Tanečník

kniha od:

Tanečník https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60018/bmid_tanecnik-KK4-60018.jpg 4.4 1666
Koupit Koupit eknihu Bazar

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Série:

Případy Lincolna Rhyma 2.


Žánr:
Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Coffin Dancer , 1998


více info...

Komentáře (262)

Komentáře 262 Recenze 3

Margherita_N
Margherita_N
předevčírem 4 z 5

Zase jsem měla pocit, že sleduju film. Deaverův styl psaní je rychlý, opatřený střihy, vpadnete rovnou do scény a tam probíhá rozhovor bez úvodního vysvětlování. Sledovala jsem nicméně tuhle americkou kriminálku s ochrnutým policistou Lincolnem Rhymem se zájmem. Kam se může vyvíjet milostný vztah kvadruplegika a mladé energické policistky, kterou pracovně vede, která se v terénu pohybuje za něj, má ale vlastní tvrdou hlavu a nemíní jen poslouchat zkušeného policejního harcovníka? Kam se může vyvíjet Lincolnův zdravotní stav - bude opravdu celou dobu sedět na moderním kolečkovém křesle a hýbat pouze hlavou? V tomto díle nicméně nezazněla ani jedna myšlenka na sebevraždu, což bylo jedno z ústředních témat dílu prvního. A samotný případ - nečekala jsem, že Tanečník bude zrovna tenhle, myslela jsem, že se pohybuje v jiném prostředí, že žije celkem zajištěný život a má to spíš chladnokrevně naplánované z nějakých osobních důvodů. Takže odhalení pro mě bylo překvapením.

Safrika
Safrika
06.07.2023 3 z 5

Druhy dil byl fajn, slabsi nez ten prvni, kazdopadne me prekvapil a konec se mi libil. Tak casem pujdu urcite do dalsich.


oleg
oleg
17.06.2023 5 z 5

Napínavý příběh, hezky se čte, žádná nuda a konec velice nečekaný, super.

Čmeláček
Čmeláček
21.05.2023 5 z 5

Tanečník je zase výborný thriller, který se nedá odložit. Přečetl jsem ho raz dva a moc se mi líbil. Takže druhé setkání s Rhymem nezklamalo ani náhodou! :)))

kob
kob
13.04.2023 5 z 5

Komplikovaný, ale skvěle propracovaný příběh. Napínavý, bez hluchých míst - skvělé čtení!

zuzca.h
zuzca.h
06.04.2023 5 z 5

Poslocháno jako audiokniha a krásně namluvené Janem Vondráčkem. Za mě jedna z nejlepé namluvených AK které jsem poslouchala.
Děj krásně plynul člověk typoval Tanečníka a v určitých situacích trnul a doufál, že to skončí dobře. Postavy uvěřitelné a hezky vylíčené. A to rozuzlení na konci super. Takže určitě si poslechnu nebo přečtu další knihy ze série s Lincolnem.

uzivatel6305
uzivatel6305
17.03.2023 5 z 5

Jako umí pan Deaver napsat něco nudného? Takže další závislost! Miluju geniální detektivy a stejně tak geniální zločince, napětí, překvapení a strach a tohle tam prostě všechno je. Příběh je promyšlený do nejmenších detailů, Rhyme je protivný jak ..... a stejně tak neskutečně k sežrání, člověk to prostě hltá a nemůže odložit. Co víc? Nepřemýšlejte a vrhněte se na to. Je to fáááákt hustýýýý!

Janniska
Janniska
13.03.2023 5 z 5

Dokonalý zvrat.Napínavé a čtivé.

Kubajzz
Kubajzz
31.01.2023 5 z 5

No tak musím říct, že konec knížky mě docela překvapil :-) Celou dobu napínavé a tanečník to skvěle promyslel. Knížku rozhodně doporučuji a jdu na další díl :-)

mataj
mataj
23.01.2023 5 z 5

Vynikající, napínavé do poslední chvíle a plné nečekaných zvratů. Tanečník je velice inteligentní nájemný vrah, lstivý protivník bez jakýchkoliv skrupulí, který má na svědomí již hodně obětí. Lincoln s ním zkřížil svůj důvtip již dříve, ale bez úspěchu. Nyní se ho snaží dopadnout a ochránit jeho příští cíle spolu s Amélii, ale vůbec to nemají lehké.

MartinProtschke
MartinProtschke
11.01.2023 5 z 5

Deaver opravdu umí a Tanečník je možná ještě lepší, než Sběratel kostí.

Lálin59
Lálin59
06.01.2023 5 z 5

Opět Čtenářská výzva a opět super.
Napínavé, rychlý spád. Nemohl jsem se od toho utrhnout.
A nejvíc mě dostalo nečekané vyústění zápletky, které svědčí o autorově citu pro zápletku a stavbu děje.
Už se chystám na další části série, ale i na další Deaverovu tvorbu.

Olous1
Olous1
03.12.2022 5 z 5

Poslední kniha co mi scházela do čtenářské výzvy. Jako vždy na poslední chvíli,ale stálo to za to. Autor nezklamal, právem patří mezi mé oblíbené autory. Skvělé počteníčko, já jsem si to užila, dobře propracovaný děj, kniha vás chytne a nepustí.100%.

evelýny
evelýny
21.11.2022 4 z 5

,,Bůh nedává žádnou jistotu. Někdy se musíte spolehnout na náhodu."

Další detektivní příběh z fantazie právníka, možná letce, určitě pyrotechnika.
Velmi popisné, vědecky složité, forenzně detailní, kriminalisticky fantaskní, bombově aerodynamické, kvadruplegicky paralyzující, v samém konci překvapivě šokující, přesto sentimentální. Napínavé, však občas zmatené.

,,Červi se rozlézali, červi ho požírali, červi se rojili."
Kde se vzal, tu se vzal - do mé amygdaly přitančil sériový vrah s přezdívkou Tanečník.

Audiokniha: Jan Vondráček čte sólově, hlasově proměnlivě

gambinka87
gambinka87
25.08.2022 5 z 5

Skvela kniha i pribeh se zajímavým rozuzlením, které stejně vyvolava otazky. "Přečteno" jako audiokniha :)

Siwan
Siwan
25.08.2022 5 z 5

Velmi kvalitní pokračování příběhu s detektivem a jeho "pravou rukou". Příběh opět na jedničku, místy fakt napínavý jak gaťky. Teď si dám od Deavera pauzu, ale mám v úmyslu přečíst postupně všechny Rhymy.

dedecko
dedecko
13.08.2022 5 z 5

Skoro jsem u toho ani nedýchal.

Ladys
Ladys
24.07.2022 5 z 5

Někdo tu psal, že pomalý začátek.
Nesouhlasím.
Kniha má spád od první stránky a ten nabírá na tempu, že knihu prostě nechcete odložit.
Akce střídá napětí, napětí akci.
Hra na kočku a myš se přiostřuje, jen nevíte, kdo je myš a kdo kočka.
Tanečník je inteligentní a neuvěřitelně taktizující soupeř.
Nakoukneme také pod pokličku americké policii a naťukne se tu i něco málo ze "vztahu" mezi Sachsovou a Rhymesem.
Za mě super čtení a musím dát pět.
Jen si myslím, že ve skutečnosti policejní práce a dodržování předpisů a hierarchie v USA vypadá jinak.
Ale kdo přistoupí na autorovu hru, ten si knihu užije.

RoBertino27
RoBertino27
12.06.2022 4 z 5

Historicky moje druhá "deaverovka" mě definitivně přesvědčila, že tento pán bude mít v mé knihovně stálé místo. Rozvíjející se vztah hlavních postav i zvláštní pojetí - čte se to samo a kniha byla pozváním na další setkání s Lincolnem.

Booky84
Booky84
12.06.2022 5 z 5

Úžasná knižní jízda od začátku až do konce. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a závěr opět parádní - spadla mi brada, jak to měl autor vymyšlené.

Timkim
Timkim
10.06.2022 5 z 5

Mám pocit, že jsem objevil další výbornou sérii. Ač jsem si celou dobu myslel, že vím kdo, co a jak, na konci se mi celý úsudek zbortil. Perfektní. Jediné co mi opět malinko vadilo, byl pan dokonalý a Amélie, která začíná pomalu chytat jeho manýry. Pokud by to takto pokračovalo, v poslední knize by to byl páreček nafoukanych, arogantních vyšetřovatelů. Doufám že se pletu. A pokračujeme dál.

Bedřich63
Bedřich63
06.06.2022 4 z 5

Kniha je to výborná, jen pro mě trochu těžko uvěřitelný počet mrtvol a jednoduchá likvidace policistů.
Příběh je velmi čtivý, vše pomalu spěje k jasnému závěru, ale ten nakonec není tak úplně jasný, jak to vypadalo. Autor na konci překvapí.
Geniální stratég a analytik Lincoln a jeho ruce, nohy, oči a mozek v terénu Amélie nakonec vše vyřeší a už se můžu těšit na další díl.

maryska09
maryska09
01.06.2022 5 z 5

Další skvělá kniha s nečekaným koncem. Těším se na další díl, tyto knihy vážně nenudí

Pavla79
Pavla79
29.03.2022 4 z 5

Pro mě skvělá zápletka a rozuzlení na závěr. Celou knihu jsem si užila, až na její úplný konec, ten mi tam moc nesedl. Díky čtenářské výzvě jsem po hodně dlouhé době sáhla po J. D. a určitě se k němu ještě vrátím. :)

Agatha84
Agatha84
03.03.2022 1 z 5

Dovolím si zhodnotit dříve, než dočtu. Jsem si totiž dost jistá, že můj názor již nemůže být ovlivněn (k lepšímu). Knihy čtu, protože unikám, odpočívám, inspiruji se, prožívám... V případě Tanečníka jsem se každý večer jen přemáhala tu těžce protěžovanou knihu otevřít.
Asi jsem už vážně stará, ale já si chci děj užívat a vychutnávat. Chci tam vztahy mezi lidmi, chci budovat vlastní vztah k postavám, potřebuji pracovat s psychologií motivů a způsobů. Tohle čarování z forenzních stop nebylo pro mě, vždyť je to už za hranou reality. No a Rhyme...fakt jsem si ho nepředstavovala jako labilní puberťačku. Škoda času. Pro čtenářskou výzvu však úkol splněn.

Iki1
Iki1
15.02.2022 4 z 5

Velmi dobře propracovaný akční děj s oblíbenými hlavními hrdiny. V knize mě hodně překvapil závěr, ten autor opravdu umí. Úplný konec byl naopak plný sentimentu, nevím, jestli zrovna tohle bylo potřebné. Stejně jako sem tam několik míst hodně nadsazených včetně téměř neporazitelného zločince, který odolává celé armádě policistů a speciálních agentů. Prostě akční pohádka pro dospělé s perfektním tahem na branku čtenáři téměř neumožní knihu odložit.

m_martina
m_martina
08.02.2022 5 z 5

Lincolma Rhyma mám ráda a proto jsem se k němu po dlouhé době vrátila. A kniha se mi zase moc líbila, takže dávám pět hvězd a brzy se vrhnu na další.

Faila
Faila
06.02.2022 4 z 5

Velmi dobře napsaný a propracovaný příběh s nápaditými zápletkami a velmi nečekaným rozuzlením.

postrach
postrach
02.02.2022 5 z 5

Povedený díl.

Jarka_rybář
Jarka_rybář
01.02.2022 5 z 5

Paráda. Doporučuji.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
20.01.2022 4 z 5

Tanečník, obávaný vrah, byl najat na vraždu majitelů malé letecké společnosti. K první vraždě dojde v letadle, které vybuchne a Ed, manžel Percey, zemře. Rhyme, kvadruplegik a bývalý policista, nyní poradce, musí zjistit, kdo je Tanečník a zabránit mu, aby zabil i Percey, houževnatou pilotku. Rhyme využívá jako své oči a nohy na místech činu Amélii Sachsovou, krásnou policistku.

Kniha opět plná akce, vtipu a důvtipu. Genialita Rhyma i Tanečníka je občas až děsivá. Rozuzlení příběhu mě docela překvapilo. Knížka má spád a čte se moc dobře.

ber-tram
ber-tram
17.01.2022 5 z 5

Oběma excentrikům – Rhymovi i Tanečníkovi – románově fandíte, ale jejich bleskovým schopnostem reálně nevěříte. Přesto jim nedovolíte, aby se vzdálili zornému poli vaší pozornosti. Deaver prostě umí! 2/22

Belanna
Belanna
02.01.2022 5 z 5

Další z Deaverových knih, která chytne a nepustí, dokud jí nedočtete. Oceňuji propracovanost, smysl pro detail, napínavou atmosféru, ale i jemný smysl pro humor.
Výborná krimi.

tinka1974
tinka1974
05.12.2021 5 z 5

To byla tedy jízda. Našla jsem v knihovně jako audio a při poslechu jsem se rozpomínala. Svižné, hezky načtené a až do konce napínavé.

Strnady095
Strnady095
25.10.2021 3 z 5

Celé prima...a pak nějak uspěchaný konec?...škoda

Lumír23
Lumír23
25.09.2021 5 z 5

A zase výborné. Ani mi nevadí jiné kulturní prostředí, prostě je příběh dějově tak silný, že mi to popisy nepřehluší. A znovu do knihovny, pro další kousek z řady...

baji42
baji42
01.08.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších ze série s Lincolnem a Amélií. Všechny Deaverovy detektivky se výborně čtou, i když většina z nich je hodně za hranicí uvěřitelnosti a často jsou dost překombinované. Takový je i kniha Tanečník.

Luigi1
Luigi1
23.07.2021 5 z 5

Opět velice spokojený a krásné čtení.Vřele doporučuji.

janina66
janina66
14.07.2021 5 z 5

Opět výborné! I ten druhý díl vyposlechnut jako audiokniha, skvěle čtena Janem Vondráčkem. Možná se mi tato kniha líbila více, než Sběratel. Dva výborné konce. Mohu jen doporučit.

Pralinka1910
Pralinka1910
09.07.2021 4 z 5

Představte si čekárnu. Tu u doktora. Spousta nervoznich lidi, všichni spěchají, nikdo nechápe proč to trvá tak dlouho, když každý chce “jenom”. Nejvíc spěchají důchodci. A mezi nimi sedí mladý muž. Sedí v klidu, nespěchá, nepředbíhá a čte - většinou tlustou knihu. Tento výjev se opakuje po určité době a on vždycky čte.
Takže logicky lze usoudit, ze se jedna o vášnivého čtenáře. Jednou, když jsme probrali co bylo třeba, jsem se odvážila:
“ Můžu se vás zeptat něco soukromě?” Souhlasil naprosto nevzrušeně.

“Co čtete?”

Zamžikal.
Vytřeštil oči a mlčel.
Nechápal.
Takovou podpásovku evidentně nečekal. Když ticho nabíralo na trapnosti, tak jsem s přehnanou artikulací, velmi pomalu a nahlas zopakovala:
“ CO ČTETE ZA KNIHU?”
Opět nic.
Asi jsem se měla zeptat něco méně osobního, třeba jakou má momentálně motorku nebo jestli má milenku…
Teď už jsem to nemohla vzdát. Nevyjasněný dotaz by mohl přejít v traumatizující zážitek.
Obšírně jsem začala vysvětlovat, ze ho pokaždé vidím v čekárně s knížkou, tak mne jen zajímá co čte, protože asi bude vášnivý čtenář, ale jestli to je hodně osobní téma, tak mi nemusí odpovídat.
Konečně pochopil.
Výrazně se mu ulevilo.
S úsměvem mne informoval, ze čte nějakou poušťní střílečku a že přečetl téměř celou místní městskou knihovnu.
Když už jsme se tak pracně dostali k mému oblíbenému tématu - ke knihám, musela jsem se zeptat, jaká kniha se mu líbila úplně nejvíc ze všech.
Moc nepřemýšlel a vypálil: Tanečník. Jeffrey Deaver - Tanečník.

Doporučení číslo 1.: přečtěte si Tanečníka. Opravdu stojí za to.

Doporučení číslo 2.: pokud čtete na veřejnosti , počítejte s tím, ze se někdo zeptá, co čtete.