Hodinář

Hodinář https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1339/bmid_hodinar-QL9-1339.jpg 4 1152 163

Případy Lincolna Rhyma série

Za mrazivé prosincové noci, kdy na černé obloze nad New Yorkem září úplněk, jsou brutálně zavražděni dva lidé. Jejich trýznivou smrt doprovází cynická pachatelova vizitka: hodinky s ciferníkem ve tvaru měsíce, které odtikávají poslední minuty života obětí. Vyšetřování se ujímá Lincoln Rhyme se svým týmem. Na dopadení šíleného „Hodináře“ má jen několik hodin, poněvadž pachatel dal jasně najevo, že další útok je otázkou striktně vymezeného času. Rhyme ví, že vraha je nutné brát v tomto ohledu vážně, protože právě posedlost časem ho nutí plánovat příští masakry s přesností jemného hodinového strojku. Lincoln postupně zjišťuje, že Hodinář možná není jen šílenec oddávající se vražednému běsnění, nýbrž mnohem úskočnější zločinec, než si kdo dokázal představit. V souboji dvou geniálních mozků čeká na čtenáře více zápletek a nečekaných zvratů než v předchozích Deaverových knihách – a také střetnutí s nejděsivějším a nejuhrančivějším zločincem, jakého kdy tento autor stvořil.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cold Moon , 2006

Frupet
15.10.2019 2 z 5

Svět geniálních zloduchů a o chlup geniálnějších vyšetřovatelů je pro mě vždycky super oddechové čtení. Ale tento příběh byl na můj vkus až moc překombinovaný. Celá ta hra s překrýváním hodinářových motivů mi přišla nevěrohodná.

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

Jenny055
07.07.2019 4 z 5

Aj táto kniha J. Deavera sa mi páčila, tak ako všetky, ale tentokrát to trochu prehnal s falošnými stopami a marením vyšetrovania.

Ivushka_If
21.06.2019 4 z 5

Všechny případy Lincolna a Amelie mám ráda. V této knize bylo až neuvěřitelné, kolik falešných záměrů měl pachatel. Co na to říct... někdy méně znamená víc...

Evelína3
06.06.2019 4 z 5

Napínavé čtení plné zvratů

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Opět další skvělý díl, tým Rhyma je jako by se vrátila rodina k vám domů. Znáte jejich zvyky, vyšetřovací postupy, jen příběhy jsou jiné a tak to má být.

moudivlacek
28.04.2019 5 z 5

Wow, super díl, autor mě dostal, sice jsem dlouho tušila správného vraha, ale nachytala jsem se na podstrčený motiv vražd. Ve své podstatě s námi Hodinář mává tak, jak mu zrovna vyhovuje. Kvituji, že autor do tohoto dílu zapojil i hrdinku jiné série odbornici na kinezii těla Kathryn. Kde jsem si byla jista o opaku, než se nám autor snažil vnutit, byly zvěsti o otci Amélie. A ještě se tu objeví záporná hrdinka z prvních dílů.
Je tu hodně psychologických prvků a to mě bavilo. Super, těším se na další díly.

ydnac
11.03.2019 5 z 5

Výborná kniha:-)ostatně jako všechny Jefferyho Deavera

berila
20.02.2019 4 z 5

První kniha z této série, která mě tolik nenadchla. Děj trochu rozvláčný, teprve zhruba ve třetí třetině šel dost prudce nahoru. Ale přesto autor patří mezi mé oblíbené.

bekule
12.02.2019 5 z 5

Paráda, po předchozích třech dílech kdy bylo Rhyma nějak míň, tady dostal on i Amélie mnohem víc prostoru. Opět skvělý díl, sice trochu překombinovaný ale stejně tuto sérii miluju. Tentokrát opět velký strach o Pulaskyho.

boeink
08.02.2019 4 z 5

Moje první deaverovka, dala jsem na doporučení. Kniha se mi dobře četla a byla napínavá. Na můj vkus tady ale byla trošku (víc) překombinovaná zápletka, příliš mnoho zvratů. Taky musím přiznat, že Lincoln Rhyme mi moc sympatický nepřipadá, ostatní detektivové se mi líbili víc. Celkově se mi kniha líbila a jsem zvědavá na další.

pavel7249
15.01.2019

Hodinář byla první knížka od Deavera, takže jsem neměl nikterak vysoká očekávaní, avšak po přečtení jsem mile překvapen a určitě si nějaké další knížky přečtu. Samé zvraty a ten konec byl neskutečný :)

NADEI
21.10.2018 5 z 5

Jako vždy super čtení !

evismaior
16.10.2018 4 z 5

80% - jako všechny detektivky s Lincolnem Rhymem je i tahle napsaná velmi čtivě, vlastně jsem dosud nenarazila na díl, který by byl slabší co do tématu i zápletky. Zde bylo zajímavé, že se vlastně paralelně rozjely dva případy - ten první s Hodinářem řešil především Rhyme, ten druhý se zkorumpovanými policajty Sachsová. Bylo předvídatelné, že se tyhle dvě linky nakonec propojí, i když jsem nevěděla jak - jenom že to bude jistě tradičně deaverovsky překombinované - no a v tom jsem se nemýlila. Po dočtení ve mně přetrvával pocit, že si to pachatel na můj vkus sám dost znesnadnil vymýšlením dalších a dalších krytí pravého směřování svojí kriminální činnosti, že kdyby prostě šel a rovnou udělal to, co zamýšlel, tak by snad musel mít větší šanci na úspěch. Samozřejmě jsem ale opět zvědavá na další díly.

Fazolecek
06.10.2018 5 z 5

Hmmmmm, s Prázdným křeslem a Iluzí je Hodinář top =) těším se na Rozbité okno...

Costanzo
25.08.2018 5 z 5

Lincoln Rhyme má u mě v knihovně speciální místo, mám všechny knihy, což v této chvíli, kdy píši tento komentář, je jich celkem 13. Naprosto úchvatné a strhující, občas výjimka (třeba Kamenná opice se mi moc nelíbila), ale jinak naprosto vynikající série. Hodinář je sedmá kniha v pořadí a musím říct, za mě jednoznačně TOP.

renata8167
16.08.2018 5 z 5

jako vzdy prekvapive strhujici

Veeris
12.07.2018 5 z 5

Kniha se četla skvěle. I když ten, kdo četl díly s Lincolnem Rhymem, už ví, že autorův styl je vesměs takový, že se pachatelé s kriminalisty neustále předbíhají v tom, být o krok napřed, tak mě osobně stejně vždy hodně věcí překvapí a nedokažu je předvídat. Super. Ráda si přečtu všechna díla s tímto týmem.

Martink@
22.05.2018 3 z 5

Zdálo se mi to takové moc překombinované... Místy jsem se přistihla, že me to neutíká, nebaví a klidně bych pár odstavců přeskočila...Jak to s Hodinářem vlastně dopadlo, bylo docela dobře ukončené/neukončené... Knížky, které se týkají korupce, mě moc nebaví, což je z části asi i důvod třech hvězd. Mám teď doma další čtyři Deavrovky, tak jdu na některou další a těším se, že bude o něco lepší.

zpevSusannah
16.04.2018 5 z 5

Noooo, ovšeeem! O proti Dvanacté kartě příjemná změna. :-) Tady byl Deaver opět v plné kondici a vymyslel téměř dokonalého padoucha.
Ale ZASE! Nekonečná důkazní tabule, kterou by se dal vytapetovat snad skoro celý dům a to od podlahy až ke stropu :-D ... To mě asi nikdy nepřestane udivovat a zároveň rozčilovat.