Jeffery Deaver

William Jefferies · pseudonym

americká, 1950

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Čas lovu

Čas lovu - Jeffery Deaver

Najdi ji, než oni najdou tebe. Čtvrtý případ Coltera Shawa. Colter Shaw je ostřílený specialista na hledání lidí, ale Allison Parkerová a její dcera jsou oříškem i pro... detail knihy

Komentáře (65)

Frankie351
Frankie351
07.03.2023

Tohoto autora jsem měl velmi rád. Kdysi... Teď už od něj nic a nikdy číst nebudu, protože drtivou většinu svých knih píše jak přes kopírák. Má jeden mustr a podle toho píše jednu knihu za druhou. Konkrétně série s Rhymem jsou už totálně zoufalé. S pár obměnami stejný začátek, střed i konec příběhu. Je to prostě na jedno brdo, ale to vám dojde, až když od něj přečtete více knih. Za mě je to přeceňovaný autor.

KateBeckett
KateBeckett
25.11.2022

Lidi nevím zda to sem patří ale chci se zeptat zda někdo neví jak to bude s dalším dílem ze série Lincolna Rhyme. Poslední díl byl Ostrý řez ale vyšel už další je to už skoro rok a zatím to nikdo nepřeložil do češtiny. Vím ale jistě, že u těch předchozích to netrvalo déle jak půl roku s překladem. Tak mě jen napadlo jestli se tu nenajde někdo, kdo by věděl proč to pro tentokrát trvá tak dlouho a zda nevíte jak to s tím překladem je. Našla jsem jí mimochodem na stránkách knihkupectví Dobrovský ale právě jen v angličtině jmenuje se The midnight Lock.


art@critic
art@critic
24.01.2021

Rozhodně kvalitní čtení - dobře vystavěné příběhy, které nejsou zbytečně překomplikované jako třeba u J. Nesba, napínavý děj, zajímavé postavy, propracovaná psychologie postav a umně napsané!
Dá se přirovnat k Andrew Maynovi, který ale víc pracuje s nadsázkou a je místy vtipný; naopak J. Deaver je spíš stará škola a tváří se více seriozně. Oba umí psát velmi sugestivně v 1. osobě, napínavě, oba mají příběhy lehce přitažené za vlasy, ale to nijak nevadí!, jsou to knížky beletrie a ne odborná skripta z vyšetřování (ale ve skutečnosti bych jim motivace pachatele, způsoby dopadení a vyšetřov. postupy nevěřila, je tam příliš mnoho náhod a superinteligentních, neomylných a nesmrtelných lidí..).
Pokud mám vypíchnout negativa: celkově zbytečně dlouhé; občas nudné popisy technických záležitostí bez jakékoli zajímavosti. Autor by mohl používat více uměleckých zkratek - text trochu zkracovat a vše nevypisovat, čtenáři si umí mnohé domyslet a pochopí i z náznaku.
Celkově autora rozhodně doporučuji.

cetriolo
cetriolo
05.11.2020

Dříve to býval můj oblíbený autor, ale bohužel píše stále stejně a po pár knížkách už člověk ví jak se bude děj odvíjet. Navíc spousta "zvratů" je hodně vynucených...

terimila
terimila
24.07.2020

Autor pohodových, slušných a čtivých detektivek se zajímavými zápletkami a zajímavými hrdiny. A jo, umí děsně strhnout... když jsem prohlížela svý výpůjčky z knihovny ve vysokoškolských letech, tak jsem jednu dobu jela skoro výhradně Deavera. A taky u mě vede Rhyme. :)

petulik330
petulik330
14.05.2020

Autor patří mezi mé oblíbené. Každou další knihou mě dokáže velice mile překvapit. Každá kniha má odlišnou zápletku, což se u některých aoutorů nestává. Každá kniha od pana Deavra je jedinečná a velice čtivá.
Nejraději mám serii o Lincolnovi Rhymovi štu nejraději. Geniální bývalý detektiv, krásná Amelie a velice dobře propracované příběhy.

bekule
bekule
30.04.2019

Po dočtení devátého dílu série Lincolna Rhyma si přidávám Deavera do oblíbených, začínám být na celé partě kolem Lincolna a Amélie závislá. Výborné jsou všechny postavy ne jen ústřední dvojice ale i skvělý Thom, miláček Ron a Lon Sellito. Snažím se číst pomalu , jeden díl měsíčně aby mě celá série vydržela co nejdéle ale je to čím dál těžší vydržet.

Anim1984
Anim1984
01.01.2019

Patří mezi mé oblíbence. Postupně se prokousávám všemi jeho knihami, které vždycky najdou v mé knihovně svoje místo :)

Pauline23
Pauline23
30.10.2018

Též jsem spisovatele zařadila do oblíbených kvůli Rhymovi a Sachsove... první kniha Rozbité okno rozhodla. Takovou tlusta kniha a za chvíli byla přečtená.... musím si dát další dávku...pozor na závislost:)

Annie_022
Annie_022
25.02.2018

Můj nejoblíbenější autor. Už ani nevím kdo mi dal první knihu, ale od té doby čekám na každé nové dílo se zatajeným dechem. A je to má první sbírka knih :-)

Welinie
Welinie
15.10.2017

Na autora jsem narazila náhodou v knihovně, když jsem ještě hledala, co bych si ještě mohla přečíst. Sáhla jsem tehdy po knize ILUZE a Jeffery si mě touhle knihou získal a už jsem začala shánět další a další. Stal se mým oblíbeným.

postrach
postrach
19.09.2017

Chtěla jsem začít číst nového autora.Novou řadu detektivek a trilerů.O Jeffery Deavrovi,jsem četla a měla ho na seznamu dlouho.Viděla jsem první díl série Sběratel kostí.První čtená kniha Sběratel kůží,mě nezklamala.Pustila jsem se do druhé knihy- Hořící drát.Taky nezklamala i když je dlouhá a má komplikovaný děj.Autor, tak napsal,většinu knih.I přesto,jsem si zařadila autora,do seznamu oblíbených autorů.Doporučuji,hlavně milovníkům napětí.Těm,co si oblíbyli Rhyma a Sachsovou.

Ivana5353
Ivana5353
07.09.2017

Knihy Jefferyho Deavera mi doporučila kamarádka a můžu říct,že na něm vysloveně ujíždím :D Hlavně série Lincolna Rhyma....

andel78
andel78
29.07.2017

Muj nejctenejsi autor. Jeho zapletky me vzdy dostanou

Costanzo
Costanzo
21.07.2017

Za mě jednoznačně TOP série Lincolna Rhyma. Mám všechny knihy z této série a Deaver zaujímá nejvyšší pozici v mé knihovně. Doporučuji všem milovníkům krimi.

Eva696
Eva696
25.06.2017

Zdravim,mrzi me,ze neni zminen Tanecnik a Prazdne kreslo..tam clovek dokonale vaha,zda se zacit o Amelii bat.Nadchnou vsechny,jen obcas dumam,kam se Luduska me posouvat dal?Hodinare lapil,chybi souper.

Půca4
Půca4
02.05.2017

Tento autor mě doufám nikdy neomrzí! Dokonalost prostě, musím si jeho knížky šetřit, protože nechci, aby to brzy skončilo...

JankaV80
JankaV80
17.02.2017

Jeffery Deavera jsem začala číst už hodně dávno (období vysoké školy). Ze začátku mě moc bavil, knížky jsem hltala a nemohla jsem se od nich odtrhnout. Hlavně sérii s Lincolnem a Amelií jsem si velmi oblíbila. Postupem času, jak už to tak bývá, jsem ale dokázala odhadnout, kdo by mohl být padouch. Z jeho knížek doporučuji Sběratele kostí, Kamennou opici, Dvanáctou kartu, Modrou sféru a Spící pannu. Teď už je to takových 5 let, co jsme od něj nic nečetla, ale hodlám to napravit.

Evka27
Evka27
13.01.2017

Deaver mě hodně bavil, ale časem mi začala vadit překombinovanost, tak jsem ho už dál nevyhledávala . Za nejlepší, které jsem četla považuji Modrou sféru a Sběratele kostí.

Manyna
Manyna
12.01.2017

Deaver je jako droga, nejsi uspokojen, pokud jeho knihu nedočteš. Miluju sérii s Lincolnem Rhymem, protože mě vždycky dostane. Líbí se mi podrobný popis pracovních postupů policie, Rhymovy dedukce, Rhymova osobnost. Čím víc jich čtu, tím víc si připadám jako součást týmu :)

dominika2585
dominika2585
11.12.2016

První kniha od Deavera, která se mi dostala do ruky byla Sběratel kostí, a od té doby nedám na jeho knihy - a především na sérii s Lincolnem Rhymem a Amelií Sachsovou - dopustit. Jakmile dočtu jednu knihu, hned otvírám další a dá se říct, že Deaverovi knihy jsou mým každodenním společníkem. Jeho příběhy jsou čtivé, plní zvratů a napětí a vždy detailně promyšlené. Deaverovy detektivky nasadily tak vysokou laťku, že jen málokterá kniha od jiného autora, mě dokáže zaujmout.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
23.10.2016

K Deaverově tvorbě jsem se dostal přes film Sběratel kostí.Po následném přečtení této knihy, která byla skvělá, jsem byl lapen, a pak už to šlo ráz na ráz. V různých antologiích jsem narazil i na jeho povídky, kde dokazuje, že mu stačí třeba jen 20 stránek k vytvoření výborného příběhu.
Tahounem je ovšem série s Rhymem a Sachsovou.

zmario1
zmario1
24.07.2016

Naprosto vynikající autor, jeho knihy jsou strhující od začátku až do konce. Většinu jsem již přečetl nebo si je poslechl jako audioknihy a mohu jenom doporučit.

Aymira
Aymira
14.07.2016

Jeho knihy miluju! Jakmile dočtu jednu, těším se, až se večer doma pustím do další. Kvůli němu jsem se čtečkou začala chodit fakt všude a v práci trávím polední pauzu místo oběda s Deaverem. Můj dříve oblíbený Lars Kepler mu sotva může šlapat na paty a o Nesbovi radši ani nemluvě.

haluz
haluz
02.03.2016

Jeffery ooo Jeffery... můj miláček, mé zlatíčko, na každou jeho knihu čekám jak na smilování a vždy ji zhltnu jedním dechem.... a pak chci víc a víc :))
ještě donedávna mé total number one... no teď mu šlape na paty Nesbo a Adler-Olsen :))

Laura1
Laura1
17.02.2016

skvělé

martin8963
martin8963
27.01.2016

Velmi čtivý autor .....

zuzana13
zuzana13
24.07.2015

Píše skvěle detektivní příběhy. Doporučuji.

TaLu
TaLu
04.07.2015

Originální zápletky , překvapivá odhalení. Tento autor prostě umí psát detektivky velmi, velmi dobře !
U mne v oblíbených za sérii Rune. Tu hlavní postavu jsem si opravdu oblíbila, doufám že jí autor dá šanci i v dalších knihách.

Misan1993
Misan1993
29.04.2015

Chlapík co píše velice originální krimi, stojí za to od něj něco okusit ;)