Sběratel kostí

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290029/sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 4.62264

Případy Lincolna Rhyma 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Domino

The Bone Collector, 1997

Kniha Sběratel kostí

Nicki

Sběratel kostí má vše, co od detektivky chci. Osobité postavy, které mimo jiné i chybují. Zajímavý děj, který je především o případu, a i přestože se v něm vyskytují další dějové linie, nenarušují detektivku samotnou, pouze ji doplňují. A v neposlední řadě, kniha se příjemně četla. Určitě sáhnu po dalších knihách série.

Arlienen

Moje první kniha, která mi přišla pod roku od Jefferyho Deavera. Na začátku jsem byla skeptická ohledně bývalého kriminalistu na vozíčku. Upřímně? Knihu jsem přečetla jedním dechem a čas plynul vesele dál. Od tohoto dílu se Deaver řadí mezi mé oblíbené autory. Takové nadšení z knihy, jsem zažila naposledy u knih od Jo Nesba.

verka5083

Překvapivě napínavá kniha. Nejdřív jsem od ní čekala málo, ale pak mě hodně milé překvapila. Příběh jsem hltala jedním dechem a nedokázala jsem knihu odložit.

smajiska

Kniha mě bavila, četla se lehce a i hlavní postavy mě zaujaly. Knihy, které mě vtáhnou do děje a nechci se od nich odtrhnout jsou nejlepší a tahle mezi ně rozhodně patří. Pomalu se chystám na celou sérii, tak uvidíme :)

tulip131

Čtivo by to mohlo být kvalitní, ale bohužel pro mě, byla jsem ovlivněna filmem. Přechody mezi jedním řečníkem a druhým nebyly vůbec odděleny, mnohdy jsem se musela vrátit, abych se v ději neztratila. Dobře bylo popsáno jak se Lincoln přemůže, zahraje záchvat a nečekaný výpad, slušné.

mythragon

Jefferyho Deavera jsem objevil vcelku náhodou, když v televizi dávali film s D. Washingtonem a A.Jolie, který měl velký potenciál, bohužel nevyužitý. Při pročítání komentářů k filmu jsem vydedukoval (a to i bez použití plynového chromatografu a hmotnostního spektrometru, heč!), že kniha bude o dost lepší, tak jsem tedy neváhal a i přes to, že detektivka nebývala zrovna můj šálek kávy, jsem ji přečetl téměř na jeden zátah. A světe div se, najednou se "detektivní thriller" zařadil do mých oblíbených žánrů. Dvojici Rhyme a Sachsová jsem si zamiloval, s Linkem soucítil, Amélii držel palce a hlavně jsem byl napjatý až do úplného konce.
Dávám 5*.

YenMaja

Napínavá kniha od začátku až do konce. Efekt husí kůže zaručen.

naklik

Tohle je naprosto nejlepší kniha!!!! Od mého nemilovanějšího spisovatele. Mám všechny jeho knihy. Píše perfektně,má to spád,no prostě všchno co by správná detektivka měla mít.