Sběratel kůží

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová: kvadruplegický kriminalista se schopností geniální dedukce a začínající policistka. Poprvé se setkali před více než deseti lety při pátrání po Sběrateli kostí a vytvořili legendární tým. Nynější případ je pro ně ale něčím výjimečný – hledají totiž vraha, který se Sběratelem kostí zjevně inspiroval. Jeho plán je vycizelovaný do nejmenších podrobností; jeho vražedná metoda paralyzuje hrůzou celý New York. Své oběti zavleče do podzemní kobky, kde nožem a tetovacím strojkem vytváří na jejich tělech šifrované vzkazy. Místo inkoustu ale používá jed, který obětem přivodí tak kruté bolesti, že smrt vnímají jako vytoužené vysvobození. Rhyme a Sachsová vědí, že je jen otázkou času, kdy Sběratel kůží udeří znovu. Podle jakého klíče své oběti vybírá? Jaké sdělení skrývají vytetované vzkazy? Jakou šílenou misi se pachatel vlastně snaží svým počínáním naplnit? Odpovědi na všechny otázky je třeba najít dřív, než vrah zaměří svou pozornost na další oběť – anebo dokonce na samotného Rhyma a Sachsovou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210830/lincoln-rhyme-sberatel-kuzi-OBW-210830.jpg 4.4804

Případy Lincolna Rhyma 11.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino

The Skin Collector, 2014

Kniha Sběratel kůží

Kortez

Audiokniha. Další zajímavý kousek od pana spisovatele Deavera. Série s Rhymem mě baví, tady se to všechno točí kolem tetování a místy jsem měl pocit že poslouchám Tatérku. Ta ale nedosahovala úroveň Sběratele kůží.

EricNor
11.12.2020

Tentokrát mě Jeffery nezklamal. Rhymeho tým v plném složení řeší tatérskou záhadu, která je ovšem poněkud smrtící. No, nechali byste se potetovat tetrodotoxinem a pak se udusit, protože by vám ochrnulo svalstvo? Já rozhodně ne. Dozvěděl jsem pár věcí o jedech - vůbec jsem netušil, že botulotoxin je tak extrémně jedovatý. Pár kilo a jsme po smrti všichni - fakt všichni, všech 7 miliard lidí na planetě. Koronavirus je proti tomu selanka. Vyšetřování probíhá, tak jak je u série zvykem i s parádními zvraty. No a závěrečný telefonický rozhovor je opravdu luxusní.

ydnac
01.09.2020

Výborné :) jako vždy :-)

peeetta
26.08.2020

Dlouho jsem se na tuto knihu těšila, čekala jsem až bude v knihovně k dispozici. Opět jsem ji velmi rychle přečetla, vtáhla mě do děje plného zvratů.

Filásek
18.08.2020

V kapitole 44 na straně 356 se hovoří o brucelóze, a zcela chybně je uváděno, že ji způsobuje tremenol, který se dostává do mléka po sežrání hadího kořene Agerantia altisima. Brucelóza je bakteriální onemocnění vyvolané bakterií Brucella abortus. Nevím, zda jde o chybu autora nebo překladatele..

vera4669
31.07.2020

Vždycky si říkám, že už mě Deaver nemůže překvapit a zase jsem nečekala ten konečný zvrat.. Je pravda, že někdy už je těch teorií až moc, ale ten konec mě vždycky dostane, takže zase plný počet :)

tulip131
21.06.2020

Námět knihy skvělý, ale za mě už těch útoku na samotného génia Lincolna a Amelii je už trochu moc. Taky se do děje dostává jedna starší postava, za mě by se osud postavy mohl vyřešit a ne jo stále oživovat. A čekala bych, že Lincoln se přece jen trochu hecne a půjde ještě aspoň do jedné operace, e nevypadá to.

stefinam
25.05.2020

Jako vždy bez komentáře. Skvělé!