Sběratel kostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/big_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 4.62781
Série:

Případy Lincolna Rhyma 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Bone Collector, 1997


více info...
Nahrávám...

Komentáře (458)

Kniha Sběratel kostí

Čmeláček
15. května

Lincolm Rhyme je fakt sympaťák a k tomu zajímavej týpek, připoutaný na postel, odkud vyšetřuje různé případy. A zdatně mu při tom sekunduje Amélie Sachsová. Kniha je to fakt výborná, nemá chybu a já se určitě časem pustím do dalšího dílu.
Film také není špatný, ale na knihu nemá ani náhodou :))).

donnadarko
11. května

Autor je zřejmně sadista který své touhy alespon napíše na papír , když už je nemůže žít v reálu , hnus a zase hnus.


Kekik
08. května

Výborná kniha. Již několik let jsem si chtěla přečíst příběhy Jefferyho Deavera. Konečně se tak stalo. Konec mě tolik navnadil na druhý díl, že se již těším, až jej budu mít doma. Jen doufám, že bude druhý díl navazovat. Z anotace to tak zatím nevypadá. A ani v komentářích jsem se nic nedozvěděla.
Skvěle promyšlený děj. Mnoho kliček. Ale žádná stránka navíc. Pachatele je téměř nemožné zjistit.
Kdysi před lety jsem viděla film. Pamatuji si z něho jen to, že Denzel Washington byl upoutaný na lůžku, a mohl pohybovat jen prstem a hlavou. Dále Angelinu Jolie, jak lezla někam do tunelu. Pachatele ne. Na film se určitě podívám znovu se svojí švagrovou, která mě již roky uhání, abych si přečetla něco od Deavera. I to byl důvod, proč jsem si knihu zařadila do čtenářské výzvy pro rok 2023.
Čtenářská výzva 2023: Téma 1. Kniha, jejíž autor nosí brýle.

luksky
23. dubna

Jedná z mých nejoblíbenějších knih...nejdříve jsem viděl filmové zpracování, ale kniha mě nadchla mnohem více. Příběh je více rozšířen a má větší náboj. A jsem rád za přežití některých postav v knize.

Iwíček
23. března

Je to pár let zpět, co jsem pro Chrudimku poslouchala audioknihu, je to cca čtvrt roku, co jsme viděli film, a dnes jsem tento román dočetla v knižní podobě. Abych pravdu řekla, byl to pro mě zajímavý čtenářský zážitek. Kniha se čte téměř sama. S ohledem na to, jak je napínavá, měla jsem problém ji odložit. Text je čtivý a neustále se v něm něco děje. Postavy byly vykresleny plasticky. Snadno se do nich vcítíte. Mohu vřele doporučit všem milovníkům thrillerů a Jefferyho Deavera.

0kozel
19. března

Je to trochu překombinované, ale opravdu napínavé a chytré. Plné hodnocení dávám, protože to pro mě byla neskutečně čtivá kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout. A pokud ano, tak jsem přemýšlel, jak to bude pokračovat.

sarka4934
01. března

Skvělá kniha, příběh, autor. Vřele doporučuji!!! Jedním dechem za jedno deštivé odpoledne.

uzivatel6305
22. února

Teda lidi, to se nedá odložit, ani přestat poslouchat! To mě taaaaak bavilo. Pan Vondráček jako interpret prostě umí, o autorovi samotném nemluvě. Člověku lezou oči z důlků a fanda Sherlocka si tu konečně opět užije detektivův přehled a genialitu. Všechny hlavní postavy jsou naprosto originální, objevuje se i můj oblíbený sarkasmus. New York je popsán perfektně. Knížka má spád, napětí, překvápka, jednu akci za druhou, prostě bomba! Jděte do toho! Já hned začínám další díl.

1 ...