Sběratel kůží

kniha od:

Sběratel kůží https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/bmid_lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4.3 960
Koupit Koupit eknihu Bazar

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou.... celý text

Série:

Případy Lincolna Rhyma 11.


Žánr:
Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

The Skin Collector , 2014


více info...

Komentáře (202)

Komentáře 202 Recenze 5

Gaeberys
Gaeberys
25.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Tento soudek mě nějak neoslovil - otravy. Číst na každé 10.straně, jak někdo blije, se mi hnusí. A toho Hodináře... Už ho chyťte a dejte mu křeslo. Je to s ním hodně dlouhé. Sběratel kůží je za mě podprůměrná Rhymovka.

dlabikk
dlabikk
15.03.2023 5 z 5

Poslechnuto a opět výborně napsaný thriller s Lincolnem :o)


Grety
Grety
09.01.2023 4 z 5

Někdy jsou ty Lincolnovi schopnosti až úplně ujeté, ale mně se to prostě líbí. Amélie a její neohroženost, taky člověka občas rozčiluje, ale má ji rád. Zkrátka autor, to se čtenářem umí..

Luigi1
Luigi1
29.12.2022 4 z 5

Nevím co víc psát výborně napsané

Faila
Faila
11.12.2022 4 z 5

Trochu se ty příběhy zamotávají, proplétají a jsou čím dál víc plné překvapení a nečekaných rozuzlení. Pořád to ale Deaverovi věřím a jeho detektivky patří podle mě k jedněm z nejlepších. Žasnu nad jeho tvořivostí a nápaditostí, s kterými vymýšlí zapeklité zápletky a šílené vraždy. Vše je do detailu promyšlené a má to hlavu i patu.

dedecko
dedecko
07.11.2022 5 z 5

Kdo rád krimi, tak tady je lahůdka

moudivlacek
moudivlacek
22.09.2022 5 z 5

Jedna z mých srdcovek. Série s Lincolmem a Amélií prostě nemá chybu. Tento díl je opět jedna velká skládačka důkazů. Vrah, který zabíjí pomocí jedů vpravených do tetování. Teoreticky jednoduchá vyšetřující linka, ale tak to u tohoto autora nikdy není. Navíc se dozvídáme o smrti Hodináře ve vězeňské nemocnici. A hned si kladete otázku, proč se o něm autor vůbec zmiňuje? Hm... Každopádně i když znáte jméno vraha tatéra, stejně vás autor oklame, alespoň mě. Případ dosahuje nečekaných rozměrů a dosahů. Kdo nečetl minulé díly, tak mu mohou nějaké souvislosti utéci. I tak je zde mozek Rhyma i Amélie a jejich kolegů a přátel hoden obdivu. A závěr? No tak ten mě dostal, a určitě to bude mít návaznost v nějakém dalším díle. Super.

Voliarty
Voliarty
17.09.2022 4 z 5

Po minulom diele, ktorý ma viac sklamal, ako potešil, sa jednalo o potvrdenie, že Deaver sa mi stále vie trafiť do vkusu.

Preč sú tajné služby a problémy rôznych krajín. Je tu len Lincoln Rhyme s Améliou, New York a šialený sériový vrah. Tak, ako to mám rád.

Čo sa týka hlavných postáv, tak tam nie je čo vytknúť. Len občas mám pocit, že Rhyme je chladnejší, ako by sa mi páčilo a Deaver nevyužil možnosti ho trocha poľudštiť. (SPOILER: Napríklad celá situácia s otrávením Sellitta. Nezdá sa, že by to Rhymea nejak zasiahlo a to sú označovaní za kamarátov. Čakal som nejaký hnev, alebo posadnutosť dolapiť páchateľa, ale Rhyme k tomu pristupoval ako k bežnej obeti. Zas ale to sedí do jeho charakteru, preto sa nejedná o nejakú chybu. Len mám rád svojich hrdinov viac ľudskejších. KONIEC SPOILERu). Amélia je klasický akčná hrdinka, ktorú ale trápia problémy s Pam. Táto linka ma bavila a nevadilo mi, keď sa dej presunul od pátrania po vrahovi k Amélinim starostiam ohľadom Paminho života. A potom je tu Ron Pulaski, ktorého linka mi prišla asi najzaujímavejšia, najzábavnejšia a v niektorých momentoch i vtipná.

Čo sa týka hlavného protivníka, tak som spokojný. Deaver tu stvoril priam hororového zlosyna. Jeho vraždiaca metóda pomocou bolestivých jedov je hrozná a do toho pripočítajme, že sa pohybuje temným podzemím New Yorku a môže zaútočiť takmer kdekoľvek - podzemná garáž, práčovňa, pivnica. Vďaka ,,Zberateľovi koži" má táto kniha hororový nádych.

Samozrejme, dej je mierne prekombinovaný, na čo sme ale pri Deaverovy zvyknutý.

SPOILER: Neviem, čo si mám myslieť o návrate Richarda Logana. Na jednej strane sa jedná o skvelého protivníka, o Moriartyho k Rhymovmu Sherlockovi. Na druhej strane mi koniec prišiel, ako keby Deaver nevedel ako skončiť a tak dej ešte viac zamotal návratom Hodinára a pripravením si pôdy pre jeho budúce stretnutia s Rhymom. Možno by som s návratom tohto zloducha počkal, predsa len sme sa ho ,,zbavili" v devine. A v jedenástke je zase späť. Tak či onak, som zvedavý, čo s ním Deaver v budúcnosti porobí. KONIEC SPOILERu.

Zberateľ koži je skvelá kniha. Rhyme je ako vždy chladný logik, citová linka Amélie a Pam ma bavila a Pulaského dobrodružstva mi vedeli vykúzliť úsmev na tvári. A vrah je desivý maniak, ktorý ako keby vypadol z hororu. Ak by sa tento román dobre natočil, možno by sme tu mali ďalšiu filmovú klasiku podobnú Mlčaniu jahniat.

jaroiva
jaroiva
30.06.2022 4 z 5

Nevím, co si chtěl tím koncem autor nachystat do příště, takže budu muset ještě přečíst aspoň jeden další díl :)
I když Deaverovi se nedá věřit ani nos mezi očima, jeho knížky mě prostě baví.
Tentokrát něco trochu o tetování, ale jinak standardní Rhyme&Saxová.

Ira13
Ira13
24.03.2022 4 z 5

Nečetla jsem všechny díly, proto mi občas unikaly souvislosti. Příběhy s Linkem a Amélií mám ráda. Někdy je fajn, že je vysvětleno vyšetřování do podrobností, občas je to na škodu. Ten konec byl pro mě trochu divný

janina66
janina66
20.01.2022 4 z 5

Audiokniha. Opět výborná detektivka. Plno zvratů, zejména v druhé polovině knihy. Jedno velké ale, v závěru trochu překombinované. Postavu "tatéra" jsem tak trošku tušila, jen jsem nevěděla, jak na to Rhym přijde. Spokojenost s knihou i na malé výhrady.

Lumír23
Lumír23
20.11.2021 3 z 5

Já ty příběhy toho týpka na vozejku a rezavý baby, čtu rád. Hodnotím je pravidelně vysoko, i zde se snažím hodnotit hore, ale půlku hvězdy bych ještě ubral. On nám pan autor někdy trochu věší bulíky. No dobře, bulíky úplně ne, ale napíše knihu s hlavním příběhem, který má spád, snad i logiku, a ve finále to rozseká takovou doplňkovou, vyvětlující architekturou, kdy má čtenář pocit, že vlastně odvolává vše doposud napsané a slibuje to, co vlastně slíbil v předcházejích knihách. A co mě nešmakovalo vůbec, to je porušení Hodinářova slibu, aniž by mu Link za to alespoň slušně nadal do chodících kriplů. To byla hořká tečka na závěr.

Renca.ch
Renca.ch
15.11.2021 2 z 5

Thillery od Deavera mám ráda, sérii s Lincolnem a Sachsovou jsem neznala. I když kniha byla napínavá, místy jsem se neorientovala z důvodu neznalosti předchozích dílů, zápletek bylo až moc, někdy až překombinované a natahované, konec se mi nelíbil. I když si knihu recenzenti celkem chválí, za mě průměr, znám lepší thillery od Deavera.

wielka
wielka
12.08.2021 5 z 5

Tak po dlhom case u mna zasa docitana dalsia "deaverovka". A konecne zasa plny pocet hviezdiciek. Neviem, ci to bolo tym, ze sa mi narodilo dieta, alebo za to mohol autor, ale predosle dve knihy som tak nehltala (Horici drat, Pokoj smrti). Tazko sa rozbiehali, ani ma nejako extra nevtiahli do deja. Zato Sberatel kuzi bol presne taky, ako si knihu od Deavera predstavujem - neda sa odlozit, kym nedocitam :-)

BaPe895
BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Další skvěle napsaný Deaverův thriller. Rhyme se Sachsovou je skvělá dvojka,která má šanci se zařadit ke klasickým dvojicím jako byly Tommy a Pentlička, Holmes a Dr.Watson a dalším.

olívoil
olívoil
21.07.2021 5 z 5

"Smrt je jeho umění."
"A jeho vzorem je Sběratel kostí."
Úžasně napsaná kniha, rozuzlení zcela famózní. S autorovou první knihou ze série Rhyme + Sachsová jsem se seznámila formou filmového zpracování. Již teď se těším na její přečtení a na četbu dalších knih. Jeffery Deaver se stává mým dalším oblíbeným autorem.

jiri4861
jiri4861
05.06.2021 5 z 5

Za mě nejlepší ze série co jsem zatím četl a moc se mi líbí i obálka knihy.

Katulinka69
Katulinka69
05.05.2021 4 z 5

Tak tentokrát mě to bavilo hned ze začátku. Nejlepší ze série

jana1976
jana1976
25.04.2021 5 z 5

Co dodat, Lincoln a Amélie nikdy nezklamou ....

Arlienen
Arlienen
12.04.2021 5 z 5

Pan Deaver píše pěkně návykové knížky. Opět jsem si četbu dávkovala, abych si ten prožitek z ní užila o co nejdéle.

pedobro
pedobro
03.04.2021 5 z 5

Skvělé, jako vždy. Miluju závěrečné zvraty Deaverových detektivek. I když tento byl první, který jsem tušila :-)

kaliopka
kaliopka
21.01.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila , Jeffery Deaver opět překonal moje očekávání, během pár dní sem jí přečetla a už se těším až se pustím do další knihy od něj :-)

Kortez
Kortez
13.01.2021 4 z 5

Audiokniha. Další zajímavý kousek od pana spisovatele Deavera. Série s Rhymem mě baví, tady se to všechno točí kolem tetování a místy jsem měl pocit že poslouchám Tatérku. Ta ale nedosahovala úroveň Sběratele kůží.

EricNor
EricNor
11.12.2020 4 z 5

Tentokrát mě Jeffery nezklamal. Rhymeho tým v plném složení řeší tatérskou záhadu, která je ovšem poněkud smrtící. No, nechali byste se potetovat tetrodotoxinem a pak se udusit, protože by vám ochrnulo svalstvo? Já rozhodně ne. Dozvěděl jsem pár věcí o jedech - vůbec jsem netušil, že botulotoxin je tak extrémně jedovatý. Pár kilo a jsme po smrti všichni - fakt všichni, všech 7 miliard lidí na planetě. Koronavirus je proti tomu selanka. Vyšetřování probíhá, tak jak je u série zvykem i s parádními zvraty. No a závěrečný telefonický rozhovor je opravdu luxusní.

ydnac
ydnac
01.09.2020 5 z 5

Výborné :) jako vždy :-)

peeetta
peeetta
26.08.2020 5 z 5

Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, čekala jsem až bude v knihovně k dispozici. Opět jsem ji velmi rychle přečetla, vtáhla mě do děje plného zvratů.

Filásek
Filásek
18.08.2020

V kapitole 44 na straně 356 se hovoří o brucelóze, a zcela chybně je uváděno, že ji způsobuje tremenol, který se dostává do mléka po sežrání hadího kořene Agerantia altisima. Brucelóza je bakteriální onemocnění vyvolané bakterií Brucella abortus. Nevím, zda jde o chybu autora nebo překladatele..

vera4669
vera4669
31.07.2020 5 z 5

Vždycky si říkám, že už mě Deaver nemůže překvapit a zase jsem nečekala ten konečný zvrat.. Je pravda, že někdy už je těch teorií až moc, ale ten konec mě vždycky dostane, takže zase plný počet :)

tulip131
tulip131
21.06.2020 3 z 5

Námět knihy skvělý, ale za mě už těch útoku na samotného génia Lincolna a Amelii je už trochu moc. Taky se do děje dostává jedna starší postava, za mě by se osud postavy mohl vyřešit a ne jo stále oživovat. A čekala bych, že Lincoln se přece jen trochu hecne a půjde ještě aspoň do jedné operace, e nevypadá to.

stefinam
stefinam
25.05.2020 5 z 5

Jako vždy bez komentáře. Skvělé!

KatkaK13
KatkaK13
06.05.2020 4 z 5

Dobrá kvalitní detektivka, která nezklame. Hodně tlustá kniha a říkala jsem si, že bych jednu vraždu uprostřed ubrala... Ale na konci člověk zjistí, že každá věta a čin měli své opodstatnění a vše do sebe zapadá. Přeji pěkné počtení, doporučuji.

Sofós
Sofós
27.04.2020 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka s rafinovanou zápletkou. Příběh je promyšlený a velmi, velmi zajímavý. Doporučuji :-)

NADEI
NADEI
26.04.2020 5 z 5

Perfektní čtení na které jsme od Deavera zvyklí.

Sam_Brun
Sam_Brun
13.04.2020 5 z 5

Knížka byla moji první od tohoto autora a moc se mi líbila. Příběh byl plný napětí a umístění děje do New Yorského podzemí byl skvělí nápad. Vše bylo reálné, vůči dnešní době a nebylo to nic přitaženého za vlasy.
Četlo se mi to skvěle a hlavně skoro samo, což je další z mnoha kladů SBĚRATELE KŮŽÍ.
Opravdu smekám před panem Deawrem a stoprocentně doporučuji.

Jack Bauer
Jack Bauer
20.02.2020 4 z 5

Sběratel kostí se mě líbil mnohem víc, Deawer se stále opakuje, ale i tak jeho knihy neubírají na čtivosti. Nejde jen o samotný případ, ale čtenář se dozví ze série „Rhymovek" i mnoho zajimavého nejen z oblasti kriminologie. Škoda, že to nečtu popořadě, nevěděl jsem, že tento díl navazuje na Hodináře, takže to musím napravit.

YenMaja
YenMaja
28.01.2020 3 z 5

Knihu jsem zakoupila po přečtení Sběratele kostí, nicméně ve mě zanechala zcela jiný dojem. Nápad jistě dobrý, nesmíte ale knihy srovnávat. Autor mohl věnovat více stran dopadení vraha a zakončení jeho řádění. Pohodovka, která nenadchne, ani neurazí.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
09.11.2019 3 z 5

Nemám ráda nedokončené příběhy, ale u této knihy bych ho docela přivítala. Rozuzlením totiž příběh nekončí a to co následovalo si myslím pokazilo celkový dojem story. Při poslechu jsem si vzpomněla, jak jsem jednou v nemocnici procházela podzemním koridorem, nikde nikdo, pozdní večer … uff, tak tohle už pravděpodobně nezopakuji. Sama tedy ne.

Marfiel
Marfiel
27.10.2019 3 z 5

Mám z této detektivky smíšené pocity. Na jednu stranu celkem originální modus operandi pachatele, vůbec motiv kůže, taterství, jedy, ale i vyšetřování jako šachová partie mi přišlo výborné, na druhou stranu kniha je tak trochu nastavovaná kaše... Autor se snaží do příběhu vtěsnat další motivy, překvapivá rozuzlení, ale je to podle mě spíše na škodu. Nová, zpětná vysvětlení událostí často působí uměle, někdy až nelogicky (např. scéna v nemocnici či tajemný telefonát při pachatelově návštěvě u Rhyma).

Hugomil
Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

Maanna
Maanna
08.10.2019 4 z 5

Kniha se čte snadno a rychle, napětí a překvapení rozhodně nechybí, i když mi někdy chybí hlubší propracovanost postav. Na konci těch zvratů už bylo trochu moc a nepůsobily příliš důvěryhodně. Navíc u delších sérií, které pracují i se zapojením okolí vyšetřovatelů, mívám problém s určitou repetitivností. S železnou pravidelností se oni sami nebo jejich blízcí ocitají v ohrožení. Chudák Pamela už by snad ani neměla vycházet, aby se jí zase něco nestalo... Posledních 150 stran už nebylo úplně to pravé.