Hra na nikdy

V Silicon Valley záhadně zmizela mladá žena. Protože policie se k pátrání staví vlažně, otec pohřešované najme Coltera Shawa, který se živí jako lovec odměn. Cestuje po celé zemi, pomáhá policii při pátrání a soukromým osobám při hledání pohřešovaných. Je ve svém oboru velmi dobrý, pravděpodobně nejlepší. I jeho ale zaskočí, když ho zdánlivě jednoduchý případ zavede do nejtemnějších zákoutí světa technologií. V herním průmyslu se točí miliardy. A kde se točí miliardy, tam obvykle jde i o krk. Stopy z únosu další oběti navedou Shawa k videohře Našeptávač, kterou provází hodně špatná pověst. Hráč je v ní ponechán na opuštěném místě s pěti náhodně zvolenými předměty – a musí se pokusit přežít. Je možné, že se nějaký šílenec nyní pokouší uvést hru Našeptávač do života? Shaw se ocitá uprostřed zběsilé hry na kočku a na myš. Pronásleduje pachatele přes celé Silicon Valley i po nejtemnějších koutech internetu, setkává se s bezcitnými titány herního průmyslu i závisláky, pro které se hraní stalo základní životní potřebou. Možná až příliš pozdě si uvědomí, že přestal být tím, kdo loví. Někdo je mu na stopě a brzy se chystá zaklapnout past....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418579/big_hra-na-nikdy-VeI-418579.jpg 4304

Colter Shaw 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Never Game, 2019

Kniha Hra na nikdy

Boruvka.cerna

(+ SPOILER) Deaver je dobrý spisovatel, o tom žádná. Mile mě překvapilo, že Colter není ani policista, ani detektiv, je to příjemné zpestření. Co mi nesedělo, je “náhodné” setkání se slečnou, která se pohybuje (pracovně) v oblasti, kterou Colter moc nezná a díky tomu přijde na “zápletku”. Vadilo mi také, že “level 3” byl sem tam už v začatku knihy a tak se některé detaily prozradily dříve. Naopak myšlenkové pochody nebo další střípky k řešení nebyly někdy vůbec vysvětleny, nebo až poté, co dopadli vraha. Kniha tedy fajn, ale Deaver to umí i líp.

dedecko

Skvělé doporučuji

SilvieSisinka

Nějak jsem se nemohla pořádně zakousnout.

jirimatejka

Celkem slušné, ale moc mi tam neseděly dvě dějové linky - případ samotný a rodinná historie Coltera Shawa, v podstatě zbytečné. Přečetl jsem za asi dva večery, celkově hodnotím jako lepší průměr.

Tupoun

Ta detektivka je čtivá a velmi dobrá. Má jedinou smůlu, že Jefferyho Rhyme a jeho banda jsou akčnější a živější. Ale pokud se vám podaří ten velmi těžký úkol, odosobnit se o Rhyma, tak prostě musíte dojít přinejmenším k podobnému uznání jako já. Deaver se i zde představuje jako perfekcionista co se týká znalosti prostředí, konkrétně několika prostředí, poněvadž příběh má dvě linky, kdy se zvláštní týpek Colter retrospektivně vrací do dětství a dospívání, které bylo i na americké prostředí velmi ojedinělé. Navíc i v této dějové lince probíhá krimi zápletka. Co je zajímavé a na dnešní dobu až nezvyklé, neteče zde mnoho krve, i když pár mrtvolek se v knize objeví. Ani do držky si ti podivní lidé moc nedávají. Možná i proto mnohým připadá autorova nová postava taková nemastná, neslaná. I já, přestože tvrdím, že se jedná o dobrou detektivku, si ponechám jednu hvězdu v zásobě na další knihu s Colterem Shawem.

komárková

Jeffery Deaver je můj oblíbený autor, ale tato kniha se moc nepovedla. Já ji nedoporučuji.

švícko

Hra na nikdy, už NIKDY

luksky

Mám rád Deaverovky, ale todle mě zklamalo. Nějak jsem to ani neuměl dočíst. Doufám, že bude další díl lepší.