Sběratel kostí

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290029/sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 4.62152

Případy Lincolna Rhyma (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino

The Bone Collector (1997)

Kniha Sběratel kostí

Marketa1994

Má první knížka o Lincolnu Rhymovi a vím, že určitě ne poslední. S chutí navážu na Tanečníka, kde Rhyme bude se svou geniální myslí pokračovat.

Dizzy3

Bomba! Nemohla jsme se odtrhnout! Sice jsem s Rhymem začala netradičně 3 knížkou v sérii, která mě uplně pohltila, takže jsem potřebovala ihned pokračovat v další. I když jsem prvně viděla film, který se mi líbil, tak opět knížka bezkonkurenčně lepší. Těším se na další :)

Skoupka

Asi jsem dle vysokého hodnocení čekala víc. Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale rychlost vyřešení, rychlost analýz všech stop a pochopení co znamenají, je absolutně nereálná. Řekla bych, že pro skutečné detektivy to bude zábava, něco jako komiks.

dany512

Nereálné a silně přitažené za vlasy. Jak může obyčejný pochůzkář ohledávat místo činu? Ten může akorát tak natáhnout kolem dokola pásku, aby tam nikdo nelezl a čekat na příjezd techniků a det. Vždyť si ani neoblékla ochrannou kombinézu - to je první věc, kterou tihle lidé od fochu udělají.
Rhyme - bývalý super polda, který sype z rukávu jeden nápad za druhým - ti ostatní pouze plní jeho příkazy a tiše zírají nebo skřípou zuby.
Přečetla jsem snad všechny u nás dostupné knihy od Christe Cartera - tam jsem se namlsala, takže srovnávám - mezi těmito dvěma autory je propastný rozdíl. Nebo třeba thriller od Dag. Galas - Sesterstvo milosrdných bratří - o vraždění pacientů skupinou sester - autorka nezachází do žádných podrobností, přesto se čtenář dovtípí.
Jeffery používá příliš mnoho odborných výrazů, což odrazuje a nutí k přeskakování textu. Zrovna tak vyšetřovací postupy - příliš je rozpitvává a krmí čtenáře zbytečnými nesmysly.

Drahuš

Perfektní, moc jsem si čtení užila, nenudila jsem se ani chvilku. Film jsem neviděla a ještě promyslím, jestli ho chci vůbec vidět. Určitě si přečtu další díly.

georginaa

Knihu jsem četla několikrát a to samé i film jsem viděla mnohokrát, který sice byl pozměněn, ale i tak uchvátil. Herecké obsazení bylo excelentní, škoda že se nenatočily další díly, které byly slibované. U této první knihy jsem opravdu měla strach, strach nasednout do taxi, koukat na každého člověka, zda není ten.... Zanechalo to na mě velký dojem tohoto spisovatele.

mirabl

(audiokniha) Pan Vondráček, který knihu namluvil, má můj obdiv, fakt perfektní výkon. Bohužel to samé už nemohu říci o panu Deaverovi. Bylo to mé první "setkání" s tímto autorem a obávám se, že také poslední. Další zcela zbytečnou a nesmyslnou sadistickou hrůzu opravdu nemám zapotřebí ... a vlkodlaci mě taky neberou :-).

RADOST

Můj návrat k Deaverovi. Bavil mě před patnácti lety, baví mě i dnes. Pokusím se přečíst i dříve nepřečtené díly série. Změnily se technické možnosti kriminalistů i pachatelů, ale postřeh, intuice, dedukce, předvídavost, chytrost i šílenost lidí jsou podobné v každé době.

V lesích
V lesích