Hra na nikdy

Hra na nikdy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418579/bmid_hra-na-nikdy-VeI-418579.jpg 4 368 98

Colter Shaw série

V Silicon Valley záhadně zmizela mladá žena. Protože policie se k pátrání staví vlažně, otec pohřešované najme Coltera Shawa, který se živí jako lovec odměn. Cestuje po celé zemi, pomáhá policii při pátrání a soukromým osobám při hledání pohřešovaných. Je ve svém oboru velmi dobrý, pravděpodobně nejlepší. I jeho ale zaskočí, když ho zdánlivě jednoduchý případ zavede do nejtemnějších zákoutí světa technologií. V herním průmyslu se točí miliardy. A kde se točí miliardy, tam obvykle jde i o krk. Stopy z únosu další oběti navedou Shawa k videohře Našeptávač, kterou provází hodně špatná pověst. Hráč je v ní ponechán na opuštěném místě s pěti náhodně zvolenými předměty – a musí se pokusit přežít. Je možné, že se nějaký šílenec nyní pokouší uvést hru Našeptávač do života? Shaw se ocitá uprostřed zběsilé hry na kočku a na myš. Pronásleduje pachatele přes celé Silicon Valley i po nejtemnějších koutech internetu, setkává se s bezcitnými titány herního průmyslu i závisláky, pro které se hraní stalo základní životní potřebou. Možná až příliš pozdě si uvědomí, že přestal být tím, kdo loví. Někdo je mu na stopě a brzy se chystá zaklapnout past.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Never Game , 2019

Hella
15.10.2020 3 z 5

Můj dojem z příběhu je rozpačitý, je tohle opravdu Deaver? Jeho poslední "Lincolnovky" jsem už moc nedávala kvůli překombinovanosti a díky tomu ztrátě potěšení ze čtení, ale ty první byly pecka! Takže jsem se logicky těšila na nový začátek a nového hrdinu sympaťáka, ale ono nic moc. Konkrétně zde mi vadilo zahlcení hráčskými "terminus technicus" (a tím pádem mě to pak už nutilo určité pasáže i přeskakovat) a Colterova až nadpozemská schopnost si vše vydedukovat. Snad budou další díly lepší.

Jack Bauer
29.09.2020 2 z 5

Nová postava Coltera Shawa je skvělá, ale příběh je slabší. Začátek slibný, ale jak se to dostalo do prostředí počítačových her od setkání s Maddie mě to začínalo trochu nudit. Autor s Lyncolnem Rhymem nasadil laťku dost vysoko, možná i proto jsem se nemohl tak začíst. Schází tomu větší napětí, přesto si rád přečtu další pokračovaní. 60% :)

DriftBooks
27.09.2020 1 z 5

Tak ju – invalidní génius Lincoln Rhyme je pryč. Přichází génius další. Colter Shaw. Tak jsem si řekl, že mu dám šanci. Ovšem… knihu jsem nedočetl. Začátek vcelku šlape. Ostré krátké věty. Ostrý jednoznačný děj. No – to by mě mohlo možná bavit. Ale to by nebyl Deaver, aby děj nezačal komplikovat a zamotávat do několikanásobných smyček. Navíc z lovce odměn se postupně stává Brouk Pytlík střihnutý MacGyverem. Všechno zná, všude byl a všechno umí. A přichází… otrava a nuda. Přichází nekonečné omílání zcela nepodstatných informací. Deaverpedie. Tento druh akčního hrdiny a tato forma neakčního psaní už prostě není pro mě.

Snakefinger
27.09.2020

Zatím nejhorší kníha od Deavera, a to jsem přečetl skoro všechny. Prostě mi připadá, že tady autorovi už dochází dech. Začátek byl fajn ale pak se to rozplizlo a do dočtení jsem se fakt musel nutit.

Arwen777
14.09.2020 3 z 5

Chápu autora, že potřebuje změnit zavedený formát a přijít s novým hrdinou po tolika letech s Rhymem (a to jsou Lincoln a Amélie moji oblíbení vyšetřovatelé). A Colter Shaw je zajímavý hrdina, velice tajemný, nezávislý a neklidný, neohrožený, poradí si v každé situaci a nepochybně je i hezký. Takže čtenářky si přijdou na své, i mě zaujal, především ale jeho potenciál do příštích dílů.
Tento první díl na mě ale působil trochu vlažně. Nevím, jestli se mi kniha dostala do ruky ve špatný čas, kdy jsem neměla tolik času na soustavné čtení, nebo jestli mi nesedlo téma počítačových her, kterému příliš nerozumím. Jak tu píší někteří čtenáři, neměla jsem ten nutkavý pocit číst, přitom mi zápletka ve výsledku přijde zajímavá a dobře vymyšlená, hlavní hrdina je super, tak nevím, kde to vázlo. U Deavera jsem zvyklá na větší spád a napětí. Zas na druhou stranu oceňuji menší komplikovanost oproti posledním Deaverovým knihám (jak tu někdo také podotknul).
Každopádně další díl s Colterem Shawem si nenechám ujít, jsem zvědavá, kolik z jeho minulosti bude odhaleno.

MadamC
09.08.2020 3 z 5

Kniha mě bavila, ale nenutila mě číst stále dál a dál. Bylo tam poměrně hodně možných přestávek a kvůli nim jsem knihu četla opravdu dlouho. Rozhodně je ale Colter Shaw zajímavým novým hlavním hrdinou a těším se na další knihu s ním.
Knihu rozhodně doporučuji, ale Deaver dokáže psát poutavěji, proto jen 3 hvezdy.

Jančislava
08.08.2020 5 z 5

Mě se nový hlavní hrdina líbil. Příběh byl dobře napsaný, pár zvratů tam bylo, ale nebylo toho moc. Těším se na další díl.

alzbeta4340
23.07.2020 3 z 5

Celkový dojem je spíš rozpačitý. Začátek je velmi slušný - napínavý, ale jakmile se děj přesune do prostředí počítačových her a jejich hráčů, přestal mě bavit. Zajímavější byla dějová linka točící se kolem Colterova otce. Čekám ovšem, že vyřešení se dozvíme nejdříve za dva následující díly.

konicekbily
20.07.2020 4 z 5

Úvodní kniha každé nové knižní řady bývá náročná pro čtenáře, ale i pro autora. Autor nám představuje nového hrdinu, a už je nám jasné, že to bude SUPERMAN, který byl otcem vychován, aby se ničeho nebál a vždy si spočítá, jakou má pravděpodobnost. Já jako čtenář ještě nejsem schopen v prvním dílu posoudit, co bylo pro mne nutné, abych si zapamatoval pro další díly a co byla pouze vata. Uvidíme v dalším dílu - ten si budu chtít přečíst.

LadyToTy
19.07.2020 4 z 5

Velmi povedená detektivka.

Lenka51
17.07.2020 4 z 5

Můj první Deavery a určitě nebyl poslední. Za mě nepředvídatelný děj, neustálé napětí, přesně to, co od dobré knížky očekávám.

derminator
11.07.2020 5 z 5

Nová postava je excelentní. Abych po pravdě řekl baví mě mnohem více než Lincoln Rhyme. Už se těším na další knihu s tímto hlavním hrdinou. Kniha má dobrý spád a proto dávám 90%. A vřele doporučuji.

pavel9410
10.07.2020 5 z 5

Deavera mam rad a nova postava detektiva/hledace odmen mi docela sedla. Je to samozrejme takovy lonely wolf, hodne systematicky, ale ne zas takovy puntickar.
Diky i za skvely preklad. U nekterych knizek z prostredi pocitacu mam pocit, ze autor nebo prekladatel vubec nevi o cem mluvi, ale tady to sedlo do detailu. Tesim se na pristi dil.

Nikkiproch
04.07.2020 5 z 5

Můj první Jeffery Deaver a takováhle pecka! Neskutečně napínavé, neotřelé, zajímavě zvolené prostředí zločinu, co mi zas o něco rozšířilo obzory. Určitě si přečtu i další díly.

c.svetlana
07.06.2020 5 z 5

Jo, jo a jo...jednak se musím okamžitě stát lovkyní odměn a druhak - je to prostě Deaver, já ty jeho popisy miluju. A super, že se můžu zas na něco tesit, tedy na dalšího Coltera, kterýho si mimochodem predstavuju děsně sexy:))

Katania
27.05.2020 5 z 5

Nová detektivka a hned super! Autor je očividně sázka na jistotu! Doufám, že z toho bude nějaká série.

Arlienen
21.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Moje první kniha, která není o Lincolnovi Rhymovi. Ten nasadil laťku hodně vysoko. Možná proto jsem měla ze začátku s knihou takový problém se začíst.
Postava Coltera Shawa byla sympatická, ale samotný děj knihy mě tolik neoslovil. Já jsem totiž na knihy, ne na počítačové hry, na jejichž podkladě je kniha stavěna.
Jediné, co mě nutilo dočíst knihu byly otazníky ohledně Braxtona a Russella.
Doufám, že druhý díl se mi trefí více do vkusu.

annie16
08.05.2020 5 z 5

Napínavá a zajímavá až do konce.

Martiiiik
05.05.2020 5 z 5

Tak tohle byl Deaver úplně jinak :-) Bylo to čtivé, zajímavé, napínavé.. Postava Lovce odměn byla pro mě nová, neobvyklá, ikdyž vlastně je to odvážná charakterní postava s brilantním myšlením jako většina hlavních postav thrillerů :-) Konec naznačuje další díl :-) Takže se nadšenci jako já mohou těšit :-)

Leona333
27.04.2020 4 z 5

Na tuto knihu mne upozornil kamarád. Prý si jí mám přečíst a neporovnávat s předešlým borcem, kterého stvořil právě tento autor. Poslechla jsem a udělala dobře. Takže máme na scéně - hřišti nového ,,hráče." A je vážně dobrý. V knize se prolínají různé časové úseky, které nás seznamují s postavou Coltera a jeho minulostí. To této detektivce rozhodně celkovému napětí a i tématu s počítači - počítačovými hrami nikterak neuškodilo.
Pro začátek za 4 hvězdičky. Nechám si rezervu na další případy Coltera Shawa...