Chlorid sodný

Chlorid sodný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487634/bmid_chlorid-sodny-UVF-487634.jpeg 4 683 154

Případy oddělení Q série

< 9. díl

Carl Mørck a oddělení Q se vrací s již devátým případem. Šéf oddělení vražd Marcus Jacobsen se setkává se svým nejlepším vyšetřovatelem Carlem Mørckem nad případem, který na něj hluboce zapůsobil. Zaměstnancům oddělení Q začne růst pod rukama nepříjemná spleť případů. Zvláštní úkol donutí Carla, Asada, Rose a Gordona, aby se semkli pevně dohromady. Poté co se oddělení Q ponoří do vyšetřování úmrtí výrazných osobností, která byla zatím považována za sebevraždy nebo neštěstí, odhalí v nich daleko horší vzorec jednání a vše nasvědčuje tomu, že zanedlouho zemře další člověk. Aby zabránili kruté smrti, pustí se v obtížné době proticovidových opatření s typickou dávkou humoru a soudržnosti do zavilého boje o čas. Jenže mezitím se z Carlovy minulosti jako had, který konečně zavětřil svou kořist, vynoří docela jiný případ.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Natrium chlorid , 2021

Arlienen
28.06.2022 4 z 5

Musím se přiznat, že mi trvalo, než jsem se pořádně začetla. Poslední knihu o oddělení Q jsem četla v roce 2019. Proto mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a udělala si obrázek o jejich životě. Samozřejmě Asad a jeho přísloví s velbloudy byla opět poučná.

,,Však víte, když mají v zoologické zahradě porazit velblouda, natáhne si flekatou kůži a schová se mezi žirafy."

Bylo mi líto Carla. Nečekala jsem, že se mu něco takového může stát. Doufám, že se to vyřeší v jeho prospěch v dalším díle. Určitě mu jeho tým pomůže, tak jako vždycky.

Didi15
27.06.2022 5 z 5

Opět brilantní:) tato čtveřice vyšetřovatelů je parádní a skvěle baví , plus navíc skvělý příběh, takže co víc si přát:) Snad jen další díl :D

Jančislava
25.06.2022 5 z 5

Člověk tak dlouho čeká na další díl a pak je hned pryč. Já jsem spokojená, sice by mě zajímalo jak to bylo s tím velbloudim stádem a oslem dál, ale jinak moc pěkné. Obešla bych se bez případu kolem Carla, raději mám klasické staré případy a ne tyhle zamotanice. No a teď zase čekat na další díl.

Titas9001
23.06.2022 5 z 5

Adler-Olsen je pro mě povinná četba a Chlorid sodný nepřinesl žádný šok a já se od doby Nesmírného zase dočkala toho, co je pro autora charakteristické. Úzká skupina našich oblíbených nesourodých vyšetřovatelů a zajímavý případ dokonale vyšinutého pachatele. Asad je prostě nepřekonatelná postava a celkem trefně je poznamenáno, že pokud bude chybět v dánštině slovo pro jistý význam, tak Asad to jistě dá do pořádku. Carla pořád ještě pronásleduje to, co je zahaleno tajemstvím po celou sérii, co ho připravilo o klid a snad se někdy dočkáme rozuzlení. Na Gordona si začínám zvykat. Bavilo mě to, a proto doporučuji.

Evelin2506
19.06.2022 4 z 5

Začátek pro mě byl dost chaoticky a nějak jsem se nemohla začíst. Nicméně zápletka zajímavá. A ten konec je jasný začátek dalšího dílu. Moc se těším.

PéEm
19.06.2022 4 z 5

Opět poutavé, zajímavé čtení. I když je znám pachatel, musíte číst dál. Ale ten konec...

ddkk
18.06.2022 4 z 5

Oddělení Q řeší další případ. Tentokrát se zdá, že někdo rafinovaně a promyšleně už léta vraždí, aniž by si toho policie všimla. Jediná stopa, kterou neznámý vrah po sobě zanechává, je sůl. A nebyl by to skvělý, byť dost nestandardní tým Carla Mørcka, aby zločince neprokoukl...

Tentokrát se případ dlouho odehrává kolem odhalování podezřelých úmrtí v minulosti a pořádné grády nastanou až v okamžiku, kdy je potřeba vraha dopadnout. A věc se komplikuje. Samotný Carl se ocitá v hledáčku policejních kolegů...Je našlápnuto na pokračování.

Jak říká Asad: "No jo, zpátky na velblouda...!"

Určitě doporučuji.

lalela
18.06.2022 4 z 5

Skvělá napínavá detektivka, sice je od půl knížky jasné, kdo je vrah, ale nic neubírá tomu, že musíte prostě číst dál, protože chcete vědět proč a jak. Jednu hvězdičku ubírám za covid, ten mi tam neseděl, možná to bude zajímavé, až to někdo bude číst za deset let. Jinak doporučuji, nemohla jsem se odtrhnout.

FilipHaring
16.06.2022 3 z 5

Chlorid sodný nás ubezpečil že určite bude pokračovanie ale už sa iste blížime ku koncu. Motív knihy bol v skutku zaujímavý ale koniec ľahko čitelný. Autor sice zahrnul aktualnie dianie do knihy ale akosi sa vyčerpal pred koncom.

Aligator805
16.06.2022 5 z 5

Zase super čtení a další parádní případ oddělení Q. A Assadovy vtipy o velbloudech nemají chybu.

iveta3689
14.06.2022 4 z 5

Prima čtení. Není tam žádný nečekaný zvrat, všechno rozumně plyne, ale neubírá to na napínavosti.

astroweb
13.06.2022 4 z 5

Autor, který mě nikdy nezklamal. Poutavé a napínavé čtení psané skvěle čtivým literárním jazykem.

petrarka72
12.06.2022 4 z 5

Oddělení Q je vždycky zážitek. Tentokrát případ "anděla smrti", Carl vyšetřující na útěku, koronavirová doba v pozadí a nový význam rčení "sůl nad zlato". A jako vždy otázka k zamyšlení - když jsem bez viny, mám/ mohu/ musím hodit kamenem? Případně mám právo organizovat kamenující a velet jim? Kdo určí míru viny toho druhého? A kdo té mojí?

knihomolka525
06.06.2022 5 z 5

jsem opět nadšená že jsem se dostala k dalšímu příběhu v řadě .Jen co mi byla kniha doručena okamžitě jsem vařila kávu a četla a četla.....Spokojenost o to větší, že pokud jste viděli filmy s Morckem tak v knihách dostaly postavy tváře.Při čtení jako by mi běžel před očima film.Parááááda.Tato kniha má v podstatě schéma typické pro Sever a Olsena =prolíná se minulost s přítomností té které postavy.Doporučuji