Jančislava Jančislava komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Od knihy jsem toho moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Kniha měla spád, špetku humoru, zajímavý děj... Měla jsem ji přečtenou rychle a moc se mi líbila.

10.02.2021 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Mě se kniha líbila. Colter je sice vševěd, který vše prokoukne dopředu, ale proč ne. Jeho postavu mám celkem ráda, jen jsem si nepamatovala nějaké detaily z minulé knihy, které se týkaly jeho otce. Celkově mě kniha zaujala a četla se pěkně.

05.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha se mi líbila jen konec mi přišel už takový tezkopadny. Začátek se mi líbil nejvíc, postoj k životu, žít přítomnosti, brát věci tak jak jsou. Moc zajímavé.

26.01.2021 4 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha pro mě nebyla už tak zajímavá. Ráda jsem se se dozvěděla, co bylo dál, ale myslím, že v jedné knize by to stačilo. Jsem ráda, že se děj na začátku nezamotal, jak jsem si zprvu myslela. Hodnotím jako průměr.

15.01.2021 3 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi četla hezky, příběh pěkně plyne. Zdravotnictví v této době pro mě bylo zajímavé. Jsem s knihou spokojená a jdu na druhý díl.

11.01.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Opět úžasná kniha, četla jsem po nocích a vůbec se mi nechtělo jít spát. Velmi zajímavé téma a moc hezky napsané. Paní S. mi ke konci přišla moc bojácná, což mi k ní tolik nesedelo, ale i tak jsem moc spokojená.

06.01.2021 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Zajímavá kniha a jsem ráda, že jsem se o doktorce Kalalove dozvěděla. Její život je velmi zajímavý. Sice bych ocenila více detailů, zvláště že života v Bagdádu a o jejich pacientkach, ale i tak jsem spokojená.

22.12.2020 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Knihu jsem dlouho odkladala, protože jsem četla, že je to těžké čtení pro matky a to zvláště pro ty co mají syna. Je pravda, že zacetek nebyl pro mě příjemný. Podle názvu jsem čekala něco trochu jiného, ale příběh se mi líbil. Zajímavý námět. Jsem ráda, že jsem zase mohla potkat postavu z jine knihy. Konec se mi líbil, protože nebyl příliš komplikovaný a naštěstí ani moc děsivý, což jsem uvítala neb jsem knihu četla vždy večer před spaním. Za mě mohu knihu doporučit dál.

05.12.2020 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Po knize Posledni nádech, která se mi moc nelíbila, jsem neměla velká očekávání. Naštěstí mě kniha mile překvapila. Stíny nad zalivem se mi líbila hodně a tahle kniha se ji skoro vyrovná. Krásně popsána atmosféra na lodi, hlavní zápletka zajímavá. Líbí se mi, že na konci má čtenář pocit, že už ví vše a poslední stránka vás překvapí ještě jednou. Knihu mohu doporučit a 4 hvězdy dávám proto, že stíny nad zalivem byla o hvězdu lepší.

13.11.2020 4 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Asi jsem od knihy čekala trochu něco jiného. Připomínalo mi to spíše červenou knihovnu. Jediná zajímavá linka byla ze vzpomínek babičky, ale bohužel byla vcelku okrajová. Mohu doporučit jako oddechovou četbu.

04.11.2020 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Na knihu jsem se těšila, ale přišlo spíše zklamání. Výhodu to mělo v tom, že to bylo krátké. Děj byl nijaky, bez větších zajímavostí. Spousta věcí nevysvetlenych a když tak jen v naznacich. Četla jsem na toto téma lepší knihy. Tři hvězdy dávám za dobrý začátek.

27.10.2020 3 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Série doctena a je mi to až líto. Osudy postav mě bavili a zvykla jsem si na ně. Škoda, že se nerozlustily určité záhady, ráda bych věděla jak to bylo a proč. Celá série se mi libala s každým dílem víc. Oproti seriálu jsem se dokázala občas vzít i do Lili, která v seriálu byla více nepřístupná. Konec mohl více rozvést konce jednotlivých postav, ale jsem spokojena a bude se mi stýskat.

19.10.2020 5 z 5

Hmm tak třetí díl nabral obrátky. Musím říct, že jsem konec zhltla v jednom čtení. Těším se na poslední díl.

11.10.2020 5 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Druhý díl mě bavil více. Je nabitý událostmi, které vás nutí číst dál a dál. Doporučuji a jdu na třetí díl.

05.10.2020 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Přiznám se, že jsem nejdřív viděla seriál a pak teprve začala číst, protože se mi nechtělo čekat na další sérii. Kniha se čte pěkně a lépe chápu pocity obou hlavních hrdinek, zejména Lily. Pasáž která mě nebavila v seriálu mě nebavila ani v knize, ale zbytek byl moc hezky. Rozhodně jdu pokračovat dalším dílem.

26.09.2020 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Nejprve jsem četla Stíny nad zalivem a kniha byla krásná, plná tajemství, propracovaná. Koupila jsem si tedy i Poslední nádech a mám pocit jakoby to psal někdo jiný. Jakobych četla červenou knihovnu. Žádné překvapení ani napětí se nekonalo. Zápletka skoro nijaka a průhledná od počátku. Dost často jsem používala rychlocteni a preskakovala věty, což téměř nikdy nedělám. Mrzí mě, že jsem si knihu koupila, protože znovu číst určitě nebudu.

18.09.2020 2 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Pěkný příběh. Kniha se četla dobře a byla zajímavá. Škoda, že to není úplně dle pravdy, že jsou tam příběhy, co se nestaly - myslím to z první války a Františka. Ale jsem ráda, že jsem se o něm dozvěděla více.

09.09.2020 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Opět krásná kniha plná napětí a překvapení. Mohu jen doporučit.

07.09.2020 5 z 5

Clayov most Clayov most Markus Zusak

Na knihu jsem se těšila. Líbí se mi jeho knihy, ale tady prošlo zklamání. Já se vůbec nemohla zacist, protože mi to nedávalo smysl, nerozuměla jsem co píše a o čem. Postupně se to zlepšilo, ale i ke konci jsem si musela přečíst něco několikrát, ale stejně jsem to ne vždy pochopila jak to myslí. Příběh je krásný, ale styl vyprávění je nepřehledný. Škoda, bránilo mi to se do děje úplně ponořit. Příběh můžu doporučit dál, ale s knihou je to horší.

27.08.2020 4 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Mě se nový hlavní hrdina líbil. Příběh byl dobře napsaný, pár zvratů tam bylo, ale nebylo toho moc. Těším se na další díl.

08.08.2020 5 z 5