Hodinář

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře“ má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1339/hodinar-sedmy-pripad-lincolna-rhyma-1339.jpg 4.5673

Případy Lincolna Rhyma (7.)

The Cold Moon (2006)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Romžiry

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky s více jak jednou vraždou nebo záhadou, doporučuji.

Kerberos

super!!

tibicards1710

Najprv ma kniha nebavila, nemám rád, keď sa vyšetruje súčasne niekoľko prípadov.... ale od strany 400 to už bol starý dobrý Deaver s neuveriteľnými zvratmi. Ten chlap má neskutočnú fantáziu. Jednoducho, Majster zvratov !!!

Jeynka

Velice prošpikovaný děj od začátku do konce, který šlape jako hodinky :) Série s Lincolnem a Amélií mě nepřestanou bavit, vedle oblíbené Iluze zatím top knížka, kterou jsem od Deavera četla.

ZuK1

Opět klasický Jeffery Deaver ... napínavý, dobře se čte, děj plný zvratů, i když někdy trošku překombinovaný ...

katka_dv

Za mě jedna z nejslabších "rhymovek" - na zvraty jsem zvyklá z předešlých knih, ale tohle už bylo příliš překombinované. Začátek byl poutavý, konec už mě moc nebavil a závěr zklamal. Postavy byly příliš nereálné, vč. např. vedlejší postavy - zachráněné holčičky - která by ve skutečnosti určitě smýšlela úplně jinak, když vyrůstala s takto radikálně smýšlející matkou (úmyslně neuvádím příklad na žádné hlavní postavě, abych "nespoilerovala").

KaiShun

Co na to rict? Prekombinovane ale perfektne to slape!

rengers

Bral bych, že Hodinář v tom umí chodit, ale ocitnout se na tolika místech činu bez toho, že by zanechal po sobě jakoukoli stopu a ještě stihnout oblbnout policii?
Jako vždy se to dobře čte, ale tady autor trochu přestřelil.

Manyna
31.12.2016

A já si v půlce knihy říkala, že to přeci ještě nemůže být konec, nakonec ale do sebe všechno zapadlo jako strojky v hodinách. Pro Lincolna a Amelii těžký oříšek. :)

ArwenAragorn
30.12.2016

Pokud se v knize řešil jen Hodinář, tak to šlo, ale jak přibylo téma korupce - nuda

ivoiro
30.12.2016

Co již k tomuto autorovi dodávat? Prostě série skvělá a je pouze jedna možnost - těšit se na další knihu. Napětí a zvraty drží čtenáře od začátku až do konce.

genie
26.12.2016

Dokud se nezačal v detailu řešit "ten druhý případ", tak to šlo. Bohužel, téma korupce mě v detektivkách nebere ... A taky na můj vkus překombinováno.

dominika2585
12.12.2016

Hodinář svou genialitou předběhl všechny možné padouchy a Deaver si jeho vytvořením u mě zajistil titul Krále detektivek. V Hodináři byla - stejně jako v předchozích dílech - spousta zvratů, ale narozdíl od všech Rhymových dosavadních případů, tento zůstal prozatím nevyřešen. Tato kniha patří mezi ty, kdy si při čtení řeknete: "Nic horšího se nemůže stát!", a ono může. Něco mi říká, že o Hodináři jsme neslyšeli naposledy.

hana4834
10.12.2016

skvělá kniha jako vždy

Lenyaa
25.10.2016

Sérii s Lincolnem Rhymem čtu pěkně popořadě a musím říct, že s každou knihou ho mám radši. Hodinář je další skvělá kniha plná zvratů s nečekaným koncem a opravdu se nemohu dočkat dalšího dílu, takže se na něj jdu hned vrhnout! ;)

Yoshimitsu
03.10.2016

O tomhle autorovi mi řekla sestra, když od něho přečetla sběratele kostí a byla z něj nadšená. Jako první kniha se mi dostala do ruk tahle.

Můj první případ Lincolna Rhyma, ale v řadě už je to sedmý případ, což mi vůbec nevadilo a ničím mi to nezkazilo chuť ke čtení. Jediná škoda je to, že jsem ho poznal až v tomhle díle, ale naopak i není můžu si o něm, udělat obraz, jak na mě zapůsobil tady a jak působí od začátku v sérii.
Za mě knížka super, plná příběhových zvratů, napětí a závodění mezi vyšetřovatelem a pachatelem, který byl vždy krok dopředu.
Určitě doporučuji a ještě musím přečíst předcházející případy. ;-)

KateBeckett
01.10.2016

Je to jedná z mála knih, kterou mohu přečíst víckrát a nikdy mě neomrzí. Tímhle příběhem mě Jeffery Deaver hodně dostal. Člověk si říká, že kdyby takový vrah jako Hodinář ve skutečnosti existoval, tak chytrý a mazaný, jen tak by ho nikdo nechytil. V téhle jediné knize ze série Lincolna Rhyme jsem fandila Hodináři. Byl fakt dobrej a já jsem ráda, že uprchl aby mohl figurovat v dalších jeho knihách. :)

nevřelka
30.08.2016

Má nejoblíbenější kniha od Jefferyho. Na tu mě dostal.

Vicky26
16.08.2016

Úžasná kniha, doporučuji

Grety
14.08.2016

Další z báječných knih, plná zvratů. Lincolm Rhyme opět nezklamal.

veronie
05.08.2016

Kniha opět výborná, i když tentokrát v ní toho bylo trochu moc. Padouchů, motivů, zápletek a zvratů. Jak se říká - méně je někdy více.

Mesič
21.07.2016

Kniha se mi moc líbila. Opět proběhly zajímavé zvraty. Jen vynechávám ta průběžná shrnutí.

Aymira
12.07.2016

Kniha měla spád a nejradši bych ji přečetla jedním dechem. Po přečtení zdejších komentářů jsem čekala samé zvraty a nakonec jsem byla překvapená, že jich tam až tolik nebylo. Navíc první pořádný se objevil až sto stran před koncem. Totálně mě však zklamal závěr - přišel mi nedotažený. Pořád jsem ještě čekala, kdy se na scéně objeví pachatel... a on se neobjevil. Z tohoto důvodu dávám o hvězdičku míň.

Lu89
28.06.2016

Kniha s možná nejvíce zvraty od první až do poslední stránky. Oproti jiným dílům se mi ale líbilo, že tu poprvé Amélie, tak i Rhyme pracovali každý na svém případu, který je ke konci spojil dohromady, protože se ukázalo, že to nejsou dva, nýbrž jeden, zato velmi zapeklitý případ.

AltaMari
21.06.2016

Na můj vkus je zvratů a překvapení přespříliš, on i styl "vše je jinak, než se zdá" se přejí, vlastně "přečte" :o)). Děj zhuštěný v úseku několika dní, takže hlavní postavy se na chvíli nezastaví, ale 24 hodin denně sbírají zrnka prachu na analýzu či z nich dedukují vše, co se stalo i stane, nebo se kočkují s hlavním padouchem či jeho "komplici"... obohaceno expertkou na kinezii Kathryn , která jak jsem zjistila má u Deavera svoji řadu. Ale přesto... velmi dobré oddychové čtení, do poloviny knížky paráda, pak trochu moc akce, a netradiční konec mě zas usmířil, takže s Rhymem nekončím.

Tabby
27.04.2016

Deaver opět nezklamal a zvratů v knížce je opět hodně. Tahle série s Rhymem mě zatím nikdy nezklamala, a ani teď to nebylo jiné. Až do konce knížky jsem netušila kdo, co, jak a proč, je nezkutečné jak dokázal vymyslet tolik zvratů a identit v jedné knize a do poslední stránky nás čtenáře udržet v nevědomosti. Vždycky mě dokáže překvapit jak dokáže něco co zdánlivě spolu nesouvisí skvěle propojit pouze pár větami.
A konečně jsme uviděli i že někdo může našeho chytrého Rhyma přechytračit, Budu čekat kdy se zase s Hodinářem opět setkáme. :)

DickBach
20.04.2016

Klasický Rhymovský děj, nezklame, ale ani extra nepotěší. Na můj vkus trošku moc nereálné. Kdyby měla policie tolik možností jako nemohoucí Rhyme, tak neexistuje ani jeden bandita... :o)

rlupinek
28.03.2016

Řekl bych klasická Deaverovka - dobře se čte, děj je napínavý, zvratů je taky hodně... Pro mě ale je v této knize až moc falešných identit, až jsem se začal bát, jestli se z Lincolna Rhyma nevyklube "zvídavý invalida Karásek". Trošku mě taky zarazil konec knihy, čekal jsem ho jiný. Tak tedy na shledanou, Duncane...?

škwor
15.03.2016

3/4 knížky hodně dobrý, ale ke konci jsem měla pocit, že je to celkem nereálný, to, jak policie vždy všechno ví a ty zvraty, který tam nastávaj mi přišly až přehnaný, ale jinak dobrá detektivka :)

Voliarty
11.03.2016

Veľa zvratov, zaujímavý záporák a obľúbený Lincoln Rhyme.