Prázdné křeslo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. Dotisk v r. 2007 a 2009...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60043/big_lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4.51368
Série:

Případy Lincolna Rhyma 3.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Empty Chair, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (218)

Kniha Prázdné křeslo

Janniska
05. května

Skvělé.Tleskám.Napínavý do samého konce jak guma u trenek nadrženýho puberťáka.Rozuzlení na jedničkupopojedem!

Latimer
24. dubna

Deaver to prostě umí. Popis zapadlé obce a jejích obyvatel byl nesmírně živý. Hmyzoun opravdu zajímavá osoba, které nechyběl trojrozměrný popis. A Rhyme, no je prostě Rhyme. :) Příběh mne zase zcela pohltil svou čtivosti a uvěřitelnosti. Zápletka, zvraty a rozuzlení nedaly odtrhnout se od čtení. Ještě, že mám ještě spoustu dílů před sebou.


uzivatel6305
17. března

No, to je teda zase díl! Úžasně popsaný jih Spojených Států, skoro jako v Kde zpívají raci, úplně cítíte tu atmosféru, ten jih, ty burany, tu vesnici, ty předsudky a hlavně bezvýchodnou situaci. Pecka. Tenhle díl se mi zatím líbil snad nejvíc, ale to si myslím o každém dalším přečteném/doposlouchaném dílu. Hmyz, spousta informací, překvápka, jedno za druhým a zase ten Rhyme, bez naprostých skrupulí, a zase ta bezmoc, a zase to nebezpečí a vy pak připálíte guláš a s nikým se nebavíte, protože prostě musíte poslouchat tu skvěle načtenou audioknihu panem Vondráčkem a ostatní jen furt otravujou. Ach jo. Prostě pecka. Jděte do toho!

mataj
03. března

Lincoln Rhyme se rozhodne podstoupit operaci, která by mu mohla alespoň částečně pomoct a spolu s Amélií přijíždí do Severní Karolíny. Ve stejné době se tam stane vražda a únos a tamní policisté je požádají o pomoc. Případ, který se od počátku jeví jako jasný a je jenom potřeba najít únosce a oběti, dostává postupem času úplně jiné kontury a Amélie se musí rozhodnout jestli uvěří důkazům nebo intuici. Několik překvapivých zvratů Vás udrží v napětí doslova až dokonce.

Kubajzz
06. února

Poslechnuto jako audiokniha a opět autor nezklamal. Napínavé a plné zvratů. Rozhodně doporučuji a jdu na Kamennou opici :D

ninano
01. ledna

Jedna z lepších autorových knih. Sice je tam spoustu věcí na hranicích uvěřitelnosti, ale Jeffery Deaver psát umí a udržuje čtenáře v napětí.

Faila
18.11.2022

Tak takhle u vytržení už jsem dlouho z žádné knihy nebyla. Deavera a bručouna Rhyma mám ráda, ale ještě nikdy jsem jejich příběh tak neprožívala jako teď. Připitomělé a příliš podivné zvraty nemám ráda, ale tady mi nějak zapadaly a dávaly smysl. Hmyzoun mě nesmírně bavil a Prázdné křeslo určitě patří k tomu nej, co jsem v poslední době četla (poslouchala).

Booky84
15.10.2022

Tentokrát jsem se nemohla hned začíst (řekla bych, že mi trochu vadilo to psaní o hmyzu – hlavně těch sršňů bylo opravdu dost), ale pak to byla jízda. Autor opět skvělý. Vraha ani motiv jsem nevytušila ani náhodou – všechny moje teorie autor rozmetal. Těším se na další díl a snad bude v knihovně brzy k dispozici.

1 ...