Chlorid sodný

Chlorid sodný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487634/bmid_chlorid-sodny-UVF-487634.jpeg 4 683 154

Případy oddělení Q série

< 9. díl

Carl Mørck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Mørckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Natrium chlorid , 2021

markulina711
05.09.2022 5 z 5

Po slabém Selfie a Oběti jsem si myslela, že to půjde s oddělením Q do kopru. Ale nový díl překonal všechna očekávání a navíc rozehrál zajímavé pokračování, už aby vyšlo. Všivák Anker mi totiž táhne hlavou celou sérii a konečně bych se chtěla dočíst všeho.

vera4669
05.09.2022 4 z 5

Na další díl jsem se hodně těšila, a zklamaná nejsem. Taky mě nebaví číst o covidu, ale to nebylo tak na sílu a dalo se to přežít. Příběh jako takový byl zajímavý, ale něco tomu chybělo, konec je otevřený a já jsem zvědavá, jak se se Carlova minulost vyřeší a jaký bude další díl, snad se brzo dočkáme .. :-)

JustWomen
29.08.2022 2 z 5

Nemastné, neslané, nesympatické postavy, nudný styl psaní a k tomu ty zmínky o coronaviru, o kterém už nechceš slyšet. Zklamání.

Dada077
28.08.2022 5 z 5

asi som už rozmaznaná všetkými detektívnymi a kriminálnymi dejmi, Chlorid som čítala zo začiatku bez veľkého zaujatia, prebrala som sa až pri Gordonovi, ale Olsen je majster pera, nakoniec zaujímavé...
jo, nebyť tiav (velbloudů) , životu ako takému, by sme ťažko rozumeli :)

rumova_kulicka
26.08.2022 4 z 5

Už se mi to zdálo trochu překombinované a ne moc reálné, ale i tak mě to bavilo a ráda jsem se zase vrátila ke starým známým a k velbloudům :-)

Iriska62
23.08.2022 5 z 5

opět super kniha od spisovatele

happy-smile
20.08.2022 5 z 5

Už je dílů spousta a tak uvidíme, jak dlouho v tom Jussi ještě bude pokračovat. Každopádně tímto dílem začíná nová éra po rozluštění tajemství Asadova života. A i když se tím dostáváme do vážnější roviny než jsme zvyklí, musím říct, že kvalitě to nic neubralo.

PetK
20.08.2022 4 z 5

Já je prostě miluju, ty divné lidi z oddělení Q. :-) Vlastně už je mi (no, ne úplně samozřejmě) jedno, jaký případ vyšetřují, baví mě je sledovat. Tady si nemůžu stěžovat ani na případ a samozřejmě ani na "rozuzlení" dlouhodobé dějové linky. Jen doufám, že J. A. Olsenovi nebude trvat další dva roky napsat další (prý poslední) díl.

Hakate
18.08.2022 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak super.
Nebudu srovnávat se Složkou 64, ta je zatím stále nepřekonatelná a asi i autorův strop.
Nicméně po příšerném Selfie a o trochu lepší Oběti, se nám děj a zápletka trochu zvedá.

První polovina knihy je taková nemastná, neslaná, ale čitelná. Druhá část knihy už má velký spád a pořádně se rozjede.
I když kniha není plná zvratů, kdy marně přemýšlíte, zda za tím stojí ten nebo tamten, tak je velmi pěkně propracovaná.

Na Carlovi se už podepsal zub času, takže je hodnější a takový odevzdanější, Rose je zase až moc obyčejná. A z Asada už máme zase našeho oblíbeného vtipného Velbdoudáře.

Teď už jen doufat, že na dalším díle si dá Olsen obzvlášť záležet a hlavně, že bude brzo napsán a nebude na něj čekat jako na Vichry od Martina .

april4
17.08.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, tradičně skvěle napsané.......ale - nějak mi nesedělo chování hlavních postav, Carl byl na můj vkus až moc hodný, Asad moc usedlý, Rose málo extravagantní. Nicméně pořád špička ve svém oboru. Další díl by měl mistr Adler-Olsen napsat co nejrychleji, neboť nevím, jak to čekání vydržím :-)

raty
13.08.2022 4 z 5

Tento díl za mě rozhodně nepatří k těm nejlepším v sérii.
Jak psal Čef, jedná se opravdu spíš o pohádku pro dospělé. Velmi čtivé, ale poněkud překombinované. Moc mě mrzí, že se lehce vytrácí i humor a chemie mezi postavami. No, četlo se mi to dobře a konec jako u všech předchozích dílů velmi napínavý a tentokrát s otevřenými vrátky (spíš vraty) do dalšího pokračování. To si určitě ujít nenechám.

certchlup
12.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobře a vtipně napsané. Zápletka nepříliš nápaditá - duševně nemocný pachatel. Škoda, v případě blázna je dost obtížné vydedukovat motiv.

Susan94
08.08.2022 4 z 5

Určitě jeden z těch povedenějších dílů série. Zajímavá zápletka, možná těch postav bylo trochu víc na zařazení v ději, nicméně to celé dávalo smysl a moc pěkně se to četlo.

leny.wood
07.08.2022 5 z 5

Naprostá dokonalost. Jussi, pospěš s dalším dílem!

Kopretinka784
05.08.2022

První kniha tohoto autora. Od začátku jsem bojovala s postavami. Ale nevzdávala jsem to. Bohužel jsem musela knihu odložit, kvůli četbě jiné (Mizení - Březina). Majitelka si ji chtěla vzít na dovolenou a mě ta kniha lákala. Po jednodenní odluce (fakt se Mizení četlo samo) jsem se k NaCl vrátila a snažila se dát bojovat s novými postavami. Ale i starými, protože jsem zapomněla, kam je zařadit. Oběť ? V současnosti nebo v minulosti? Navíc ta severská jména.
Snažila jsem se do 250 strany. Ale vycítila jsem, že to tentokrát pro mě není to pravé ořechové. Přestože čtenáři hodnotí kladně, já ji odkládám. Snad příště.

ewi
04.08.2022 5 z 5

proste oddelenie Q je moja srdecna zalezitost... i tentokrat nesklamalo...a cakanie na dalsi diel bude nevydrzatelne :)

bookcase
01.08.2022 5 z 5

Nuž, to bola jazda, pane gazda! Masakrální, čekala jsem, co se z těch zdánlivě nesouvisejících linek vyvine. Asad boží jako vždy, Gordon a Rose taky a Carl? Sakryš, sakryš, co ten konec? Potřebuju další díl!

Obelix15
31.07.2022 4 z 5

Ale jo, mně se to líbilo! Postavy i děj napínavý a šmrnc tomu dodaly i vedlejší dějové linie. Opět se řeší akce "Amager" a jsem rád, že neskončila v propadlišti dějin. Potěšila mě, že má autor tendence vracet se k počátečním dílům série, co nápaditosti a projevu se týče. Po mírném zklamání ze Selfies a po vydařené Oběti 2117 má děj opět stoupající tendence. Možná bych měl menší výtku k "opravování" přeřeků Asada. Ano, občas to bývá vtipné, ale když je to 5x za kapitolu? Za mě jinak dobrý! :-)

Ticiana
28.07.2022 4 z 5

Vážně to skončilo takhle?! Jsem zvedava, jak dlouho se bude cekat na další knihu. Tentokrat tady bylo fakt hodně postav, které se mi trosku motali. Počteníčko skvele, žádné nudné části. Tohle se povedlo.

Nina291
26.07.2022 5 z 5

Olsenova klasika, pomalý rozjezd ale finiš .... ten teda stojí za to. Jsem zvědavá jak to s Carlem dopadne