Prázdné křeslo

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. Dotisk v r. 2007 a 2009...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60043/big_lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4.51257

Případy Lincolna Rhyma 3.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Empty Chair, 2000

Kniha Prázdné křeslo

Lumír23
25.09.2021

Tak zde jsme již jinde, popis míst a krajiny, je takový, že si to nějak na Labskou kotlinu nenapasuju, ale pořád je hlavní osou děj a příběh, hodně složitý a s mnoha ... až ani nevím jak je nazvat. Dějový zvrat, to je snad i málo. Ale dobrý. Jdu pro další díl.

Luigi1
18.09.2021

Tak jsem to konečně dočetl a moc se mi tento díl líbil.

Iki1
14.09.2021

Dobře jsem si početl. Jedná se o hodně napínavý příběh, místy překombinovaný, méně uvěřitelný. Autor však umí psát, příběh zasadí do zajímavého prostředí a tím pádem čtenáře zaujme a nepustí.

Svamburger
14.08.2021

Možná je to tím, že se tentokrát příběh a samotné vyšetřovaní odehrávalo mimo New York a zkrátka mi ty temné, smrtí zapáchající a nebezpečné ulice a opuštěné továrny velkoměsta chyběly, nebo to snad bude tím, že už je to můj pátý Deaver. Nezaměnitelný rukopis autora mi proto není neznámý. Postava chlapce Hmyzáka je rozhodně zajímavá a matoucí až do samého závěru. Celý příběh je vlastně jedna dlouhá honička v lesích a mokřadech buranské Ameriky - na můj vkus hodně rozvleklá honička, do které jsem se nemohl správně začíst. Sachsová má prostě neskutečnou kliku a Rhyme je polobůh, co ví snad úplně všechno a dokáže vidět skrze zdi. Moc mi to tentokrát nehrálo.
Nicméně konečné rozuzlení se mi líbilo a sedlo mi to – neměl jsem sebemenší problém to panu spisovateli sežrat i s navijákem. Konečně se vysvětlila motivace všech zúčastněných. Menší mínus – soudní proces se Sachsovou – to už jsem opravdu kroutil hlavou. Za mě asi PROZATÍM nejslabší Deaver.

janina66
12.08.2021

Audiokniha. Z tohoto třetího pokračování jsem nadšená. Asi se mi líbil nejvíce. Velmi zajímavé téma únosů, vraždy. Zpestření děje díky "hmyzákovi" a prostředí, kde se převážně děj odehrává. Rozdělení na ty zlé a na ty poctivé. Samozřejmě nechybí gradace konce. Jsem spokojená.

Lusa
03.08.2021

Napínavé, čtivé a zvraty od začátku do konce, prostě skvělé.

jaroiva
02.08.2021

Zatím nejlepší ze série. Jinak možná i jedna z nejlepších, co jsem od Deavera četla. Chytila mě od začátku a nepustila až do konce.

DarkAvenger
20.07.2021

Knihu sem četla už dávno a asi dvakrát a detektivní příběh se mi velmi líbil. Spisovatel prostě umí dobře psát. Za mě doporučuji všem co mají rádi napětí.