Hořící drát

Je to zbraň neviditelná a současně všudepřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských a přesně mířených obloukových výbojů s tak vysokým napětím a teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. V jiném případě zase vrah přehodí pár drátků a náhle může být vražedným nástrojem vana, počítačová klávesnice nebo obyčejná stolní lampa… První strašlivý útok, při němž se autobus městské hromadné dopravy proměnil v hromadu roztaveného kovu, považovali oficiální činitelé za teroristický útok. K vyšetřování byl okamžitě přizván Lincoln Rhyme, který i tentokrát vysílá do terénu Amélii Sachsovou a Rona Pulaského. Zatímco se útoky zběsilým tempem šíří po celém městě a na policii začínají docházet vyděračské dopisy, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc…? Už tak složitou situaci ještě více komplikuje fakt, že Rhyme zároveň působí jako konzultant při vyšetřování dalšího případu, jehož protagonistou je muž s přezdívkou Hodinář – jeden z mála padouchů, jimž se kdy podařilo z Rhymovy sítě uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45208/big_lincoln-rhyme-horici-drat-o1b-45208.jpg 4.4663

Případy Lincolna Rhyma 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Domino

The Burning Wire, 2010

Kniha Hořící drát

Miluji knihy od Deavera s Lincolnem. Ale jako všechno, co děláme - šlo by to udělat i lépe. Jednak začít knihou, kde byl ještě v pořádku. Druhak jsem žena takže mě mrzí, že není více rozebraný vztah s Amelií. Sem tam sice autor něco utrousí ale je to málo. Člověk čte víc i o vztahu k ošetřovateli. Občas je některý zločin dosti překombinovaný a Lincolnovi odhady a vědomosti přehnané. Přesto dávám plný počet hvězd, neboť se mi dlouho nestalo, abych nepřeskakovala stránky. :-)

Emberas

Elektřina jako vražedný nástroj? Proč ne. Skvělé, napínavé a vzrušující jako většina Deaverových knih.

Katulinka69

Jedna z lepších ze série

Arlienen

Tak to byla pekelná jízda plná zvratů! Rhyme opět zazářil a na vše přišel.

pedobro

Říkala jsem si, kdy bude opět ve hře Hodinář...mám pocit, že o něm ještě uslyším...:o)
Skvělé, jako vždy.

rickiwolf
26.12.2020

Knihy tohoto autora nečtu popořadě, ale nevadí mi to. I přesto se mi na nich líbí spád děje, díky němuž se tak dobře čtou.

moudivlacek
25.11.2020

Elektřina dává "život", dává mu smysl, pomáhá lidem v mnoha směrech. Ale tento díl je ukázkou toho, jak v rukou "velmi inteligentního vraha" se dokáže během okamžiku změnit ve smrtící nelítostnou zbraň. Při čtení se člověk dozví plno zajímavého a snad pochopí, co tvrdím já stále - je to pomocník, před kterým ale musíme mít stále respekt a udržovat si neustále odstup a svou pozornost. Je to mrazivé vyprávění o tom, jak člověk "ovládá" a "neovládá" elektřinu. Vynikající napětí. Milovníkům tohoto žánru doporučuji.

ninano
02.10.2020

Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud...:) Ne, docela napínavé čtení.