Sběratel kůží

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/210830/lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4.4706

Případy Lincolna Rhyma 11.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Domino

The Skin Collector · 2014

Kniha Sběratel kůží

jprst

Pro Deaverovy detektivky mám slabost, takže mé hodnocení nemusí být objektivní, ale tahle je opět velice povedená a za přečtení rozhodně stojí.

DickBach

Klasický Rhyme a Sachsová, není co dodat... :o) Propracované, vypiplané až přemazlené. Jeden zvrat za druhým, a to tak že působí až velmi uměle.... Ale čtivé a akční. Na nudu nebyl čas.

Marjory

Moje první setkání s Lincolnem a Amélií a určitě nebude poslední. Nejdříve jsem měla trochu pocit, že je to nuda, ale je to dobrá a čtivá detektivka.

Gudrun201

Po několika letech jsem se ke knize vrátila, opět nezklamala

bekule

Á.... opět skvělý Deaver. Tentokrát jsem kupodivu tušila hodně i když jedna postava mě přece jen překvapila. Tento díl neměl žádná hluchá místa a opět se v této sérii vracím k zaslouženým pěti hvězdičkám.

zpevSusannah

Tak tohle byla parádní jízda! Po dočtení poslední stránky mi hlavou lítaly stále dvě stejné otázky - Co to bylo? Co se to právě stalo?
Deaver nám zde ukazuje, že nic není nikdy takové, jak se na první pohled zdá (nooo, možná ani na druhý a třetí pohled :-))... A i když už si slavnostně blahopřejeme, že jsme se dohrabali do očividně jasného finále, zjistíme, že opět jsme vedle jak ta jedle.
Vychytralý padouch + neomylný mozek Rhyma = jednoduše DOKONALÁ záležitost!

Layyen

další z autorů od kterého se mi líbí zatím vše, Sběratel kůží je do poslední chvíle napínavý, čtivý, jedna z nejlepších detektivek.

Hanaa

Jeffery Deaver se vždycky dobře čte. Pátrání je podobné, jako v jiných dílech, ale to nevadí. Odpočinkové a napínavé čtení

Jeffery Deaver
americká, 1950