Hodinář

Hodinář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1339/bmid_hodinar-QL9-1339.jpg 4 1152 163

Případy Lincolna Rhyma série

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře“ má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cold Moon , 2006

Nestorkea
16.04.2018 5 z 5

Super:-) Sice těch konců bylo zase docela dost, ale tentokrát byly tak nějak příjemně dávkovány..

stavinohova
15.04.2018 5 z 5

Bavila me, celkem dobry zvrat na konci ;)

mysce
07.03.2018 5 z 5

"Motiv je spolehlivý způsob, jak se nechat dopadnout. Eliminujte motiv a eliminujete podezření..." (Hodinář)
Detektiv Lincoln Rhyme se svým špičkovým týmem se ujímá pátrání po velice inteligentním zločinci přezdívaném Hodinář, který na místě svých hrůzných činů zanechává jako vizitku hodiny s fázemi měsíce. Příběh se prolíná se složitým korupčním případem, jímž je pověřena Rhymova přítelkyně detektivka Amélie Sachsová.
Události nabírají rychlý spád a v pátrání dochází k několika obrovským zvratům, které čtenáře (stejně jako mě) zaručeně překvapí.

jadunka
05.03.2018 4 z 5

Posledních sto stránek už bylo na můj vkus příliš překombinovaných. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se skončilo u první verze...

mario.nette
17.02.2018 3 z 5

No, má lepší knihy. Za mě slabší než ty, co jsem od něho četla.

harena
24.01.2018 4 z 5

Opět klasický Deaver, i když z počátku trochu zdlouhavé, "Hodinář" nezklamal. Jako vždy čtivé, napínavé a od polovičky plné zvratů. Hlavně jsem se těšila na to, čím mě Devaer v závěru zase překvapí, jaké to budou kotrmelce ve vyšetřování, jestli Rhyme a Sachsová budou stále vyšetřovat spolu atd. Bylo to opět pěkný thriller, pro mě už osmý z řady.
"Čas je skvělý učitel, ale bohužel všechny své žáky zabíjí."

moničina
19.01.2018 5 z 5

Skvelé. Neuveriteľne vymyslená zápletka, kde si myslíme, že už všetko vieme a je to inak, a potom zase sa všetko ukáže inak, až v závere pochopíme, o čo celý čas Hodinárovi išlo.

Market = )
09.01.2018 4 z 5

Tak jo. Jedna * za Kathryn Danceovou (její série mě vážně bavila a jsem ráda, že v knížce bylo ukázek z její práce docela hodně). Jinak jako vždy čtivé, poutavé a milé setkání se stále stejným týmem vyšetřovatelů, na druhou stranu, opět jako (téměř) vždy šílené množství "zvratů". Kdyby vše zůstalo u původní linky a zvraty byly jen v charakterech postav (nezbožňuju ani ty, ale zvykla jsem si vždy mrknout na konec, abych se ujistila, že moje oblíbené postavy jsou kladné i na konci, protože se znám a vím, že by mi to potom zkazilo dojem z knížky), byla bych spokojená. Takhle jsem trochu otrávená - spoustu stránek, na kterých jsem si mohla číst o průběhu vyšetřování zabíraly obvyklé autorovy "HA! momenty", kdy jsme šokovaní z pachatele i z brilantních úvah LR a to po prvních dvou deavrovkách začíná být trochu otrava :-D. Místo toho, abych si nadšeně řekla "to jsem tedy nečekala" se řadím mezi čtenáře, kteří se předem bojí, co je zase bude překvapovat a jestli to bude přitažené za vlasy nebo ne :-D. Snad to příště bude lepší :-).

denib
08.01.2018 5 z 5

Jako vždy Deaver na konci knihy nezapomněl na překvapivé zvraty, i když tentokrát jich bylo trochu moc. Váhala jsem, jestli kvůli té překombinovanosti nemám dát jen 4*. Jenže nakonec převážil obdiv nad propracovaností a hlavně fakt, že mě to vlastně vůbec nerušilo. Naopak jsem byla celou dobu napnutá a pohlcená příběhem. Jak se píše v anotaci, je to souboj dvou geniálních mozků. Rhyme dostal pořádně zabrat, ale víc než kdy jindy jsem fandila mozku třetímu - Amelii. Neměla to holka lehký :-)

petra1394
08.01.2018 5 z 5

!!KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY!! Skvělá kniha, přečtená jedním dechem. Konec byl trochu překombinovaný, nejvíce se mi líbila úplně původní verze Hodináře, a to nespokojený občan/naštvaný kamarád. Tahle verze mě pobavila nejvíc a možná u toho autor mohl zůstat - více dopodrobna rozepsat, jak jednotlivé "vraždy" naplánoval a takhle knihu zakončit. Pak už toho bylo na mě trochu moc, ale přesto moc pěkný příběh, líbilo se mi, že Hodináře nakonec nechytili - Rhyme nemusí být pořád Bůh, že jo :D Každopádně pořád musím hodnotit 5 hvězdami :)

astina
06.01.2018 5 z 5

můj oblíbený autor, nezklamal

Merlinit
07.12.2017 5 z 5

Parádní, zábavné... Přečteno jedním dechem během čtyřiadvaceti hodin!

Prateri
30.11.2017 4 z 5

Několikrát jsem si myslela, že už pachatele máme, ale počet stran do konce knihy ještě zdaleka nesignalizoval konec. Napětí v knize střídaly klidnější pasáže, ale pan Deaver je dobrý vypravěč, a tak všechno je pěkně skloubené dohromady. Pro milovníky Rhyma a Amélie dobrá kniha.

postrach
05.11.2017 4 z 5

Prvních 100 stran,nic moc.

Bonifác
25.09.2017 4 z 5

Opět napínavý Deaver, ačkoliv byl děj již místy překombinovaný. Nicméně, toto je první kniha od tohoto autora u které musím říci, že mi byl místy padouch i sympatický. Hodinářovi způsoby, jeho inteligence a fakt, že prakticky nikoho nezabil, z něj učinily milého zločince :-).

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Vynikající kniha, napínavá od začátku do konce. Pokud máte rádi detektivky s více jak jednou vraždou nebo záhadou, doporučuji.

Kerberos
21.06.2017 5 z 5

super!!

tibicards1710
18.06.2017 5 z 5

Najprv ma kniha nebavila, nemám rád, keď sa vyšetruje súčasne niekoľko prípadov.... ale od strany 400 to už bol starý dobrý Deaver s neuveriteľnými zvratmi. Ten chlap má neskutočnú fantáziu. Jednoducho, Majster zvratov !!!

Leni.S89
18.05.2017 5 z 5

Velice prošpikovaný děj od začátku do konce, který šlape jako hodinky :) Série s Lincolnem a Amélií mě nepřestanou bavit, vedle oblíbené Iluze zatím top knížka, kterou jsem od Deavera četla.

ZuK1
21.03.2017 4 z 5

Opět klasický Jeffery Deaver ... napínavý, dobře se čte, děj plný zvratů, i když někdy trošku překombinovaný ...