Sběratel kůží

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/big_lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4.4879

Případy Lincolna Rhyma 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Skin Collector, 2014

Kniha Sběratel kůží

janina66

Audiokniha. Opět výborná detektivka. Plno zvratů, zejména v druhé polovině knihy. Jedno velké ale, v závěru trochu překombinované. Postavu "tatéra" jsem tak trošku tušila, jen jsem nevěděla, jak na to Rhym přijde. Spokojenost s knihou i na malé výhrady.

Lumír23
20.11.2021

Já ty příběhy toho týpka na vozejku a rezavý baby, čtu rád. Hodnotím je pravidelně vysoko, i zde se snažím hodnotit hore, ale půlku hvězdy bych ještě ubral. On nám pan autor někdy trochu věší bulíky. No dobře, bulíky úplně ne, ale napíše knihu s hlavním příběhem, který má spád, snad i logiku, a ve finále to rozseká takovou doplňkovou, vyvětlující architekturou, kdy má čtenář pocit, že vlastně odvolává vše doposud napsané a slibuje to, co vlastně slíbil v předcházejích knihách. A co mě nešmakovalo vůbec, to je porušení Hodinářova slibu, aniž by mu Link za to alespoň slušně nadal do chodících kriplů. To byla hořká tečka na závěr.

Renca.ch
15.11.2021

Thillery od Deavera mám ráda, sérii s Lincolnem a Sachsovou jsem neznala. I když kniha byla napínavá, místy jsem se neorientovala z důvodu neznalosti předchozích dílů, zápletek bylo až moc, někdy až překombinované a natahované, konec se mi nelíbil. I když si knihu recenzenti celkem chválí, za mě průměr, znám lepší thillery od Deavera.

wielka
12.08.2021

Tak po dlhom case u mna zasa docitana dalsia "deaverovka". A konecne zasa plny pocet hviezdiciek. Neviem, ci to bolo tym, ze sa mi narodilo dieta, alebo za to mohol autor, ale predosle dve knihy som tak nehltala (Horici drat, Pokoj smrti). Tazko sa rozbiehali, ani ma nejako extra nevtiahli do deja. Zato Sberatel kuzi bol presne taky, ako si knihu od Deavera predstavujem - neda sa odlozit, kym nedocitam :-)

BaPe895
02.08.2021

Další skvěle napsaný Deaverův thriller. Rhyme se Sachsovou je skvělá dvojka,která má šanci se zařadit ke klasickým dvojicím jako byly Tommy a Pentlička, Holmes a Dr.Watson a dalším.

olívoil
21.07.2021

"Smrt je jeho umění."
"A jeho vzorem je Sběratel kostí."
Úžasně napsaná kniha, rozuzlení zcela famózní. S autorovou první knihou ze série Rhyme + Sachsová jsem se seznámila formou filmového zpracování. Již teď se těším na její přečtení a na četbu dalších knih. Jeffery Deaver se stává mým dalším oblíbeným autorem.

jiri4861
05.06.2021

Za mě nejlepší ze série co jsem zatím četl a moc se mi líbí i obálka knihy.

Katulinka69
05.05.2021

Tak tentokrát mě to bavilo hned ze začátku. Nejlepší ze série