Chlorid sodný

Carl Mørck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Mørckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487634/big_chlorid-sodny-UVF-487634.jpeg 4.2407

Případy oddělení Q 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Natrium chlorid, 2021

Kniha Chlorid sodný

petrzel
dnes

Trochu slabší než ostatní,ale jinak dobrý.

sabina3898
dnes

Oddělení Q jsou moji oblíbenci, mám ráda všechny a baví mě jak fungující tým to je. Příběh byl zajímavý, skvěle se četl, jen ten případ samotný už nebyl úplně k uvěření. Ake vlastně to až tak nevadilo. Dostala jsem skvěle vygradovaný příběh s mými oblíbenými postavami a já byla spokojená.

Danago
dnes

Za mě velká spokojenost. Opravdu kvalitně návrat k prvním třem dílům. Napínavé, zajímavý případ i když malinko méně vtipné, ale to zase tak nevadilo. Zápletka je dokonale promyšlená i motiv pachatele, i když modus operandy : vykonávám rozsudky a vlastní spravedlnost, je mnohokrát zpracován, tak tady toto téma bylo hodně zajímavě uchopeno. Sériový vrah, který už toto provádí hodně dlouho.
Návrat k tématu nastřelovací pistole už jsem ani nečekala. Jsem moc ráda, že i když jsem četla první díly velmi daleko bez problémů jsem vplula do děje . A ano samozřejmě teď budeme netrpělivě čekat na další díl.

playada

Nuda. Nic nápaditého. Stokrát omylane modus operandi. " Jsem prodloužená ruka boží a vykonávám rozsudky ". Snad trošku zajímavá vedlejší dějová linka, totiž Karl a údajné držení drog...

IVANA0123

Vzhledem k některým komentářům jsem se trochu bála, že to tentokrát nebude tak dobré. Ale bylo, bylo to opět skvělé. Sestava z Q nezklamala a její mravenčí práce slavila úspěch, ale... Teď po dočtení vím, že další díl budu vyhlížet opravdu netrpělivě, protože... Tak strašně bych chtěla mít to pokračování hned. :(
Jediné co mi trochu dělalo potíže u tohoto dílu, bylo to množství postav a jmen, ale postupně jsem se zorientovala a v nejhorším zalistovala pár stran zpět. Jinak bych nekritizovala nic, námět super, nasazení stoprocentní a klasicky neuvěřitelné napětí. Mě autor tedy rozhodně nezklamal. 5*
(1/23)

yellow

Oddělení Q už není tím, čím bývalo. Příběh byl sice zajímavý a mělo to spád, ale něco tomu chybělo. Nebo možná přebývalo. A za ten cliffhanger by autora patřilo kopnout do zadku.

Kubajzz

Opět poslechnuto jako audiokniha, četl Igor Bureš. Zajímavý námět, mělo to děj i spád a otevřený konec jasně dává znát, že se můžeme těšit na další díl :-) Jsem zvědavý, co vyplave z Carlovo minulosti. Rozhodně doporučuji

Timkim

Tahle kniha se mi vážně líbila. Několikrát jsem se přistihl, že vlastně fandím pachateli. Až teda ke konci nejsem začal fandit Carlovi a jeho týmu. Téma velice zajímavé, ale s tím Covidem ti malinko přehnal. Nicméně hvězdu za to nesrazim. Výborný poslech s otevřeným koncem. Už se moc těším na pokračování.