Tanečník

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60018/tanecnik-KK4-60018.jpg 4.51364

Případy Lincolna Rhyma 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Domino

The Coffin Dancer, 1998

Kniha Tanečník

Bája89

Závěr příběhu byl jeden velký a nečekaný zvrat. To se autorovi nedá upřít, ale ruku na srdce, to jsem vážně jediná, komu přišlo, že se ten děj děsně vlekl? Tanečníka jsem si dala jako audioknihu v podání Jana Vondráčka (přiznám se, že on byl hlavní motivací Tanečníka doposlouchat), ale kdyby se mi dostal do ruky jako kniha, asi bych ho brzy odložila. Ale zase ať nejsem škarohlíd, přesto mě to tak nějak bavilo a teď mám rozposlouchané Prázdné křeslo. Lincoln si mě získal a jako audio k úklidu, vaření nebo háčkování je k nezaplacení.

Merlinit

Promyšlené, zábavné, strhující. Deaver v nejlepší formě.

Anette99

Zase skvěle. Tady mě bavilo, že nestáli proti nějakému šílenci, co kosí lidi hlava nehlava, ale proti profesionálnímu zabijákovi, který "pouze" dělá své "zakázky". Opět napínavé od začátku (přečteno za dva dny). Ale to odhalení, kdo co a jak mě docela zaskočilo. Jinak Amélii a Lincolnovi fandim :)

sgjoli

Zpočátku jsem se do knihy vůbec nedokázala začíst, trápila jsem se. Jako by to bylo na mne příliš kostrbaté nebo co. Ale pak se to po nějakých 60-70 stranách konečně rozjelo a já zbytkem knihy celkem prosvištěla. A ten konec mi ty počáteční potíže vskutku vynahradil, protože tam bylo takových zvratů, že jsem jen zírala s vyvalenýma očima. Deaver mne očividně už zase převezl!
Pro mne tato série zatím hodně stojí na hlavních postavách. Rhyme je i přes svou morousovitou povahu naprosto uhrančivej chlap - jako postava mne děsně baví. A baví mne i to jiskření mezi ním a Amélií. Spojení drsného vyšetřovatele a okouzlující kolegyně, která mu pomáhá, je možná klišoidním motivem, který se v detektivkách/thrillerech objevuje často, ale zrovna tady se mi to dost líbí.
Pravda, první díl série Sběratel kostí se mi líbil o trochu více, proto dneska ubírám jednu hvězdu, ale i tak byl Tanečník hodně svižným čtením, které jsem si nakonec užila.

WowKokinko

Asi budu mít dalšího oblíbeného autora nebo co :D super čtení a vývoj hlavních vyšetřovatelů jen podporuji :)

ydnac

Skvělé čtení :-)

smajiska

Tak toto bylo vážně skvělé. Absolutně jsem nečekala, že se příběh vyvine zrovna takhle. I když na jednoho z dopadených jsem měla trošku pifku hned od začátku :D Konec je opravdu překvapující a celé rozuzlení víc než složité, ale vlastně mě to celé bavilo od prvního do posledního písmenka. A už mám zálusk na díl další ;)

patricia8137

Ďalšie skvelé pokračovanie príbehu detektíva Rhyma a policajtky Sachovej. Tentokrát prenasledujú nájemného vraha - Tanečník. Ťažko povedať, či je lepšia kniha Sběratel kostí alebo Tanečník, v každom prípade je to opäť skvelá kniha. Vynikajúca detektívka, ktorá vás celú dobu drží v napätí ako to vlastne dopadne a nakoniec vás zaručene prekvapí.

Kůže
Kůže