Sběratel kostí

Sběratel kostí obálka knihy
Mé hodnocení:

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 4.62443

Případy Lincolna Rhyma 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino

The Bone Collector, 1997

Kniha Sběratel kostí

Andrea81
předevčírem

To byla jízda, super.

Jerry H

Parádní detektivka, od začátku až do konce se četla prakticky sama. Pěkná zápletka, trošku brutality, napětí k prasknutí, zajímavý závěr. Co dodat? Nenapadá mě nic.

Surikata369

Joo, tak tohle bylo něco :) Originální, svižná, obsáhlá detektivka jak má být. Jsem ráda, že tohle je 1. část série a já se budu moct začíst do další knihy od autora, kterou hned vyhledám.

Katulinka69

Paráda, další oblíbená série

martina.culik

Kdysi jsem viděla film a ke knížce jsem se dlouho odhodlávala (hlavně proto, že mě trochu odradila kniha Říjnový seznam od stejného autora).
Musím říct, že mě mrzí, že jsem tak dlouho čekala, protože je to přesně ten typ knihy, který mám ráda. Myslím, že si může v klidu podat ruku s dnes tak populárními skandinávskými detektivkami. Co do zápletky a drsnosti se jim směle vyrovná.
Předpokládám, že to není mé poslední setkání s Lincolnem Rhymem ani s Jefffery Deaverem.

Ramiel

Ta kniha se čte sama. Začal jsem a nemohl přestat (přečteno během několika hodin za dva večery). A vážně mě potěšilo zjištění, že se jedná o několikadílnou sérii. Už se těším na další díl.

icezero

Pro mě první setkání s autorem a snad geniálním detektivem odkázaným na vlastní křeslo a nohy, ruce, oči a postřeh ostatních. Občas mě napadlo, že některé části jsou fakt přehnané, ale celkově me knížka bavila mnohem víc než film, který jsem videl kdysi

demoniaco

Nejsem čtenář detektivního žánru, ale tohle jsem přelouskal levou zadní