Pokoj smrti

Desátý případ Lincolna Rhyma. A Deaver v životní formě. Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok. Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně. Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167578/pokoj-smrti-167578.jpg 4.2507

Případy Lincolna Rhyma 10.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Kill Room, 2013

Kniha Pokoj smrti

Nočnípták
včera

Už desátý případ Lincolna Rhyma a já teprve teď objevila tohoto detektiva. Od Deavera jsem už četla Mělké hroby. Ty nebyly špatné, ale Pokoj smrti je o moc lepší. Samozřejmě musím přečíst i další Rhymovy případy.

Arlienen
25.10.2020

Další pecka od Deavera, která mě naprosto dostala!

ydnac
31.08.2020

Skvělé, napínavé, úžasné PROSTĚ JEFFERY DEAVER :-) Rhyma a Sachsovou zbožňuji!!!!!

vera4669
28.07.2020

Prvních asi 60 stránek jsem se nemohla začíst, ale potom se to krásně rozjelo a bylo to super až do konce, i když Jeffery umí i lépe :)

Stanas513
29.06.2020

Jako vždy, případy Linka Rhyma mě prostě baví. Složitě vykonstruovaný případ, který zavání svévolným rozhodováním "významných" státních složek o životech lidí, ať už jsou nebezpeční nebo ne.

PeDominika
18.04.2020

Další Rhymuv případ, další super kniha.

Sůvička4
29.03.2020

Dlouho mi trvalo se začíst. Nakonec se podařilo, ale skoro 600 stran pro mě tentokrát bylo celkově méně záživných. V sérii byly lepší, ale tady pro mě byla zajímavá linie intrik na úrovni vedení státu,...

jprst
05.02.2020

Souhlasím s komentáři označujícími tento příběh za slabší z celé série. Chvílemi děj ztrácí spád, některé pasáže jsou skoro až nudné. Ale tak už to u celé řady autorů bývá, některé knihy se vydaří více, jiné méně. Ale zas tak špatné to nebylo, aby mě to dokázalo odradit od dalších knih tohoto autora.