Hra na nikdy

Hra na nikdy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418579/bmid_hra-na-nikdy-VeI-418579.jpg 4 368 98

Colter Shaw série

V Silicon Valley záhadně zmizela mladá žena. Protože policie se k pátrání staví vlažně, otec pohřešované najme Coltera Shawa, který se živí jako lovec odměn. Cestuje po celé zemi, pomáhá policii při pátrání a soukromým osobám při hledání pohřešovaných. Je ve svém oboru velmi dobrý, pravděpodobně nejlepší. I jeho ale zaskočí, když ho zdánlivě jednoduchý případ zavede do nejtemnějších zákoutí světa technologií. V herním průmyslu se točí miliardy. A kde se točí miliardy, tam obvykle jde i o krk. Stopy z únosu další oběti navedou Shawa k videohře Našeptávač, kterou provází hodně špatná pověst. Hráč je v ní ponechán na opuštěném místě s pěti náhodně zvolenými předměty – a musí se pokusit přežít. Je možné, že se nějaký šílenec nyní pokouší uvést hru Našeptávač do života? Shaw se ocitá uprostřed zběsilé hry na kočku a na myš. Pronásleduje pachatele přes celé Silicon Valley i po nejtemnějších koutech internetu, setkává se s bezcitnými titány herního průmyslu i závisláky, pro které se hraní stalo základní životní potřebou. Možná až příliš pozdě si uvědomí, že přestal být tím, kdo loví. Někdo je mu na stopě a brzy se chystá zaklapnout past.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Never Game , 2019

ahomonicky
12.01.2020 5 z 5

Trochu jsem se bál nové ústřední postavy, ale byl jsem velice příjemně překvapen. Je vidět. že u Deavera není jeho úspěch náhoda a že se trefil s Rhymem jen do vkusu a pak už to nějak šlo samo. Je prostě vidět, že je to pan spisovatel. I když se těším na Lincolna, musím říct, že na Coltera neméně. Kniha je pro mě příjemné překvapení. Jediná malé mínus mám tedy za trochu jalový motiv

sheylka
08.01.2020 4 z 5

Můj první Deaver - příjemné překvapení. Jako gamerku mě velmi oslovilo aktuální téma, přestože jsem vnímala pár nesrovnalostí. Trošku mi také vadilo, že nám autor některé věci neustále omílal dokola. Čekala jsem ještě nějakou zápletku s úhledným písmem Shawa, jinak nechápu, proč se to opakovalo v každé kapitole. Další díly zajisté přečtu taky.

marcela8908
08.01.2020 4 z 5

Dnes ráno dotčená, prostě se nejde odtrhnout. Nový hlavní hrdina, chvílemi sice moc počítačové terminologie až jsem se ztrácela, ale jinak skvělé čtení.

Eva88
04.01.2020 5 z 5

Nejenže mi nový hrdina nevadí, naopak jsem si ho velmi rychle oblíbila. Po letech případů Lincolna příjemná změna. Colter Shaw je sympaťák, hrdina a určitě má ještě co nabídnout. Jeffery Deaver je prostě borec a čtenářům ukázal, že nepatří do starého železa. Těším se na další díl CS.

Titas9001
03.01.2020 5 z 5

Mně nový hrdina vůbec nevadí. Co na tom, že se tak trochu podobá Davidu Rakerovi a ten mě baví také hodně. "Pravidla přežití" i procentuální vyhodnocování situací bylo výborné. Sice jsem se trochu ztrácela v hráčských termínech, ale bylo to pojato tak citlivě, že to nijak nenarušovalo děj. Za mě maximální spokojenost a přiznám se, že jsem poslední dva Lincolny měla problém vůbec přečíst a dočíst. Můj oblíbený autor mě potěšil!

essmy
02.01.2020 5 z 5

Po Lincolnovi se mi sice stýská, ale tohle je hodně dobré! Prostředí počítačových her je neotřelé a zajímavé. Kniha má spád, všeho je tak akorát, přesně jak Deaver umí. Přečetla jsem na jeden zátah, protože nešlo odejít!

orinka3
01.01.2020 5 z 5

Hodně napínavé. Najatý stopař Shaw pátrá po ztracených osobách a přitom se dostává do velmi nebezpečných situací. V knize se splétá více příběhů dohromady, ale ústřední linkou je vynalézavost, inteligence a fyzická zdatnost Shawa. Obratně uniká protivníkům, dokáže se dohodnout i s policií, kterou přesvědčí o užitečnosti vzájemné spolupráce. Jeho prostřednictvím se dostaneme do počítačového světa v proslulém Silicon Valley a do virtuálního světa her. Právě ty dovedou Shawa a jeho spřízněné kolegy k myšlence, že je tu někdo, kdo chce herní postupy převést do skutečného života. Přiznávám, že jsem skutečně neuhodla, kdo stojí za únosy i vraždami a kdo další je v pozadí. Líbily se mi střihy do Colterova dětství a jeho zálesácké zážitky. Však se mu později velmi dobře hodily. Dobře se mi to četlo, nic jsem nepřeskakovala - tolik mě to bavilo. Snad nebudu muset na pokračování čekat moc dlouho.

veronna
31.12.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, těším se na pokračování.

Didi15
29.12.2019 4 z 5

Deaver je prostě miláček. Píše skvěle. Bavila mě rovina co se týkalo Coltovi rodiny. Ale jinak za mě je prostě Lincoln jenom jedem. S ním jsem tak rozparaděná a napjatá. Ostatní knihy jsou pro mě vždy o level níž, proto ubírám hvězdu.

veveronka
25.12.2019 5 z 5

Skvely.Az do konce jsem nevedela kdo je vrah dokud mi to neprozradili

biki
08.12.2019 5 z 5

Byla jsem moc zvědavá na autorovu novou sérii s odlišným typem hlavního hrdiny a musím říct, že jsem byla velmi příjemně překvapena. Do světa čím dál početnějších hráčů počítačových her Deaver nahlédl už v knize Kříže u cesty, ale zde pozvedl toto téma na vyšší úroveň. Dokážu pochopit, že pro některé lidi hry znamenají únik od neveselé reality, ale aby hra realitu téměř zcela nahradila (a díky tomu, jako v této knize, trpěli nevinní) ... to už jde mimo mě.
Zajímavé byly také části a některá odhalení, týkající se minulosti Coltera a jeho rodiny, a těším se, jak se tato linka bude dále rozvíjet.

Aleen
03.12.2019 5 z 5

Nový protagonista příběhů Mistra napětí. Líbí se mi. Stále kolem něj zůstává jisté tajemství, které se asi plně rozvine a možná i odhalí až v dalších knihách, které jednoznačně jsou již někde na cestě. Možná ještě v hlavě pana Deavra. Je to takový James Bond - neohrožený, schopný, odhodlaný riskovat a vždy dokáže VŠE do čeho se pustí. A samozřejmě, ačkoliv je případ totálně zašmodrchaný a obrací nás od jednoho podezřelého k dalšímu a dalšímu, podaří se našemu soukromému agentu 007 vyřešit jej bravurně a téměř bez pomoci bezpečnostních složek...Jak jinak. Dostala jsem přesně to, co jsem od oblíbeného autora chtěla a jsem spokojená.

čef
21.11.2019 4 z 5

Kdybych kalkuloval jako hlavní hrdina na to, jak je tento příběh pravděpodobný, došel bych určitě k hodně nízkému číslu. Ale co už čekat od tohoto autora, že. Hlavně, že je děj dostatečně napínavý a akční. Ostatní je už věc dokonalé přípravy, která je však u něj někdy také všelijaká a ani v tomto příběhu o gameskách bych autorovi nedal za jedna. Poutavé to však celkově bylo, a tak je kniha na dostatečné výši. Kalkulace vydání dalších detektivních příběhů tohoto nového hrdiny mi vyšla na 100%, takže uvidíme, jestli umím počítat.

georginaa
14.11.2019 3 z 5

Colter je zvláštní chlapík, takový stopař, který hledá unesené oběti a modlí se, aby tam byl včas a zachránil ještě žijící lidi. Bohužel někdy se to nedá zvládnout. Příběh odskakuje i do minulosti a splétá se tím tak poznání Coltera. Trochu mi vadilo, jak se stále poukazovalo, jak si vše píše krasopisným písmem do notesu, že si tak třídí myšlenky. Myslím, že to stačilo napsat jednou a čtenář to vzal na vědomí. A tolikrát to připomínat v knize bylo zbytečný. Jinak to byla docela zábava. Uvidíme co přinesou další díly.

Erlif
11.11.2019 3 z 5

Deaver má asi pocit, že toho napsal málo a tak pro nás vymyslel dalšího hrdinu :-)
Colter je vskutku zajímavá osoba. Kniha úplně špatná nebyla, nechtěla jsem to srovnávat s Rhymem, je to úplně něco jiného. Jen mi tu chyběl pohled vraha, pohled obětí. Někdo někoho unesl, Colter pátrá. Vše jen z jeho úhlu pohledu. Což mi přišla škoda. Jinak se kniha četla příjemně. A konec navnadil na další díl, kde se víc dozvíme o Colterově rodině.

kolacky
10.11.2019 3 z 5

No... ta procenta mě moc nebavila. Lincoln Rhyme je prostě jenom JEDEN.

Kizuizi
09.11.2019 4 z 5

Přiznám, že ze začátku jsem byla poněkud zmatená “levly”. Pak se vše vysvětlilo a konečně jsem pochopila. Jinak myslím že je to dobrý start nové série a Shaw se moc líbí. Jeffery držim pěsti a těším se na další díl! ;)

ellescorpio
02.11.2019 3 z 5

Deavera miluju, ale tohle pro mě bylo trochu zklamání. Bylo tam i pár chyb a děj v rámci kapitol strašně blbě navazoval, u Deavera jsem zvyklá, že se to čte jedním dechem, tady ne.