Chlorid sodný

Chlorid sodný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487634/bmid_chlorid-sodny-UVF-487634.jpeg 4 683 154

Případy oddělení Q série

< 9. díl

Carl Mørck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Mørckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Natrium chlorid , 2021

IreneP
30.10.2022 4 z 5

Jeden z nejlepších případů oddělení Q, které opět dokáže propojit několik starých případů, ve který se vyskytuje NaCl. Po předchozích dílech, které byly hodně osobní, co se týče pracovníků oddělení Q, tentokrát vyšetřování "slaných" případů neodhaluje nic z minulosti postav. Nechci tu prozrazovat něco víc, ale musím napsat, že ta skupina žen, která se mstí za prohřešky proti slušnému chování, ta mě bavila. Navíc se opět vracíme i k případu s nastřelovačkou, a to dost zajímavým obratem ve vyšetřování. Knížku jsem poslouchala opět jako audioknihu, kterou doporučuji. Už se nemohu dočkat dalšího dílu, protože jedno, pro oddělení Q vlastně nejdůležitější, téma zůstalo otevřené.

technik1965
25.10.2022 5 z 5

Super napínavé od začiatku až po koniec. A zasa pootvorené dvere k ďalšej knihe.

momo01
24.10.2022 3 z 5

Neuvěřitelné, že se autorovi podařilo napsat thriller téměř bez napětí. Od J.Adler-Olsena bych to nečekala a hlavní zápletka mě bohužel nudila. Naštěstí stejně jako v předchozích knihách se i zde vyskytují humorné momenty, vtipkování mezi členy týmu a Asad pořád vypráví o velbloudech a plete idiomy. Jen má těch starostí nějak moc a Carl už taky není takový řízek, jako býval. Tak uvidíme, jestli si šetří dech do posledního dílu.

„Lituju že jsem vás do té polízanice zatáhl, znamená to totiž že se nemůžete vrátit domů, dokud to nevyřídíme, ledaže byste se toho rozhodli z fleku nechat a přerušili se mnou veškeré styky. Nejhorší to bude určitě pro tebe, Asade, kvůli Marwě a dětem. Jak to vidíš?“
Asad vypadal, jako by mu v hlavě vířil divoký rej myšlenek a vůbec se netvářil nadšeně. Pak se upřeně podíval na Karla. „Jsem z toho opravdu špatný, Karle, ale bohužel netuším, co je to polízanice.“

„Trefili jsme hřebík na paličku.“

„Bude to velký úkol, jak řekl velbloudí samec, když narazil na stádo divokých velbloudic.“

ela1972
23.10.2022 4 z 5

Kniha mě že začátku dost štvala díky množství různých postav a případů. Potom to do sebe začalo zapadat a hle, dobré čtivo. Od autora jsem ještě nic jiného nečetla, tak uvidíme...

ydnac
22.10.2022 5 z 5

ODDĚLENÍ Q MÁ OPĚT NABITO

Tentokrát míří na vraha, který vraždí s pravidelnou přesností, podle svého plánu.
Mrtvol je hodně.
Vraha pohání velmi silné přesvědčení.
A čas běží…
K tomu Carla dostihl starý případ a kufr plný peněz a drog.
Napínavé jako vždycky a Asad jako vždy nezklamal :-)
Rozhodně doporučuji :-)

„Deset milionů!! Myslím, že Marcuse třepne,“ ozval se váhavě Asad.
„Klepne, Asade, těsně vedle.“ Carl se usmál.

Klidně za to položím hlavu na špek.
Carl si to představil. „Říká se na špalek. Popravčí špalek, vždyť víš.“

harena
15.10.2022 5 z 5

Opět vynikající kriminální román, nic neztrácí na tempu oproti předchozím dílům, zajímavé je, co všechno může fanatický, psychopat vymyslet. Tentokrát pomůže mord partě opravdu náhoda, jinak myslím, že by to těžko zvládli, bylo to o fous. Ovšem šéf Marcus mě na konci opravdu rozzlobil. Teď budu nedočkavě čekat na pokračování.

TomHr
13.10.2022 5 z 5

Zábavnost příběhů Carla, Asada, Rose a Gordona měly v minulých pokračováních jednoznačně sestupnou tendenci. Chlorid sodný ale potěšil, kvalita série je opět na vzestupu, i když Asad stále není tím, čím býval – syrský tvrďák se obtížně vyrovnává s rodinnými trablemi. Nicméně Adler-Olsen vymyslel zajímavou zápletku, zasahující daleko do minulosti. Kniha je napínavá, zamotanými dějovými liniemi udržuje posluchače ve střehu. Rozuzlení je nakonec jen částečné, uvidíme, jakým směrem se bude ubírat starý Carlův případ s hřebíkovačkou. Tentokrát se na další díl série těším jako v dobách Zabijáků či Vzkazu v láhvi.

Kanylka
11.10.2022 2 z 5

Nejslabší co jsem od autora četla

lapagerie
06.10.2022 4 z 5

Tohle byla zase správná detektivka, jako ty první v sérii. Žádná zbytečná omáčka kolem. Jo, Carl má zjevně zaděláno na problém a autor má hezký odrazový můstek pro další díl. Ale vůbec to neruší ve sledování zápletky.

INCOGNITOREADER
05.10.2022 5 z 5

Předchozí dva díly se mi moc popravdě až tak nelíbily a docela jsem se bál jak dopadne tento díl. Bál jsem se zbytečně. Připadá mi, že se kvalita blíží prvním dílům série! Sériový vrah, který tu figuruje operuje už dlouho. Má dost zajímavý důvod, pro to co dělá a tím je celý případ zajímavý. Líbí se mi, že je kniha opravdu napínavá.
Samozřejmě mě zajímalo co se bude řešit dál, když Asadova minulost byla odhalena.
Autor se s tím popasoval dost dobře. Vzal událost z minulosti, která je čtenářům známá, ale lehce ji obrátil a mrštil ji hlavním hrdinům do obličeje s takovou sílou, že to asi jen tak někdo nečekal.
Navíc je tu otevřený konec, který přímo křičí po pokračování!!! Tak Jusi, kde je?!

Hella
27.09.2022 3 z 5

Za mě příliš zdlouhavé, o takových 150 stran méně by knize určitě prospělo. K tomu časté zmínky o covidu, nepřetržitě depresivní Asad a ten úplně s prominutím pitomý závěr? Začínám se obávat, že to nejlepší ze sebe autor vydal na začátku série a od nějakého 7. dílu jde bohužel celé odd. Q pomalu, ale jistě do kopru.

Ivan F
25.09.2022 4 z 5

Takto: kniha o kôpkach soli je napísaná zručne a veľmi dobre sa číta, to pán Adler-Olsen skutočne vie. Lenže oddelenie Q je z môjho pohľadu tak trochu v rozklade, už to nie je tá stará partia, ale zbierka potácajúcich sa indivíduí. Najmä postave Asada spisovateľ ublížil, je z neho ufňukanec, naopak z Carla spravil tak trochu zmes viacerých testosterónových charakterov v jednom, ktorý však potrebuje okuliare na čítanie, ťažko sa hýbe, nevládze s dychom a podtrhnuté spočítané - nesvedčí mu to. Takisto mi zmienky o Covide nepridali na nálade, čoho je moc, toho je príliš. Naopak, otvorený koniec mi nevadí, teším sa, ako policajnému šéfovi v ďalšom pokračovaní sklapnú zuby.

Šárka.Šála
24.09.2022 3 z 5

Umí i to lépe...za mne trochu moc jmen a zdlouhavé. Prokousávala jsem se k závěru celý týden. Každopádně jsem zvědavá na pokračování.

david847
18.09.2022 4 z 5

Opět skvělé čtení. Pozor, na případech dvojice z Oddělení Q může vzniknout závislost :-)

Boruvka.cerna
17.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Bylo to fajn čtení, jen si autor mohl ještě pár kapitol počkat, než prozradil pachatele. Covid mi tam kupodivu až tak nevadil. Asi jsem nečetla všechny díly, protože si neuvědomuji párkrát zmíněný případ s hřebíkama. Otevřený konec - ok,ale ať si pohne s jeho napsáním :)
Poslední cca čtvrtina knihy byla napínavá, ale předtím byla hluchá místa. Autora mám ráda, viděla jsem i filmy a doufám, že zase nějakou knihu zfilmují.
Téma fanatismu mi ale v tomto případě moc nesedlo, něco tomu chybělo.

rezzba
15.09.2022 5 z 5

Prostě pecka. Šetřil jsem si jí,abych nečekal dlouho na další díl. Bože jak mně chybí uřvaná Rose,Asad a jeho přeřeky okořeněné vtipy o velbloudech a Carl a cigarety. Opravdu výborná kniha. A proto mě štve když vidím, že 5 hvězd tu dostávají průměrné krimi jenom z toho důvodu, že jsou ze severu a na obálce klasicky napsaný bestseller.Carle budu držet pěsti.

janastok
10.09.2022 4 z 5

Dobré čtení, ale zdá se mi, že oddělení Q trochu ztrácí dech a šmrnc. A otevřený konec a znovuvytažení starého případu mě nenadchlo.

astra3
08.09.2022 5 z 5

Kniha splnila moje očekávání. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Super čtení.

111moni
07.09.2022 2 z 5

Ten konec myslí jako vážně? Nebudu psát, že je kniha top, působí na mne dojmem, jako by se všichni pohybovali někde v časoprostoru, bez gravitace, neukotveně, rozplizle...zápletka je taky tak nějak prostředkem, čekala jsme, že na konci bude nějaké řádné vysvětlení, ale tohleto mne nějak neuspokojilo. Shrnu to, bylo to takové ublemcané.

kahuda01
07.09.2022 2 z 5

(SPOILER) Nuda a šeď, první polovina utrpení pak se to trochu zlepšilo, velice brzy vyzrazen pachatel, ale náboženská fanatička? WTF? Já chci zpátky starou Rose s jejím alter egem, chci vtipného Asada a ne ufňukanou trosku, a Carl? Jen stárnoucí úředník na policejním oddělení. A navíc nesnáším otevřené konce, když nemohu hned začít číst další díl... Je to tak na 50% - měl bych dát tři hvězdy, ale protože vím, že Jussi má na mnohem víc, tak musím dát dvě.