Rozbité okno

Vyšetrovateľ Lincoln Rhyme s partnerkou Ameliou vyšetrujú vraždu, ktorú údajne spáchal Lincolnov bratranec. Zistia, že v minulosti došlo k niekoľkým podobným vraždám - páchatelia tvrdili, že sú nevinní, hoci na mieste činu sa našli "dokonalé" dôkazy. Rhymov tím si uvedomí, že ide o výsledok majstrovskej krádeže totožnosti a manipulácie. Keď zabijak odhalí totožnosť členov kriminalistického tímu, ze prenasledovateľov sa stane lovná zver......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91768/big_rozbite-okno-i1p-91768.jpg 4.5680

Případy Lincolna Rhyma 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Ikar (ČR), Ikar (SK)

The Broken Window, 2008

Kniha Rozbité okno

postrach

Nemuzu si pomoct ale tento dil se mi cetl spatne.Nebavil me dej vlekla se.Za me zatim nejhorsi.

čtenářP

skvělá, napínavé čtení!

lucie51997

Knihy od tohoto autora mam moc ráda příběh napinavej až do konce

knihyKeMne

Když jsem v rámci čtenářské výzvy vybírala, který díl s Rhymem přečíst (je to mé první setkání s ním), zaujalo mě téma tohoto dílu. No a nelitovala jsem. Téměř nebylo znát, že jde už o osmý díl série.

Dobře a poutavě napsaná detektivka, která se vzhledem k postižení hlavního hrdiny točí spíš okolo jeho nejbližších spolupracovníků. Líbily se mi pasáže, které "píše" vrah. Rodinné problémy hlavních vyšetřovatelů možná až zbytečně natahovaly děj. A rušivě na mě působil autorův styl, kdy přeskočí do nějaké vyhrocené akce a až zpětně se dovídáme, co jí předcházelo. Udělal to v tomto díle několikrát a mátlo mě to. Ale odpouštím :-) Kniha je to fakt dobrá a hlavně s aktuálním tématem.

Anette99

Vrah, co k vraždám a nastrkování důkazů využívá svoje počítačové znalosti a to, že o každém z nás se dnes dá najít spousta informací. Tématika kyberprostoru mě nikdy moc nezajímala, tak jsem měla obavy, zda mě kniha bude bavit. Bavila, a to hodně. Naštěstí se to netočilo jen kolem počítačů. Děj byl plný akce a zvratů. Opět brilantní, bystrý Rhyme versus další geniální psychopat. A jako bonus zmínka o Hodináři, za což jsem ráda, ten mě ze všech vrahů ze série zatím zaujal nejvíc, ovšem předchozí díl měl otevřený konec. Tak třeba se s Hodinářem opět setkáme už v dalším díle.

CharlesWard
27.12.2021

Po docela dementní Dvanácté kartě, si to u mně Jeffery zase trochu vylepšil.

Kubajzz
29.11.2021

Hodně podařená krimi a zajímavé téma. Dobře se četla, byla napínavá a měla spád. Určitě doporučuji.

Tupoun
27.11.2021

(+ SPOILER) Jeffery Deaver je opravdový virtuos při spolupráci s detektivem Rhymem a jeho partou. Jen když pomyslíme na to, že veškerý děj každé knihy, vyjma opravdu nepatrných výjimek a pořízení invalidního vozíku, rozvíjí z jednoho pokoje (no, spíš asi větší haly) a přesto v drtivé většině knih vytvoří úžasný příběh, musí být opravdu fenomenálním člověkem s obrovskou představivostí. Jeffery Deaver by možná dokázal spáchat dokonalý zločin. Teoreticky určitě. Sic v knize Rozbité okno dovedl moc datokopectví asi až na pokraj žánru sci-fi, především na české poměry, kde síť díky počítačové negramotnosti státu nedosáhla takového propojení a není tudíž tak nebezpečná jako třeba v USA, tak ve většině situací je skutečná. Proto mě vždy dovede rozesmát nějaký český trouba, který se rozčiluje, že jej nějaký novinář na veřejné akci vyfotil, když on má přece právo do toho kecat (podle tiskového zákona moc nemá), ale vůbec mu nevadí, že obyčejný e-shop si ho svlékne donaha a ví o něm více než kdy věděla StB o kterémkoliv disidentovi. Záleží, kolik zaplatí za informace. A tato nevědomá blbost lidí se vlastně line celou knihou, aniž by autor někoho přímo nabádal třeba tak, jako já v tomto komentáři. Příklad, jak si nevšímáme sledování: V zaměstnání často vyhledávám na internetu potřebná zařízení pro výrobu. Přijdu domů, a na mém soukromém PC se začnou objevovat reklamy na výrobky, které jsem vyhledával v práci. Kdyby to byla trička, člověka to netrkne. Ale když mně začne nabízet záchytné vany na kyseliny... Samozřejmě, že se dají najít i v této knize mouchy, ale v celkovém dojmu je to jedna z těch superknih. Osobně mě rvou žíly několikrát opakované zápisky z tabulí nebo konkrétně v této knize tisíc řádků informačního seznamu na Sachsovou, ale to řeším velmi jednoduše - obrátím list. Nervy mám z mnohdy až přitroublého Pulaskiho a z nálad Rhyma, kterého bych někdy s radostí vyvrátil i s vozíkem, ať si pomůže sám, když se chová jak prase... Ale to je popis běžného života, který žijeme i my, jen v jiných kulisách. Prostě Jeffery Deaver je mág psaného slova a kdo považuje detektivní thriller za nějakou pokleslou literaturu, je zcela jistě vůl.