Rozbité okno

Vyšetrovateľ Lincoln Rhyme s partnerkou Ameliou vyšetrujú vraždu, ktorú údajne spáchal Lincolnov bratranec. Zistia, že v minulosti došlo k niekoľkým podobným vraždám - páchatelia tvrdili, že sú nevinní, hoci na mieste činu sa našli "dokonalé" dôkazy. Rhymov tím si uvedomí, že ide o výsledok majstrovskej krádeže totožnosti a manipulácie. Keď zabijak odhalí totožnosť členov kriminalistického tímu, ze prenasledovateľov sa stane lovná zver......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/91_/91768/rozbite-okno-91768.jpg 4.6526

Případy Lincolna Rhyma (8.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Ikar (ČR), Ikar (SK)

The Broken Window (2008)

Kniha Rozbité okno

renata8167

Opět nezklamal. Napínavé až do konce

bekule

Tak tento díl byl hodně povedený, možná i nejlepší z celé série. Svým námětem hodně realisticky děsivý, možná se to už někde někomu děje......Jakým krasavcem si asi Amélie nahradí svoji velkou ztrátu? Už se těším na další díl!

kinsey

Super kniha, ostatně jako skoro každá od Deavera. Užila jsem si ji :-)

astroweb

Autora mám rád, řadu jeho přečtených knih považuji za špičkové ve svém žánru, ale tohle dílo jsem se musel přinutit přečíst až do konce. Námět dobrý, ale jak říkal v Amadeovi Josef II. - příliš mnoho - slov.

evismaior

90% - Pro mě je tohle zatím nejlepší díl celé série. Téma krádeže identity je velmi aktuální a autor si tentokrát odpustil závěrečné násobení nepravděpodobných rozuzlení, které mi vždy docela vadí (naopak místo toho o kousek posunul případ Hodináře z předchozí knihy), protože ono už to bylo řádně napínavé i bez toho - a kladně hodnotím zejména fakt, že tentokrát ani obvyklý pro mě už dost nepravděpodobný jasnovidec Rhyme na pachatele neměl a ten mu jednu oběť vyrobil téměř před nosem. Představte si, že někde existuje datové úložiště, kde je o vás uloženo vše od základních údajů, přes výpisy telefonních hovorů, seznamy oblíbených webových stránek, nákupní historii až třeba po váš pohyb po městě sledovaný průmyslovými kamerami. A představte si, že někdo s přístupem k těmto údajům toho o vás ví tolik, že klidně může spáchat zločin a nastrčit důkazy tak, aby seděly přesně na vás. Anebo provést v těchto databázích takové změny, že vám náhle klepou na dveře exekutoři, protože máte statisícový dluh, jiný člen vaší rodiny má najednou v trestním rejstříku pěkný soupis spáchaných zločinů a zjistí se, že v porodnici došlo k záměně a vaše dítě třeba dle databází vůbec není vaše. Jo, občas mi už přišlo přitažené za vlasy, že by opravdu vláda dovolila soukromé firmě všechna tato data shromažďovat (ještěže v EU máme teď to GDPR:-)) a že by tato firma mohla tímto způsobem otevřeně nabízet na webu služby pro jiné firmy třebas o nákupních preferencích konkrétních lidí, a proto taky nedávám plných 100%. Ale už skutečnost, že možné by to nepochybně bylo, je natolik znepokojivá, že tuhle knížku ještě dlouho nedostanu z hlavy.

morava
14.11.2018

Jsem rada, ze jsem po dlouhe dobe sahla po dalsi knize tohoto autora.Tentokrat detektivka se zajimavym tematem, trochu mrazivym tematem, kdyz se zamyslime, jake stopy zanechame my, treba platebni kartou. Pro Lincolna vsak tento pripad nebyl zrovna jednoduchy, ponevadz pachatel vrazd za sebou zadne stopy nezanechaval, nebo lepe receno zanechaval stopy velmi mazane, a to tak, ze tim trpeli jini lide. Cteni jsem si uzila :-)

Květ
05.11.2018

Perfektní knížka, po jejímž přečtení možná přehodnotíte používání zákaznických kartiček při nákupu :) Geniální detektiv Lincoln Rhyme řeší případ vraždy, ve kterém pachatel zneužívá přístup k citlivým informacím a je schopen své zločiny hodit na nevinné lidi. Od této detektivky se mi nechtělo odcházet. Výborně napsaná, napínavá a svojí možnou reálností i děsivá. Doporučuji!

Fazolecek
04.11.2018

Samozřejmě pět hvězd, jinak to ani nejde =) Pokaždé říkám, že to byl nejlepší díl, ale on opravdu byl =) Velmi zajímavé a chytlavé téma. Závěr malinko překombinovaný, ale to je prostě Deaver. Už se moooc těším na další díl =)