Koupit knihy

Jeffery Deaver

William Jefferies pseudonym

americká, 1950


Nahrávám...

Nová kniha

Poslední důkaz

Poslední důkaz - Jeffery Deaver

Colter Shaw přijíždí do San Franciska, aby tam sledoval tajemná vodítka a dokončil misi, na kterou se před lety vydal jeho otec. Musí najít ztracenou tašku s důkazy, kter... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 62 knih

Komentáře (63)

art@critic
24.01.2021

Rozhodně kvalitní čtení - dobře vystavěné příběhy, které nejsou zbytečně překomplikované jako třeba u J. Nesba, napínavý děj, zajímavé postavy, propracovaná psychologie postav a umně napsané!
Dá se přirovnat k Andrew Maynovi, který ale víc pracuje s nadsázkou a je místy vtipný; naopak J. Deaver je spíš stará škola a tváří se více seriozně. Oba umí psát velmi sugestivně v 1. osobě, napínavě, oba mají příběhy lehce přitažené za vlasy, ale to nijak nevadí!, jsou to knížky beletrie a ne odborná skripta z vyšetřování (ale ve skutečnosti bych jim motivace pachatele, způsoby dopadení a vyšetřov. postupy nevěřila, je tam příliš mnoho náhod a superinteligentních, neomylných a nesmrtelných lidí..).
Pokud mám vypíchnout negativa: celkově zbytečně dlouhé; občas nudné popisy technických záležitostí bez jakékoli zajímavosti. Autor by mohl používat více uměleckých zkratek - text trochu zkracovat a vše nevypisovat, čtenáři si umí mnohé domyslet a pochopí i z náznaku.
Celkově autora rozhodně doporučuji.

cetriolo
05.11.2020

Dříve to býval můj oblíbený autor, ale bohužel píše stále stejně a po pár knížkách už člověk ví jak se bude děj odvíjet. Navíc spousta "zvratů" je hodně vynucených...

terimila
24.07.2020

Autor pohodových, slušných a čtivých detektivek se zajímavými zápletkami a zajímavými hrdiny. A jo, umí děsně strhnout... když jsem prohlížela svý výpůjčky z knihovny ve vysokoškolských letech, tak jsem jednu dobu jela skoro výhradně Deavera. A taky u mě vede Rhyme. :)

petulik330
14.05.2020

Autor patří mezi mé oblíbené. Každou další knihou mě dokáže velice mile překvapit. Každá kniha má odlišnou zápletku, což se u některých aoutorů nestává. Každá kniha od pana Deavra je jedinečná a velice čtivá.
Nejraději mám serii o Lincolnovi Rhymovi štu nejraději. Geniální bývalý detektiv, krásná Amelie a velice dobře propracované příběhy.

bekule
30.04.2019

Po dočtení devátého dílu série Lincolna Rhyma si přidávám Deavera do oblíbených, začínám být na celé partě kolem Lincolna a Amélie závislá. Výborné jsou všechny postavy ne jen ústřední dvojice ale i skvělý Thom, miláček Ron a Lon Sellito. Snažím se číst pomalu , jeden díl měsíčně aby mě celá série vydržela co nejdéle ale je to čím dál těžší vydržet.

Anim1984
01.01.2019

Patří mezi mé oblíbence. Postupně se prokousávám všemi jeho knihami, které vždycky najdou v mé knihovně svoje místo :)

Pauline23
30.10.2018

Též jsem spisovatele zařadila do oblíbených kvůli Rhymovi a Sachsove... první kniha Rozbité okno rozhodla. Takovou tlusta kniha a za chvíli byla přečtená.... musím si dát další dávku...pozor na závislost:)

Annie_022
25.02.2018

Můj nejoblíbenější autor. Už ani nevím kdo mi dal první knihu, ale od té doby čekám na každé nové dílo se zatajeným dechem. A je to má první sbírka knih :-)

1