Hořící drát

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je to zbraň neviditelná a současně všudepřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských a přesně mířených obloukových výbojů s tak vysokým napětím a teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. V jiném případě zase vrah přehodí pár drátků a náhle může být vražedným nástrojem vana, počítačová klávesnice nebo obyčejná stolní lampa… První strašlivý útok, při němž se autobus městské hromadné dopravy proměnil v hromadu roztaveného kovu, považovali oficiální činitelé za teroristický útok. K vyšetřování byl okamžitě přizván Lincoln Rhyme, který i tentokrát vysílá do terénu Amélii Sachsovou a Rona Pulaského. Zatímco se útoky zběsilým tempem šíří po celém městě a na policii začínají docházet vyděračské dopisy, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc…? Už tak složitou situaci ještě více komplikuje fakt, že Rhyme zároveň působí jako konzultant při vyšetřování dalšího případu, jehož protagonistou je muž s přezdívkou Hodinář – jeden z mála padouchů, jimž se kdy podařilo z Rhymovy sítě uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45208/big_lincoln-rhyme-horici-drat-o1b-45208.jpg 4.4719
Série:

Případy Lincolna Rhyma 9.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Burning Wire, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (113)

Kniha Hořící drát

Luigi1
27.12.2022

Velice dobře napsaný díl

Gaeberys
13.12.2022

Opět námět z jiné scény (zabíjení pomocí elektřiny), stále se po tolika dílech (čtu jak jdou po sobě) nechávám nachytat momenty překvapení - což je dobře.

Mimochodem - neměl už Rhyme v minulém díle místo Storm Arrow nový vozík, který se dal rozložit i na postel? Kam se poděl v tomto díle?


dedecko
12.10.2022

Tak tohle byl nečekaný zvrat. Skvělé

maris123
17.08.2022

Nápad s elektřinou výborný. A jinak klasický Deaver plný zvratů a překvapení až do konce.

stanislav.janac
18.05.2022

jako vzdělaný s praxí v oboru elektřiny, musím zatím říct, že z technického hlediska jsou v knize hrozné bláboly. Naštěstí do technických podrobností zabředá pouze začátek knihy.

tabaluga
25.02.2022

No asi jsem neudělala dobře, že jsem přečetla pouze tento díl, nicméně v knihovně jiný nemají, to jest na mou omluvu:-) nemohla jsem se do knihy vůbec začíst, způsob zabíjení mne jako ne příliš technicky založenou osobu moc nezaujal, ale vyústění knihy, tak to byla pecka..:-) už jsem se o pána Rhyma bála... Myslím, že odteď se budu koukat po čem sahám a na čem stojím:-D klobouk dolů před Lincolnem a jeho vyšetřovací partě..

klokan.1905
18.02.2022

Hořící drát...
Jedná se již o deváté pokračování ze série Případy Lincolna Rhyma... Určitě bych Vám doporučil, abyste sérii začali číst od prvního dílu... Proč? Jednak byste o dost přišli, ale hlavně proto, že by Vám to v tomto díle dost chybělo...
Toto pokračování se bude docela dost týkat elektřiny... Spoustu věcí jsem schopný udělat si doma sám... Ovšem elektřina? Pro mě prostě španělská vesnice :-D Nic se na tom nezměnilo ani po přečtení Hořícího drátu... ;-)
Elektrická rozvodná síť - je zbraň - neviditelná a všudypřítomná, bez níž by ale moderní společnost nemohla existovat... Vrah, po kterém bude kvadruplegický kriminalista Lincoln Rhyme se svojí partnerkou Amelií Sachsovou pátrat, však elektřiny využívá k zabíjení lidí...
Jen pro zajímavost, do ruky se mi dostalo vydání z roku 2018, které má o dost více stran, než vydání z roku 2010, které je uvedeno zde na databázi knih... Vydání z roku 2010 jich má 472, vydání z roku 2018 již 603...
U mě to má Jeffery Deaver za toto pokračování za čtyři hvězdičky... Těším se na další díl, kde bude méně elektrického proudu... ;-) Večer asi budu číst při svíčkách, bojím se sáhnout na vypínač... :-)

CharlesWard
15.01.2022

Bohužel zase jedna z těch slabších. Nemám rád, když autor čtenáře tahá za fusakli.

1