Oběť 2117

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/big_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4.1901
Série:

Případy oddělení Q 8.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host
Originální název:

Offer 2117, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (241)

Kniha Oběť 2117

adoli
předevčírem

Opět staré dobré oddělení Q s jejich typickým humorem. Příběh a osud Asada mě překvapil. Trošku jsem se bála toho, o čem děj je, není to zrovna můj šálek kávy, ale kniha byla dobře napsaná, napínavá, děj odsýpal, vše správně fungovalo a zapadalo do sebe. Spokojenost.

Hkk935
29. dubna

Zase povedená kniha! Konečně víme, co že je ten Asad zač. Kniha má opět velmi napínavý děj, výjimečný popis míst, osob... prostě skvěle napsané a velmi čtivé.


jan7760
20. dubna

Začiatok knihy bol na mňa trochu rozvláčny, ale potom dej nabral rýchly spád. Asad bojoval som svojou minulosťou, postupne odkrýval karty aj pred svojimi kolegami. Záver klasika, všetko dobre dopadlo, veď ako inak...

Dada077
02. dubna

(audio čítal Igor Bareš)
Asada doženie vlastná minulosť a doposiaľ nespomenutá rodina. Potrápi ho pomstychtivý Ghálib so svojou predstavou džihádu. V druhej línii autor vykresľuje ako sa dokáže neúmerné trávenie času hraním počítačových hier vymknúť z rúk mladistvému a vymlieť mu mozog do najnebezpečnejšej formy a miery.
Napísané napínavo a u mňa aj tento diel z oddelenia Q ešte stále za päť hviezdičiek.

sgjoli
12. března

Po Vzkazu v lahvi se tohle stalo mým druhým neojblíbenějším dílem - dílem, kterému dávám 5 hvězd, byť trošku slabších, protože Vzkaz v lahvi u mne zatím stále vede.
V Oběti 2117 se podíváme konečně do Asadovy minulosti a konečně máme možnost ho poznat víc z blízka. Ač by vzhledem k okolnostem mohl někdo namítnout, proč za celých 9-10 let Carlovi ani Rose neřekl o své minulosti ani slovo, těžko soudit, když jsme nikdo nebyl v jeho botách - těžko se chápou motivy a důvody, proč mlčet. Zároveň určitá nevědomost, s níž Asad musel žít, mu také příliš nepomohla se svěřit. Takže mně ho ve výsledku vlastně bylo dost líto, než že bych mu cokoliv vyčítala.
Dějově je to neuvěřitelně akční, napínavé, brutální, bolestivé. Proč jsem to na svém žebříčku postavila tak vysoko, není proto, že bych se ráda vyžívala v brutálnostech či bolesti, ale proto, jak to měl autor vystavěné. Jak mne uměl vtáhnout do děje, uměl naservírovat jednotlivé linky, všechno popsat v živých barvách a vykreslit něco, co by teoreticky mohlo klidně být postavené na reálném základu. Bylo to hodně uvěřitelné a vlastně svým způsobem děsivé.
Zároveň do toho autor zasadil určitý zlom v Carlově životě - otazník, který si vyžadoval odpovědi. Jsem zvědavá, jak tohle autor v dalších dílech rozpracuje a jak to na Carla bude mít vliv.
Do dalšího dílu se pustím dost rychle. A už teď vyhlížím, zda autor mezitím nevydá nějaké další díly, pomalu se blížím k finiši toho, co zatím vyšlo.

Balrog
01. března

Když se komplet celá zápletka zakládá na tom, že manželka i s děckama doprovází manžílka na služebku, přičemž jeho služebka spočívá v invazi do Iráku, takže ona má super nápad být po tu dobu ve Falúdži, tak s tím mám dost problém...

Nunynka
12. února

Začátek byl takový trochu za mě pomalejší,ale až se to rozjelo,tak se nedalo přestat číst. Moc se mi líbilo,že to nebylo jen o Asadovi a i Rose se mohla opět projevit. Jsem zvědavá,koho autor bude řešit v dalším díle.

Kubajzz
11. ledna

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že opět nezklamala. Bylo zajímavé se dozvědět konečně pravdu o Asadovi. Jsem zvědavý na pokračování. Rozhodně doporučuji.

1 ...