Sběratel kostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sběratel kostí je první román, který čtenáři představuje kriminalistu Lincolna Rhyma.Ten je kvůli dřívější nehodě paralyzován od krku až po prsty na nohou. Navzdory tomuto handicapu se však Rhyme nestahuje do ústraní a stále pracuje na dalších případech, při kterých mu pomáhá mladá policistka Amélie Sachsová. Ta se ochrnutému kriminalistovi stává rukama i nohama. Sachsová se vydává na místo činu a Rhyme s ní telefonicky komunikuje přímo ze své postele. Ve Sběrateli kostí se oba ujímají případu, kdy šílený vrah bestiálně zabíjí své oběti a pak je pohřbívá naprosto morbidním způsobem. Postupem času se Rhymeovi a Sachsové daří pachatele zatlačit do rohu.Ten se ale nenechá jen tak snadno polapit. Obětí každým dnem přibývá.... Ke konci knihy na povrch vyplavou nečekané skutečnosti které značně zamíchají kartami.Tato kniha se dočkala i svého filmového zpracování, které ač nebylo špatné, nemůže své předloze v žádném směru konkurovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60019/sberatel-kosti-60019.jpg 4.62161
Série:

Případy Lincolna Rhyma (1.)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Domino
Orig. název:

The Bone Collector (1997)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (327)

Kniha Sběratel kostí

Přidat komentář
tereza1198
předevčírem

Moje první kniha ze série a jistě ne poslední. Ze začátku mě štvalo, že místo forenzního týmu, jak ho známe z televize, pobíhá po místě činu jen Amélie, ale i to nám Lincoln vysvětlil. Takže trochu vypínám svoje kritické myšlení. Příběh výborný, napínavý. Co víc si přát.

terinkha
28. srpna

V rámci čtenářské výzvy jsem se vrhla na tuhle klasiku. Film jsem viděla asi kdysi dávno (některé metody usmrcení jsem si matně pamatovala), ale na knihu podle mě nemá. Amelie a Lincoln pro mě byli na hony vzdálení postavám z filmu, mnohem lepší, složitější a vlastně i..osobitější :-) Hezky to odsejpalo, žádný crcání a sakra, tahle kniha má prostě grády! Rozhodně mě to navnadilo na to pokračovat s další knihou v sérii :-)

kklepkaa
28. srpna

Mělo to všechno co si u odpočinkové krimi představuju. Lincolna a Amélii si nešlo neoblíbit. Vrah byl taky dost dobrej magor s věrohodnou motivací. Dojem mi trochu kazilo to, že jsem celkem nedávno viděla film a tak jsem asi nebyla dostatečně napjatá, i když se samozřejmě kniha v něčem přeci jen lišila. A taky mám dojem, že kniha je skutečnému vyšetřování doslova na hony vzdálená, ale v rámci příběhu to neruší... takže dobrý.

Taralcielle
28. srpna

První kniha od tohoto autora. Film jsem nemohla ani vidět, ale kniha mě velmi mile překvapila. Příběh je zajímavý, svižný, čte se dobře. Přečetla jsem najednou během jednoho odpoledne. Občas mě rozčilovalo, jak to takovému géniovi trvá a že na některé věci nepřišel dřív :) Rozhodně napínavá kniha,ke které se ráda vrátím.

Marketa1994
19. srpna

Má první knížka o Lincolnu Rhymovi a vím, že určitě ne poslední. S chutí navážu na Tanečníka, kde Rhyme bude se svou geniální myslí pokračovat.

Dizzy3
18. srpna

Bomba! Nemohla jsme se odtrhnout! Sice jsem s Rhymem začala netradičně 3 knížkou v sérii, která mě uplně pohltila, takže jsem potřebovala ihned pokračovat v další. I když jsem prvně viděla film, který se mi líbil, tak opět knížka bezkonkurenčně lepší. Těším se na další :)

Skoupka
13. července

Asi jsem dle vysokého hodnocení čekala víc. Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale rychlost vyřešení, rychlost analýz všech stop a pochopení co znamenají, je absolutně nereálná. Řekla bych, že pro skutečné detektivy to bude zábava, něco jako komiks.

dany512
13. července

Nereálné a silně přitažené za vlasy. Jak může obyčejný pochůzkář ohledávat místo činu? Ten může akorát tak natáhnout kolem dokola pásku, aby tam nikdo nelezl a čekat na příjezd techniků a det. Vždyť si ani neoblékla ochrannou kombinézu - to je první věc, kterou tihle lidé od fochu udělají.
Rhyme - bývalý super polda, který sype z rukávu jeden nápad za druhým - ti ostatní pouze plní jeho příkazy a tiše zírají nebo skřípou zuby.
Přečetla jsem snad všechny u nás dostupné knihy od Christe Cartera - tam jsem se namlsala, takže srovnávám - mezi těmito dvěma autory je propastný rozdíl. Nebo třeba thriller od Dag. Galas - Sesterstvo milosrdných bratří - o vraždění pacientů skupinou sester - autorka nezachází do žádných podrobností, přesto se čtenář dovtípí.
Jeffery používá příliš mnoho odborných výrazů, což odrazuje a nutí k přeskakování textu. Zrovna tak vyšetřovací postupy - příliš je rozpitvává a krmí čtenáře zbytečnými nesmysly.