napsat takové příběhy, které jsou napínavé z detektivního hlediska a zároveň tak lidské a citlivé, že si člověk oblíbí nebo nenávidí protagonisty a soucítí s jejich osudy. Ač hlavním motivem byly ve všech třech knihách poměrně dávné události, všechny mi přišly reálné a napasovatelné i na současnost. Stále naše činy pohání láska, přátelství, touha po úspěchu a naši duši ničí žárlivost, závist a touha po moci a penězích. Je to pořád stejné. A ačkoliv se tyto příběhy halí do detektivního hávu, jsou to spíše romány o osudech lidí žijících v odlehlé, velmi tvrdé krajině a komunitě. Spolu s úchvatným popisem přírody (jak se autorovi podařilo tak krásně a vábivě popsat tak nehostinný kout světa?) knihy tvoří naprosto dokonalý celek. Díky klidnějšímu tempu vyprávění to pro mě byla lahůdka, jejíž konec ve mně zanechal pocit smutku z rozloučení.
Jednoznačně doporučuji.

"Mladí jsou tak pohlcení vlastním životem. A tak snadno zapomenou, že i jejich rodiče mají svůj život."

A zde již jednou citované:
"Nejlepší přátelství jsou ta, která nepotřebují zaplňovat mlčení slovy."

Klára90

Kniha překvapila. Trochu rozvláčnější, než předchozí díly, nicméně stále napínavé. Děj se vrací hodně do minulosti, což mám ráda. Konec mi přišel už trochu natahovaný, ale tak šlo o celkový konec trilogie, tak se chtěl asi autor s postavami pořádně rozloučit a dát k tomu prostor i čtenářům :)
Kniha se mi líbila, dobře se četla, zápletka skvělá

broskev28
27.12.2020

Závěrečný díl trilogie mě mile překvapil - autor netlačí na pilu v dalších osudech Fina a Marsaili, podobný odstup nechává i jejich potomkům. Naopak se opět víc vrací do minulosti a objasňuje osudy bývalých spolužáků a kamarádů. Ani v posledním dílu mě nepřestává fascinovat povaha Donalda, tady se k tomu přidává i postoj církve.
A napříč všemi díly trvá mé nadšení pro popis ostrovní přírody a vodního živlu, takže děkuju nejen autorovi, ale také překladatelce.

EvikU.
11.11.2020

(+ SPOILER) Začátek mi dal tentokrát trochu zabrat. Trochu mi dalo než jsem se začetla. Ale už od nějaký 100 stránky to vzalo obrat a až do konce už to zase byla jízda. Původně jsem tedy přemýšlela na 4 hvězdy, ale nakonec to May vytáhl na plný počet.

SPOILER: Trochu moc nechal tentokrát autor umřít kamarádů. Smrt Donalda mi přišla zbytečná. Konec byl dobrý i bez toho.

Jinak je to ale opravdu čtivá série. Moc se mi knihy od Petera líbí. Tyhle knihy se nečtou dlouho, protože je prostě musíte stále otvírat i když víte, že nemáte čas a ulovíte třeba jen jednu stránku a dál jste napnutý co bude dál. Přeju autorovi, aby i jeho další knihy byly takhle skvělé.

Musela jsem si vyhledat obrázky ostrova Lewis. Nádhera. Tam se musím podívat!!!

Kyri
01.11.2020

No, tedy ufff. Možná to bylo tím, že jsem knihu poslouchala (i když čtené to bylo dobře, je možné, že v reálu bych si trochu pomohla přeskakováním, a neviděla bych to tak zle), ale bylo to hrozně utahané, nudné a iracionální. Je to nejhorší autorova kniha.
V úvodu hrdinové objeví letadlo na dně jezera. Pak autor hrozně dlouho vzpomíná na mládí hlavních hrdinů. Neděje se tam nic. Je to příšerná nuda: hráli spolu ve skupině, ten chodil s tou, ale pak se rozešli. Toho to mrzelo, ale ona na to nedbala. Oni se poprali.... Pak si odpustili, nebo ne? A takle se to vleče 2/3 knihy. Pak to najednou na konci chytne obrat a všechno se to vyřeší. Asi jsem musela přeskakovat, nebo být chvílemi duchem nepřítomná, protože se tam najednou řeší vražda, které jsem si ani nevšimla. Pravda je, že už mi to pak bylo jedno. Pochopila jsem, že už to budu mít brzy za sebou, a tak jsem si poslechla, co se to tam vlastně stalo. Stejně to autor celé zopakoval, takže mi vlastně ani nic neuteklo. I když emocionální projev u soudu, který by reálně nikdy neprošel a nejspíš by skončit trestem za pohrdání soudem, byl taky ubohý. Tuhle hrůzu nezachrání žádné popisy přírody. Je to prostě nuda.

Schary
23.10.2020

Závěr trilogie byl o chlup slabší,ale za přečtení stojí. Opět pěkně popsaná krajina a obyčeje ostrova Lewis. S Finem jsem zabloudila do jeho mládí na střední a vysoké škola a poznala jsem další jeho přátele. Už je skoro jako člen rodiny. K tomuto všemu ještě trošku detektivní zápletky a tajemství a je další super kniha na světě!!!

artepeli
20.10.2020

Opět mě zaujalo zejména bravurně vykreslené prostředí skotských ostrovů. Příběh má také spád, ačkoli sama zápletka mi přišla dost divná. Líbilo se mi i vykreslení postav, posuny v čáse a v neposlední řadě grafické zpracování knihy.

vraždy Skotsko puberťáci tajemství

Peter May