Oběť 2117

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4.1577

Případy oddělení Q 8.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Host

Offer 2117, 2019

Kniha Oběť 2117

Terez843
dnes

Další případ oddělení Q, jehož hrdinové nezklamou. Kromě kriminálního případu mě bavily jednotlivé postavy a jejich vývoj. Příběh nebyl až tak překvapivý, hodně věcí se dalo v průběhu čtení odhadnout, ale to mé sympatie postavám z oddělení Q neubralo.

EmaPerkaus

Trochu slabší, měla jsem větší očekávání, tak to bylo asi v tom.

čika

Vyuzivam funkciu nedocitane. Mam uz vyse 300 stran za sebou, ale uz sa nebudem viac nutit. Terorizmus ako tema ma fakt nebavi, ani tie akcne sceny... achjo. Kde je stary dobry Jussi?

Milinito

Ne úplně klasická detektivka, ale nebylo to špatné.

lapagerie
29.12.2020

Nemohu říct, že se mi nečetlo dobře, ale téma mě nebavilo. Terorismu a uprchlíků je všude hodně, ocenila bych spíš klasickou "detektivku"

zdendula31
28.12.2020

Mezi nejlepší díly nepatří,ale přesto jsem přečetla jedním dechem.

callahanh
25.12.2020

Minulost Asada a tajemství kolem ní slibovaly velký potenciál a udržovaly ve čtenářích určitá očekávání. Nedá se říct, že by je Adler-Olsen v osmém románu o Oddělení Q vysloveně zklamal, na druhou stranu ale asi většinu úplně neuspokojil. Dost překvapivě rezignoval na pro něj typický lehce ironický a slovní humor a celý román se odehrává v temnějším duchu, což není primárně špatně, jenže ona zápletka s plánovaným teroristickým útokem připomíná spíše klasický hollywoodský thriller, a i když je docela napínavá a dobře napsaná, ono kouzlo starých nevyřešených případů, které se začínají rozplétat, jí zkrátka chybí. Možná i díky její závažnosti je druhá linie s vraždícím teenagerem dost upozaděna, i když je paradoxně mnohem zajímavější. O čtivosti a spádu děje nemá smysl psát, protože s tím nemá autor žádný problém, neboť píše úsporně, ale nesmírně efektivně. Obět 2117 je na jednu stranu zcela zásadní díl celé série, protože odhaluje Asadovu minulost a čtenář na něj tím pádem získá úplně jiný náhled, na tu druhou je ale asi až moc rozmáchlý a určitou komornost obětoval snahám vytvořit případ s mezinárodním dopadem. To, zda je to dobře, nebo špatně, už si musí každý rozhodnout sám. 70 %

janik6969
19.12.2020

Pokud bych chtěla číst příběh popisující teroristický útok, jeho přípravu, vyvrcholení, emoce kolem toho všeho... bylo by to přesně to pravé, ale bohužel jsem na to nebyla připravená. Chtěla jsem číst další pátrání v dlouho nevyřešených případech, o práci oddělení Q, příběh plný humorných hlášek, díky čemuž jsem si tuto sérii oblíbila... kam se to všechno podělo, už předešlý díl byl jiný, temnější, než ty před nimi. Příběhu, jako takovému, dávám plný počet hvězd, ale lituji toho, že hlavní hrdinové, i sám spisovatel, zestárli, zvážněli, potemněli.