Pokoj smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Desátý případ Lincolna Rhyma. A Deaver v životní formě. Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok. Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně. Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167578/big_pokoj-smrti-EE8-167578.png 4.2608
Série:

Případy Lincolna Rhyma 10.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Kill Room, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (111)

Kniha Pokoj smrti

katerina3502
09. března

Kniha vybrána do čtenářské výzvy, takže to není vysloveně můj oblíbený žánr. První polovina knihy byla pro mě velkým přemlouváním ke čtení, nicméně od návštěvy Rhyma na Bahamách se stal děj rychlejší a zápletka a rozuzlení celkem ušlo.

Gaeberys
04. března

Uf, překombinování překombinovaného. Konečně přelouskáno... Prvních 250 stran jsem se musela k četbě hodně přemlouvat. Za mě nejslabší kniha (z 10 s Rhymem a 3 s Danceovou, co jsou zatím četla).
Palec nahoru, že Rhyme vytáhl paty z Manhattanu.

Každopádně aby si to zachovalo žánr (a nepřešlo to do Sci-fi), musel čtenář odpouštět už nemalé "detaily" ...


sarka4934
01. března

Za mne asi nejhorší příběh ze všech JD. Nešlo a nešlo se začíst. Jiné jsem prehltala skoro jedním dechem.. Možná že mi vadil politický podtext atd. Za mne ne.

jana1976
20. ledna

Opět na výbornou za 5....

85098211
07. ledna

(+ SPOILER) Jak si tady pročítám komentáře, názory na tento případ s Lincolnem Rhymem se docela různí. Já jsem si knihu vybrala do Čtenářské výzvy a ve svém hodnocení se přikláním k drtivé většině svých oblíbených, protože se domnívám, že je plným právem zasloužené. Ale nyní už začnu od začátku ;-).
Protiamerický aktivista a blogger Roberto Moreno je zavražděn odstřelovačem v hotelovém pokoji na Bahamách. Žalobkyně Nance Laurelová je pevně přesvědčená o tom, že vražda tohoto amerického občana byla provedena jménem americké tajné služby. Ta ale zase viní jihoamerické drogové kartely. Nance si tedy najme Lincolna Rhyma a Amélii Sachsovou, aby případ vyšetřili. Tentokrát však Rhyme a jeho tým nemají téměř žádné stopy a také vyšetřování musí zůstat utajeno tak dlouho, jak to jen bude možné. Kromě toho policie nemá o spolupráci žádný zvláštní zájem a záhadně mizí i důkazy. No a Rhyme se Sachsovou hodně dlouho netuší, že nelítostný zabiják Jacob Swann je jim už v patách a nezastaví se absolutně před ničím...
Autor píše opravdu skvěle, jako obvykle všechno poměrně podrobně popisuje, ale čtenář se určitě i přesto nudit nebude ;-). Každopádně se tento případ dá klidně označit za politický thriller, protože ve vraždě, po které budou (samozřejmě) následovat další, jsou těmi, kdo tahají za nitky v pozadí, tajné služby, které už očividně neznají žádné morální hranice. Případ postupně nabírá na tempu a autorovi se opět bravurně daří oddálit jeho rozuzlení až do úplného konce a dokonce při tom své čtenáře překvapit. Pokud tedy máte tuto sérii rádi, mohu vám s klidným svědomím doporučit i tento případ ;-).

Luigi1
29.12.2022

Napínavě napsané.

dedecko
24.10.2022

Muj nej spisovatel, zase skvělý nápad

lucie51997
23.02.2022

Knihy od tohoto autora mam moc ráda příběh napinavej až do konce

1